Dotacje z PUP Jasło

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
broch
Guru
Guru
Posty: 113
Rejestracja: 25 lipca 2006, 22:06
Lokalizacja: 3km od dębu

Dotacje z PUP Jasło

Post autor: broch »

Witam.
Zacząłem intensywnie przygotowywać się do otwarcia własnej działalności gospodarczej ,w związku z tym starał będę się o uzyskanie dotacji z urzędu pracy.Jako że każdy Urząd opracowuje swój własny regulamin przyznawania tych środków a na stronie internetowej PUP Jasło takiego regulaminu niema ,wstępnie zainteresowany jestem wszelkimi opiniami i sugestiami osób które starały się o dotację i otrzymały takową lub nie .Interesuje mnie wszystko ,począwszy od biznesplanu,wszelkich dokumentów,kursów ,rozmów kwalifikacyjnych ...itp.Proszę o wszelkie spostrzeżenia ,uwagi i wnioski z własnych doświadczeń w tych kwestiach.
pozdrawiam
zoltar41
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 3 maja 2010, 17:26

Re: Dotacje z PUP Jasło

Post autor: zoltar41 »

Pozdrawiam. Musisz się spieszyć jak chcesz dostać dotację z Urzędu Pracy w tym roku bo nie za długo może zabraknąć pieniędzy i będziesz musiał czekać do przyszłego roku jak przyjdą pieniądze, bo jest bardzo duże zainteresowanie tą formą pomocy bezrobotnym w tym roku i przy dotacji jest wymagane zabezpieczenie dotacji czyli albo żyranci albo gwarancja bankowa, która kosztuje w zależności od banku od 650-1700 PLN.jak napiszesz biznes plan i złożysz w Urzędzie Pracy to do 30 dni dostaniesz decyzję o przyznaniu albo nie tej dotacji ( z reguły jest to 18000 PLN w tej chwili ). Ja zajmuję się pomocą bezrobotnym w pisaniu biznes planów do Urzędu i pomocy w procedurze założenia firmy. Jak będziesz miał jakieś pytania i wątpliwości to napisz do mnie na maila: [email protected]
Awatar użytkownika
broch
Guru
Guru
Posty: 113
Rejestracja: 25 lipca 2006, 22:06
Lokalizacja: 3km od dębu

Re: Dotacje z PUP Jasło

Post autor: broch »

witam.dzięki za odpowiedź :) pytania poszły na mail
temat dalej jak najbardziej aktualny ;)
pozdrawiam
Grunwald
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 461
Rejestracja: 10 stycznia 2010, 12:54

Re: Dotacje z PUP Jasło

Post autor: Grunwald »

Najwazniejsze kwestie to na wstępie pamietaj o tym ze dana kwote bedziesz musiał UP zabezpieczyc a formy zabezpieczenai to :

LOKATA w wysokosci dotacji w tym wypadku 18 tysiecy

Poreczenie przez bank w Jasle < PBS, BSB> bank zabezpiecza Cie na 27 miesiecy i pobiera < 1% , 0,5 % od wysopkosci dotacji> kwartalnie
i chyba dwaj poreczyciele jeszcze poreczenia przez bank ... w Bieckim musisz miec konto minimum dwa lata juz wczesniej Ty sam

nie wiem ale jest raczej jeszcze 3 opcja dwóch poreczycieli UP którzy zarabiaja 3 tysiace brutto

przy negocjacji tej umowy podajesz date rozpoczecia działalnosci i od tej chwili <umówiona data > opłacasz juz wszystko... wiec dobrze przemysl termin :)


Powodzenia !
grzesiek7
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 23 stycznia 2010, 21:38

Re: Dotacje z PUP Jasło

Post autor: grzesiek7 »

szukam osob ktore pomoga mi napisac biznes plan oczywiscie odplatnine
scols11
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 28 czerwca 2010, 17:46

Re: Dotacje z PUP Jasło

Post autor: scols11 »

grzesiek7 pisze:szukam osob ktore pomoga mi napisac biznes plan oczywiscie odplatnine
Do PUP nie potrzebujesz biznes planu.
grafos
Guru
Guru
Posty: 147
Rejestracja: 16 czerwca 2007, 13:15
Lokalizacja: Jasło

Re: Dotacje z PUP Jasło

Post autor: grafos »

ja zlozylem wniosek jeszcze w zeszlym roku ale teraz jak pytalem sa pewne kryteria przyznawania
i zeby uzyskac dofinsowanie na otwarcie dzialanosci a tu znow klody pod nogi
jest hierarchia dla tych co mogo dostac pieniadze na otwarcie dzialalnosci
1. osoby ponizej 24 roku zycia (nie wiele wie na temat dzialalnosci gospodarczej)
2. osoby powyzej 50 roku życia (sa to osoby ktory mysla zeby tylko dotrzec do utesknionej emerytury)
3. osoby niepeplnosprawne (ktore moga starac sie o dofinansowania z PFRONu i innych oragnizacji)
4. osoby długotrwale przebywajace na zasilku (sa to osoby za wygodne bo w takim stanie jest im tak dobrze ze nic ni chca zmieniac w swoim zyciu)
czyli inaczej mowiac niewiele osob z tych grup nie jest potencjalnym przedsiebiorca !!!!
a tak jak czytalem inne UP robia normane konkursy oceniajac innowacje przewidujac zysk oplacalnosc czy nie sa to wyludzenia itp itd
wiec trzeba czasem zastanowic sie nad systemem i postepowaniem

z tego so dopytalem w zeszlym roku kwota dla UP byla w wysokosci 25 mln teraz moze to byc tylko 8 wiec bede problemy
jesli zas dotacja zostanie przyznana nie jest powiedziane ze bedzie to kwota maksymalnej dotacji
dotacja to 4-6 krotnosc sredniej krajowej a na rok 2011 to dokladnie 19178zł ale nam UP moze przyznac np 4 krotnosc nie ma reguly
ja cierpliwie czekam i zobaczymy

pozdrawiam
grzesiek7
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 23 stycznia 2010, 21:38

Re: Dotacje z PUP Jasło

Post autor: grzesiek7 »

witam
szukam osoby , ktora pomoglaby mi wypelnic wniosek o dofinansowanie ( ozywiscie odplatnie)
najlepiej zeby ta osoba miala doswiadczenie w tego typy pismach
edzia000
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 17 lutego 2011, 12:11

Re: Dotacje z PUP Jasło

Post autor: edzia000 »

broch pisze:Witam.
Zacząłem intensywnie przygotowywać się do otwarcia własnej działalności gospodarczej ,w związku z tym starał będę się o uzyskanie dotacji z urzędu pracy.Jako że każdy Urząd opracowuje swój własny regulamin przyznawania tych środków a na stronie internetowej PUP Jasło takiego regulaminu niema ,wstępnie zainteresowany jestem wszelkimi opiniami i sugestiami osób które starały się o dotację i otrzymały takową lub nie .Interesuje mnie wszystko ,począwszy od biznesplanu,wszelkich dokumentów,kursów ,rozmów kwalifikacyjnych ...itp.Proszę o wszelkie spostrzeżenia ,uwagi i wnioski z własnych doświadczeń w tych kwestiach.
pozdrawiam

Jak już ktoś wyżej wspomniał w tym roku jest mało pieniążków dla bezrobotnych na otwarcie własnej działalności. Będąc początkiem stycznia w PUP pytałam o dofinansowanie i dowiedziałam się że musze się spieszyć i nie ma na co czekać i się zastanawiać, bo chętnych dużo i dotacja może przejść koło nosa. Najlepiej idź do Urzędu Pracy i wybierz tam wniosek o dofinansowanie a przy okazji dowiesz się wszystkiego od ludzi, którzy się tym zajmują. Pozdrawiam.
mcterier
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 25 lutego 2011, 20:12

Re: Dotacje z PUP Jasło

Post autor: mcterier »

grzesiek7 pisze:witam
szukam osoby , ktora pomoglaby mi wypelnic wniosek o dofinansowanie ( ozywiscie odplatnie)
najlepiej zeby ta osoba miala doswiadczenie w tego typy pismach
Nie potrzeba Ci biznesplanu. Masz tylko wypełnić wniosek i tyle. A jeśli Ci ktoś to napisze za kasę to jest naciągaczem. Sam spokojnie to wypełnisz w godzinę no może 2 jak będzie dużo liczenia.A jak czegoś nie wiesz idź i pytaj się urzędasów od tego są. Ja dostałem dotacje w zeszłym roku i naprawdę dużą pomoc, co chodzi o wniosek, ze strony urzędu dostałem. Chapeau bas.
portnej
Obyty
Obyty
Posty: 55
Rejestracja: 16 czerwca 2006, 21:52
Lokalizacja: Jasło

Re: Dotacje z PUP Jasło

Post autor: portnej »

wypełnienie wniosku nie jest takie straszne.
Sam na początku nie wiedziałem co i jak.
Możesz podejść, podpytać - wszystko Ci wyjaśnią.
grzesiek7
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 23 stycznia 2010, 21:38

Re: Dotacje z PUP Jasło

Post autor: grzesiek7 »

pierwsze str wnioksu sa w miare ok, ale nie wiem o co chdzi w tym Wzorze

"Formularz informacjii przedstawianych przy ubieganiu sie o pomoc DE MINIMIS
grzesiek7
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 23 stycznia 2010, 21:38

Re: Dotacje z PUP Jasło

Post autor: grzesiek7 »

pytanie do osob , ktore otrzymaly dotacej

mieliscie kontrole z UP w casie 1 roku prowadzenia dzialalnosci,

jak ona dokladnie wygladala?
banan
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 2 września 2012, 18:22

Re: Dotacje z PUP Jasło

Post autor: banan »

Zazwyczaj jest jedna kontrola w siedzibie firmy w trakcie 12 miesięcy. Zazwyczaj PUP uprzedza o niej na kilka dni wcześniej (o ile działalność prowadzona jest w miejscu zamieszkania) W pozostałych przypadkach teoretycznie mogą wpaść niezapowiedziani ale to się raczej nie zdarza.
oszolom221
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 63
Rejestracja: 1 grudnia 2011, 20:11

Re: Dotacje z PUP Jasło

Post autor: oszolom221 »

mam takie pytanie czy jakbym wziął dotacje z pup to czy mogę przedstawiać im rachunki wystawiane w angli ?? po prostu firma w Polsce a praca w angli jako podwykonawca ??
ODPOWIEDZ