Gdzie kupię używane auto

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
Lipa
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 26 stycznia 2010, 13:59

Re: Gdzie kupię używane auto

Post autor: Lipa »

Do miasta i przy małych przebiegach polecam wyłącznie silniki benzynowe, współczesne diesle wyposażone w DPFy(zwłaszcza "suche") niestety słabo znoszą krótkie przebiegi. Poza tym w silniku benzynowym jest mniej elementów, które mogą się popsuć(zazwyczaj nie ma turbin, skomplikowanych filtrów, zaworów egr itp.).

Co do samego zakupu samochodu to z własnego doświadczenia mogę tylko powiedzieć, że bardzo zraziłem się do wszelkiego rodzaju handlarzy. Większość z nich to niestety krętacze i kombinatorzy. 3 lata temu po wypadku szukałem samochodu w cenie ok. 50- 60 tys. zł. Po 2 miesiącach szukania miałem już serdecznie dość wciskanego przez tych ludzi kitu o niskich przebiegach i bezwypadkowości oglądanych samochodów i kupiłem auto od właściciela warsztatu, który sprowadza uszkodzone samochody z Francji i naprawia na miejscu w Jaśle- widziałem jak samochód wyglądał po kolizji i przynajmniej miałem pewność, że nie uczestniczył w poważnym wypadku a i przebieg nie był kręcony.

Generalnie polecam wybrać się na oględziny samochodu z osobą, która choć trochę zna się na tym temacie i potrafi odróżnić źle spasowane elementy po nieprofesjonalnej naprawie. No i dzielić przez pół wszystko to co mówi handlarz. Powodzenia i wytrwałości!
kuba1975
VIP
VIP
Posty: 1694
Rejestracja: 20 października 2010, 12:26

Re: Gdzie kupię używane auto

Post autor: kuba1975 »

za jaką cene to autko ma byc i czy jakaś konkretna marka
pisz na [email protected]
michalpodroznik
Guru
Guru
Posty: 114
Rejestracja: 6 lipca 2013, 20:40

Re: Gdzie kupię używane auto

Post autor: michalpodroznik »

Zgadzam się z przedmówcą. Do miasta najlepsze są samochody z silnikami benzynowymi. Diesel na dłuższe trasy, np. do dojeżdżania do pracy minimum 20 km w jedną stronę, a najlepiej na jeszcze dalsze wyjazdy.

Do miasta dobre są samochody, gdzie siedzi się wyżej. Polecam od siebie fordy, np. fusion lub b-max z silnikami benzynowymi. Samochody dobre, trwałe. Siedzi się wyżej (dobra widoczność przód - tył, na boki i w lusterkach). Dla kobiety będą to auta w sam raz - nie za małe, nie za duże.

Jeżeli chodzi o samochody sprowadzane z tzw. "zagranicy", to odradzam osobiście Francję i Włochy. Tam generalnie nie dba się o samochody i można "nadziać się" na niezłą minę, kupując auto w ciemno, sprowadzone z tych krajów. Zadbane są samochody z Niemiec, z Holandii i ze Szwajcarii, chociaż Holandia ma jeden minus - samochody stamtąd generalnie nie mają konserwacji. Tam nie robi się takich rzeczy (klimat). Odradzam również Belgię, ponieważ zdarzają się niestety jeszcze samochody z zastawu komorniczego i też można nadziać się na niezłą minę, kupując w ciemno samochód z tego kraju (policja, prokurator, itd....)

Jeżeli chodzi o Niemcy, czy Holandię, to najlepszy jest wypad do tych krajów z osobą, która zabiera na takie wycieczki. Usługa wyjazdy dwudniowego kosztuje ok. 500zł (sam wyjazd), ale można zobaczyć potencjalny nabytek na żywo. Laweta i przewóz kupionego auta to koszt od 1500 do 2500zł dodatkowo.

Jeżeli chodzi o fordy, to proszę pisać na priv. Mam dobry kontakt w Niemczech, gdzie zaufany człowiek po nr VIN sprawdza pełną historię danego auta i jego prawdziwy przebieg. Warto, choć usługa kosztuje ok. 20 euro.
ManNow
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 30 stycznia 2017, 16:28

Re: Gdzie kupię używane auto

Post autor: ManNow »

chyba najlepiej szukać w necie. Ja jakoś nie mam zufania do komisów i wydaje mi się, ze najlepiej jednak od prywatnej osoby. Ale: KONIECZNIE dobra umowa, bo sę można zrobić na cacy...
michalpodroznik
Guru
Guru
Posty: 114
Rejestracja: 6 lipca 2013, 20:40

Re: Gdzie kupię używane auto

Post autor: michalpodroznik »

Nie wszyscy zawodowi "sprowadzacze" aut to oszuści. Jeżeli dany handlarz bez problemu podaje nr VIN auta, które ma sprowadzić, można sobie u autoryzowanego dealera danej marki sprawdzić historię potencjalnego nabytku. Większość dealerów "po cichu" udostępnia takie dane i sprawdza historię samochodu z "zagranicy".

Problem pojawia się wtedy, gdy handlarz coś kręci, albo nie chce podać nr VIN samochodu. Od takich "okazji" trzeba uciekać jak najdalej, bo można się nadziać.

Ciekawa strona do poczytania - tak ku przestrodze:

https://pl-pl.facebook.com/bezwypadkowe.net/


Uwaga kolejna: z reguły do samochodu sprowadzonego z "zagranicy" należy dołożyć jeszcze ok. 2-5 tysięcy złotych, aby autko chodziło jak trzeba. Podstawa to wymiana płynów eksploatacyjnych, filtrów, sprawdzenie, "dobicie" i odgrzybienie klimatyzacji, wymiana rozrządu i pasków napędu, niekiedy ozonowanie całego wnętrza kabiny (warto), czasem dochodzi wymiana opon czy dokupienie kompletu dywaników lub wymiana klocków lub kompletu klocków i tarcz hamulcowych. Niekiedy zdarzają się niespodzianki, których nie da się wychwycić podczas sprawdzania auta na "wyjeździe" za granicą w warsztacie. Więc wyżej podana kwota to standard. Koszty w zależności od rodzaju i klasy samochodu.
Wieslawzewsi
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 8 października 2019, 14:07

Re: Gdzie kupię używane auto

Post autor: Wieslawzewsi »

Świetnej jakości, sprawdzone technicznie auta z Niemiec sprowadza Auto Order. Mają wiele lat doświadczeń z tamtejszym rynkiem, szybko potrafią znaleźć interesujące klienta modele, a nawet pomagają załatwić formalności i papierkową robotę. Przy tym cieszą się doskonałą renomą, praktycznie nikt na nich nie narzeka.
ODPOWIEDZ