Buty do biegania

wszystkie inne sporty, Rugby, Siatkówka, Baseball, Tenis, Judo, Karate
lolek123
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 20 stycznia 2017, 00:28

Buty do biegania

Post autor: lolek123 »

Witam,chciałbym zasięgnąć waszych porad w sprawie butów do biegania. :hyhy: Otóż jestem początkujący w tym,ale wiem,że potrzebuję butów. Kilka razy próbowałem biegać w butach halowych,ale po 5-7km bolały mnie stawy i łydki. :/ Prosiłbym o podanie modeli butów jakie polecacie w miarę możliwości do około 200 zł :) Pozdrawiam :rotfl:
michalpodroznik
Guru
Guru
Posty: 114
Rejestracja: 6 lipca 2013, 20:40

Re: Buty do biegania

Post autor: michalpodroznik »

W cenie do 200zł to można sobie dobrej jakości kapcie do chodzenia po domu kupić.

A ty "polecaczu" z tym tanim sklepem to wynoś się z forum. Ile płacą ci od wpisu? Jeden grosz?
michalpodroznik
Guru
Guru
Posty: 114
Rejestracja: 6 lipca 2013, 20:40

Re: Buty do biegania

Post autor: michalpodroznik »

Podczas biegania stawy stopy i kolanowy są mocno obciążone, zatem na jakosci butów do biegania nie ma co oszczędzać.
Przy doborze obuwia biegowego duzy wplyw ma rodzaj stopy delikwenta: pronująca, supinująca lub neutralna. Od tego wlasciwie trzeba zaczac, tj. od sprawdzenia, jaką stope mamy.
W necie, na dobrych blogach biegowych, mozna znalezc wiele informacji na ten temat.
Happy
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 65
Rejestracja: 11 kwietnia 2013, 12:53

Re: Buty do biegania

Post autor: Happy »

Ja polecam, asics gel-nimbus. Po tym jak zaczęłam biegać (ok 30km tyg.) Zaczęło mnie boleć kolano okazało się że to wina słabej amortyzacji w butach które używałam. no i teraz z kolanem mam spokój. buty polecił mi mój mąż, który biega baaardzo dużo i już przerobił paredziesiąt par. Niestety te buty kosztują powyżej 200zł, ale kolana kosztują drożej, oczywiście buty kupiłam na wyprzedaży internetowej i to nie najnowszy model tegoroczny tylko sprzed paru lat. Ale te modele prawie niczym się nie róznią. Jak zainwestujesz w dobre buty, to raz dbasz o stawy, dwa wystarczą Ci na długo zależy od intensywności treningów oczywiście. A adidasy generalnie są dość twarde nie polecam bo też mam jedne ale do biegania po górach, po asfalcie odpada. A nikke i puma nie słyszałam i nie widziałam biegacza na żadnych zawodach w czymś takim, to nie wiem.
wlad
VIP
VIP
Posty: 881
Rejestracja: 26 lutego 2010, 18:32

Re: Buty do biegania

Post autor: wlad »

Brooks z glicerynową podeszwą. Amerykanie znają się na bieganiu i na stawach - bedziesz coś musiał dołożyć do tych 200zł albo złapać jakąś okazje ze starego modelu.
roszponka30
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 9 marca 2017, 18:34

Re: Buty do biegania

Post autor: roszponka30 »

ja mam zawsze problem z bolącym kolanem. Nie przypuszczałam że to może być wina obuwia...
rewik
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 26 września 2016, 13:23

Re: Buty do biegania

Post autor: rewik »

do biegania polecam nike roshe run na lato, albo te sportowe modele new balance :)
Awatar użytkownika
burka
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 11 kwietnia 2019, 08:19

Re: Buty do biegania

Post autor: burka »

Adidas ma fajną kolekcję butów do biegania ;)
ryszard1957
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 6 listopada 2015, 11:41

Re: Buty do biegania

Post autor: ryszard1957 »

wygodne sa buty firmy asics jesli chodzi o bieganie
Kammel1
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 9 maja 2019, 19:18

Re: Buty do biegania

Post autor: Kammel1 »

Zgadzam się, Asicsy są bardzo wygodne, aczkolwiek o wiele bardziej wolę Adidasy. Jakoś tak, ciekawsza kolorystyka moim zdaniem
Awatar użytkownika
Sajgrin
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 21 czerwca 2021, 13:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Buty do biegania

Post autor: Sajgrin »

Podzielam zdanie Kammel1 w tej kwestii.
ODPOWIEDZ