Jaki rower kupić

Wszystko dla miłośników jedno- i wielo-śladów
pawels
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 11 kwietnia 2010, 13:33

Jaki rower kupić

Post autor: pawels »

Siemak mam pytanie : Szukam roweru w przedziale od 750 zł do 1200 zł tylko nie wiem gdzie go kupić i jakie firmy rowerowe są dobre
kicek25
Ekspert
Ekspert
Posty: 82
Rejestracja: 8 kwietnia 2010, 18:59

Re: Jaki rower kupić

Post autor: kicek25 »

kup sobie najlepiej Meride. Widze że robisz zadanie. :)
Awatar użytkownika
buła
VIP
VIP
Posty: 656
Rejestracja: 14 maja 2009, 07:32

Re: Jaki rower kupić

Post autor: buła »

no właśnie ja tez się zastanawiam nad kupnem roweru w najbliższym czasie. tyle że tez z racji ograniczonego budżetu interesuje mnie jakiś w granicy do 1000 pln. głownie chodzi mi żeby był to rower który będę mógł z czasem rozbudować, po prostu jak będę miał więcej hajsu to wymieniałbym poszczególne elementy na lepsze. ale chodzi mi o to aby miał solidna ramę .
w tej kategorii cenowej , czyli do 1000 pln upatrzyłem sobie 3 rowery :
1) merida k-five
2) arkus vip 5.0
3) kross hexagon v3

co myślicie ? jeśli mogę liczyć na opinie to bardzo proszę, który z nich wybrać ?
Awatar użytkownika
Pemek94
VIP
VIP
Posty: 1137
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 22:30
Lokalizacja: Jasło

Re: Jaki rower kupić

Post autor: Pemek94 »

Zależy jaki rower chcesz kupić tzn. do jazdy po mieście, po terenie np. las, czy bardziej pod szosę, zależy gdzie będziesz najwięcej jeździł, bo nie ma sensu kupowania roweru górskiego jeśli chcesz kupić rower na niedzielne wypady za miasto np. na Folusz. Trochę znam się w tym temacie bo interesuję się rowerami i jeżeli chcesz w Jaśle kupić rower to polecam sklep na rynku, miła obsługa, chłopaki się znają na robocie a w dodatku pomogą Ci dobrać rower. Jeśli mam CI już coś polecić to są 3 marki godne uwagi tj. Merida (sam posiadam), Author i Kellys. Żadne Krossy, Delty itd. W granicach 1000zł można już kupić na prawdę fajny rower.
bubus1234
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 24 marca 2010, 17:32

Re: Jaki rower kupić

Post autor: bubus1234 »

Ja chciałbym kupic jakis rower do jazdy po gorach do 1500 zl. Czy poleci mi ktos jakis sklep (najlepiej w Jasle lubmokolicach) i poda marke roweru?
Awatar użytkownika
buła
VIP
VIP
Posty: 656
Rejestracja: 14 maja 2009, 07:32

Re: Jaki rower kupić

Post autor: buła »

Pemek94 pisze:Zależy jaki rower chcesz kupić tzn. do jazdy po mieście, po terenie np. las, czy bardziej pod szosę, zależy gdzie będziesz najwięcej jeździł, bo nie ma sensu kupowania roweru górskiego jeśli chcesz kupić rower na niedzielne wypady za miasto np. na Folusz. Trochę znam się w tym temacie bo interesuję się rowerami i jeżeli chcesz w Jaśle kupić rower to polecam sklep na rynku, miła obsługa, chłopaki się znają na robocie a w dodatku pomogą Ci dobrać rower. Jeśli mam CI już coś polecić to są 3 marki godne uwagi tj. Merida (sam posiadam), Author i Kellys. Żadne Krossy, Delty itd. W granicach 1000zł można już kupić na prawdę fajny rower.

wiesz no głownie to raczej po podłozach nieasfaltowych chcialbym jezdzic , jakies polne drogi, lasy itp . no ale zeby w takie miejsca dojechac z Jasła to jakis odcinek drogi po asfalcie tez pokonac trzeba :]
Awatar użytkownika
Pemek94
VIP
VIP
Posty: 1137
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 22:30
Lokalizacja: Jasło

Re: Jaki rower kupić

Post autor: Pemek94 »

To najlepszy rowerek będzie górski, najlepiej z aluminiową ramą, będzie lekki ale za to wytrzymały i nie tylko na asfalt ; p Koło 1000 na pewno coś znajdziesz, jeśli nie będą mieli na sklepie warto zapytać czy nie można sprowadzić, po prostu nie mają wszystkiego na sklepie bo by się im nie zmieściło, a zapytać zawsze można ;]
hardkor12
Guru
Guru
Posty: 112
Rejestracja: 22 marca 2010, 11:30

Re: Jaki rower kupić

Post autor: hardkor12 »

arkusa polecam
lukasz12344
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 25
Rejestracja: 27 marca 2010, 11:15

Re: Jaki rower kupić

Post autor: lukasz12344 »

bubus1234 pisze:Ja chciałbym kupic jakis rower do jazdy po gorach do 1500 zl. Czy poleci mi ktos jakis sklep (najlepiej w Jasle lubmokolicach) i poda marke roweru?
dobre rowery można kupić w Rojaxsie :ok: a co do marki to według uznania :D :P :D
malinek10
Guru
Guru
Posty: 132
Rejestracja: 2 lutego 2010, 20:30

Re: Jaki rower kupić

Post autor: malinek10 »

arkus jest dobry jeżeli chodzi o ceny do 800zł później są duże lepsze firmy szczególnie wykonanie np. merida jak Ci tam pisali wcześniej koledzy
pawels
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 11 kwietnia 2010, 13:33

Re: Jaki rower kupić

Post autor: pawels »

a polecacie jakieśfirmy do jazdy po lasach??
Awatar użytkownika
buła
VIP
VIP
Posty: 656
Rejestracja: 14 maja 2009, 07:32

Re: Jaki rower kupić

Post autor: buła »

buła pisze:no właśnie ja tez się zastanawiam nad kupnem roweru w najbliższym czasie. tyle że tez z racji ograniczonego budżetu interesuje mnie jakiś w granicy do 1000 pln. głownie chodzi mi żeby był to rower który będę mógł z czasem rozbudować, po prostu jak będę miał więcej hajsu to wymieniałbym poszczególne elementy na lepsze. ale chodzi mi o to aby miał solidna ramę .
w tej kategorii cenowej , czyli do 1000 pln upatrzyłem sobie 3 rowery :
1) merida k-five
2) arkus vip 5.0
3) kross hexagon v3

co myślicie ? jeśli mogę liczyć na opinie to bardzo proszę, który z nich wybrać ?
z dotychczasowych postów wnioskuje ,że kross odpada. pozostaje więc wybór pomiędzy meridą i arkusem . który lepszy?
co myslicie na temat arkusów, bo hardkor12 poleca tę markę :)
pawels
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 11 kwietnia 2010, 13:33

Re: Jaki rower kupić

Post autor: pawels »

miałem właśnie niedawno arkusa i nie jestem do niego przekonany bo albo mi się zły model trafił albo firma kiepska
grzesiek15
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 66
Rejestracja: 12 kwietnia 2010, 14:07

Re: Jaki rower kupić

Post autor: grzesiek15 »

niektóre modele są takie słabe
Awatar użytkownika
Pemek94
VIP
VIP
Posty: 1137
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 22:30
Lokalizacja: Jasło

Re: Jaki rower kupić

Post autor: Pemek94 »

Ja sam posiadam Meridę i wiem, że jeśli kupuję rower tej marki to kupuję sprzęt najwyższej klasy. Merida istnieje już prawie 40 lat i jest to japońska firma z tradycjami tak jak Honda. Rower Meridy mam już 3 lata i jedyne co w nim zmieniłem to dętkę tylną (ale to moja wina bo wjezdzalem zbyt ostro na krawężniki) oraz klocki hamulcowe (które jak wiadomo powinno się wymieniać przynajmniej raz na sezon). I kupiłem go za niezbyt wygórowaną cenę 800zł.
ODPOWIEDZ