przedsiębiorca straci 2 razy na samochodzie w 2019

O wszystkim, czyli o niczym...
niepokorny
Obyty
Obyty
Posty: 55
Rejestracja: 16 września 2015, 16:04

przedsiębiorca straci 2 razy na samochodzie w 2019

Post autor: niepokorny »

Jak Ministerstwo Finansów zapowiadało tak zrobiło - będzie zmiana w rozliczaniu samochodów od 2019 roku. Dużo mówi się o kosztach eksploatacyjnych, o leasingu i amortyzacji. Ale do tej pory nie bardzo wiadomo jak będziemy opodatkowywać sprzedaż samochodu.

http://www.biznesoweinformacje.pl/samoc ... kowe-2019/

może się okazać, że przedsiębiorca straci nie tylko przy rozliczaniu:

1) zakupu samochodu,
2) kosztach eksploatacyjnych

ale również przy sprzedaży :mur:

Pozdrawiam
asterka
VIP
VIP
Posty: 878
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 22:26

Re: przedsiębiorca straci 2 razy na samochodzie w 2019

Post autor: asterka »

i bardzo dobrze ,kupują luksusowe auta do jazdy prywatnie i odliczają od podatku ,lekarze i inne cwaniaki.
niepokorny
Obyty
Obyty
Posty: 55
Rejestracja: 16 września 2015, 16:04

Re: przedsiębiorca straci 2 razy na samochodzie w 2019

Post autor: niepokorny »

asterka pisze:i bardzo dobrze ,kupują luksusowe auta do jazdy prywatnie i odliczają od podatku ,lekarze i inne cwaniaki.
nie będą komentował , ale to również dotyczy firm transportowych, które wykorzystują samochody do 3,5 tony.

A Ci, jak twierdzisz "lekarze i inne cwaniaki i tak płacą bardzo wysokie podatki.
asterka
VIP
VIP
Posty: 878
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 22:26

Re: przedsiębiorca straci 2 razy na samochodzie w 2019

Post autor: asterka »

a Ja nie płacę ? taki sam mam żołądek i rodzinę jak cwaniaki. kupi scanię do budowy dróg -bardzo proszę,kupi karetkę do przewozu chorych -bardzo proszę, kupi bmw x6 -za swoje.
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: przedsiębiorca straci 2 razy na samochodzie w 2019

Post autor: Jozin.1 »

Mnie też do końca nie podoba się to wliczanie Porsche Panamera w koszty....bo jak to niby ma służyć do prowadzenia działalności gospodarczej ??
asterka
VIP
VIP
Posty: 878
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 22:26

Re: przedsiębiorca straci 2 razy na samochodzie w 2019

Post autor: asterka »

bravo Ty.
asterka
VIP
VIP
Posty: 878
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 22:26

Re: przedsiębiorca straci 2 razy na samochodzie w 2019

Post autor: asterka »

lekarz szybko sprzedaje bmw i kupuje nowy model-od nowego roku nie odliczę sobie nowego samochodu , pytam się dlaczego ? czy kiedykolwiek tym nowym samochodem pojechał prywatnie do pacjenta ????? nieee kolejna uprzywilejowana kasta ,wykształcona za Nasze pieniądze.
john717
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 9 listopada 2017, 16:44

Re: przedsiębiorca straci 2 razy na samochodzie w 2019

Post autor: john717 »

asterka pisze:lekarz szybko sprzedaje bmw i kupuje nowy model-od nowego roku nie odliczę sobie nowego samochodu , pytam się dlaczego ? czy kiedykolwiek tym nowym samochodem pojechał prywatnie do pacjenta ????? nieee kolejna uprzywilejowana kasta ,wykształcona za Nasze pieniądze.
Skończ studia trwające 6 lat bez możliwości dorabiania w zawodzie. Potem rok stażu za mniej niż najniższą krajową. Potem co najmniej 5 lat specjalizacji za pensję poniżej średniej krajowej ( dyżury w święta, weekendy). Potem 10-15 lat praktyki - często praca w 2-3 miejscach jednocześnie, o odpowiedzialności chyba mówić nie muszę. Wtedy będzie Cię stać na x6. Masz wtedy czas dla rodziny? Tak średnio.
Poza tym lekarze jeżdżący tak drogimi samochodami to jednak zdecydowana mniejszość, ale wiadomo- najlepiej zgeneralizować biorąc za przykład marginalną część danej grupy.
asterka
VIP
VIP
Posty: 878
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 22:26

Re: przedsiębiorca straci 2 razy na samochodzie w 2019

Post autor: asterka »

a tobie kto wybuduje piękny kolejny dom z moich pieniędzy,kto położy ci terakotę ,kto będzie ci wkładał kolejną łapówkę do kieszeni przed każdym błahym zabiegiem. Ja ? z czego ? też bym odliczyła sobie 20% z mojego opla corsy !!! pomyśl wykształciuchu o innych. Wszyscy będą lekarzami -to kogo będziesz leczył ?
niepokorny
Obyty
Obyty
Posty: 55
Rejestracja: 16 września 2015, 16:04

Re: przedsiębiorca straci 2 razy na samochodzie w 2019

Post autor: niepokorny »

[quote="asterka"]a tobie kto wybuduje piękny kolejny dom z moich pieniędzy,/quote]

lekka przesada - nie wiem, skąd tyle zacietrzewienia i nienawiści do tej grupy zawodowej - oni na te swoje domy zarabiają uczciwie, a koperty to zwykłe pomówienie, może kiedyś.

A co do odliczenia - samochód jest potrzebny w wielu firmach, a cena to nie tylko luksus - to również bezpieczeństwo,

obecnie w Polsce każdy może prowadzić działalność i podjąć wysokie ryzyko tej działalności.
Awatar użytkownika
TW Balbina
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 17 grudnia 2016, 15:33

Re: przedsiębiorca straci 2 razy na samochodzie w 2019

Post autor: TW Balbina »

macie już konkretną papkę z mózgu, dokładnie jak piss chciał. nieważne że wy wegetujecie, ważne że sąsiadowi dojeb*ą
część z was wegetacja za 500+ druga część ślizganie się na dotacjach. obraz nędzy i rozpaczy
john717
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 9 listopada 2017, 16:44

Re: przedsiębiorca straci 2 razy na samochodzie w 2019

Post autor: john717 »

asterka pisze:a tobie kto wybuduje piękny kolejny dom z moich pieniędzy,kto położy ci terakotę ,kto będzie ci wkładał kolejną łapówkę do kieszeni przed każdym błahym zabiegiem. Ja ? z czego ? też bym odliczyła sobie 20% z mojego opla corsy !!! pomyśl wykształciuchu o innych. Wszyscy będą lekarzami -to kogo będziesz leczył ?
Naoglądasz się Wiadomości TVP i potem takie kwiatki można czytać na forach. To nawet zabawne. Nikt Ci nie bronił iść na studia i poświęcić na naukę 10-15 lat życia, a tak naprawdę uczyć się już do samej emerytury ( medycyna ma to do siebie, że co 2-3 lata zmieniają się wytyczne). Fakty są takie, że lekarze w sektorze prywatnym zarabiają dużo. A dlaczego? Bo pracują dużo. Proste. Tutaj nie ma miejsca na łapówki, jest cennik, usługa i zapłata.
Jak już się tak czepiasz tych x6 i wysokich zarobków to nie zapominaj o np. informatykach. Jest jeszcze gorzej. Wykształcili się za Twoje pieniądze, potem od razu do zagranicznej korporacji i koszą po 20-30 tysięcy miesięcznie. Podkreślam- pracują dla zagranicznej korporacji. A co z prawnikami? Zarabiają wcale nie gorzej, też wykształceni za Twoje pieniądze. Z tych trzech profesji lekarze przynajmniej pracują w szpitalach, uwaga publicznych. Więc kto tutaj Cię wyzyskuje i kształci za Twoje?

I żeby nie było- to że się dorabiają jest głównie zasługą praktyki prywatnej, a nie szpitalnej pensji z Twoich podatków.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6273
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: przedsiębiorca straci 2 razy na samochodzie w 2019

Post autor: Sun Tzu »

koperty to zwykłe pomówienie
.... i poprawiłem sobie humor z samego rana :rotfl:
kamil3
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 436
Rejestracja: 23 maja 2012, 22:32

Re: przedsiębiorca straci 2 razy na samochodzie w 2019

Post autor: kamil3 »

na samochodach nowych zawsze się dużo traci ale znowu do używanych trzeba dużo dokładać :D wszystko zależy od danej marki :) ja np kupuje nowe do firmy i po latach dokładam gdy się skonczy gwarancja zaczynają się problemy :) ale nowy samochód to zawsze nowy polecam pozdrawiam :)
asterka
VIP
VIP
Posty: 878
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 22:26

Re: przedsiębiorca straci 2 razy na samochodzie w 2019

Post autor: asterka »

lecz nie o to w tej dyskusji idzie.
ODPOWIEDZ