Godzina "W"

Wydarzenia i komentarze z Jasła
luc_ponownie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 473
Rejestracja: 4 lipca 2018, 17:48

Re: Godzina "W"

Post autor: luc_ponownie »

Mosznicki pisze: 2 sierpnia 2020, 14:01 Jakiż to „narodowy interes”? Przeciwieństwo interesu polegającego na unicestwianiu kogoś z powodu jego pochodzenia?
Och powiedział bym,że wręcz przeciwnie jak to z każdym szowinizmem bywa. Żydowski szowinizm nie jest inny,nie jest mniej faszystowski od innych.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Godzina "W"

Post autor: Mosznicki »

Tylko to nie Żydzi wymordowali programowo i bez ściemy od samego początku Niemców. Tak jak to nie czarni zniewalali białych w Ameryce. Rozumiesz- chodzi o ten argument, na mocy którego sam piszesz, ze niezależnie od tego, jaki potencjał mieliby Polacy, to jednak nie oni handlowali niewolnikami (choć ostatecznie handel to transakcja dwustronna), tylko ktoś inny. :hyhy:
luc_ponownie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 473
Rejestracja: 4 lipca 2018, 17:48

Re: Godzina "W"

Post autor: luc_ponownie »

Tylko to nie Żydzi wymordowali programowo i bez ściemy od samego początku Niemców
To sobie do Biblii a konkretnie do "starego testamentu" zajrzyj co żydzi wymyślali na długo przed nazistami:
„Tak mówi Pan Zastępów: /../ Dlatego teraz idź, pobijesz Amaleka i obłożysz klątwą wszystko, co jest jego własnością; nie lituj się nad nimi, lecz zabijaj tak mężczyzn, jak i kobiety, młodzież i dzieci, woły i owce, wielbłądy i osły” (1Sm 15,2,3)
Oczywiście "wola Boska",albo "wina Chrześcijaństwa" :P
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Godzina "W"

Post autor: Mosznicki »

luc_ponownie pisze: 7 sierpnia 2020, 22:57
Tylko to nie Żydzi wymordowali programowo i bez ściemy od samego początku Niemców
To sobie do Biblii a konkretnie do "starego testamentu" zajrzyj co żydzi wymyślali na długo przed nazistami:
„Tak mówi Pan Zastępów: /../ Dlatego teraz idź, pobijesz Amaleka i obłożysz klątwą wszystko, co jest jego własnością; nie lituj się nad nimi, lecz zabijaj tak mężczyzn, jak i kobiety, młodzież i dzieci, woły i owce, wielbłądy i osły” (1Sm 15,2,3)
Oczywiście "wola Boska",albo "wina Chrześcijaństwa" :P
Piernik i wiatrak. Nie udawaj, hipokryto, że nie zrozumiałeś tego, co napisałem (specjalnie z nawiązaniem do Twojego argumentu z Polakami w związku z handlem).
luc_ponownie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 473
Rejestracja: 4 lipca 2018, 17:48

Re: Godzina "W"

Post autor: luc_ponownie »

Zrozumiałem,zrozumiałem różnica jest taka,że ignorujesz kluczowe różnice ilościowe :rotfl:
Kilku Polaków którzy może kupili murzynów (gdy większość Polaków była pańszczyźnianymi niewolnikami) vs to co wymyślili czy wyprawiali w historii Niemcy i Żydzi.

Czarni sprzedawali czarnych do spółki z arabami w niewolę.


Bez tego nie było by pewnie czarnych niewolników w Ameryce albo było by ich bardzo mniej. Żeby zabrakło "towaru" wystarczy wyeliminować dostawcę czy sprzedawcę.Dostawcą nie byli biali Europejczycy,sprzedawcą często też - sprzedawcą byli w dużej mierze żydzi.. Oczywiście klienta i popyt można też,ale to już jest znacznie trudniejsze. A tak przy okazji ja z tobą polemizuję lewacki robaczku,bo dyskutować z tobą to jak grać w szachy z gołębiem.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Godzina "W"

Post autor: Mosznicki »

luc_ponownie pisze: 9 sierpnia 2020, 19:31 Zrozumiałem,zrozumiałem różnica jest taka,że ignorujesz kluczowe różnice ilościowe :rotfl:
Kilku Polaków którzy może kupili murzynów (gdy większość Polaków była pańszczyźnianymi niewolnikami) vs to co wymyślili czy wyprawiali w historii Niemcy i Żydzi.

Czarni sprzedawali czarnych do spółki z arabami w niewolę.


Bez tego nie było by pewnie czarnych niewolników w Ameryce albo było by ich bardzo mniej. Żeby zabrakło "towaru" wystarczy wyeliminować dostawcę czy sprzedawcę.Dostawcą nie byli biali Europejczycy,sprzedawcą często też - sprzedawcą byli w dużej mierze żydzi.. Oczywiście klienta i popyt można też,ale to już jest znacznie trudniejsze. A tak przy okazji ja z tobą polemizuję lewacki robaczku,bo dyskutować z tobą to jak grać w szachy z gołębiem.
No właśnie nie zrozumiałeś. Nie chodzi o różnice ilościowe. Chodzi właśnie o to, ze Twój argument polega na tym, ze Polacy ostatecznie czegoś nie robili (choć niekoniecznie, dlatego ze byli tacy cnotliwi). I to samo z Żydami- to nie oni robili, tylko IM robiono. A jeśli rozszerzasz temat, to także Polacy wobec Żydów maja za uszami.

A mnie się zawsze wydawało (albo raczej ekonomistom), ze to popyt generuje podaż. Dlatego np. z prostytucja nie walczy się jej zakazem, tylko np. karze właśnie klientów. Zreszta chrześcijaństwo do czegoś zobowiązuje, a okazuje się, ze - widac - nie zawsze. I nie tylko wobec czarnych, ale i rdzennych Amerykanów. „Trochę” im dali do wiwatu, a przecież tych już nikt nie sprzedawał... Nie mogli się ograniczyć?

Nie mam wątpliwości, ze gołąb jest mądrzejszy od Ciebie.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Godzina "W"

Post autor: Mosznicki »

luc_ponownie pisze: 7 sierpnia 2020, 22:57
To sobie do Biblii a konkretnie do "starego testamentu" zajrzyj co żydzi wymyślali na długo przed nazistami:
„Tak mówi Pan Zastępów: /../ Dlatego teraz idź, pobijesz Amaleka i obłożysz klątwą wszystko, co jest jego własnością; nie lituj się nad nimi, lecz zabijaj tak mężczyzn, jak i kobiety, młodzież i dzieci, woły i owce, wielbłądy i osły” (1Sm 15,2,3)
Oczywiście "wola Boska",albo "wina Chrześcijaństwa" :P

Dziwne tylko, ze nie realizowali tego wobec np. Niemców... Jeśli chcesz dokonywać „symetrii”, to musiałbyś nie ograniczać sie do Żydów, ale „przypadkiem” są to jednak zawsze właśnie Żydzi...
luc_ponownie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 473
Rejestracja: 4 lipca 2018, 17:48

Re: Godzina "W"

Post autor: luc_ponownie »

Polacy jako zbiorowość nie robili. A jako jednostki... Czy ja piszę na przykład,że wszyscy żydzi to np. pedofile bo Epstein i spółka ? Szmalcownicy też się zdarzali i jest kompletną hucpą pisać na tej podstawie,że Polacy odpowiadają jako zbiorowość,jako naród za zagładę żydów.
Zreszta chrześcijaństwo do czegoś zobowiązuje, a okazuje się, ze - widac - nie zawsze.
Już pisałem - rdzeń problemu z rasizmem,KKK itd to nie są katolicy tylko protestanci. Teraz zbiorczo się przestawiłeś na "chrześcijaństwo". Dobre i to,ale...
Nie mam wątpliwości, ze gołąb jest mądrzejszy od Ciebie.
Jeśli by tak było to ciebie trzeba by było porównywać już z amebą albo rozwielitką :rotfl:
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Godzina "W"

Post autor: Mosznicki »

luc_ponownie pisze: 9 sierpnia 2020, 19:58 Polacy jako zbiorowość nie robili. A jako jednostki... Czy ja piszę na przykład,że wszyscy żydzi to np. pedofile bo Epstein i spółka ? Szmalcownicy też się zdarzali i jest kompletną hucpą pisać na tej podstawie,że Polacy odpowiadają jako zbiorowość,jako naród za zagładę żydów.
Zreszta chrześcijaństwo do czegoś zobowiązuje, a okazuje się, ze - widac - nie zawsze.
Już pisałem - rdzeń problemu z rasizmem,KKK itd to nie są katolicy tylko protestanci. Teraz zbiorczo się przestawiłeś na "chrześcijaństwo". Dobre i to,ale...
Nie mam wątpliwości, ze gołąb jest mądrzejszy od Ciebie.
Jeśli by tak było to ciebie trzeba by było porównywać już z amebą albo rozwielitką :rotfl:
A czy wszyscy Niemcy byli nazistami? Te dyskusje już odbywaliśmy wystarczająca ilość razy. Zapamiętaj synu: „Nie ten ptak kala, co kala, tylko ten, co mówić o tem nie pozwala”. Oddolnie, w jakimś stopniu, odpowiadają za Holokaust. Jak i inne społeczeństwa.

To nie protestanci wyeksportowali hiszpańskie lampieza de sagre, a chrześcijaństwo jest nazwa religii, która wyznawali europejscy osadnicy. Ogolnie mówimy o kręgu kuktury czy wartości chrześcijańskich. Nawet w ultrakatolickiej Polsce. Chodziło o genezę i nie uprawiaj swoistego negacjonizmu, bo KKK to dopiero późniejsze pokłosie.

Możesz porównać do czego chcesz, tylko w obliczu tego, co piszesz te porównania blado wypadają na Twoja korzyść.
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3903
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Godzina "W"

Post autor: grzeh »

"Dziś idę walczyć, Mamo!"
https://www.youtube.com/watch?v=sqlPPQM2f7M

proponuje powrócić do tematu
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Godzina "W"

Post autor: Jozin.1 »

Grzesiu, twój idol znowu "wygrał" wybory :)))
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3903
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Godzina "W"

Post autor: grzeh »

pozostawmy ten temat wolny od polityki,
i uszanujmy tych co oddali życie za obronę Warszawy.
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3903
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Godzina "W"

Post autor: grzeh »

"Dziś idę walczyć, Mamo!"
https://www.youtube.com/watch?v=sqlPPQM2f7M
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Godzina "W"

Post autor: Mosznicki »

A252EF55-9EE4-413E-BB4D-9D14E8050856.jpeg
ODPOWIEDZ