PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin.1 »

obią-gara pisze: A skąd wziął na 500 plus skoro pieniędzy nie było i nie będzie? Możesz wytłumaczyć?
A stąd obcią-garo :
https://wpolityce.pl/polityka/300353-wi ... -dzietnosc
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: gara »

Jozin.1 pisze:
obią-gara pisze: A skąd wziął na 500 plus skoro pieniędzy nie było i nie będzie? Możesz wytłumaczyć?
A stąd obcią-garo :
https://wpolityce.pl/polityka/300353-wi ... -dzietnosc

I wytłumaczysz mi te liczby powyżej. Skoro PiS nas zadluza o 20mld i ma takie wyniki to co do cholery bez 500 plus robilla ekipa Tuska? Gdzie te dzbany to przejadly? Masz jakieś pomysły

Żeby dla Ciebie było łatwiej. Wyobraź sobie zw przez 2 lata rozdajesz biednym 20 tys złotych rocznie i twój budżet balansuje się na poziomie minus 20 tys. Złotych. Natomiast wcześniej nie dwales biednym A byłeś w plecy 40 i 30 tys. Złotych. Pytanie brzmi; czy ta kasę przehulałeś na dziwki czy żarłes w McDonaldIe bez opamiętania?
Ostatnio zmieniony 29 grudnia 2018, 12:11 przez gara, łącznie zmieniany 1 raz.
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: żbik »

Z naszych wspólnych pieniędzy, moich i twoich. Nie wiem czy wiesz, ale za ten program placisz 600 zl rocznie. Z puli srodków, które mogłyby pójść np na żłobki, których brakuje, czy na pomniejszenie długu Polski, który to jest systematycznie powiększany. To wdzystko są cały czas NASZE pieniądze, jeśli nie zaplacisz ich w rachunku za prąd, to zapłacisz je w jakimś podatku, albo prywatnemu lekarzowi (bo u tego z NFZ nie będzie miejsca). Ale głupia tłuszcza się cieszy, bo nie zdają sobie sprawy, że te 9 mld to ich pieniądze.
A przy okazji, to o ole wzrosły akcje bankstera Morawieckiego w czasie rządów PiS? Podzieli się nimi przy dopłatach? Ależ nie, podwyżki zrekompensuje twoimi pieniędzmi, które wcześniej zabrał ci w podatkach - ludzki pan :)
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: gara »

żbik pisze:Z naszych wspólnych pieniędzy, moich i twoich. Nie wiem czy wiesz, ale za ten program placisz 600 zl rocznie. Z puli srodków, które mogłyby pójść np na żłobki, których brakuje, czy na pomniejszenie długu Polski, który to jest systematycznie powiększany. To wdzystko są cały czas NASZE pieniądze, jeśli nie zaplacisz ich w rachunku za prąd, to zapłacisz je w jakimś podatku, albo prywatnemu lekarzowi (bo u tego z NFZ nie będzie miejsca). Ale głupia tłuszcza się cieszy, bo nie zdają sobie sprawy, że te 9 mld to ich pieniądze.
A przy okazji, to o ole wzrosły akcje bankstera Morawieckiego w czasie rządów PiS? Podzieli się nimi przy dopłatach? Ależ nie, podwyżki zrekompensuje twoimi pieniędzmi, które wcześniej zabrał ci w podatkach - ludzki pan :)

Moje pytanie brzmi dlaczego jedni dali 20mld przy podobnych obciążeniach podatkowych i balansuja sie na poziomie -20mld A inni dość że nie rozdalli na 50pllus to jeszcze przepijali ok 40mld rocznie. Wytłumaczysz ten fenomen?
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: gara »

Przypominam też że 3/4 dochodów państwa lub jak wolicie to na czym Państwo z nas zdziera to vat akcyza i pit. Te obciążenia się w tym czasie nie zmieniły i były na tym samym poziomie.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

gara pisze:Przypominam też że 3/4 dochodów państwa lub jak wolicie to na czym Państwo z nas zdziera to vat akcyza i pit. Te obciążenia się w tym czasie nie zmieniły i były na tym samym poziomie.
Tak. Szczególnie VAT. Ten, który miał być obniżony.
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: gara »

:cool: :cool:
dragoness pisze:
gara pisze:Przypominam też że 3/4 dochodów państwa lub jak wolicie to na czym Państwo z nas zdziera to vat akcyza i pit. Te obciążenia się w tym czasie nie zmieniły i były na tym samym poziomie.
Tak. Szczególnie VAT. Ten, który miał być obniżony.
A pozostał na tym samym poziomie więc nie stał się dodatkowym obciążeniem biorąc pod uwagę naszą analizę. Przypominam że podwyżka nastąpiła w 2010 r. Więc nijak się ma do okresu o który pytam.
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: gara »

I co dzbany? Wyborcza wam tego nie wytłumaczyła?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

gara pisze:I co dzbany? Wyborcza wam tego nie wytłumaczyła?
Używając upierdliwie słowo uważane za obraźliwe przez gimbazę, stawiasz się na jej poziomie. Nie zorientowałeś się, cymbale brzmiący? Rozumiem, że obietnice wyborcze można wpuścić w kanał, jeśli nie oznaczają nachalnego kupowania głosów u patologii?
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: żbik »

gara pisze:
Jozin.1 pisze:
obią-gara pisze: A skąd wziął na 500 plus skoro pieniędzy nie było i nie będzie? Możesz wytłumaczyć?
A stąd obcią-garo :
https://wpolityce.pl/polityka/300353-wi ... -dzietnosc

I wytłumaczysz mi te liczby powyżej. Skoro PiS nas zadluza o 20mld i ma takie wyniki to co do cholery bez 500 plus robilla ekipa Tuska? Gdzie te dzbany to przejadly? Masz jakieś pomysły

Żeby dla Ciebie było łatwiej. Wyobraź sobie zw przez 2 lata rozdajesz biednym 20 tys złotych rocznie i twój budżet balansuje się na poziomie minus 20 tys. Złotych. Natomiast wcześniej nie dwales biednym A byłeś w plecy 40 i 30 tys. Złotych. Pytanie brzmi; czy ta kasę przehulałeś na dziwki czy żarłes w McDonaldIe bez opamiętania?
Gospodarka ma to do siebie, że są lata wzrostu i kryzysu. Na wzrost gospodarczy kraju pracuja wszyscy pracujacy ludzie, przedsiebiorcy i inwestorzy. Nie zaden pis czy po. Jeżeli uważasz, że to pis spowodował wzrost gospodarczy, to wykaż jakim konkretnym działaniem. Już to przerabialiśmy i odpowiedzi był brak. Przy obecnym wzroście gospodarczum (będącym zasługą ludzi pracujących i środków unijnych na inwestycje) powinniśmy zadłużenie redukować. A tym czasem go zwiększamy!
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: gara »

Wzrost gospodarczy był w UE na podobnym poziomie. Ok. 2proc w ujęciu rocznym. Nie chodzi tutaj jednak o gospodarke. Chodzi o zarządzanie finansami. Wytłumacz mi fenomen o którym wspomniałem. Dlaczego masz 40mld w plecy nie wydając 20 mld. A inni mają na minusie 20 mld wydając ok. 25 na 500 plus.

Dlaczego ekonomiści PO mówili o deficycie w PolsceL po wprowadzeniu 500plus 100mld A finalnie mamy 20mld. Potrafisz to wytłumaczyć ?
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: żbik »

gara pisze:
żbik pisze:Z naszych wspólnych pieniędzy, moich i twoich. Nie wiem czy wiesz, ale za ten program placisz 600 zl rocznie. Z puli srodków, które mogłyby pójść np na żłobki, których brakuje, czy na pomniejszenie długu Polski, który to jest systematycznie powiększany. To wdzystko są cały czas NASZE pieniądze, jeśli nie zaplacisz ich w rachunku za prąd, to zapłacisz je w jakimś podatku, albo prywatnemu lekarzowi (bo u tego z NFZ nie będzie miejsca). Ale głupia tłuszcza się cieszy, bo nie zdają sobie sprawy, że te 9 mld to ich pieniądze.
A przy okazji, to o ole wzrosły akcje bankstera Morawieckiego w czasie rządów PiS? Podzieli się nimi przy dopłatach? Ależ nie, podwyżki zrekompensuje twoimi pieniędzmi, które wcześniej zabrał ci w podatkach - ludzki pan :)

Moje pytanie brzmi dlaczego jedni dali 20mld przy podobnych obciążeniach podatkowych i balansuja sie na poziomie -20mld A inni dość że nie rozdalli na 50pllus to jeszcze przepijali ok 40mld rocznie. Wytłumaczysz ten fenomen?
Ponieważ wszyscy zapitalamy na te pieniądze! Moja działalność z roku na rok się rozwija i płacę coraz więcej podatków, generuję coraz więcej kosztów. Żaden pis mi w tym nie pomaga, ale te pieniądze, które ode mnie gromadzi, to już rzekomo ich zasługa.
A teraz wytłumacz mi, jak to możliwe, że do 2015 roku mój kot był zdrowy, a odkąd pis doszedł do władzy ciągle choruje!
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: żbik »

gara pisze:Wzrost gospodarczy był w UE na podobnym poziomie. Ok. 2proc w ujęciu rocznym. Nie chodzi tutaj jednak o gospodarke. Chodzi o zarządzanie finansami. Wytłumacz mi fenomen o którym wspomniałem. Dlaczego masz 40mld w plecy nie wydając 20 mld. A inni mają na minusie 20 mld wydając ok. 25 na 500 plus.

Dlaczego ekonomiści PO mówili o deficycie w PolsceL po wprowadzeniu 500plus 100mld A finalnie mamy 20mld. Potrafisz to wytłumaczyć ?
Porównaj sobie np ile km dróg expresowych o autostrad powstało do 2016 a ile w ciągu ostatnich lat. Jak myślisz, ile państwo zarabia na autostradzie w trakcie jej budowy, a ile jest zysku, kiedy już funkcjonuje? Pis nie zbudowało gospodarki, tylko czerpie profity z poprzedników, a swoim następcom pozostawia tykające bomby w postaci 500+ czy obniżonego wieku emerytalnego. Jest jak szarańcza, niestety, nie myśli długoterminowo, bo wie, że większość ich wyborców myśli tak jak ty - ma być tu i teraz najlepiej w gotówce.
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: żbik »

No i wytłumacz mi w takim razie posługując się swoimi analogiami, jak to możliwe, że kiedy w czasie nakgłebszego kyzysu w całej UE był ujemny pkn, w Polsce jako jedynej był dodatni?
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: gara »

żbik pisze:
gara pisze:
żbik pisze:Z naszych wspólnych pieniędzy, moich i twoich. Nie wiem czy wiesz, ale za ten program placisz 600 zl rocznie. Z puli srodków, które mogłyby pójść np na żłobki, których brakuje, czy na pomniejszenie długu Polski, który to jest systematycznie powiększany. To wdzystko są cały czas NASZE pieniądze, jeśli nie zaplacisz ich w rachunku za prąd, to zapłacisz je w jakimś podatku, albo prywatnemu lekarzowi (bo u tego z NFZ nie będzie miejsca). Ale głupia tłuszcza się cieszy, bo nie zdają sobie sprawy, że te 9 mld to ich pieniądze.
A przy okazji, to o ole wzrosły akcje bankstera Morawieckiego w czasie rządów PiS? Podzieli się nimi przy dopłatach? Ależ nie, podwyżki zrekompensuje twoimi pieniędzmi, które wcześniej zabrał ci w podatkach - ludzki pan :)

Moje pytanie brzmi dlaczego jedni dali 20mld przy podobnych obciążeniach podatkowych i balansuja sie na poziomie -20mld A inni dość że nie rozdalli na 50pllus to jeszcze przepijali ok 40mld rocznie. Wytłumaczysz ten fenomen?
Ponieważ wszyscy zapitalamy na te pieniądze! Moja działalność z roku na rok się rozwija i płacę coraz więcej podatków, generuję coraz więcej kosztów. Żaden pis mi w tym nie pomaga, ale te pieniądze, które ode mnie gromadzi, to już rzekomo ich zasługa.
A teraz wytłumacz mi, jak to możliwe, że do 2015 roku mój kot był zdrowy, a odkąd pis doszedł do władzy ciągle choruje!
I...? Ich zasługą jest to że gromadząc te pieniądze i wydając te dodatkowe 20mld zadluza Cię mniej niż poprzednicy mając podobne warunki zewnętrzne przy zachowaniu niezmiennych obciążeń podatkowych w głównych parametrach. Rozumiesz teraz?
żbik pisze:No i wytłumacz mi w takim razie posługując się swoimi analogiami, jak to możliwe, że kiedy w czasie nakgłebszego kyzysu w całej UE był ujemny pkn, w Polsce jako jedynej był dodatni?
Bo główne przyczyny kryzysu nas nie dotyczyły. Polacy np. Nie zadluzali się ponad stan, bo jesteśmy w tej kwestii jako narod bardzo ostrozni. Inna kwestia to fakt że polscy przedsiębiorcy byli na takim etapie rozwoju że mogli zmieniać strukturę funkcjonowania firm bez wielkich strat finansowych. Czego nie można było powiedzieć o firmach z ugruntowaną pozycją na świecie.

Nie o tym jednak jest tenat. Sytuacja gospodarcza jest zmienna i dotyczy wielu czynników na które często partie nie mają wpływu. Meritum jest to jak zarządza się środkami przez poszczególne rządy. I tutaj żaden dzban nie odpowiedział na moje pytania. Banalne pytania.
ODPOWIEDZ