kontrowersyjne (kolegi): kto przegrał II wojnę światową?

Wydarzenia i komentarze z Jasła
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

kontrowersyjne (kolegi): kto przegrał II wojnę światową?

Post autor: piotrek »

Proszę Państwa

Byłem kilkanaście razy w okolicach Frankfurtu, Berlina, Monachium itp. kolega z pracy gdy był tam pierwszy raz zapytał jak w temacie. Nie wiem ilu ludzi z Jasła pracuje w Niemczech, nie wiem ilu wyjedzie za kilka miesięcy gdy Niemcy, Austria umożliwią legalną pracę jak teraz np. Wielka Brytania.
Jakie znamy niemieckie (w nowomowie "brandy")? ja znam wiele: Lufthansa, BMW, Audi, Mercedes, Volkswagen, (kiedyś) Opel, Adidas, Deutsche Bahn, Heidelberg, Heineken itp. doskonała kolej, drogi, lotniska, zabytki, wszędzie czysto (zobacz Monachium), ludzie przyjaźni, zieleń, mieszkania w normalnej (dla nich) cenie, butelki tylko szklane a nie plastikowe w sklepach, spotkania bożonarodzeniowe na rynkach miast np. Boże Narodzenie w Darmstadt co roku. Teraz powiedzcie co Niemiec zna z polskich brandów?
To ja się pytam: dlaczego tak nie można być u nas? dlaczego Polak to synonim złodzieja, kombinatora, zachłannego zazdrośnika? i dlaczego jest powiedzenie: Polak jak ci za granicą nie pomoże to już nie zaszkodzi?
Dlaczego nawet dla tej głupkowatej fontanny wiceburmistrz Jasła nie powie kto jest podwykonawcą i nie przedstawi publicznie kalkulacji oferty? W końcu to miasto Jasło i Wy za to płacicie!

Ludzie obudźcie się, pewnie nadzieja już tylko w młodych


Pozdrawiam
Piotrek
Scales
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 356
Rejestracja: 25 października 2006, 15:50

Re: kontrowersyjne (kolegi): kto przegrał II wojnę światową?

Post autor: Scales »

No przegrali - wiadomo. Do przewidzenia i słusznie. Tylko, że już przed wojna byi silni gospodarczo, więc po zawierusze wystarczyło tylko odbudowac infrastrukturę. No i Wuj Sam pomógł. Znów zresztą przedstawiasz duże ośrodki niemieckie. Nawet takie Darmstadt (ale akurat mają Deutsches Poleninsitut). Rozziew cywilizacyjny jest duży i nie należy się zbytnio dziwić. Pytasz o stereotyp Polaka. Sami w pewnym stopniu na niego zapracowaliśmy. To sławne "heute gestohlen, morgen in Polen" albo ulubione imię męskie w Polsce- Klau's :rotfl: Młodzi jak mogą i chcą to wyjeżdzają, bo dlaczego mieliby płacić za czyjeś błędy? Ale fontnna to mi się akurat podoba ;)
konto usunięte

Re: kontrowersyjne (kolegi): kto przegrał II wojnę światową?

Post autor: konto usunięte »

Nie wiem jak ten temat się ma do naszego miasta i do fontanny ale Niemcy zawsze byli, są i będą on nas lepsi we wszystkim. Mieszkam za granicą i nie mam nic do nich, nawet wolę ich chyba od Polaków, chociaż i jedni i drudzy są "dobrzy" to jednak Niemcy nie robią aż takiego bydła jak nasi - a polskie porzekadło że nikt ci nie wyrządzi tyle szkody co rodak to jest święta prawda - trzy razy mi już Polaczki nie wypłaciły za pracę. Kto przegrał wojnę? Niemcy. Ale gdy już było pewne że przegrają to jeszcze i tak wynegocjowali dla siebie najkorzystniejsze warunki aby móc jak najszybciej odbić się od dna, a Polska mimo że teoretycznie wygrała to skończyła jako sowiecki niewolnik, taka już sprawiedliwość a konkretnie jej brak. Ale jeżeli komuś Polska nie odpowiada to nic nie stoi na przeszkodzie przeprowadzić się do Niemiec od stycznia - na szczęście mieszkamy już w wolnej Europie i można sobie pracować i mieszkać gdzie się podoba.
jedynysprawiedliwy
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 4 października 2010, 13:31

Re: kontrowersyjne (kolegi): kto przegrał II wojnę światową?

Post autor: jedynysprawiedliwy »

Takie państwa jak Niemcy miały łatwiej odbudować gospodarkę dzięki USA gdzie został wprowadzony plan Marshalla i pompowana pomoc finansowa dla krajów dotkniętych wojną (ZSRR i jego sojusznicy czyt. Polska również uzyskało propozycje pomocy ale ją odrzuciło) wczoraj z racji zakończenia II wojny światowej dowiedziałem się, że Polska również musiała płacić odszkodowania wojenne bo "zabrała" Niemcom bogaty w węgiel Śląsk parodia. A to, że Polacy to kombinatorzy już inna sprawa ale nie ma co uogólniać wszędzie są złodzieje cwaniaki i porządni ludzi. A co do Polaków i ich wynalazków zapraszam do bardzo przyjemnej lektury etykietek tyskiego :hyhy:
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: kontrowersyjne (kolegi): kto przegrał II wojnę światową?

Post autor: piotrek »

prostak pisze:Nie wiem jak ten temat się ma do naszego miasta i do fontanny....
Bardzo łatwe :), Niech burmistrz pokaże publicznie kalkulacje kosztów i jak przebiegał przetarg. Tak się robi na świecie (zobacz: USA), ale tu GTW lokalne ma lepiej. Mało kto pyta o takie szczegóły ... Niestety, jak powiedział jeden z posłów "POlska to dziki kraj" - fajnie byłoby to zmienić
Ostatnio zmieniony 6 października 2010, 05:29 przez piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.
pozytywny
Bywalec
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 18 sierpnia 2010, 21:42

Re: kontrowersyjne (kolegi): kto przegrał II wojnę światową?

Post autor: pozytywny »

http://www.wrota.podkarpackie.pl/pl/bip ... art=news#c

na podstronie SIWZ jest 30 stronicowa szczegółowa specyfikacja techniczna, odnośnie szczegółowego cennika (z wypisanymi cenami) to raczej go nie dostaniecie, to jest tajemnica przedsiębiorstwa i nie muszą jej ujawniać. Oczywiście mogą ale wątpię by to zrobili.

http://www.karieramanagera.pl/planowani ... ublicznym/

PS. podaj mi linka gdzie można znaleźć te przetargi z kalkulacjami kosztów i przebiegu przetargu w USA, ja ich nie mogę znaleźć, albo chociaż co trzeba wpisać w wyszukiwarkę by znaleźć. Szczególnie interesują mnie mosty, tamy itp.
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: kontrowersyjne (kolegi): kto przegrał II wojnę światową?

Post autor: piotrek »

pozytywny pisze:
PS. podaj mi linka gdzie można znaleźć te przetargi z kalkulacjami kosztów i przebiegu przetargu w USA, ja ich nie mogę znaleźć, albo chociaż co trzeba wpisać w wyszukiwarkę by znaleźć. Szczególnie interesują mnie mosty, tamy itp.
może nie mosty i tamy, gdy pewien czas tam mieszkałem w tzw community określano co zostanie zrobione dla lokalnej społeczności, pokazywano kalkulacje było głosowanie co robimy wspólnie itp. Tu zdaje się uproszczono takie pomysły.
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: kontrowersyjne (kolegi): kto przegrał II wojnę światową?

Post autor: piotrek »

dzięki za linka!
jedynysprawiedliwy
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 4 października 2010, 13:31

Re: kontrowersyjne (kolegi): kto przegrał II wojnę światową?

Post autor: jedynysprawiedliwy »

A, że tak zapytam czy na tym forum może być jakiś inny temat prowadzenia rozmów niż jak to wam jest źle w jaśle? Załóżcie sobie osobny temat i będziecie się żalić bo mi się wydaje, że ten miał być o czymś innym :cisza:
konto usunięte

Re: kontrowersyjne (kolegi): kto przegrał II wojnę światową?

Post autor: konto usunięte »

jedynysprawiedliwy pisze:A, że tak zapytam czy na tym forum może być jakiś inny temat prowadzenia rozmów niż jak to wam jest źle w jaśle? Załóżcie sobie osobny temat i będziecie się żalić bo mi się wydaje, że ten miał być o czymś innym :cisza:
to się robi dobrze dla Jasła też jest poruszane na tym forum, natomiast to co jest złe powinno i jest poruszane jeszcze bardziej a to choćby dlatego że burmistrz i spółka też czytają to forum.
piotrek pisze:
prostak pisze:Nie wiem jak ten temat się ma do naszego miasta i do fontanny....
Bardzo łatwe :), Niech burmistrz pokaże publicznie kalkulacje kosztów i jak przebiegał przetarg. Tak się robi na świecie (zobacz: USA), ale tu GTW lokalne ma lepiej. Mało kto pyta o takie szczegóły ... Niestety, jak powiedział jeden z posłów "POlska to dziki kraj" - fajnie byłoby to zmienić
Zgadzam się - wszystko powinno być jawne bo jak wszystko jest tajne to nawet jeżeli władza by przeprowadzała przetargi uczciwie to i tak wszyscy ich oskarżą o kradzież lub zmarnowanie pieniędzy więc sami sobie szkodzą. Jeżeli ktoś ma coś do ukrycia to automatycznie jest złodziejem - tak jest w USA. Ale w najbliższej przyszłości nam to nie grozi dopóki przy żłobie PiS, PO, SLD i reszta bandy.
jedynysprawiedliwy pisze:Takie państwa jak Niemcy miały łatwiej odbudować gospodarkę dzięki USA gdzie został wprowadzony plan Marshalla i pompowana pomoc finansowa dla krajów dotkniętych wojną (ZSRR i jego sojusznicy czyt. Polska również uzyskało propozycje pomocy ale ją odrzuciło) wczoraj z racji zakończenia II wojny światowej dowiedziałem się, że Polska również musiała płacić odszkodowania wojenne bo "zabrała" Niemcom bogaty w węgiel Śląsk parodia. A to, że Polacy to kombinatorzy już inna sprawa ale nie ma co uogólniać wszędzie są złodzieje cwaniaki i porządni ludzi. A co do Polaków i ich wynalazków zapraszam do bardzo przyjemnej lektury etykietek tyskiego :hyhy:
Tylko że większość wielkich i znanych na całym świecie firm niemieckich powstała jeszcze przed wojną. Z resztą podczas wojny z Niemcami i Japonią walczyło dwie trzecie reszty świata i nie mogli ich pokonać - to chyba o czymś świadczy. Co prawda Polska zawsze miała ciężko - najgorsze chyba położenie geograficzne ze wszystkich krajów świata - między Niecami i Rosją, jakby to było gdyby nas ciągle nie gnębili, tego nie wie nikt. Natomiast Niemcy i Japonia to potęgi gospodarcze które produkują wszystko co najlepsze na świecie, trzecie jest USA. Jedyna korzyść dla nas że mamy takiego sąsiada jak Niemcy to to że mamy do kogo równać. Sam Hitler kiedyś napisał: „Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie… Polacy według mojej opinii, oraz na podstawie obserwacji i meldunków z Generalnej Gubernii, są jedynym narodem w Europie, który łączy w sobie wysoką inteligencję z niesłychanym sprytem. Jest to najzdolniejszy naród w Europie, ponieważ żyjąc ciągle w niesłychanie trudnych warunkach politycznych, wyrobił w sobie wielki rozsądek życiowy, nigdzie niespotykany. Na podstawie ostatnich badań, powadzonych przez Reichsrassenamt uczeni niemieccy doszli do przekonania, że Polacy powinni być asymilowani do społeczności niemieckiej jako element wartościowy rasowo. Uczeni nasi doszli do wniosku, że połączenie niemieckiej systematyczności z polotem Polaków dałoby doskonałe wyniki”. Miło słyszeć takie komplementy, tylko że chyba nie jest to prawdą skoro Polacy ciągle wybierają do władzy tą samą klikę tyle że pod innym szyldem dla niepoznaki i można nimi łatwo sterować poprzez TVN, Polsat i resztę ubeckich telewizorni, a stereotyp Polaka to złodziej i pijak...
Ypsilon
VIP
VIP
Posty: 522
Rejestracja: 31 marca 2009, 12:21

Re: kontrowersyjne (kolegi): kto przegrał II wojnę światową?

Post autor: Ypsilon »

„Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie… Polacy według mojej opinii, oraz na podstawie obserwacji i meldunków z Generalnej Gubernii, są jedynym narodem w Europie, który łączy w sobie wysoką inteligencję z niesłychanym sprytem. Jest to najzdolniejszy naród w Europie, ponieważ żyjąc ciągle w niesłychanie trudnych warunkach politycznych, wyrobił w sobie wielki rozsądek życiowy, nigdzie niespotykany. Na podstawie ostatnich badań, powadzonych przez Reichsrassenamt uczeni niemieccy doszli do przekonania, że Polacy powinni być asymilowani do społeczności niemieckiej jako element wartościowy rasowo. Uczeni nasi doszli do wniosku, że połączenie niemieckiej systematyczności z polotem Polaków dałoby doskonałe wyniki”.
Hm, to dośc dziwne, bo w sumie to sam sobie zaprzeczył (jesli faktycznie tak powiedział) biorac pod uwagę Ślowian i np. Romów jako rzekomych podludzi.
Niemcy raczej zapatrzeni byli (i są) w sensie polotu na Zachód, czyli Francję. Wielki rozsadek zyciowy? Przeciez my sie wcią zkłucilismy i wciąz to robimy, samemu sie tak oto wykańczając. To chyba Bismarck powiedzial, ze jak chcecie sie pozbyc Polakow, to dajcie im wolnośc. Ale moge sie mylic w kwestii autora tych słów.
Miło słyszeć takie komplementy, tylko że chyba nie jest to prawdą skoro Polacy ciągle wybierają do władzy tą samą klikę tyle że pod innym szyldem dla niepoznaki i można nimi łatwo sterować poprzez TVN, Polsat i resztę ubeckich telewizorni, a stereotyp Polaka to złodziej i pijak...
A Tobą kto "steruje"? Albo raczej bez cudzyslowiu.
jedynysprawiedliwy
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 4 października 2010, 13:31

Re: kontrowersyjne (kolegi): kto przegrał II wojnę światową?

Post autor: jedynysprawiedliwy »

Polacy dostali propozycje od Hitlera ataku razem na Rosję a, że Polacy nie chcieli robić świństwa Rosji no to dostali od niej potem po [...], nie mówię, że odrzucając propozycje źle zrobili ale może i Jasło by inaczej wyglądało i ogólnie gospodarka Polski, a tak to mieliśmy komunę a to co się dzieje w obecnej Polsce to pozostałość właśnie po tym ustroju, rządzą ludzie którzy jeszcze nie dawno byli "czerwoni" niektórym nawet na wierzch czerwień wychodzi (czyt. twarz) :hyhy:
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: kontrowersyjne (kolegi): kto przegrał II wojnę światową?

Post autor: piotrek »

dzięki za odpowiedzi -szansa jedna na ...... że będzie OK. Nie myślę teraz o następujących 'wyborach" ale o świadomości i obronie tych tu teraz :wybierających" prez Władzię. Jestem na tak, druga, trzecia kadencja? czwarta, piąta ...?
Ludzie, wybierzcie kogoś mądrego kto zamiast tej fontanny wybierze wały, nie medialne?


Pzdr
Jaślan
konto usunięte

Re: kontrowersyjne (kolegi): kto przegrał II wojnę światową?

Post autor: konto usunięte »

Ypsilon pisze:
A Tobą kto "steruje"? Albo raczej bez cudzyslowiu.
Mną steruje niezależny internet.
Pit92
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 18 sierpnia 2009, 21:03

Re: kontrowersyjne (kolegi): kto przegrał II wojnę światową?

Post autor: Pit92 »

A ja jestem dumny z tego, że jestem Polakiem i nie narzekam na nic, na żadne administracje, ani budownictwo, itp. I ch** mnie obchodzi co mają niemcy. Wkurza mnie tylko jedno: że rząd daje sie tak omamić Rosji. Rosja powinna nas jeszcze przepraszać za przeszłość, a nie cfaniaczyć. Sama sprawa smoleńska pokazuje,że Rosja jest wrogiem naszym, a nie sojusznikiem. Mogę się założyć że to wina tych smoleńskich kontrolerów, bo jak by tak nie było, to Rosja oddała by nam te czarne skrzynki, a teraz chociaż nawet je oddadzą to mogą być już sfałszowane. Wkurza mnie też ta piz** Erica Steinbach, która chce zfałszować historie. Gdybym był politykiem, to bym nigdy nie podał ręki Rosjanom
ODPOWIEDZ