Poród w szpitalu jasielskim???

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
kasiona
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 25
Rejestracja: 20 października 2010, 08:35

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: kasiona »

Ja cc miałam w poniedziałek a wyszłam w sobote bo dzidzius miał zółtaczke wiec od razu wyciagneli mi szwy przed wyjsciem.
Miałam znieczulenie w kregosłup ale nie lezałam 12h tylko mniej (zadna która lezała ze mna nie lezała 12h), musiałam tylko uwazac zeby głowy nie dzwigac ale i tak później miałam ból głowy (nie zycze go nikomu).
Efekty uboczne po znieczuleniu jednym albo drugim moga byc rozne jak np ból głowy, kłopoty z jelitami, ból w łopatkach... ale moze tez sie nic nie dziac.
A znieczulenie jakie ma byc wybiera raczej anestezjolog po rozmowie... choc u mnie nie było rozmowy bo miałam na szybko robione cc w zwiazku z zatruciem ciazowym.
wiktoria1988
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 19 stycznia 2011, 11:08

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: wiktoria1988 »

Aha no to fajnie dziekuje wam wszystkim bardzo i mysle ze wszystko przebiegnie dobrze i szybko wroce do domku;)
adu28
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 17 stycznia 2011, 11:50

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: adu28 »

Ja rodzilam silami natury 2 lata temu ,pomimo okropnego bolu nie chcialabym cc (chyba ze musialoby byc),swoje drugie dziecko takze chcialabym urodzic naturalnie .Dzieciatko to taka jakby nagroda za wszystkie meczarnie zwiazane z porodem:)
kasiona
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 25
Rejestracja: 20 października 2010, 08:35

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: kasiona »

Ja uważam ze nieważne jaki poród (przez cc czy naturalny), wazne zeby urodzic i zeby wszystko było ok.
Czesto jest napiecie ze trzeba rodzic naturalnie, trzeba karmic piersia.. itp co prowadzi tylko czasem do stresów i poczucia ze jest sie gorsza matka, bo gdy urodze naturalnie to bede jakas wyjatkowa?
A dziecko nie powinno byc (moim zdaniem) odbierane jako nagroda za meczarnie porodowe... bo dziecko to dar i cud natury, a urodzic w taki czy inny sposób i tak trzeba.
Głubczycexx
Bywalec
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 12 stycznia 2011, 18:02

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: Głubczycexx »

Pomimo zakazu parę, zaledwie parę zdań, a wiem co chce powiedzieć:
- wiadomo, ze każdy organizm inaczej reaguje i znosi uciążliwości,
- doradzam, aby nie szukać wzorców w literaturze i opowiadania mam i babć - kochanych wszak ale czasy idą naprzód podobnie i techniki medyczne,
- przy obecnym niemal powszechnym stresie technika - cesarskie ciecie jest bardzo skuteczna i dobra, a przede wszystkim bezpieczna dla noworodka,
- nie mam zamiaru kogokolwiek straszyć ale często się zdarzają powikłania, niebobrze, bardzo kłopotliwe jeżeli dotyczą dziecka - nie mylcie słów, celowo napisałem dziecka, a nie noworodka. Problemy mogą wystąpić później!
- mimo kosztów, bo taki poród przez cc jest drogi, obciąża fundusz, ale każdej mojej znajomej doradzam cc - kosztami niech się martwi konkretny ZOZ - domagajcie się cc. Przede wszystkim większe bezpieczeństwo dla dziecka (noworodka), a dla kobiety rodzącej mniej bólu.
A jak słyszę, że mama nie tak rodziła, sąsiadka, że będę się czuła mniej wartościowa ( gdy nie odcierpię swojego podczas porodu naturalnego)- to tylko współczuję, szczególnie przyszłym mamom szczupłej budowy, w takich wypadkach cierpnie mi skóra na grzbiecie!
A tak w ogóle - trzymajcie się mamy, jesteście w każdym przypadku wspaniałe.
Wielki szacunek dla Was.
Liebre
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 24 września 2010, 12:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: Liebre »

CC tylko, jeśli jest taka konieczność! Nie rozumiem, jak można reklamować CC jako panaceum na wszystko, na bóle, na powikłania. CC jest operacją, dosyć poważną, i jak każdy taki zabieg inwazyjny niesie ryzyko powikłań. Tak więc nie rozumiem tej mody CC na życzenie. Dzięki porodowi naturalnemu mama szybciej dochodzi do siebie, szybciej otrzymuje dziecko, szybciej może się nim zająć, szybciej wychodzi ze szpitala.
CC tak, ale tylko, jeśli jest koniecznością.
nowa123
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 67
Rejestracja: 11 października 2010, 14:00

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: nowa123 »

Do mam rodzących w marcu. W czym przywoziłyście noworodka do domu? Czy kupowałyście kombinezon?
wiktoria1988
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 19 stycznia 2011, 11:08

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: wiktoria1988 »

to zalezy w czym bedziesz brala malenstwo jezeli w foteliku to kombinezonik powinas miec a jezeli w gondoli to jakies cieple ubranko i kocyk
małaczarna
Bywalec
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 31 stycznia 2011, 09:40

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: małaczarna »

Wydaję mi się że ciepłe ubranko, rożek i kocyk powinny wystarczyć :)
nowa123
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 67
Rejestracja: 11 października 2010, 14:00

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: nowa123 »

Myślałam o rożku ale maleństwo będę wiozła w foteliku więc pewnie w grę będzie wchodził tylko kombinezon.
kasiak
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 24
Rejestracja: 22 stycznia 2011, 16:30

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: kasiak »

Jeśli będziesz przewoziła dziecko w foteliku to rzeczywiście kombinezon będzie najlepszy bo marzec jest jeszcze z reguły zimnym miesiącem a w szpitalu jest cieplutko więc to dla dziecka pierwszy kontakt z chłodnym powietrzem. Dlatego też dobrze jest również zasłonić na moment buźkę dziecka np pieluszka tetrową, żeby od razu nie nałykało się chłodnego powietrza. Polecam kombinezon z doszytymi już bucikami i rękawiczkami, bo dzieciaczki nie lubią ubierania więc zawsze to szybciej. Najwygodniejsze są w ogóle takie kombinezony-śpiworki, ale niestety nie nadają się do fotelika. Ja wychodziłam z maleństwem w lutym i wtedy taki śpiworek + kocyk i zapakowanie do przenośnej gondoli z wózka świetnie zdały egzamin.
Awatar użytkownika
pocachontas84
Guru
Guru
Posty: 133
Rejestracja: 8 października 2010, 15:56

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: pocachontas84 »

ja rodziłam w marcu(13.03) i nie miałam żadnego kombinezonu dla dziecka- dziecko ze szpitala wybierałam w nosidełku,ubrałam porzadnie i przykryłam kocem.Na pierwszy spacer wyszlismy dopiero na poczatku kwietnia wiec wtedy juz nie potrzebowalismy kombinezonu.Wszystko zalezy od tego jak długo bedzie utrzymywała sie zima,jak ja rodziłam to z dniem wyjscia ze szpitala wszystko zblizało sie raczej ku wiośnie.Choc przy dzisiejszych anomaliach pogody to nigdy nic nie wiadomo :kwasny:
nowa123
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 67
Rejestracja: 11 października 2010, 14:00

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: nowa123 »

Ja również mam termin na 17 marca i ciężko właśnie powiedzieć jak to będzie. Ale myślę że ciepłe polarowe wdzianko będzie ok:)
wiolago
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 2 stycznia 2011, 14:02

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: wiolago »

Hej dziewczynki.
Mam pytanie czy któraś z Was ma termin na czerwca? Bardzo bym prosiła o odpowiedź. Pozdrawiam
nicole
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 5 lutego 2010, 15:04

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: nicole »

Do Wiolago! Ja mam termin na czerwiec, gdzie zamierzasz chodzić do szkoły rodzenia?
ODPOWIEDZ