PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6273
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Odpowiedziałeś? Problem w tym drogi chłopcze, że nie udzieliłeś jakiejkolwiek odpowiedzi na bardzo konkretne pytania, które ci zadałem. Podam ci przykład: pytam o stanowisko partii WOLNOŚĆ ws. Unii Europejskiej a ty mi odpowiadasz, że jesteście może "za", a może "przeciw". Pytam o wiek emerytalny, a ty o emeryturze kanadyjskiej. I tak dalej, i tym podobnie. Takich odpowiedzi to możesz udzielać na wiecu z gimnazjalistami. Kto wie? Może cię uznają za intelektualistę? :rotfl:

p.s.

Na przyszłość - by uniknąć jeszcze większej kompromitacji - raczej nie próbuj szukać odnośników historycznych, o których wiedzę masz bardziej niż mikrą...
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Diabeł Stadnicki pisze:Wszystkie podatki uprościć aby do prowadzenia kiosku nie trzeba było wynajmować biura rachunkowego. Zlikwidować większość "pozwoleń" , "zezwoleń" itp - wolny rynek sam wyeliminuje najgorszych. Działanie te na pewno zachęcą Polaków (ale nie tylko) do działania i zakładania firm prywatnych - co zwiększy konkurencję ( obniży ceny ) oraz doprowadzi do wzrostu wynagrodzeń ( przy większej ilości firm zapotrzebowanie na pracowników będzie większe - a stąd presja płacowa również będzie większa ).
Tak, jasne, wolny rynek, wolny rynek... I wolność. Tylko od/do czego? Podatki? Wiadomo- złe. Kto powie, że dobre? Narazi się, choć w Skandynawii wysokie podatki są dobre.
Dobrze będzie się miał może wolny rynek i gospodarka, choć już niekoniecznie ludzie. Skapnie tylko niektórym. We Francji uzgodnienia branżowe stanowią 95 procent, a w Niemczech tylko 50, przez co pracownicy niemieccy są mniej zabezpieczeni i nastąpił wzrost biedy. Choć oczywiście gospodarka Niemiec ma się lepiej, niż gospodarka Francji. Elastyczność nie tworzy miejsc pracy. Tego zdania są nawet ci z OECD i IMF.
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Joziiiin »

Obrazek
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

I San Escobar.
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Joziiiin »

Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Mam nadzieję, że jeszcze tylko 2 lata. Państwo, kraj i ziemia - polska ziemia - niszczone są dokumentnie. To właśnie "ekoterroryści" są patriotami.
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Joziiiin »

Obrazek

#dobrazmiana
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Joziiiin »

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... ka/mcl6w0q

heheh, to teraz jeszcze trzeba przywrócić do pracy wywalonych policjantów i jeszcze odszkodowania im zapłacić....

Witaj w PiSSpaństwie...
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Joziiiin »

Wyszło szydło z worka czyli o co naprawdę chodzi pisowi z reformą sądów....

http://crowdmedia.pl/gigantyczna-wpadka ... skasowane/
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6273
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Joziiiin pisze:http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... ka/mcl6w0q

heheh, to teraz jeszcze trzeba przywrócić do pracy wywalonych policjantów i jeszcze odszkodowania im zapłacić....

Witaj w PiSSpaństwie...
Taaak... Czterej byli policjanci usłyszeli zarzut przekroczenia uprawnień oraz zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad osobą pozbawioną wolności w związku ze śmiercią Igora Stachowiaka na komisariacie we Wrocławiu.

Reszta tu:

https://www.salon24.pl/newsroom/808369, ... li-zarzuty
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Joziiiin »

Ta, to dużo lepsze niż oskarżenie o spowodowanie śmierci...
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Joziiiin »

Jeśli ktoś się jeszcze łudzi, do czego pisowcom potrzebna jest reforma sądownictwa...

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... ce/y0ejs14
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Joziiiin »

Sun Tzu pisze:
Joziiiin pisze:http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... ka/mcl6w0q

heheh, to teraz jeszcze trzeba przywrócić do pracy wywalonych policjantów i jeszcze odszkodowania im zapłacić....

Witaj w PiSSpaństwie...
Taaak... Czterej byli policjanci usłyszeli zarzut przekroczenia uprawnień oraz zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad osobą pozbawioną wolności w związku ze śmiercią Igora Stachowiaka na komisariacie we Wrocławiu.

Reszta tu:

https://www.salon24.pl/newsroom/808369, ... li-zarzuty
A to jak nazwiesz pisowski akolito ?? Przesunięciem kadrowym ??

https://wroclaw.onet.pl/forum/byly-poli ... zytaj.html
Diabeł Stadnicki
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 8 września 2015, 20:23

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Diabeł Stadnicki »

Tak, jasne, wolny rynek, wolny rynek... I wolność. Tylko od/do czego? Podatki? Wiadomo- złe. Kto powie, że dobre? Narazi się, choć w Skandynawii wysokie podatki są dobre.
Dobrze będzie się miał może wolny rynek i gospodarka, choć już niekoniecznie ludzie. Skapnie tylko niektórym. We Francji uzgodnienia branżowe stanowią 95 procent, a w Niemczech tylko 50, przez co pracownicy niemieccy są mniej zabezpieczeni i nastąpił wzrost biedy. Choć oczywiście gospodarka Niemiec ma się lepiej, niż gospodarka Francji. Elastyczność nie tworzy miejsc pracy. Tego zdania są nawet ci z OECD i IMF.[/quote]

Wysokie podatki mogły sobie wprowadzić kraje które są JUŻ BOGATE ( bo zarobki ludzi są tam wysokie i po opodatkowaniu - jeszcze na chleb im wystarcza ). Ale i te kraje mają "coraz bardziej pod górę" z tego względu że milionerzy stamtąd wyjeżdżają do krajów gdzie podatki są niższe ( ciekawe dlaczego :) więc siłą rzeczy coraz więcej podatków muszą płacić ci którzy zarabiają "średnią krajową" lub wogóle pracują aby można było utrzymać rzeszę urzędników no i tych którzy nie robią NIC. Co zrobią "silne związki zawodowe" - oczywiście ustalą wysokie pensje pracownicze ( no to jeszcze zależy ile szefowie związków dostaną w kopercie od dyrekcji zakładów ) i jak to wpłynie na rynek ?. Ceny towarów pójdą oczywiście w górę ( no bo nikt do nich raczej nie będzie dopłacał ). Co stanie się dalej - gdy rynek jest "otwarty" - zaczynają napływać tańsze towary z państw gdzie związki zawodowe nie są takie mocne :) i wypierają z rynku miejscowego producenta - producent pada i zamyka zakład - robotnicy idą na bezrobocie. W przypadku wprowadzenia rynku zamkniętego i wysokich ceł - ceny towarów miejscowych będą coraz wyższe razem ze wzrostem zarobków pracowników ( a najczęściej ceny te rosną jeszcze szybciej ) więc pomimo że teoretycznie zarabia taki pracownik więcej - w rzeczywistości za swoją wypłatę może kupić mniej. Elastyczność nie tworzy miejsc pracy ? dziwna teoria - przecież jeżeli mam budkę z hot-dogami które w tym miejscu się słabo sprzedają - i zamienię ją na automat do lodów które akurat będą szły dobrze ( czyli będę ELASTYCZNY - nie będę się trzymał jednej i tej samej rzeczy ) to raczej stworzę miejsce pracy ( a raczej w tym przypadku go utrzymam ).
Diabeł Stadnicki
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 8 września 2015, 20:23

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Diabeł Stadnicki »

Sun Tzu pisze:Odpowiedziałeś? Problem w tym drogi chłopcze, że nie udzieliłeś jakiejkolwiek odpowiedzi na bardzo konkretne pytania, które ci zadałem. Podam ci przykład: pytam o stanowisko partii WOLNOŚĆ ws. Unii Europejskiej a ty mi odpowiadasz, że jesteście może "za", a może "przeciw". Pytam o wiek emerytalny, a ty o emeryturze kanadyjskiej. I tak dalej, i tym podobnie. Takich odpowiedzi to możesz udzielać na wiecu z gimnazjalistami. Kto wie? Może cię uznają za intelektualistę? :rotfl:
p.s.
Na przyszłość - by uniknąć jeszcze większej kompromitacji - raczej nie próbuj szukać odnośników historycznych, o których wiedzę masz bardziej niż mikrą...
Po pierwsze - wbrew pozorom pisanie do kogoś nieznajomego "drogi chłopcze" nie świadczy o kulturze piszącego.
Ale spróbuję jeszcze raz wyjaśnić tobie co napisałem.
Pytanie o stanowisko partii Wolność w sprawie UE. Napisałem że jeżeli urzędnicy w UE dalej będą zachowywali się tak jak obecnie to należ z takiej unii w wyjść, ale w przypadku ( bardzo nieprawdopodobnym jak sądzę ) gdyby nagle przekształciło się to w organizację zajmującą się tylko ułatwieniami w obrocie gospodarczym pomiędzy krajami członkowskimi, pozwalniało większość urzędników i przestało się wpychać do polityki i biznesu - nad taką UE wartało by się już "pochylić". To nie jest odpowiedź typu "jestem za a nawet przeciw" jak łatwo chyba zauważyć. Podaję co zrobimy w przypadku zaistnienia danych warunków. Nie jestem niestety wszechwiedzącym ani jasnowidzem który widzi przyszłość a postępowanie nasze musi być RACJONALNE czyli będzie uzależnione od zaistniałych warunków. Mam nadzieję że zrozumiał to pan ?.
Jeżeli chodzi o emerytury - jeżeli nic dalej się nie zrobi to proszę zapomnieć o takim świadczeniu i zacząć już odkładać kasę na starość. Czego pan nie rozumie w stwierdzeniu że ZUS jest BANKRUTEM ? Jeżeli pan nie wie to bankrut to taka instytucja która nie jest w stanie spłacać swoich zobowiązań. Obecnie ok 25 % budżetu państwa idzie na pomoc ZUS ale ilość emerytów jest coraz większa a ilość pracujących coraz mniejsza, długi skarbu państwa są w związku z tym coraz większe i wbrew pozorom stan taki nie może ciągnąć się w nieskończoność - co w tym stwierdzeniu pan nie rozumie ?. Mam nadzieję że nie chce pan usłyszeć takiej bajki jak opowiadają "politycy" POPiS-u że emerytura powinna być w wieku - ...... ( i tu ściśle określony wiek ) bo takie bajki można opowiadać dzieciom a nie ludziom myślącym. Bo jak napiszę że emerytura powinna być przyznawana w wieku 45 lat to mi pan uwierzy ?. Opisałem panu jak to można próbować rozwiązać - proszę to przeczytać jeszcze raz i się nad tym zastanowić. UDAWANIE że problemu nie ma - nie zmieni sytuacji. W pewnym momencie albo będziemy mieli hiperinflację ( czyli kupę papieru bez pokrycia ) albo ZUS ( czyli państwo ) zbankrutuje - zarówno pierwsze jak i drugie rozwiązanie nie wydaje się najlepsze i raczej należało by coś zrobić żeby temu zapobiec.
ODPOWIEDZ