Czy warto jest wykupować ubezpieczenie turystyczne

O wszystkim, czyli o niczym...
malren1
Obyty
Obyty
Posty: 53
Rejestracja: 23 stycznia 2014, 18:36

Re: Czy warto jest wykupować ubezpieczenie turystyczne

Post autor: malren1 »

zawsze lepiej mieć jekies zabezpieczenie dodatkowe,szczególnie w takich krajach a wiadomo że ubezpieczenie zawarte w ofercie biura podróży nie jest nadzwyczajne;)Sprawdż co zawiera
rkoh
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 321
Rejestracja: 24 września 2011, 11:31

Re: Czy warto jest wykupować ubezpieczenie turystyczne

Post autor: rkoh »

wykupisz i nic się nie stanie "a po co to brałem, tylko kasę straciłem", nie wykupisz i coś się stanie "ale byłem głupi, oszczędzałem i teraz mam" :P
Awatar użytkownika
jędza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 273
Rejestracja: 5 listopada 2010, 15:13

Re: Czy warto jest wykupować ubezpieczenie turystyczne

Post autor: jędza »

Jasne, że warto, nawet prosty zabieg za granicą kosztuje krocie, ubiezpieczenie turystyczne zaś zaczyna się od kilkudziesięciu złotych.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany proszę pisać na priv podam namiar na stronę ubezpieczyciela gdzie można się samemu ubezpieczyć przed wyjazdem i od chwili wpłacenia pieniędzy na konto ubezpieczenie już jest aktywne. Jeżeli zaś na podanej stronie nie ma zakresu ubezpieczenia który by nas interesował jest numer telefonu do ubezpieczyciela który dopasuje do nas ubezpieczenia.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Czy warto jest wykupować ubezpieczenie turystyczne

Post autor: dragoness »

W budynku kina "Syrena" można sobie takie ubezpieczenie wykupić.
Awatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 20 października 2009, 17:51
Lokalizacja: ziemia

Re: Czy warto jest wykupować ubezpieczenie turystyczne

Post autor: Charlie_P »

Czy warto? To konieczne, zazwyczaj biura turystyczne mają ubezpieczenia na bardzo małe kwoty, np 5 000 euro. Dajmy na to, że złamiesz tam nogę, będziesz musiał mieć operację i koszty wyniosą 20 000 euro i co wtedy?
Lepiej odżałować te parę złotych i wykupić porządne ubezpieczenie i najlepiej u sprawdzonego ubezpieczyciela, a nie jakieś tanie wynalazki.

Różne wypadki się zdarzają, nie tak dawno był taki przypadek, że mężczyzna zmarł w Egipcie i jego rodzina musiała zapłacić 90 000zł za sprowadzenie go do Polski.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 30809.html
ajaks1
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 459
Rejestracja: 6 marca 2012, 15:03

Re: Czy warto jest wykupować ubezpieczenie turystyczne

Post autor: ajaks1 »

Wykupując ubezpieczenie polecam bardzo dobrze przeczytać OWU, żeby potem w razie wypadku nie okazało się , że ubezpieczenie i tak nie zadziała, bo nie uwzględniało czegoś, np. ktoś zmarł na chorobę, którą ubezpieczenie nie uwzględniło.
brooklin
Guru
Guru
Posty: 109
Rejestracja: 22 marca 2009, 01:18

Re: Czy warto jest wykupować ubezpieczenie turystyczne

Post autor: brooklin »

A może lepiej zastanowić się nad młodzieżową kartą, jak nie skończyliście 39 lat. Na rynku są różne opcję. Ubezpieczenie na całym świecie(bez USA i Kanady) Koszty leczenia 60 000 EURO,. ja zapłaciłem 64 zł za rok. Sprzedawca proponował w cenie od 60-74 złotych. Z tego co mówił są różne firmy. Nie pamiętam już nazw.

Kupiłem w Jaśle w 5 minut.

A ona obowiązuje również w Polsce NNW (ja mam do 15 000 PLN)
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Czy warto jest wykupować ubezpieczenie turystyczne

Post autor: piotrek »

jadąc "gdzieś tam" zawsze kupowałem - a znam takich co nie kupowali. Jeszcze dziś spłacają np. złamanie nogi w Szwajcarii na nartach, i długo jeszcze spłacania ...
brooklin
Guru
Guru
Posty: 109
Rejestracja: 22 marca 2009, 01:18

Re: Czy warto jest wykupować ubezpieczenie turystyczne

Post autor: brooklin »

Bo to jest polska mentalność zaoszczędzę 50 pln bo jestem Supermen i nic mi się nie stanie.
Jak chodziłem do szkoły to miałem 2 ubezpieczenia NNW, złamałem nogę i dostałem z 2 odszkodowanie.


Od tego czasu na ubezpieczniu NNW, dla siebie czy dla dzieci nie oszczędzam.
brooklin
Guru
Guru
Posty: 109
Rejestracja: 22 marca 2009, 01:18

Re: Czy warto jest wykupować ubezpieczenie turystyczne

Post autor: brooklin »

Odpowiedziałem na p.w.

Nie lubię linkować na forum adresów itp.

Pozdrawiam
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Czy warto jest wykupować ubezpieczenie turystyczne

Post autor: piotrek »

brooklin pisze:Bo to jest polska mentalność zaoszczędzę 50 pln bo jestem Supermen i nic mi się nie stanie.
Jeśli jechało się na narty bez ubezpieczenia, to należy też dodać ... i szalonym ryzykantem :)
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Czy warto jest wykupować ubezpieczenie turystyczne

Post autor: piotrek »

a PO dzisiejszym zamachu w Tunezji gdzie wśród ofiar są Polacy? czy ewuś kopacz na metr wyśle PO nich samolot? i dostaną rodziny PO 250 tys PLN? wątpię ... to nie była wycieczka POlskich tfu!wybrańców ... :(
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Czy warto jest wykupować ubezpieczenie turystyczne

Post autor: dragoness »

piotrek pisze:a PO dzisiejszym zamachu w Tunezji gdzie wśród ofiar są Polacy? czy ewuś kopacz na metr wyśle PO nich samolot? i dostaną rodziny PO 250 tys PLN? wątpię ... to nie była wycieczka POlskich tfu!wybrańców ... :(
Nie ma ofiar wśród Polaków. Dlaczego siejesz panikę?
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Czy warto jest wykupować ubezpieczenie turystyczne

Post autor: piotrek »

a skąd to wiesz? że nie ma ? widocznie inne (nie)rządy też kłamią :( Italian, Spanish, Polish and German citizens were among those killed, as well as a Tunisian and a police officer, PM Habib Essid said.
http://www.bbc.com/news/world-africa-31941672 czyli kłamie ichniejszy tunezyjski ewuś kopaczuś na metr
http://wiadomosci.wp.pl/kat,8771,title, ... aid=11487a
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Czy warto jest wykupować ubezpieczenie turystyczne

Post autor: dragoness »

piotrek pisze:a skąd to wiesz? że nie ma ? widocznie inne (nie)rządy też kłamią :( Italian, Spanish, Polish and German citizens were among those killed, as well as a Tunisian and a police officer, PM Habib Essid said.
http://www.bbc.com/news/world-africa-31941672 czyli kłamie ichniejszy tunezyjski ewuś kopaczuś na metr
http://wiadomosci.wp.pl/kat,8771,title, ... aid=11487a
Sorry, w radiu mówili też o incydencie w hotelu, ale tam Polaków nie było, widocznie słyszałam o tym drugim. Dopiero jak wróciłam do domu to przeczytałam, sorry.
ODPOWIEDZ