PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9448
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

dragoness pisze: 3 lutego 2021, 12:01Ano SMAK.
Zajmujemy się biedną Tobą, jakbyś to Ty była tu ofiarą. „Mogłabym, ale mi się nie chce, a jak mam wybierać okrucieństwo a współczucie, to wybiorę to pierwsze. Zwłaszcza, że smak mogę mieć także bez okrucieństwa. Acha- kocham zwierzęta i jestem przeciwko robieniu im krzywdy”. Wspaniała logika.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Mosznicki pisze: 3 lutego 2021, 15:13
dragoness pisze: 3 lutego 2021, 12:01Ano SMAK.
Zajmujemy się biedną Tobą, jakbyś to Ty była tu ofiarą. „Mogłabym, ale mi się nie chce, a jak mam wybierać okrucieństwo a współczucie, to wybiorę to pierwsze. Zwłaszcza, że smak mogę mieć także bez okrucieństwa. Acha- kocham zwierzęta i jestem przeciwko robieniu im krzywdy”. Wspaniała logika.
Widziałeś kiedyś logiczną kobietę? Tak jak napisałam, w tej kwestii zgody nie będzie, więc i dyskusja jak pasy na autostradzie. Finis.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9448
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Tu nie chodzi o zgodność ani płeć. Zresztą ustaliliśmy, że się ostatecznie zgadzamy. Smutne jest, że trzeba skupiać się na ludziach jak na przedszkolakach i ... smaku w obliczu kaźni. Tym bardziej, że wspomniany smak można mieć bez cierpienia. Ale, rozumiem, że to byłoby nielogiczne i niekonsekwentne. Bo czy jeśli idziesz do sklepu, to nie nastepujesz przypadkiem na owady? Nie wpadają ci do ust muszki? Właśnie! Zabijasz. Bez śmierci się nie da. Więc skoro zabijamy nieintencjonalne, to konsekwentne jest zabijać już do końca i intencjonalnie. Większe zło jest przecież lepsze niż mniejsze. Tak jak większa kasa lepsza od mniejszej. Logiczne.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

W tym się jedynie zgadzamy, że się nawzajem nie przekonamy.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9448
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

W tym, że masz „tylko” wywalone.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Mosznicki pisze: 3 lutego 2021, 19:43 W tym, że masz „tylko” wywalone.
W tej chwili, przy moim stanie zdrowia mam wywalone na wiele rzeczy.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9448
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

To mogłoby być już jakieś tłumaczenie, choć dwie wypowiedzi z wczoraj wskazywałyby na społeczny dowód słuszności. Bo jednak nie na wszystko masz wywalone. Oczywiście nie chcę wyjść na pozbawionego empatii, ale jeśli to tylko popularna obawa o zrobienienie sobie krzywdy („soja powoduje raka piersi”, „rodzice zabiedbywali dziecko, pozbawiając je pełnowartościowej diety” itp.), to jednak moje przypuszczenia są słuszne.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9448
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

https://www.sciencedirect.com/science/a ... 9321000227

Ciekawe badanie nt. postaw karnistów wobec opcji roślinnych. Korelacja pomiędzy stopniem wrogości a przywiązaniem do mięsa, wiekiem oraz neofobią żywieniową (strach przed nowymi produktami żywnościowymi). Karności dla zredukowania swojego dysonansu poznawczego wola nie myśleć o implikacjach moralnych wynikających z jedzenia mięsa i stosują różne strategie w celu uzgodnienia swoich zachowań z przekonaniami- tzw. mięsny paradoks (niekrzywdzenie zwierząt vs konsumpcja mięsa). Weganie postrzegani są jako ci, którzy się z niego wyzwolili, co może dodatkowo tłumaczyć negatywne postawy, z jakimi się spotykają. Badanie ukazuje uprzedzenia wśród karnistów, o jakie oni sami oskarżają wegan (wszyscy mamy uprzedzenia), ignorując własne.

Karnizm to stan umysłu- jak pisizm.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Karnista to specjalista od prawa karnego as far as I know.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9448
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Też kiedyś znałem tylko to znaczenie.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Mosznicki pisze: 4 lutego 2021, 13:23 Też kiedyś znałem tylko to znaczenie.
A to nowe jest jakie i od czego pochodzi?
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9448
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Pewnie od karnizmu ;)
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9448
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

After recovering his own health, he began helping others, including his mother who was in her 80s when she began eating a plant-based diet.
https://www.pcrm.org/news/exam-room-pod ... dams-story
https://soundcloud.com/plantbasednews/s ... ource=post
Better late than never...

Anegdota, ale znajdująca potwierdzenie w badaniach. A pan polityk, jak można się domyślić, byłby w opozycji do PiS.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Pomyślne zakończenie problemów ratowników. Przechodzą pod Krosno na tych samych warunkach, jakie mieli w Jaśle. Kto interweniował? Łukacijewska, Frydrych i Rząsa.
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin.1 »

Wszyscy ? Skąd to info ?
ODPOWIEDZ