szkoła rodzenia

Forum o Jasielskich szkołach
Awatar użytkownika
KombinatorkA
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 23 listopada 2007, 15:07
Lokalizacja: Jasło

szkoła rodzenia

Post autor: KombinatorkA »

Drogie Panie !
Co sądzicie o szkole rodzenia z dojazdem do domu ciężarnej ?
Jak dla mnie super sprawa !
Olunia23
Weteran
Weteran
Posty: 77
Rejestracja: 24 czerwca 2009, 20:20

Re: szkoła rodzenia

Post autor: Olunia23 »

do mnie przychodzila położna przed porodem i naprawde dużo pomogła to prawie to samo co i szkoła rodzenia także polecam!
Awatar użytkownika
KombinatorkA
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 23 listopada 2007, 15:07
Lokalizacja: Jasło

Re: szkoła rodzenia

Post autor: KombinatorkA »

Olunia23 -położna swoją drogą też pomaga :)
myślę jednak że na szkole rodzenia można się więcej dowiedzieć
czxxcz
Guru
Guru
Posty: 139
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, 11:17

Re: szkoła rodzenia

Post autor: czxxcz »

Nie ma takiej odważnej, która nie miałaby obaw związanych z porodem i opieką nad maluchem. Strach zmniejsza nauka w szkole rodzenia. Jeśli nie ma jej w twojej miejscowości albo jest przepełniona, pomoże ci Internet!

Dzięki Internetowi możesz uczestniczyć w zajęciach szkoły rodzenia nie wychodząc z domu

((Fot. Internetowa Szkoła Rodzenia))

Na stronie http://www.pieluszki.pl możesz zapisać się do całkowicie bezpłatnej Internetowej Szkoły Rodzenia. Znajdziesz tam m.in. cykl filmów zawierających ćwiczenia, które pomogą przygotować się do tego wyjątkowego wydarzenia, jakim jest poród. Dodatkowo prezentowane są sposoby prawidłowej opieki nad noworodkiem i podstawy jego pielęgnacji.

Internetowa Szkoła Rodzenia jest bardzo dostępna - możesz się w niej "uczyć” przez 24 godziny na dobę. Wystarczy jedynie kilka kliknięć i już możesz zdobywać wiedzę związaną z porodem, pielęgnacją i karmieniem dziecka.


Wiedza za darmo

Serwis nie jest płatny i zgodnie z zapowiedziami nigdy nie będzie - ale żeby obejrzeć pełną wersję filmu musisz zalogować się na stronie http://www.pieluszki.pl i podać swoje dane.

Poszczególne odcinki filmów odpowiednio przygotują przyszłą mamę do porodu, pokażą techniki pozwalające zmierzyć się z bólem i znaleźć siłę, aby przetrwać kryzys i bez obaw urodzić maleństwo. Przedstawią jak racjonalnie postępować, opiszą rodzaj skurczy i inne objawy, które decydują o tym, że dziecko wkrótce przyjdzie na świat.

Przyszłe mamy mogą tu znaleźć również wiele profesjonalnych porad specjalistów, które pomogą im gdy na świecie pojawi się dziecko. Do udziału w przygotowaniu Internetowej Szkoły Rodzenia zaproszeni zostali doświadczeni eksperci: położne, fizjoterapeuta, pediatra, specjalistka terapii psychomotorycznej.

Ból jest informacją

I tak na przykład położna Urszula Tataj-Puzyna wyjaśnia, jak rozpoznać "ten” moment, czy to już poród i kiedy jechać do szpitala. Oraz najważniejsze - dlaczego nic się nie dzieje, skoro już jestem po terminie? Te pytania najczęściej nurtują kobiety oczekujące narodzin dziecka. Dlatego warto wiedzieć, że np. tylko 5 proc. dzieci rodzi się w wyznaczonym przez lekarza czasie. Zdecydowana większość przychodzi na świat tydzień lub dwa przed wyznaczonym terminem lub kilka dni po. I w jednym i w drugim przypadku jest to norma!

Podobnie jak ból porodowy.
- Spróbujmy spojrzeć na ból jako na coś pozytywnego. Ból jest informacją. Skurcz porodowy mobilizuje rodzącą do aktywności - zmiany pozycji, potrzeby masażu czy kąpieli w ciepłej wodzie. Wolność poruszania się pozwala kobiecie na instynktowne przyjęcie odpowiedniej pozycji, gdzie opór i ucisk są zmniejszone - podpowiada położna.

Więcej informacji na http://www.pieluszki.pl.

JESZCZE JEST CZAS
Jeśli w terminie Twojego porodu (po 37 tygodniu) zauważysz:
* obniżenie się brzucha (ulga w oddychaniu, ucisk na pęcherz moczowy),
* nieregularne, lekko bolesne skurcze macicy (tzw. skurcze przepowiadające),
* ćmiący ból w okolicy krzyżowej,
* ucisk lub ból w dole brzucha,
* odejście czopu śluzowego…
…możesz spokojnie czekać w domu! Symptomy te sugerują, że Twój organizm dopiero przygotowuje się do porodu.


ZACZYNA SIĘ!
Są dwie sytuacje, które zdecydowanie sugerują rozpoczęcie porodu:
* Pojawienie się regularnych, bolesnych skurczów macicy (występujących częściej niż co 10 minut, przybierających na sile, wydłużających się, powodujących znaczną bolesność - te skurcze dają postęp porodu, czyli skracanie i rozwieranie szyjki macicy)
* Odejście wód płodowych - płyn przezroczysty lub o zielonym zabarwieniu.


DO SZPITALA
Decyzję o wyjeździe do szpitala trzeba podjąć, gdy:
* Skurcze mięśnia macicy odczuwane jako wyraźnie bolesne twardnienie całego brzucha będą występowały regularnie (co 5-7 min). Jeśli w każdej pozycji (siedzącej, stojącej czy leżącej) skurcze te będą miały tendencję do nasilania się, jest to znak, że rozpoczął się poród. Jeśli jest to Twój kolejny poród, jedź do szpitala, gdy skurcze występują co 10 minut.
* Odpływają wody płodowe, nawet jeśli nie ma skurczów, ale masz wątpliwości
* Pojawi się krwawienie z dróg rodnych (trzeba je rozróżnić z odejściem czopu śluzowego)
* Zaobserwujesz słabe ruchy dziecka (wyraźnie słabsze niż wcześniej) lub niepokojąco gwałtowne

Jeśli nie wiesz czy już jechać do szpitala czy nie, weź… ciepłą kąpiel lub prysznic. Jeżeli pod wpływem ciepłej kąpieli skurcze wyciszą się i zanikną, to znaczy, że to jeszcze nie poród.
Jeśli jednak skurcze nasilą się mimo ciepłej kąpieli i będą występować jeszcze częściej (co 5-7 min), pojedź do szpitala.

źródło: Gazeta Lubuska
Awatar użytkownika
KombinatorkA
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 23 listopada 2007, 15:07
Lokalizacja: Jasło

Re: szkoła rodzenia

Post autor: KombinatorkA »

spokojnie czxxcz, twój post był niepotrzebny

nie prosiłam o linki, namiary na internetowe szkoły rodzenia - BO IM NIE UFAM poza tym filmiki bywają nuuudne :spi:
wolę relację na żywo

ponawiam pytanie:
CO SĄDZICIE O SZKOLE RODZENIA Z DOJAZDEM DO DOMU CIĘŻARNEJ ?
czxxcz
Guru
Guru
Posty: 139
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, 11:17

Re: szkoła rodzenia

Post autor: czxxcz »

jeżeli pytasz co myślimy, to może dasz jakieś namiary na takie instruktorki które indywidualnie uczą w naszym rejonie?
Insomnia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 29 stycznia 2009, 12:12

Re: szkoła rodzenia

Post autor: Insomnia »

Sądzę, że jest to niepotrzebne. Zapłacisz dużo więcej za kurs, do domu musiałby przyjechać lekarz, psycholog (bo zajęcia odbywają się również i z tymi osobami), położne prowadzące szkołę musiałby przywozić sprzęt, piłki, lalki, i inne przedmioty które wykorzystuje się w takiej szkole w praktyce. Z teorią to nie problem.
Moje zdanie? Uważam, że pomysł jest do bani :dobani:
Chyba że Cię stać na opłacenie takiego kursu, paliwa wszystkim dojeżdżającym etc.
Pff
Olunia23
Weteran
Weteran
Posty: 77
Rejestracja: 24 czerwca 2009, 20:20

Re: szkoła rodzenia

Post autor: Olunia23 »

hee a tak szczerze powiedziawszy to nic nie daje ze ktos ci powie jak masz oddychac przy bólach czy coś bo do mnie przychodziła położna i mi to wszytsko mówiła a potem jak mnie złapało to sie nawet o tym nie myśli..
Insomnia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 29 stycznia 2009, 12:12

Re: szkoła rodzenia

Post autor: Insomnia »

Jednym daje innym nie. Mnie dało dużo.
Bardziej przydają się informacje w zakresie pielęgnacji maluszka, zwłaszcza jak ktoś sam będzie się nim zajmował, bez pomocy rodziców czy ogólnie kogoś doświadczonego.
Olunia23
Weteran
Weteran
Posty: 77
Rejestracja: 24 czerwca 2009, 20:20

Re: szkoła rodzenia

Post autor: Olunia23 »

no własnie kiedy przyjdzie położna to da próbki z filmikiem jak maluszka przebierać zresztą zaraz po porodzie przyjdzie i pokaże ;)
Awatar użytkownika
KombinatorkA
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 23 listopada 2007, 15:07
Lokalizacja: Jasło

Re: szkoła rodzenia

Post autor: KombinatorkA »

czxxcz
Czy wpuszczą ciężarną z partnerem na salę porodową? NIE -musi być zaświadczenie, że oboje rodziców ukończyło szkołę rodzenia -a po internetowej szkółce chyba takiego wniosku nie otrzymasz

Insomnia
Założycielka szkoły rodzenia (magister położn.) przywozi osprzęt do domu

Olunia23
fakt jest niezaprzeczalny -trzeba myśleć nie tylko o sobie, ale także o DZIECKU i oddychanie nie jest dla Ciebie tylko dla DZIECKA
Olunia23
Weteran
Weteran
Posty: 77
Rejestracja: 24 czerwca 2009, 20:20

Re: szkoła rodzenia

Post autor: Olunia23 »

wcale nie musi byc zaswiadczenia trzeba miec tylko kupione buty ochronne i takie wdzianko jak lekarze maja przy operacjach:]

oddychanie jest takze dla Ciebie bo jesli sie oddycha tak jak sie powinno to ból jest nie wiele ale jest troszku mniejszy...
Awatar użytkownika
KombinatorkA
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 23 listopada 2007, 15:07
Lokalizacja: Jasło

Re: szkoła rodzenia

Post autor: KombinatorkA »

trzeba zaświadczenie moja droga ;-)
poczytaj sobie OBECNE wymogi ;)
gdyby nie trzeba było zaświadczeń to ktoś z ulicy nawet mógłby przyjść ;-)
poza tym...kto by reanimował "asystujących" facetów ;)
Insomnia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 29 stycznia 2009, 12:12

Re: szkoła rodzenia

Post autor: Insomnia »

To chyba jesteś niedoinformowana :]
W jasielskim szpitalu odkąd zmienił się ordynator nie potrzeba zaświadczenia o ukończeniu szkoły do porodu rodzinnego.. W szpitalu krośnieńskim i gorlickim również nie. I tak jest w większości szpitali. Więc nie mów komuś że się myli, kiedy ten ktoś ma rację.
Po drugie wiem że przywozi osprzęt do domu, ale za odpowiednio większe pieniądze. Kogo będzie stać, ten zapłaci za taką usługę.
Ogólnie pomysł wg mnie do bani, choć na pewno znajdą się i jego zwolennicy.
Ostatnio zmieniony 2 września 2009, 17:35 przez Insomnia, łącznie zmieniany 1 raz.
Olunia23
Weteran
Weteran
Posty: 77
Rejestracja: 24 czerwca 2009, 20:20

Re: szkoła rodzenia

Post autor: Olunia23 »

wyobraż sobie ze 4 miesiące temu rodziłam i wiem czy trzeba czy nie ponieważ mój mąż był przy porodzie a moja koleżanka urodziła tydzień temu wiec tez byl jej mąż;) cos nie doinforowana jestes;) a zreszta zapytaj sowjej ginekolog to ci powie;) doktor Kulon np. to przyzna i racje;) więc jeśli nie wiesz lub nie jesteś pewna to nie kłuć się lub nie wyrażaj swojego zdania na ten czy inny temat;) nawet w Krośnie bo tam rdziłam nie trzeba zaświadczenia;)
ODPOWIEDZ