przydomowa oczyszczalnia sciekow

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
kp7
Guru
Guru
Posty: 113
Rejestracja: 2 grudnia 2013, 18:54

przydomowa oczyszczalnia sciekow

Post autor: kp7 »

czy ktos z was wykonywal prywatnie taka oczyszczalnie i ma doswiadczenie z firmami ktoore sa wstanie do zrobic godne polecenie
i za jaka cene ?
czeszka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 367
Rejestracja: 23 lutego 2014, 13:28

Re: przydomowa oczyszczalnia sciekow

Post autor: czeszka »

tylko uwazajcie na m.in. PRAWO WODNE............
PRZYDOMOWA OCZYSZCZALNIA TO SUPER SPRAWA JEZELI NIE MA INNEJ OPCJI
i co najwazniejsze jezeli jest zgodnie z prawem
NIEKTORZY .NA SWIEZO MAJA TAKIE OCZYSZCZALNIE, FINANSOWANE WŁASNIE ZE Odpowiednich środków ale niestety PRAWO WODNE KULEJE.......potem moga miec ludzie poroblemy.
dlatego ładnie sobie wszystko przypilnujcie.......
sa przypadki kiedy np nie ma miejsca na.....wypompowywanie ścieków................tylko pod dom sasiada.......a tu juz prawo wodne zostaje naruszone
mwitkos201
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 9 czerwca 2014, 19:10

Re: przydomowa oczyszczalnia sciekow

Post autor: mwitkos201 »

u mnie jest oczyszczalnia przydomowa i bardzo sobię chwalę, została zrobiona rok temu we wrześniu i póki co wszystko świetnie chodzi
Awatar użytkownika
swiecny
Obyty
Obyty
Posty: 50
Rejestracja: 20 grudnia 2011, 19:44

Re: przydomowa oczyszczalnia sciekow

Post autor: swiecny »

jaki jest kosz takiej oczyszczalni?
Awatar użytkownika
Wojtq
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 23:54

Re: przydomowa oczyszczalnia sciekow

Post autor: Wojtq »

czeszka pisze:tylko uwazajcie na m.in. PRAWO WODNE............
PRZYDOMOWA OCZYSZCZALNIA TO SUPER SPRAWA JEZELI NIE MA INNEJ OPCJI
i co najwazniejsze jezeli jest zgodnie z prawem
NIEKTORZY .NA SWIEZO MAJA TAKIE OCZYSZCZALNIE, FINANSOWANE WŁASNIE ZE Odpowiednich środków ale niestety PRAWO WODNE KULEJE.......potem moga miec ludzie poroblemy.
dlatego ładnie sobie wszystko przypilnujcie.......
sa przypadki kiedy np nie ma miejsca na.....wypompowywanie ścieków................tylko pod dom sasiada.......a tu juz prawo wodne zostaje naruszone
Widać że masz pojęcie o oczyszczalniach jak ja o balecie...
Jakie pompowanie ścieków? Z przydomowej oczyszczalni? Ścieki to możesz pompować z szamba. Oczyszczalnia jest po to by na wylocie była woda, a nie ścieki. Jak jest zastosowane oczyszczanie biologiczne to wodę z wylotu można wykorzystywać ponownie do celów gospodarczych. Więc nie pierdziel że wypuszczanie takiej wody na łąkę czy w pole to naruszenie prawa wodnego. Wodę z oczyszczalni można używać np. do zraszania trawników, podlewania grządek, bo gdy biologia działa jak należy to woda taka ma czystość nierzadko wyższą niż ta co ci ją do domu rurami dostarczają. Dlatego nim coś znów "mądrego" palniesz to sprawdź czy masz choć odrobinę racji.
kociamberek
VIP
VIP
Posty: 737
Rejestracja: 8 sierpnia 2010, 18:48

Re: przydomowa oczyszczalnia sciekow

Post autor: kociamberek »

wojtq widzę że masz pojęcie o przydomowej oczyszczalni i zasadzie jej działania. pozdrawiam
kamikaze

Re: przydomowa oczyszczalnia sciekow

Post autor: kamikaze »

Ja kupiłem swoją oczyszczalnie w Jaśle przy ul Hutniczej (koło obwodnicy). Wszystko działa i nie mam żadnych problemów. Tam jest gość co wszystko doradzi, dopasuje, dobierze do ilości domowników itd. Jesli ktos zainteresowany to tel podam na priv. pzdr.
Awatar użytkownika
Wojtq
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 23:54

Re: przydomowa oczyszczalnia sciekow

Post autor: Wojtq »

kociamberek pisze:wojtq widzę że masz pojęcie o przydomowej oczyszczalni i zasadzie jej działania. pozdrawiam
Ale że piszesz serio czy z ironią? Jak chcesz to zapraszam do znajomego co ma biologiczną w ogrodzie. Przyjedź, pobierzemy próbkę wody z wylotu i pojedziemy do sanepidu. Jak zapłacisz 100zł za badanie żeby cię utwierdzili że jesteś w błędzie to zapraszam. Jak nie to nie miałcz.

"Oczyszczone ścieki z biologicznej oczyszczalni przydomowej (producent) spełniają normy dla II Klasy czystości wód i można odprowadzać je zarówno na teren własnej działki i poza nią. Najbardziej ekologicznym i ekonomicznym eksploatacjyjnie rozwiązaniem wykorzystania oczyszczonych ścieków jest zamontowanie zbiornika i ich wtórne wykorzystanie do celów gospodarczych, np. do podlewania ogrodu. Innym alternatywnym sposobem jest odprowadzenie oczyszczonych ścieków do własnego oczka wodnego lub stawu. Na działce możemy wybudować też studnię chłonną, a odprowadzenie wody zachodzi wtedy przez grunt. Wodę można odporowadzić poza działką do pobliskiego strumienia, rzeczki bądź rowu melioracyjnego. Wtedy jednak wymagane jest pozwolenie wodno-prawne."

Fragment broszury od producenta oczyszczalni którą ma znajomy w ogrodzie.
czeszka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 367
Rejestracja: 23 lutego 2014, 13:28

Re: przydomowa oczyszczalnia sciekow

Post autor: czeszka »

Wojtq pisze:
czeszka pisze:tylko uwazajcie na m.in. PRAWO WODNE............
PRZYDOMOWA OCZYSZCZALNIA TO SUPER SPRAWA JEZELI NIE MA INNEJ OPCJI
i co najwazniejsze jezeli jest zgodnie z prawem
NIEKTORZY .NA SWIEZO MAJA TAKIE OCZYSZCZALNIE, FINANSOWANE WŁASNIE ZE Odpowiednich środków ale niestety PRAWO WODNE KULEJE.......potem moga miec ludzie poroblemy.
dlatego ładnie sobie wszystko przypilnujcie.......
sa przypadki kiedy np nie ma miejsca na.....wypompowywanie ścieków................tylko pod dom sasiada.......a tu juz prawo wodne zostaje naruszone
Widać że masz pojęcie o oczyszczalniach jak ja o balecie...
Jakie pompowanie ścieków? Z przydomowej oczyszczalni? Ścieki to możesz pompować z szamba. Oczyszczalnia jest po to by na wylocie była woda, a nie ścieki. Jak jest zastosowane oczyszczanie biologiczne to wodę z wylotu można wykorzystywać ponownie do celów gospodarczych. Więc nie pierdziel że wypuszczanie takiej wody na łąkę czy w pole to naruszenie prawa wodnego. Wodę z oczyszczalni można używać np. do zraszania trawników, podlewania grządek, bo gdy biologia działa jak należy to woda taka ma czystość nierzadko wyższą niż ta co ci ją do domu rurami dostarczają. Dlatego nim coś znów "mądrego" palniesz to sprawdź czy masz choć odrobinę racji.
nie koniecznie slonko......musisz mniej nerwowo zuzywac bo....widziało sie na własne oczy co Panowie robili przy oczCi zdjecia jak skarbenku nie wierzysz jak niewierny Tomasz... :hurra:
czeszka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 367
Rejestracja: 23 lutego 2014, 13:28

Re: przydomowa oczyszczalnia sciekow

Post autor: czeszka »

Wojtq pisze:
czeszka pisze:tylko uwazajcie na m.in. PRAWO WODNE............
PRZYDOMOWA OCZYSZCZALNIA TO SUPER SPRAWA JEZELI NIE MA INNEJ OPCJI
i co najwazniejsze jezeli jest zgodnie z prawem
NIEKTORZY .NA SWIEZO MAJA TAKIE OCZYSZCZALNIE, FINANSOWANE WŁASNIE ZE Odpowiednich środków ale niestety PRAWO WODNE KULEJE.......potem moga miec ludzie poroblemy.
dlatego ładnie sobie wszystko przypilnujcie.......
sa przypadki kiedy np nie ma miejsca na.....wypompowywanie ścieków................tylko pod dom sasiada.......a tu juz prawo wodne zostaje naruszone
Widać że masz pojęcie o oczyszczalniach jak ja o balecie...
Jakie pompowanie ścieków? Z przydomowej oczyszczalni? Ścieki to możesz pompować z szamba. Oczyszczalnia jest po to by na wylocie była woda, a nie ścieki. Jak jest zastosowane oczyszczanie biologiczne to wodę z wylotu można wykorzystywać ponownie do celów gospodarczych. Więc nie pierdziel że wypuszczanie takiej wody na łąkę czy w pole to naruszenie prawa wodnego. Wodę z oczyszczalni można używać np. do zraszania trawników, podlewania grządek, bo gdy biologia działa jak należy to woda taka ma czystość nierzadko wyższą niż ta co ci ją do domu rurami dostarczają. Dlatego nim coś znów "mądrego" palniesz to sprawdź czy masz choć odrobinę racji.
a jakbys Ty slonko widzial..ta czystosc.tego stawu ..bo to juz nazwac oczkiem nie mozna-wlasciciele takiego syfu naronili ze powinni si wstydzic ze takie cos maja w ogrodzeniu, zadnego porzadku, dbałości,.syf totalny... :/
czeszka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 367
Rejestracja: 23 lutego 2014, 13:28

Re: przydomowa oczyszczalnia sciekow

Post autor: czeszka »

Wojtq pisze:
kociamberek pisze:wojtq widzę że masz pojęcie o przydomowej oczyszczalni i zasadzie jej działania. pozdrawiam
Ale że piszesz serio czy z ironią? Jak chcesz to zapraszam do znajomego co ma biologiczną w ogrodzie. Przyjedź, pobierzemy próbkę wody z wylotu i pojedziemy do sanepidu. Jak zapłacisz 100zł za badanie żeby cię utwierdzili że jesteś w błędzie to zapraszam. Jak nie to nie miałcz.

"Oczyszczone ścieki z biologicznej oczyszczalni przydomowej (producent) spełniają normy dla II Klasy czystości wód i można odprowadzać je zarówno na teren własnej działki i poza nią. Najbardziej ekologicznym i ekonomicznym eksploatacjyjnie rozwiązaniem wykorzystania oczyszczonych ścieków jest zamontowanie zbiornika i ich wtórne wykorzystanie do celów gospodarczych, np. do podlewania ogrodu. Innym alternatywnym sposobem jest odprowadzenie oczyszczonych ścieków do własnego oczka wodnego lub stawu. Na działce możemy wybudować też studnię chłonną, a odprowadzenie wody zachodzi wtedy przez grunt. Wodę można odporowadzić poza działką do pobliskiego strumienia, rzeczki bądź rowu melioracyjnego. Wtedy jednak wymagane jest pozwolenie wodno-prawne."

Fragment broszury od producenta oczyszczalni którą ma znajomy w ogrodzie.
zyjesz w niezleh siwadomosci-nie wiesz co ludzie maja w tych ,,szambach" a nie oczkach wodnych :):):):):) :hurra: :hurra: :hyhy: :rotfl: :piwo:
jankow05
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 222
Rejestracja: 17 maja 2013, 16:48

Re: przydomowa oczyszczalnia sciekow

Post autor: jankow05 »

A ja polecam używaną przeze mnie w 4 osobowej rodzinie, oczyszczalnię biologiczną litewskiej firmy traidenis, od 3 lat działa świetnie, raz w roku wystarczy wyciągnąć szlam, przyjeżdża pojazd z oczyszczalni jasielskiej, koszt ok 250 zł. Oczyszczalnia kosztowała wraz z montażem 11 tys zł. Znajomy ma oczyszczalnię z marketu za bodajże 3 tys zł, ale niestety koło domu śmierdzi, że wytrzymać nie można. Tak więc jeśli nie ma możliwości podłączenia się do kanalizacji polecam trochę kosztowniejsze rozwiązanie.
jankow05
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 222
Rejestracja: 17 maja 2013, 16:48

Re: przydomowa oczyszczalnia sciekow

Post autor: jankow05 »

To Twój ojciec jest chyba wyjątkiem bo wszyscy, podkreślam wszyscy których znam (posiadaczy szamb), mają szamba nieszczelne, tzn. oczywiście robi się to celowo....Tak więc gratuluje uczciwości tacie. Sprawa jest prosta: choćby szambo było nie wiem jak wielkie, to jeśli jest szczelne, dość szybko się wypełnia treścią ;) . Zanim postawiłem na oczyszczalnię brałem pod uwagę takie rozwiązanie, jednak szybko zrezygnowałem ze względu na koszty "wydobycia" owej treści...Mam 4 osobową rodzinę i kanalizacja jest mocno eksploatowana, standardowe szambo musiałbym opróżniać CO MIESIĄC!! Przy czym w kwestii opróżniania brałem pod uwagę profesjonalną usługę a nie chłopa ze wsi który wciągnie szlam a wypuści np. w rzece...Stąd było to rozwiązanie kompletnie nieopłacalne.
kosmiks1
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 7 marca 2013, 19:25

Re: przydomowa oczyszczalnia sciekow

Post autor: kosmiks1 »

Do janko jaka powierzchnie zajmuje cala oczyszczalnia,gdzie idzie zrzut z niej do fosy czy studzienka rozsaczajaca prosze o blizsze dane ,jakie sa wyniki zrzutu czy sa zgodne z normami jestem zainteresowana ta oczyszczalnia - a znajomego oczyszczalnia smierdzi bo jest zle eksploatowana niech sie ze mna skontaktuje to moze cos pomozemy
jankow05
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 222
Rejestracja: 17 maja 2013, 16:48

Re: przydomowa oczyszczalnia sciekow

Post autor: jankow05 »

O tej "mojej" oczyszczalni można poczytać na stronie firmy bioires (ktoś wyżej zamieścił linka), ja mam model NV1, sprawuje się świetnie, nic nie śmierdzi, ścieki spełniają wszystkie normy, opróżniamy ją 1 (jeden!) raz w roku, koszt 200-300zł (umowa z jasielską oczyszczalnią).
ODPOWIEDZ