rozliczenie PIT

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
samaslodycz
Guru
Guru
Posty: 118
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, 16:22

rozliczenie PIT

Post autor: samaslodycz »

Czy ktoś wie który dzień rozliczaja w US ? Zanosiłam 21 lutego i cały czas wyświetla się pierwszy etap dopiero
niepokorny
Obyty
Obyty
Posty: 55
Rejestracja: 16 września 2015, 16:04

Re: rozliczenie PIT

Post autor: niepokorny »

może coś bliżej?
Wojtek25
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 25 stycznia 2018, 11:12

Re: rozliczenie PIT

Post autor: Wojtek25 »

Dzwoniłam wczoraj do US i podobno wysyłają 21 luty ale złożony elektronicznie
konciak22
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 19 lutego 2019, 01:00

Re: rozliczenie PIT

Post autor: konciak22 »

Toprawda że US będzie rozliczać nasze Pity ALE....trzeba mieć dostęp na Portal Podatkowy za pomocą podpisu kwalifikowanego, więc trzeba byłoby to sobie załatwić. Od 15 lutego będzie można taki pit podejrzeć. Co do tego czy jak byłeś zagranicą to też rozliczą nie wiem. Czytam na stronie PITax i jest całe info odnośnie tych zmian (poczytaj sobie dokładnie), ale nic o pracy poza polską nie piszą. Podejrzewam, że te osoby będą musiały same
Wojtek25
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 25 stycznia 2018, 11:12

Re: rozliczenie PIT

Post autor: Wojtek25 »

A orientuje sie ktos z jakiego dnia wyplacaja pieniadze
Hermann
Guru
Guru
Posty: 118
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 12:59

Rozliczenie PIT 37

Post autor: Hermann »

Witam. Potrzebuje porady w takiej oto sprawie : od płatnika otrzymałem zaświadczenie w którym jest napisane"...pobrana kwota składek na ubezpieczenie zdrowotne w wysokości ( tutaj kwota ) podlega odliczeniu od podatku dochodowego."
Gdzie tą kwotę wpisać w PIT 37, do czego ja dodać i jak ja odliczyć?
jajaślanin
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 324
Rejestracja: 14 grudnia 2012, 17:55

Re: rozliczenie PIT

Post autor: jajaślanin »

Żeby uzyskać odpowiedź na to pytanie najpierw musisz napisać czy w 2019 roku osiągnąłeś dochody od których potrącany był podatek dochodowy bo tylko w takim wypadku możesz odliczyć ubezpieczenie zdrowotne ...
Hermann
Guru
Guru
Posty: 118
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 12:59

Re: rozliczenie PIT

Post autor: Hermann »

Witam. Tak, w 2019 osiągnąłem przychody/dochody z których został potrącony należny podatek, oraz potrącona składka na ubezp. zdrowotne, ale ponadto zaświadczenie wskazuje że pobrana kwota na ubezp. zdrowotne była o pewna sumę za wysoka.
luc_ponownie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 473
Rejestracja: 4 lipca 2018, 17:48

Re: rozliczenie PIT

Post autor: luc_ponownie »

Kojarzy ktoś jak to w końcu jest czy oni to już elektronicznie rozliczają czy nie ? Chodzi mi o PIT37. Wstyd się przyznać,ale nie wypełniłem na czas a teraz szaleje ta corona, a przecież na skarbówkę nie pomoże nawet Koronka do miłosierdzia Bożego...

Niby na stronie rządowej są te całe epity i cała reszta,korzystał ktoś już z tego,coś ktoś wie ?
ODPOWIEDZ