GRY PLANSZOWE W JAŚLE

wszystkie inne sporty, Rugby, Siatkówka, Baseball, Tenis, Judo, Karate
bratan
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 23 lipca 2014, 19:49

GRY PLANSZOWE W JAŚLE

Post autor: bratan »

Cześć!

Pamiętacie Eurobusiness? Ganianie po planszy za najlepszymi miastami, kupowanie domków, ciągniecie ze stosów "szans" i długie obracanie kośćmi, byle tylko nie trafić na hotel do Wiednia sąsiada? :)

Gry planszowe to nie przeżytek! W wielu miastach spotykają się latkowie 20+ i 30+, aby zagrać w określoną karciankę czy rozbudowaną grę planszową. Chciałbym doprowdzić do takich spotkań w Jaśle. Tu już nie chodzi tylko o samo rzucanie kośćmi, ale strategia, planowanie, interakcje, łączenie kombosów.

Poszukuję współgraczy chętnych do spotkań przy stoliku, na którym można rozłożyć planszę ze wszystkimi elementami i rozegrać partię najlepiej popołudniem w piątek lub w sobotę.
Miejsce się znajdzie, gry można dopasować, potrzeba tylko graczy ;) chętnych zapraszam na priv lub do tematu.
Awatar użytkownika
Harper
Ekspert
Ekspert
Posty: 84
Rejestracja: 26 lipca 2012, 17:09

Re: GRY PLANSZOWE W JAŚLE

Post autor: Harper »

W większych miastach powstają nawet specjalne knajpy, w których można siąść, wypożyczyć grę i połupać ze znajomymi, ciekawe czy taki biznes sprawdził by się w Jaśle ;)
gryz
Obyty
Obyty
Posty: 56
Rejestracja: 22 lipca 2014, 11:20

Re: GRY PLANSZOWE W JAŚLE

Post autor: gryz »

Może, jako dodatek do istniejącej knajpy.Nie chcę być nazbyt złośliwy,ale czy Jasło się przypadkiem nie wyludnia ? No bo, to prawdziwy problem jest.Jak tu zakładać biznes, i to w miejscu,gdzie ludzi coraz mniej i kasy coraz mniej ?
Awatar użytkownika
Harper
Ekspert
Ekspert
Posty: 84
Rejestracja: 26 lipca 2012, 17:09

Re: GRY PLANSZOWE W JAŚLE

Post autor: Harper »

Nie ma w tym żadnej złośliwości, taka smutna prawda niestety. Możliwe że mógłby to być dodatek do knajpy, jednak nie wyobrażam sobie tego w żadnej z istniejących.
bratan
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 23 lipca 2014, 19:49

Re: GRY PLANSZOWE W JAŚLE

Post autor: bratan »

Harper, w jednym z lokali w rynku chyba można było wypożyczyć. Ale tutaj nie mam na myśli tylko domina czy chińczyka (choć to również są dobre gry na lokal do spontanicznego towarzystwa ;) ), a rozgrywki pokroju Agricoli, Carcassonne czy 7 cudów świata. I choć są to gry sygnowane na wiek 12+, to z powodzeniem grywalność sprawdza się w gronie 20 - 30 lat. Zresztą kaliber gry wybierają i tak sami gracze.
gimel
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 13 sierpnia 2014, 11:01

Re: GRY PLANSZOWE W JAŚLE

Post autor: gimel »

Hej!
Myślę,że osób grających w planszówki jest coraz więcej - wbrew pozorom;) Ja z mężem chętnie piszemy się na takie spotkanie planszówkowe! Do ww tytułow dorzucę Descenta albo Mage Knighta - zresztą świetnych pozycji jest tyle,że spokojnie jest z czego wybierac:)
Co do istoty knajpy z możliwością gry - podejrzewam,że nie doczekamy się założenia w Jaśle takowej - inicjatywa musi wyjść oddolnie;) W większych miastach ludzie nawet chodzą grać do "zwyklych" knajp - po prostu przynosza wlasne gry i, wzbudzajac na poczatku lekką sensację, zamawiają piwo jak kazdy inny i grają w najlepsze:)
Mam nadzieję, że temat nie umrze śmiercią naturalną i uda się coś zorganizować!
Pozdrawiam:)
bratan
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 23 lipca 2014, 19:49

Re: GRY PLANSZOWE W JAŚLE

Post autor: bratan »

Hej gimel! Miło przeczytać:)
Ja też jestem zdania, że zwolenników gier planszowych przybywa, tym bardziej cieszy mnie odzew na temat.
Nie mam doświadczenia w tytułach, które podałaś, ale i do nich dojdziemy ;)
Zgadzam się co do knajpy, na początek potrzeba podstawowej grupy z ochotą i możliwościami. Jednak - co do miejsca - jest możliwość spotkania się na neutralnym gruncie biblioteki w JDK'u. Pewna uprzejma Pani z biblioteki (którą z miejsca pozdrawiam :) ) również chciałaby wspomóc rozwój planszówek w Jaśle i zaoferowała "swoje" cztery ściany. Mnie osobiście najpewniej odpowiadają soboty, dlatego proponuję pierwsze spotkanie 16 lub 23.08. Biblioteka czynna jest w te dni 10 - 15.
Mam nadzieję, że temat nie umrze śmiercią naturalną i uda się coś zorganizować!
I takiej determinacji potrzeba ;)
hao
Guru
Guru
Posty: 183
Rejestracja: 17 maja 2006, 15:57
Lokalizacja: Jasło

Re: GRY PLANSZOWE W JAŚLE

Post autor: hao »

A co z karciankami? Są tu jacyś wielbiciele? :-)
To bym się chętnie dołączył do takiego grona :)
bratan
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 23 lipca 2014, 19:49

Re: GRY PLANSZOWE W JAŚLE

Post autor: bratan »

Mam jedną w zanadrzu, zabiorę przy najbliższej okazji ;)
gimel
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 13 sierpnia 2014, 11:01

Re: GRY PLANSZOWE W JAŚLE

Post autor: gimel »

SUPER:D pomysł z biblioteką świetny - jak na nerdów przystało;) Ta sobota (16.08) pasuje nam jak najbardziej!:) to co - widzimy się o 10 w bibliotece?:)
bratan
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 23 lipca 2014, 19:49

Re: GRY PLANSZOWE W JAŚLE

Post autor: bratan »

Dowiedziałem się, że biblioteka w tę sobotę jest zamknięta. Proponuję więc kąt w lokalu. Może pizzeria This is it na Kazimierza Wielkiego o godzinie 11? Chyba że macie na myśli inne dogodniejsze miejsce :)
gimel
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 13 sierpnia 2014, 11:01

Re: GRY PLANSZOWE W JAŚLE

Post autor: gimel »

Niestety, mój mąż nie wyraził jakiegoś specjalnego entuzjazmu do grania w knajpie:/ na jutro, tak na szybko, nie przychodzi mi do słowy inna możliwa miejscówka, więc może umówmy sie na przyszły piątek/sobotę w tej bibliotece?
bratan
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 23 lipca 2014, 19:49

Re: GRY PLANSZOWE W JAŚLE

Post autor: bratan »

Zgadzam się, biblioteka jest zdecydowanie lepszym miejscem. W piątki otwarta do 18, zostańmy więc przy sobocie 23.8 ;)
gimel
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 13 sierpnia 2014, 11:01

Re: GRY PLANSZOWE W JAŚLE

Post autor: gimel »

W takim razie do soboty;)
bratan
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 23 lipca 2014, 19:49

Re: GRY PLANSZOWE W JAŚLE

Post autor: bratan »

Przywołuję ustalone pierwsze spotkanie na sobotę 23.8 w bibliotece JDK, mnie najbardziej odpowiada godzina 10:30. Proponuję przynieść dodatkowo własną grę do zapoznania, zabiorę też coś swojego. Zapraszam ;)
ODPOWIEDZ