PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: gara »

Podsumowując, bo nie chce mi się tu ślęczeć.

Jestem ekonomistą i dla mnie ważne są twarde dane. G... obchodzi mnie kto kogo podsadza przy choince i kto robi pucz w Sejmie z pasztetem w roli głównej.
Jeśli porównam sobie okresy bardzo podobne czyli lata 2014 i 2015 do 2017 i 2018 przy podobnych warunkach zewnętrznych i obciążeniach podatkowych to jako człowiek, który uwielbia podejście makroekonomiczne w analizach sytuacji finansowej i gospodarczej zadaję proste pytanie: co te dzbany z PO robiły w tym czasie z moją kasą, na którą ciężko harowałem. Tak jak w życiu, tak i w finansach panuje prostota. Ktoś teraz więcej wydaje a zadłuża nas na mniej. Ktoś wcześniej więcej nie wydawał a przejadał 40mld rocznie. Ktoś mówi, że po wprowadzeniu 500plus będziemy mieć deficyt 100mld a mamy 20 a ktoś inny gada, że "piniendzy nima i nie będzie" a później one są. Tyle. A to, że każdy nas będzie kroił czy z lewa czy z prawa to prosta sprawa. Liczy się dla mnie jednak to, czy ktoś kroi mnie bardziej czy mniej.

ALe jak dawniej mieliśmy za czasów PO ministra finansów, który chwalił się publicznie, że nam rośnie eksport elektroniki do rajów podatkowych to nie dzwi mnie w ogóle taka sytuacja.

Amen.

A teraz możecie sobie dzbany wrócić do tej politycznej nawalanki i rozkminach na temat dupereli typu ksiądz po kolędzie i marsze gejów i lesbijek.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18361
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

I jednak wylazła znów gimbaza :zalamany: A całość można było, jak widać podsumować jednym zdaniem https://twitter.com/KonradPiasecki/stat ... wal-ustawe Pewnie jest z WSI. Albo z UBeckiej rodziny, albo kryptogej itd. itp.
niepokorny
Obyty
Obyty
Posty: 55
Rejestracja: 16 września 2015, 16:04

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: niepokorny »

"Jeśli porównam sobie okresy bardzo podobne czyli lata 2014 i 2015 do 2017 i 2018 przy podobnych warunkach zewnętrznych i obciążeniach podatkowych to jako człowiek, który uwielbia podejście makroekonomiczne w analizach sytuacji finansowej i gospodarczej zadaję proste pytanie: co te dzbany z PO robiły w tym czasie z moją kasą, na którą ciężko harowałem."

Lata 2014 i 2015 do 2017 i 2018 nie można porównywać. To nie są lata o podobnych warunkach zewnętrznych.

Bez względu na ocenę rządów PO, można powiedzieć że PiS ma dużo szczęścia bo wzrost gospodarczy jest globalny. Można tylko się zastanawiać, czy nie mogło być lepiej. A co do dziury budżetowej - fajnie jest nadwyżka np. w listopadzie, a zadłużenie służby zdrowia rośnie. Takie kreowanie dobrej sytuacji finansowej przypomina mi Grecję.
O jeszcze jedno - nic nie pobije sterowania cenami prądu - to już było .... za Gierka
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin.1 »

obcią-gara pisze:
Jestem ekonomistą i dla mnie ważne są twarde dane.
I to jest najlepszy dowcip, w tym smutnym jak pis-da dniu :)))))))))))))
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

niepokorny pisze:"Jeśli porównam sobie okresy bardzo podobne czyli lata 2014 i 2015 do 2017 i 2018 przy podobnych warunkach zewnętrznych i obciążeniach podatkowych to jako człowiek, który uwielbia podejście makroekonomiczne w analizach sytuacji finansowej i gospodarczej zadaję proste pytanie: co te dzbany z PO robiły w tym czasie z moją kasą, na którą ciężko harowałem."

Lata 2014 i 2015 do 2017 i 2018 nie można porównywać. To nie są lata o podobnych warunkach zewnętrznych.

Bez względu na ocenę rządów PO, można powiedzieć że PiS ma dużo szczęścia bo wzrost gospodarczy jest globalny. Można tylko się zastanawiać, czy nie mogło być lepiej. A co do dziury budżetowej - fajnie jest nadwyżka np. w listopadzie, a zadłużenie służby zdrowia rośnie. Takie kreowanie dobrej sytuacji finansowej przypomina mi Grecję.
O jeszcze jedno - nic nie pobije sterowania cenami prądu - to już było .... za Gierka
W opracowaniach ekonomicznych rok 2017 jest rokiem uspokojenia po trudnym okresie 2015 do 2016 i odpowiada najlepszemu spośród ostatnich 10 lat okresowi 2010,11,12, czyli szczytowe rządów PO, kiedy to w Polsce królowało bezrobocie i #nicniedasięzrobić. Tylko u nas w Polsce #wolne media mówią o szczęściu PIS z powodu niezwyklej wprost koniunktury, co jest bzdurą i elementem walki politycznej. Inna sprawa, że lepiej stawiać na szczęściarzy, niż wiecznie skrzywdzonych przez świat pechowcow.
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin.1 »

... i dlatego dalej wolisz siedzieć za granicą. Bo tak bezpieczniej, co nie ;)
kamil3
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 436
Rejestracja: 23 maja 2012, 22:32

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: kamil3 »

Co tam w PiS-ie Danielu
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

Jozin.1 pisze:... i dlatego dalej wolisz siedzieć za granicą. Bo tak bezpieczniej, co nie ;)
Na razie to ja ryję w mojej ziemi ojczystej na urlopie
kamil3
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 436
Rejestracja: 23 maja 2012, 22:32

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: kamil3 »

Hehe to trzeba coś w budownictwo uderzyć pozdro
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

kamil3 pisze:Hehe to trzeba coś w budownictwo uderzyć pozdro
W budownictwie Kamil to ja się za dzieciaka narobiłem wystarczająco.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18361
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: gara »

Opinia Jacka Żakowskiego. Dragoness jesteś niesamowita! Zaczynam Cię podziwiać za ten brak skrępowania.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18361
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

gara pisze:Opinia Jacka Żakowskiego. Dragoness jesteś niesamowita! Zaczynam Cię podziwiać za ten brak skrępowania.
Wiedziałam :rotfl: :rotfl: :rotfl: Jaki argument? WSI, SBecki dziadek, UBecka wdowa...nie wiem, co tam jeszcze się w główce koci.
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: gara »

dragoness pisze:
gara pisze:Opinia Jacka Żakowskiego. Dragoness jesteś niesamowita! Zaczynam Cię podziwiać za ten brak skrępowania.
Wiedziałam :rotfl: :rotfl: :rotfl: Jaki argument? WSI, SBecki dziadek, UBecka wdowa...nie wiem, co tam jeszcze się w główce koci.
Przecież to idiota. I pochodzenie nie ma tu nic do rzeczy. Czy może Pani myśleć samodzielnie zamiast tu wklejać teksty rozhisteryzowanych i słabych dziennikarzy?

Nieśmiertelny argument: Putin się cieszy też się pojawił w tym dyletanckim tekście :rotfl: :rotfl: :rotfl: Pani uczy w szkole, czy się jedynie podszywa za kogoś z wyższym wykształceniem?
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin.1 »

obcią-gara pisze:
Przecież to idiota.
I tyle w temacie :))
Koronny argument ekonomisty .... :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Opinia pisowskiej obcią-gary : BEZCENNA :ok:
ODPOWIEDZ