Fotowoltaika

O wszystkim, czyli o niczym...
luc_ponownie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 473
Rejestracja: 4 lipca 2018, 17:48

Re: Fotowoltaika

Post autor: luc_ponownie »

UWAGA - POWYŻEJ SPAM REKLAMOWY. Ta cała firma powyżej to chyba nawet Warszawa czy Niepołomice XD

A co do fotowoltaiki to 3 uwagi:
1.Pomimo coraz lepszych technologii to wymaga wciąż lat by się zwróciło i nadal jest drogie - no ale z drugiej strony brak ryzyka kompletnego blackoutu
2. Obecne regulacje związane z instalacjami podpiętymi do sieci energetyki są bardzo niekorzystne dla prosumentów. Za prąd który się oddaje obecnie dostaje się nędzne grosze.Trzeba by może pójść w odrębną instalację i np. baterie żelowe czy coś...
3.To nie jest "100% ekologiczne" bo wyprodukowanie panelu wiąże się z całkiem sporym śladem węglowym ; no i rzecz jasna to jest zależne od pozycji słońca i pogody.
XlucjanX
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 6 maja 2020, 10:45

Re: Fotowoltaika

Post autor: XlucjanX »

Ja ostatnio słyszałem, że ta cała fotowoltaika wcale nie jest taka dobra.
cheops24
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 8 września 2011, 21:25

Re: Fotowoltaika

Post autor: cheops24 »

Najlepiej zapytać tych co mają, a nie tych co nie mają i oczytali się specjalistycznych komentarzy :)
Co do opłacalności i zwrotu, jest teraz dotacja, zwrot podatku i dlatego się opłaca. Instalacja pod dom jednorodzinny nie jest taka wysoka, wiadomo przeciętnego Kowalskiego nie będzie jeszcze stać, ale zobaczcie sami ile domów ma teraz instalacja, nie wspomnę już o zakładach, firmach itd, gdzie właściciele w ciemno takich bajerów nie kupują:)
ps Tak zajmuje się sprzedażą PV :) ale nic na siłę.
Pozdr
tleooppl
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 29 czerwca 2015, 21:30

Re: Fotowoltaika

Post autor: tleooppl »

Koleżanko posiadam instalację fotowoltaiczną o mocy 3 kW od października 2018. Była ona zamontowana z dofinansowaniem ze Związku Gmin Dorzecza Wisłoki. Na dzień montażu cena instalacji wynosiła ok. 15 tys zł a ja zapłaciłem 7 tys. Gdybym miał zapłacić 100 procent tej ceny nigdy bym się na to nie zdecydował a to z prostego powodu: Okres żywotności instalacji to 20-25 lat, więc w moim przypadku na koniec tego okresu wyszedłbym może na 0. Obecnie jest ten program rządowy, gdzie dają 5000 zł i dostajesz jeszcze zwrot podatku. Wszystko zależy od tego ile zużywasz prądu rocznie, trzeba to policzyć ponieważ nie ma sensu montować zbyt mocnej instalacji. Powinna mieć ona moc większą maksymalnie o 20 procent od rocznego zużycia prądu. Kolejna sprawa jest taka,że obecnie jest roczny okres rozliczenia z PGE i zabierają oni 20 procent wyprodukowanego prądu, który został oddany do sieci. Należy więc tak podłączyć instalację aby jak najwięcej prądu "szło" na dom. Jeśli o mnie chodzi, to za pierwszy rok użytkowania zapłaciłem 200 (dwieście] złotych i były to tylko te wszystkie opłaty przesyłowe, abonamenty itp. Za sam prąd nie zapłaciłem nic a zużycie w domu to ok. 6-8 kWH na dobę.Gdy nie miałem fotowoltaiki płaciłem rocznie 1600 - 1800 zł - pozdrawiam Tomek
gosc1989
Weteran
Weteran
Posty: 73
Rejestracja: 7 kwietnia 2010, 20:38

Re: Fotowoltaika

Post autor: gosc1989 »

powielowski
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 28 maja 2020, 18:27

Re: Fotowoltaika

Post autor: powielowski »

A da się na tym jakoś zaoszczędzić?
Rincon
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 6 czerwca 2020, 11:11

Re: Fotowoltaika

Post autor: Rincon »

Jeśli będą dalsze podwyżki prądu to się opłaca.
Ważne przy FW abrać uwagę na podwyższone napięcie w sieci a urządzenia tego nie lubią.
piterS
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 63
Rejestracja: 22 października 2012, 10:29

Re: Fotowoltaika

Post autor: piterS »

Czy ktos teraz w czasie pandemi w ostatnich 2-3 miesiacach zalatwial dotacje 5tys? bo ja pisalem kilka emaili i wogole nie ma reakcji nikt nie odpisuje, wyglada to jak jedna wielka "sciema"
cheops24
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 8 września 2011, 21:25

Re: Fotowoltaika

Post autor: cheops24 »

Dobra Firma za Ciebie wyśle dokumenty zazwyczaj max do 30 dni była odpowiedź
przem0
Guru
Guru
Posty: 149
Rejestracja: 9 maja 2011, 23:57

Re: Fotowoltaika

Post autor: przem0 »

Polecam firmę House-solutions , kompleksowa i przejrzysta obsługa, dogodny termin montażu i samej wyceny.
Krzysiek74112
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 20 grudnia 2019, 22:32

Re: Fotowoltaika

Post autor: Krzysiek74112 »

Zakładał ktos fotowoltaike jak u was z wyplatami moj prad 5000tys?
przem0
Guru
Guru
Posty: 149
Rejestracja: 9 maja 2011, 23:57

Re: Fotowoltaika

Post autor: przem0 »

Zadzwon, jesli jestes zainteresowany instalacją na terenie Jasła lub okolic 732 732 252

Pozdrawiam,
Przemek
piterS
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 63
Rejestracja: 22 października 2012, 10:29

Re: Fotowoltaika

Post autor: piterS »

no to juz wiemy kim jest "przem0"
parsi
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 25
Rejestracja: 7 lipca 2019, 14:18

Re: Fotowoltaika

Post autor: parsi »

Trzeba poczekac kilka miesięcy na pieniądze
Włos
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 358
Rejestracja: 12 czerwca 2015, 09:00

Re: Fotowoltaika

Post autor: Włos »

Uwaga na tych co montuja chinszczyzne, dach może się zapalić. Sporo jakiś działalności jednoosobowych. Dziś jest jutro nie
ODPOWIEDZ