do kogo z problemami kręgosłupa???

O wszystkim, czyli o niczym...
niezapominajka
Guru
Guru
Posty: 126
Rejestracja: 17 grudnia 2008, 12:12

do kogo z problemami kręgosłupa???

Post autor: niezapominajka »

szukam dobrego specjalisty od kręgosłupa, wie ktoś może coś na ten temat? chodzi mi o lekarza jasielskiego?no chyba, że dobrych u nas nie ma to wybiorę się gdzieś dalej..
niezapominajka
Guru
Guru
Posty: 126
Rejestracja: 17 grudnia 2008, 12:12

Re: do kogo z problemami kręgosłupa???

Post autor: niezapominajka »

ponawiam pytanie...
kasia05
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 10 marca 2009, 22:00

Re: do kogo z problemami kręgosłupa???

Post autor: kasia05 »

To zależy czy na rehabilitację czy po diagnozę do lekarza? Jeżeli do lekarza to trzeba się zastanowić czy do neurologa czy ortopedy.
niezapominajka
Guru
Guru
Posty: 126
Rejestracja: 17 grudnia 2008, 12:12

Re: do kogo z problemami kręgosłupa???

Post autor: niezapominajka »

własciwie to myslałam o ortopedzie, bo to w koncu chodzi o kości kręgi itd, ale kręgosłup to w koncu tez czesc układu nerwowego- wiec moze neurolog jednak??sama juz nie wiem...
jaslo1910
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 22
Rejestracja: 20 lutego 2009, 08:41

Re: do kogo z problemami kręgosłupa???

Post autor: jaslo1910 »

Mój kolega bardzo narzekał na kręgosłup i wiem że chodził do masażysty w Trzcinicy.W pracy spytam znajomego bo wiem że też ostatnio też miał problem i pomógł mu dopiero kręgarz.Jak się coś dowiem to dam Ci znać! :)
Bielnia
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 25
Rejestracja: 5 maja 2009, 11:48

Re: do kogo z problemami kręgosłupa???

Post autor: Bielnia »

Dopisuje sie do prośby ! Mam bóle kręgosłupa zwłaszcza po wysiłku. Zreszta wszystkie kości mi strzelają przy jakiś skrętach ciała. A mam 20 lat ...Coś nie tak?
niezapominajka
Guru
Guru
Posty: 126
Rejestracja: 17 grudnia 2008, 12:12

Re: do kogo z problemami kręgosłupa???

Post autor: niezapominajka »

na strzelające kości czasem pomaga jedzenie galaretek częściej niż przecietna osoba:) a co do bólu kręgosłupa to nic nie poradze, sama czekam na jakies rady:)ale skoro boli po wysiłku to spróbuj się trochę porozciągać, to uelastyczni mięsnie...
Bielnia
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 25
Rejestracja: 5 maja 2009, 11:48

Re: do kogo z problemami kręgosłupa???

Post autor: Bielnia »

niezapominajka - a co ma galaretka do strzelajacych kosci ? Ja słyszlaem ze kręgarz coś w tym temacie wie, i nastawia kręgi.. zacznijmy od tego ze to w kręgosłupie mi strzela jak by sie kości przestawiały. jak robie tzw skręty ciała, ale wtedy ból mi przechodzi.
niezapominajka
Guru
Guru
Posty: 126
Rejestracja: 17 grudnia 2008, 12:12

Re: do kogo z problemami kręgosłupa???

Post autor: niezapominajka »

zacznij jesc a przekonasz sie ze ma, bo podejrzewam ze to co słyszysz to nie strzelające kosci, tylko skrzypienie w stawach, a zresztą nie jestem lekarzem wiec nic nie bede doradzac...pozdrawiam:)
Insomnia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 29 stycznia 2009, 12:12

Re: do kogo z problemami kręgosłupa???

Post autor: Insomnia »

Idź do Naszkiewicza. Jest najlepszym ortopedą w Jaśle. I nie ma co się tu zastanawiać czy neurolog czy ortopeda. Oczywiście, że w sprawie kręgosłupa tylko ortopeda!
Naszkiewicz przyjmuje w Centrum Zdr. dr Masteja. Numer znajdziesz w internecie. Najlepiej idź prywatnie, bo z NFZ nawet za dwa miesiące się do niego nie dostaniesz. O ile on w ogóle przyjmuje na NFZ. Wiem, że prywatnie na pewno i to właśnie w CZdrM. Najlepiej rejestruj się już dziś, bo kolejki są długie. Jest jeszcze jeden dobry specjalista - Małek. Jednak wg mnie, Naszkiewicz jest lepszy. Poza tym jest on ordynatorem oddziału w Jaśle. Tak w ogóle nasz szpital jasielski nosi nazwę szpitala specjalistycznego, co oznacza, że specjalizują się w jednej konkretnej dziedzinie, którą jest właśnie ortopedia. Pozdro
Insomnia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 29 stycznia 2009, 12:12

Re: do kogo z problemami kręgosłupa???

Post autor: Insomnia »

Bielnia pisze:Dopisuje sie do prośby ! Mam bóle kręgosłupa zwłaszcza po wysiłku. Zreszta wszystkie kości mi strzelają przy jakiś skrętach ciała. A mam 20 lat ...Coś nie tak?
Może pasuje sobie zrobić badania na poziom jednostek ASO w stawach?
Nie chcę nic sugerować, ja również miałam podobne objawy, nic mnie w stawach nie bolało, a jednak w wieku 16 lat okazało się, że mam zapalenie stawów. Ale nie ma sensu wydawać pieniędzy, jeżeli oprócz tego strzelania w kościach nie występują inne objawy. Np bąble na zgięciach paliczków dłoni.
Insomnia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 29 stycznia 2009, 12:12

Re: do kogo z problemami kręgosłupa???

Post autor: Insomnia »

Przeczytałam dokładniej jeszcze pozostałe wypowiedzi i wg mnie powinnaś iść sobie nastawić kręgi. W CZdrM przyjmuje pewien facet, który posiada umiejętność nastawiania na swoje miejsce. Wiem, bo do niego chodziłam.
Bielnia
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 25
Rejestracja: 5 maja 2009, 11:48

Re: do kogo z problemami kręgosłupa???

Post autor: Bielnia »

Na czym polega to nastawianie kręgów ? jest to zabieg bolesny ?
Insomnia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 29 stycznia 2009, 12:12

Re: do kogo z problemami kręgosłupa???

Post autor: Insomnia »

Leżysz na brzuchu, koleś łapie Cię pod ramiona i wygina do tyłu, wbijając łokieć w miejsce które chce nastawić. Nie boli. Tylko tak fajnie wszystko chrupie i strzela :rotfl:
Bielnia
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 25
Rejestracja: 5 maja 2009, 11:48

Re: do kogo z problemami kręgosłupa???

Post autor: Bielnia »

I to pomaga na stałe ? czy trzeba to powtarzać ? słyszałem że takie nastawienie jest dobre ale tylko na kilka miesiecy bo potem wraca do normy. Swoją drogą własnie czuje teraz ból w lędźwiowym . Wykręce się w jeden bok następnie w drugi bok i już przechodzi.. :/ Mam to samo w karku takie chrupanie.. Zdarza mi sie tak kiedy rano wstaje to zawsze.. kiedy dłuzej przy kompie siedzę także. Ile się płaci za takie nastawienie ?
ODPOWIEDZ