Siec Tel Komorkowych, ktora naj...

Wszystko co związane z nowymi technologiami, jak również z wszelkiego rodzaju sprzętem elektronicznym
niunia1717
Weteran
Weteran
Posty: 76
Rejestracja: 10 czerwca 2010, 22:28

Re: Siec Tel Komorkowych, ktora naj...

Post autor: niunia1717 »

Nie wiecie może co się stało że w Osobnicy nie można złapać zasięgu z Ery??Zawsze było wszystko ok a dziś sie coś popiepszyło:( Coś się z nadajnikiem stało czy co??jak coś wiecie to piszcie..
Awatar użytkownika
demon666
Guru
Guru
Posty: 120
Rejestracja: 14 sierpnia 2010, 12:07

Re: Siec Tel Komorkowych, ktora naj...

Post autor: demon666 »

możliwe że piorun w niego uderzył.dzieje się tak po burzach
Awatar użytkownika
Nieznajoma19
Weteran
Weteran
Posty: 77
Rejestracja: 19 lipca 2010, 21:31
Lokalizacja: I Tak nie znajdziesz :D

Re: Siec Tel Komorkowych, ktora naj...

Post autor: Nieznajoma19 »

A ma ktos z 36i6...???
kaPsel
Weteran
Weteran
Posty: 77
Rejestracja: 1 listopada 2008, 19:26
Lokalizacja: Jasło

Re: Siec Tel Komorkowych, ktora naj...

Post autor: kaPsel »

Nieznajoma19 pisze:A dlaczego niby PLAY.. podobno ma słaby zasięg z tego co wiem.. Po ile tam są sms-y...?
Nie zgodzę się z tym, że Play ma słaby zasięg, lecz jest wręcz odwrotnie.
Play posiada własne nadajniki w miastach a tam gdzie ich nie posiada korzysta z przekaźników Plusa. Można więc powiedzieć, że ma zasięg lepszy niż inni operatorzy, gdyż korzysta z nadajników Plusa w całej Polsce oraz własnych, które cały czas rozbudowuje. Ja mam w Play od 3lat i jestem z niego jak najbardziej zadowolony.
Awatar użytkownika
PiOtreCk
Ekspert
Ekspert
Posty: 83
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 18:02
Lokalizacja: z podświadomości

Re: Siec Tel Komorkowych, ktora naj...

Post autor: PiOtreCk »

kaPsel pisze: Nie zgodzę się z tym, że Play ma słaby zasięg, lecz jest wręcz odwrotnie.
Play posiada własne nadajniki w miastach a tam gdzie ich nie posiada korzysta z przekaźników Plusa. Można więc powiedzieć, że ma zasięg lepszy niż inni operatorzy, gdyż korzysta z nadajników Plusa w całej Polsce oraz własnych, które cały czas rozbudowuje. Ja mam w Play od 3lat i jestem z niego jak najbardziej zadowolony.
Może i jesteś zadowolony, ale pewnie twoi znajomi już mniej (ci którzy mają komórki w innych sieciach). Dzwoniąc do Ciebie płacą więcej za połączenia niż do innych sieci, po za tym w większości przypadków połączenia do PLAY z innych sieci nie są objęte darmowymi minutami z abonamentu.
kaPsel
Weteran
Weteran
Posty: 77
Rejestracja: 1 listopada 2008, 19:26
Lokalizacja: Jasło

Re: Siec Tel Komorkowych, ktora naj...

Post autor: kaPsel »

Może i mają drożej ale w moim wypadku i tak większość znajomych i cała rodzina ma w Play. Poza tym tylko połączenia do Play są droższe, a smsy są w takiej samej cenie. A z droższymi połączeniami to nie jest pewnie do końca wina Play, ale również pozostałych operatorów, którzy trochę droższymi połączeniami chcą zachęcić klientów do pozostania w ich sieci. A gdyby Play nie rozpoczął wojny cenowej to i tak do tej pory płacilibyśmy pewnie po 80 gr/minutę.
Grunwald
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 461
Rejestracja: 10 stycznia 2010, 12:54

Re: Siec Tel Komorkowych, ktora naj...

Post autor: Grunwald »

Ja mam PLAY juz ponad 2,5 roku... Obecnie PLAY FRESH ... moim zdaniem nie jest źle... zasieg jest bardzo dobry niech mówi kto co chce ja na zasieg z PLAY nigdy nie narzekałem... co do kwot do róznie dobrze ze Play wlaczy i obniza ceny a jak wyzej napisane ceny do tej sieci takie sa wiadome dlaczego... pozatym co dołóadowanie darmowe smsy które wliczajac sie równiez smsy zaa granice ... Moim zdaniem PLAY siec na 4+ :)
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: Siec Tel Komorkowych, ktora naj...

Post autor: kasiuńcia »

Ja również korzystam z Play i mogę potwierdzić, że zasięg jest wręcz idealny, nie mam z nim nigdy żadnego problemu, nawet w mało dostępnych miejscach, a często w takich przebywam.
Niestety, Play na abonament, który posiadam, nie polecę nikomu. Może dziś warunki są lepsze, ale dwa lata temu, gdy podpisywałam umowę nic ciekawego mi nie zaoferowali. Zero darmowych minut, a jeśli już to na stacjonarne, a to akurat mnie nie satysfakcjonuje. Poza tym np. usługa 100 smsów nie jest pobierana z abonamentu, ale doliczana, więc rachunek może przyjść różnoraki i nigdy nie wynosi tyle ile abonament.
Bardzo szybko za to są rozpatrywane reklamacje i zgłoszenia, korzystam z playmobile.pl .
Najbliższą osobę mam w Play, niestety nikogo więcej, ale i tak pewnie pozostanę w przy tym operatorze, ale broń Boże nie abonament. Pomyślę o Play fresh-na pewno korzystniejszy i nie zobowiązuje.

Dodam, że mam również telefon z Play, owszem, bardzo ciekawy i wzbudzał zainteresowanie, ale jak się teraz okazało- Drobna awaria przerodziła się w ogromny techniczny problem, a co za tym idzie części są nie do zdobycia, a w Jaśle bardzo mało serwisów, które potrafią to naprawić. Play oferował takie kosmiczne telefony, mało spotykane w Polsce, więc się skusiłam i dziś...problem.
Awatar użytkownika
Mała_Miczitanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 218
Rejestracja: 24 czerwca 2009, 11:00

Re: Siec Tel Komorkowych, ktora naj...

Post autor: Mała_Miczitanka »

A ja trochę obronię Orange. Ja osobiście mam Orange Go i jestem bardzo zadowolona. Przy doładowaniu telefonu za 100zł mam 110zł na wykorzystanie przez 5 miesięcy. Poza tym dodatkowo mam 3600 minut z 3 wybranymi numerami z Orange przez 2 miesiące, smsu do Orange po 1gr bez żadnych pakietów, do pozostałych sieci 18gr, a do Play bodajże 20gr. Rozmowy po 29gr do wszystkich, 20gr do Orange i 75gr do Play. Poza tym gdy dzwonię do innych osób i rozmawiam 2 minuty, dostaję 9 darmowych do wykorzystania do wszystkich sieci.
Tak sobie wychwalacie tego Play ale musicie doładowywać za 30zł karte co miesiąc żeby mieć te wszystkie wspaniałości :P Więc i tak lepiej na tym wychodzę finansowo :)
kaPsel
Weteran
Weteran
Posty: 77
Rejestracja: 1 listopada 2008, 19:26
Lokalizacja: Jasło

Re: Siec Tel Komorkowych, ktora naj...

Post autor: kaPsel »

... ale przynajmniej nikt nie zmusza mnie do comiesięcznego doładowania konta za 25 zł albo nawet 30 zł, co dla osób, które nie dzwonią zbyt wiele lub mają wykupione pakiety jest dobrą rzeczą. Nie muszę martwić się, że mam na koncie 30 zł, ale jutro kończy się ważność połączeń i na siłę muszę wyłożyć 25 zł tylko po to by pieniądze nie przepadły lub się zbierały tam cały czas z miesiąca na miesiąc mając cały czas świadomość, że i tak ich szybko nie wykorzystam (dawniej jak minuta kosztował 80 gr nie było takiego problemu bo kasa uciekała bardzo szybko, ale na to, że teraz jest tanio to akurat narzekać nie mogę :D:D: :) :)
a czy przypadkiem w Orange Go wyżej wymienione promocje typu sms za 1gr, rozmowy z 3 osobami, darmowe rozmowy za połączenia nie są dostępne dopiero po doładowaniu za 100zł?
w nowym orange go jest chyba też takie coś, że ceny za połączenia maleją wraz z wielkością doładowania i aby mieć stawkę 29 gr za minutę to trzeba doładować za 50 zł, a w Play masz tą cenę niezależnie od kwoty doładowania,
wolę Play za jasne zasady :):):):):):) :hyhy:
Awatar użytkownika
PiOtreCk
Ekspert
Ekspert
Posty: 83
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 18:02
Lokalizacja: z podświadomości

Re: Siec Tel Komorkowych, ktora naj...

Post autor: PiOtreCk »

Jeśli sądzicie że droższe rozmowy do PLAY są zmową innych operatorów to jesteście w grubym błędzie.
Otóż operatorzy komórkowi rozliczają się między sobą za połączenia przychodzace do ich sieci. Są to stawki ustalone przez UKE (Urząd Komunikacji Elektonicznej) i są takie same dla wszystkich operatorów oprócz P4 (własciciel PLAY). PLAY żąda od innych operatorów większej stawki za połączenia przychodzące, niż sam musi płacić im. PLAY uzasadnia to tym że jako nowy operator ma większe koszty. UKE zaakceptowało te warunki i dlatego do PLAY jest drożej. Ja uważam że PLAY jest już wystarczająco długo na rynku że ten przywilej powinien być zniesiony.

http://news.pasjagsm.pl/dlaczego-do-pla ... ml?cpage=2
kaPsel
Weteran
Weteran
Posty: 77
Rejestracja: 1 listopada 2008, 19:26
Lokalizacja: Jasło

Re: Siec Tel Komorkowych, ktora naj...

Post autor: kaPsel »

Częściowo się zgodzę z tym co napisałeś. UKE reguluje ceny jakie operatorzy mają płacić sobie za połączenia międzysieciowe. Play jako nowy operator, dopiero rozwijający swoją infrastrukturę, ma przywilej większej stawki MTR. Widziałem jednak wykres, który wyraźnie pokazywał co składa się na koszt jednej minuty połączenia i okazało się, że pozostali operatorzy stosują dużo większą marże na połączenia do Play. Więc jednak operatorzy zarabiają najwięcej na połączeniach do Play.
magusia
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 28 kwietnia 2012, 22:16

Re: Siec Tel Komorkowych, ktora naj...

Post autor: magusia »

już od kilku lat mam abnament w t-mobile jedyny rzetelny operator na rynku. :)
azi2000
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 24
Rejestracja: 28 lutego 2014, 16:04

Re: Siec Tel Komorkowych, ktora naj...

Post autor: azi2000 »

polecam VIRGIN MOBILE :szok:
ODPOWIEDZ