PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Się mówi. Biedactwa uciśnione. W jaki sposób prasa może przeszkodzić w przegłosowaniu ustawy? Albo bank? Policja nie wpuści posłów do Sejmu, jak przy uchwalaniu Konstytucji 3 maja? Będzie bolało dotrzymywanie tych wszystkich obietnic przedwyborczych, chyba, że jak mi w przypływie szczerości powiedział pisowski znajomy "obietnice nie są po to, aby ich otrzymywać". I już zamierzacie przygotować pod to grunt, wypisując takie rzeczy.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Taaak... Twoja wiedza o funkcjonowaniu Państwa coraz bardziej mi imponuje... Zwłaszcza przekonanie, że wystarczy mieć 231 posłów w Sejmie by rządzić krajem...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Taaak... Twoja wiedza o funkcjonowaniu Państwa coraz bardziej mi imponuje... Zwłaszcza przekonanie, że wystarczy mieć 231 posłów w Sejmie by rządzić krajem...
Było mówione o 240. Ponadto zawsze można wejść w koalicje celowe, prawda? Kukiz jest chętny. Trzęsiecie portkami, bo nie ma wymówek? Tak a propos podziału mandatów https://www.facebook.com/naszaprawda.bl ... =3&theater
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Taaak... W środę zapewne napiszesz: już 3 dni temu PiS wygrał wybory a jeszcze nic nie zrobił! :rotfl:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Taaak... W środę zapewne napiszesz: już 3 dni temu PiS wygrał wybory a jeszcze nic nie zrobił! :rotfl:
Wiesz co? Przeczytaj, co pisałam o p. Dudzie, a potem pieprz swoim zwyczajem sarkastyczne głupoty, bo inaczej tego nazwać nie można. Jako obywatel tego kraju byłabnym idiotką, żeby źle życzyć rządowi na wejściu, ale taki geniusz jak ty tego nie zrozumie.
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Łyssy »

Obrazek
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Łyssy »

Podobnie jak w przypadku Samoobrony, Kaczyński już " zapowiedział " co będzie....

"Będziemy dążyli do prawdy, ale nie będzie żadnej zemsty, negatywnych emocji ani osobistych rozgrywek, czy odgrywania się - zapewnił w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Żadnego kopania tych, którzy upadli - dodał.

- Prawo będzie egzekwowane, będziemy dążyli do prawdy, ale żadnej zemsty, żadnych negatywnych emocji i żadnych osobistych rozgrywek, czy osobistego odgrywania się - mówił Kaczyński po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów parlamentarnych. Zapewnił, że nie będzie "żadnego kopania tych, którzy upadli". - Nawet jeżeli upadli z własnej winy i słusznie - dodał."

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/jaroslaw ... dli/xe15n7
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Łyssy »

No i mamy pierwszy wałek wyborczy.... :rotfl: :rotfl: :rotfl:

http://wyborcza.pl/1,75478,19088743,bla ... l#MTstream
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Znasz już oficjalne wyniki wyborów? To może podaj, ile PiS ma mandatów w Sejmie i Senacie a wtedy będziemy mogli zacząć dyskusję. Jeżeli nie znasz, to spróbuj pomilczeć. Rozumiem, że frustracja z powodu klęski partii-żywicielki jest ogromna i stąd te posty jeden pod drugim, ale możesz spróbować się jakoś opanować. Wyjdź na ulicę i zobacz, że Słońce świeci, ludzie chodzą ulicami. I tylko twoja partia straciła władzę... :D
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3904
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: grzeh »

dragoness pisze:Się mówi. Biedactwa uciśnione. W jaki sposób prasa może przeszkodzić w przegłosowaniu ustawy? Albo bank? Policja nie wpuści posłów do Sejmu, jak przy uchwalaniu Konstytucji 3 maja? Będzie bolało dotrzymywanie tych wszystkich obietnic przedwyborczych, chyba, że jak mi w przypływie szczerości powiedział pisowski znajomy "obietnice nie są po to, aby ich otrzymywać". I już zamierzacie przygotować pod to grunt, wypisując takie rzeczy.
Dlaczego piszesz do mnie w liczbie mnogiej?
Biedactwa uciśnione będą w rozpaczy jak z mediów publicznych odejdą kłamliwi dziennikarze.

Nie twierdze że prasa czy banki bedą przeszkadzać w "przegłosowaniu ustawy". Przynajmniej nie jawnie.
Twierdzę że nowy rzad (jeśli wogóle taki bedzie) - nie bedzie miał żadnego wsparcia a wręcz przeciwnie - samych wrogów.

prasa czy banki to nic w porównaniu ze służbami.
Polecam zapoznać się z książkami/wypowiedziami Sumlińskiego.

Będzie bolało dotrzymywanie tych wszystkich obietnic przedwyborczych
Myślę że nie będzie bolało, pod warunkiem że będą mieć większość i dobrze się do tego zabiorą.
Mam nadzieje że pierwsze co zrobią to 'inwentaryzacje' jak to zrobił prezydent Duda obejmując swój urząd.




jak mi w przypływie szczerości powiedział pisowski znajomy "obietnice nie są po to, aby ich otrzymywać"
Nie twierdzę że tak nie było, ale nie potrafisz tego udowodnić. Im mniej takich wypowiedzi tym bardziej rzeczowa dyskusja
ale z tego co widzę raczej Ci na tym nie zależy.
masz racje, nie ma tu na forum obowiązku uzasadniać swoich twierdzeń
można pisać cokolwiek a później jak ktoś zapyta się o konkrety albo o co chodziło
to śmiało można niby to odpowiedzieć ale w rzeczywistości wogóle nie odpowiedzieć

viewtopic.php?f=65&t=9723&p=252280#p252280
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Na razie ciekawe jest to http://wyborcza.pl/1,75478,19088743,bla ... ierem.html Przez całą kampanię przedstawiana jako premier, teraz nagle jedynie kandydat? Co do zdania o obietnicach wyborczych, ja nic nie muszę udowadniać. Tu nie sąd. Widzę, że modne jest zarzucanie interlokutorowi kłamstwa, zwłaszcza anonimowo. Nie zwykłam kłamać, szkoda, że p. Biernacki jest w Brukseli i nie może tego potwierdzić. Przykre jest, że jeśli chodzi o PiS masz klapki na oczach, zwłaszcza, że coś parę postów wcześniej napisałam na temat nowego rządu. Mam jedynie nadzieję, że nowa minister edukacji będzie mądrzejsza od starej. I że PiS nie roztrwoni kredytu zaufania jaki otrzymało.
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3904
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: grzeh »

dragoness pisze:Na razie ciekawe jest to http://wyborcza.pl/1,75478,19088743,bla ... ierem.html Przez całą kampanię przedstawiana jako premier, teraz nagle jedynie kandydat?
znasz oficjalne wyniki wyborów?
- Beata szydło jest kandydatką na premiera. Nie można dziś udzielić odpowiedzi na pytanie, czy będzie premierem, bo nie znamy ostatecznego wyniku wyborów - mówił dziś w TVP Info Mariusz Błaszczak z PiS
jest coś w tym nielogicznego?
Uważam że jeśli PiS będzie rządziło samodzielnie to Szydło będzie premierem,
na tą chwilę nie można tego zagwarantować. Czy Ty uważasz inaczej?
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3904
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: grzeh »

dragoness pisze:Widzę, że modne jest zarzucanie interlokutorowi kłamstwa, zwłaszcza anonimowo. Nie zwykłam kłamać,
a gdzie ja Ci zarzucam kłamstwo? Piszesz po prostu coś czego nie potrafisz udowodnić i tyle.

Też bym mógł napisać że ktoś mi powiedział że wie kim jest dragoness i że w realu jest taka, taka i owaka.
I co wtedy? udowadniała byś że nie jesteś wielbłądem? Wtedy, to ja bym kłamał, bo ani Cię nie znam ani nie znam nikogo kto by Cie znał.




i jeszcze jedno, napisałem:
Nie twierdzę że tak nie było, ale nie potrafisz tego udowodnić.


proszę czytać przedmówców, szczególnie tych, którym się odpowiada
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sorry, ale jesteś w tym momencie po prostu śmieszny. Sądzisz, że powoływałabym się na kogoś bezpodstawnie? No cóż... mnie inaczej wychowywano tak bardziej przedwojennie. Poza tym, twierdzisz że partia, która wygrała wybory tak miażdżącą przewagą, nie będzie przewodziła rządowi, nawet koalicyjnemu? :szok: Pani Szydło była twarzą PiS w tej kampanii, inny premier, to pierwszy strzał w stopę PiS. Zwłaszcza, jeśli zostanie nim p. Kaczyński.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Sugerowałbym - to w ramach udzielania dobrych rad - byś tak długo czytała tekst, aż go zrozumiesz. Więc spróbuj jeszcze raz przeczytać ze zrozumieniem taki fragment: Beata Szydło jest kandydatką na premiera. Nie można dziś udzielić odpowiedzi na pytanie, czy będzie premierem, bo nie znamy ostatecznego wyniku wyborów - mówił dziś w TVP Info Mariusz Błaszczak z PiS.
ODPOWIEDZ