wypadanie włosów-

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
lusio
Weteran
Weteran
Posty: 76
Rejestracja: 14 stycznia 2013, 00:30

Re: wypadanie włosów-

Post autor: lusio »

Ale jakieś domowe maseczki? podrzućcie jakiś przepis?:) Moje włosy wprawdzie ostatnio odżywają, dzięki tabletkom i lotionowi Vitapil. Najpierw zaczęłam łykać tabletki, bo przekonał mnie do nich skład, kompleksowy (m.in.witaminy, biotyna, kwas foliowy), później dokupiłam spray, żeby podwójnie odżywić włosy i od wewnątrz i z zewnątrz - sprawdza się to świetnie :)
muaha
Obyty
Obyty
Posty: 51
Rejestracja: 10 stycznia 2017, 16:17

Re: wypadanie włosów-

Post autor: muaha »

Z domowych to znam tylko olejowanie włosów, niczego innego nie stosowałam. A jak ten vitapil Ci się sprawdza? Bierzesz ten zwykły czy vitapil mama? Ja jestem krótko po porodzie i włosy bardzo mi wypadają, coś musze na to brać, bo zostanę łysa :/
lusio
Weteran
Weteran
Posty: 76
Rejestracja: 14 stycznia 2013, 00:30

Re: wypadanie włosów-

Post autor: lusio »

Jaki olej stosujesz? Bo ja próbowałam kokosowy i sprawdza się u mnie tylko na końcówki. Ja biorę klasyczny Vitapil i naprawdę zaczynam widzieć różnicę, w końcu nie wyciągam włosów garściami. Jeśli chodzi o ten w wersji "mama", to nie pomogę, bo nie mam doświadczeń, ale widziałam jakiś czas temu, że młode mamy na grupie na FB wspominały i polecały sobie, więc chyba warto spróbować.
Rozila
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 28 października 2019, 07:26

Re: wypadanie włosów-

Post autor: Rozila »

Witajcie. Mam problem z wypadającymi włosami już od dłuższego czasu. Próbowałam już chyba wszystkiego: szampony, odżywki, wcierki, sok z pokrzywy, witaminy np. Revalid i nic nie pomaga. W tamtym roku byłam u dermatologa. Pani Sanocka obejrzała moje włosy i zaczęła wypisywać badania jakie powinnam wykonać, ale stwierdziła, że sprawdzi jeszcze coś. Po badaniu specjalną lampą okazało się, że mam łupież pstry, więc badań już nie kazała mi wykonywać. Dostałam leki i za miesiąc na kontrolę. Po miesiącu łupież pstry był wyleczony, ale włosy tylko nieznacznie przestały wypadać, więc dostałam Novophane na wzmocnienie. Stosowałam też szampon dermena i jakieś witaminy, ale problem nie zniknął, włosy nadal wypadają. Teraz chce iść ponownie na wizytę tylko, że chciałabym iść już z gotowymi badaniami, a przynajmniej z częścią. Chce zrobić morfologię z rozmazem, poziom żelaza, TSH i nie wiem co jeszcze. W internecie można znaleźć masę badań, które można wykonać, ale chciałabym się Was poradzić. Może ktoś był u dermatologa z problemem wypadających włosów i pamięta jakie badania musiał wykonać? Dodam, że jestem kobietą.
Awatar użytkownika
Public Enemy
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 311
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 18:58

Re: wypadanie włosów-

Post autor: Public Enemy »

Pijcie mniej wódki kobiety to nie bedzie wypadania włosów.
Rozila
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 28 października 2019, 07:26

Re: wypadanie włosów-

Post autor: Rozila »

Public Enemy pisze: 3 listopada 2019, 22:07 Pijcie mniej wódki kobiety to nie bedzie wypadania włosów.
Rozumiem, że to żart...
Ja np. nie lubię alkoholu i praktyczne go nie pije, a jednak problem z wypadaniem włosów mam.
Może komuś się przyda... Byłam u dermatologa i dostałam skierowane na na badanie poziomu żelaza, tsh i fosfatazy zasadowej. Mimo, że wszystkie wyniki wyszły dobrze to Pani doktor stwierdziła, że poziom fosfatazy mimo, że w normie jest za niski i wskazuje na zbyt małą ilość cynku w organizmie. Cynk ma to do siebie, że jego wchłanianie utrudniają inne składniki, więc nie jest łatwo uzupełnić jego braki. Dostałam tabletki i zobaczymy co będzie.
Sama od siebie polecam wizyte u specjalisty jeśli ktoś zmaga się od dłuższego czasu z wypadaniem włosów i nic nie pomaga. Ja straciłam dużo czasu i pieniędzy na samodzielne szukanie rozwiązania i teraz tego żałuję.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18360
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: wypadanie włosów-

Post autor: dragoness »

Public Enemy pisze: 3 listopada 2019, 22:07 Pijcie mniej wódki kobiety to nie bedzie wypadania włosów.
U kobiet są inne przyczyny, niż u facetów :hyhy:
Awatar użytkownika
Public Enemy
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 311
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 18:58

Re: wypadanie włosów-

Post autor: Public Enemy »

dragoness pisze: 10 listopada 2019, 11:34
Public Enemy pisze: 3 listopada 2019, 22:07 Pijcie mniej wódki kobiety to nie bedzie wypadania włosów.
U kobiet są inne przyczyny, niż u facetów :hyhy:

O tak.Czasem i kobietki mają zakola jesli przesadzi sie z tabletkami anty .Np żre sie przez iles tam lat.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18360
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: wypadanie włosów-

Post autor: dragoness »

Public Enemy pisze: 11 listopada 2019, 22:33
dragoness pisze: 10 listopada 2019, 11:34
Public Enemy pisze: 3 listopada 2019, 22:07 Pijcie mniej wódki kobiety to nie bedzie wypadania włosów.
U kobiet są inne przyczyny, niż u facetów :hyhy:

O tak.Czasem i kobietki mają zakola jesli przesadzi sie z tabletkami anty .Np żre sie przez iles tam lat.
Włosy wypadają od testosteronu, w tabletkach jest progesteron, proszę pana.
Snookie
Ekspert
Ekspert
Posty: 89
Rejestracja: 12 października 2010, 22:55

Re: wypadanie włosów-

Post autor: Snookie »

dragoness pisze: 12 listopada 2019, 13:01 Włosy wypadają od testosteronu, w tabletkach jest progesteron, proszę pana.
Co za brednie :wstyd:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18360
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: wypadanie włosów-

Post autor: dragoness »

Snookie pisze: 12 listopada 2019, 13:57
dragoness pisze: 12 listopada 2019, 13:01 Włosy wypadają od testosteronu, w tabletkach jest progesteron, proszę pana.
Co za brednie :wstyd:
Dlaczego pan tak uważa? Proszę uprzejmie, można poszerzyć zasób wiedzy Testosteron a łysienie
Snookie
Ekspert
Ekspert
Posty: 89
Rejestracja: 12 października 2010, 22:55

Re: wypadanie włosów-

Post autor: Snookie »

To pani proponuje zagłębić temat, a nie powielać obiegowe opinie. Najlepiej w odpowiedniej literaturze.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18360
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: wypadanie włosów-

Post autor: dragoness »

Snookie pisze: 12 listopada 2019, 17:22 To pani proponuje zagłębić temat, a nie powielać obiegowe opinie. Najlepiej w odpowiedniej literaturze.
Odpowiedniej, czyli jakiej?
Snookie
Ekspert
Ekspert
Posty: 89
Rejestracja: 12 października 2010, 22:55

Re: wypadanie włosów-

Post autor: Snookie »

dragoness pisze: 12 listopada 2019, 19:03 Odpowiedniej, czyli jakiej?
Wystarczą podstawy endokrynologii i/lub badania naukowe.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18360
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: wypadanie włosów-

Post autor: dragoness »

Snookie pisze: 12 listopada 2019, 20:34
dragoness pisze: 12 listopada 2019, 19:03 Odpowiedniej, czyli jakiej?
Wystarczą podstawy endokrynologii i/lub badania naukowe.
Czyli nauka o hormonach, co za tym idzie ich wpływ na wypadanie włosów. A czym, przepraszam, jest testosteron, jesli nie hormonem? Stwierdzenie, że wlosy wypadają od antykoncepcji jest śmieszne i niepotwierdzone żadnymi badaniami.
ODPOWIEDZ