Ile pieniędzy na chrzest św?

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
anonimowy
Weteran
Weteran
Posty: 77
Rejestracja: 7 lutego 2010, 21:07

Ile pieniędzy na chrzest św?

Post autor: anonimowy »

Witam chciałabym sie dowiedzieć ile sie daje teraz do koperty na chrzest świety bedąc rodzicem chrzestnym?Prosze o odpowiedzi najlepiej tych którzy byli w takiej sytuacjii a nie durne odpowiedzi typu auto dom itd.....
lalaking
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 11 marca 2012, 09:32

Re: Ile pieniędzy na chrzest św?

Post autor: lalaking »

jak dasz 200- 300zł to raczej wystarczy no chyba ze stać Cie na więcej to można dołożyć, zawsze możesz dać jakiś prezent (łańcuszek, kolczyki, łyżeczkę, książkę, ubranka) i kasę tez
w sumie to każdy powinien dać według swojego uznania i możliwości finansowych a nie bo tyle dają!!!!
Krzysiek92
Guru
Guru
Posty: 130
Rejestracja: 19 maja 2009, 20:58

Re: Ile pieniędzy na chrzest św?

Post autor: Krzysiek92 »

ja bylem niedawno i osobiscie dawalem 500 zl ;) zawsze mozna dac mniej i dokupic cos jakis lancuszek ;)
Gabusia
Guru
Guru
Posty: 141
Rejestracja: 27 października 2008, 18:00

Re: Ile pieniędzy na chrzest św?

Post autor: Gabusia »

Mam podobny dylemat... za 2 tygodnie mam byc chrzestna i na razie zamowilam obrazek recznie wyszywany, na ktorym bedzie aniolek, imie i data urodzenia dziecka... a poza tym ? bardziej pasuje dac np 200 zl czy za te pieniadze kupic jakis lancuszek? czasu zostalo malo, a ja dalej nie wiem co zrobic:/
fascynatka
Bywalec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 1 czerwca 2013, 11:24

Re: Ile pieniędzy na chrzest św?

Post autor: fascynatka »

Ja z mężem też byliśmy na chrzcinach początkiem lutego. :) Mój mąż był Ojcem Chrzestnym i dał 500zł do koperty. Dodam że chrzciny były w restauracji. :P Natomiast naszym dzieciom kupiłam takie gipsowe figurki, a mianowicie jedna to biały aniołek a druga to niemowlę ułożone do snu w kolorze niebieskim. Za jedna figurkę płaciłam około 30zł w kwiaciarni, tam też kazałam ładnie opakować w folię przeźroczystą i obwiązać ładną kolorową kokardką :ok: naprawdę ładnie się prezentowały i zwróciły uwagę wszystkich zebranych gości :)
A propos pytania, ile się daje do koperty to moim zdaniem daje się tyle na ile kogoś stać. My tyle daliśmy bo jak chrzciliśmy własne dzieci to koperty od chrzestnych też wyglądały w ten sposób. :)
cup
Mistrz
Mistrz
Posty: 94
Rejestracja: 24 września 2012, 11:39

Re: Ile pieniędzy na chrzest św?

Post autor: cup »

Jako chrzestna dawałam 600zł do koperty i kupiłam albumik na zdjecia z chrztu.
Awatar użytkownika
Messer
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 418
Rejestracja: 29 kwietnia 2011, 15:09

Re: Ile pieniędzy na chrzest św?

Post autor: Messer »

Milion dajcie kurde i będzie gitara :ok: Chrzest to sakrament czy trzepanie kapusty...
kicia27
Guru
Guru
Posty: 105
Rejestracja: 25 października 2012, 14:54

Re: Ile pieniędzy na chrzest św?

Post autor: kicia27 »

Raczej 500 zł do koperty i np "Srebrny Aniołek z grawerem" bardzo fajnie to wygląda :) Wiem, że takie coś jest w sklepie "Veritas" nieopodal kościoła franciszkanów :) cena mniej więcej od 60 zł w górę, w zależności od wielkości pamiątki. Niestety kasa się rozejdzie.. a taka pamiąteczka zostanie :)
anonimowy
Weteran
Weteran
Posty: 77
Rejestracja: 7 lutego 2010, 21:07

Re: Ile pieniędzy na chrzest św?

Post autor: anonimowy »

Ja tez byłam matka tzn jestem Chrzestna i dalismy 500zł.
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Ile pieniędzy na chrzest św?

Post autor: piotrek »

Dobrym prezentem jest jakaś cenna rzecz, może to by np. "obrazek święty" :)
Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1019
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: Ile pieniędzy na chrzest św?

Post autor: luc »

Messer pisze:Milion dajcie kurde i będzie gitara :ok: Chrzest to sakrament czy trzepanie kapusty...
Oj tam, oj tam,ksiadz może trzepać na tym kapustę (choć ma nową owieczkę którą będzie przecież potem golił),to czemu nie rodzinka dzieciaka :P
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Ile pieniędzy na chrzest św?

Post autor: dragoness »

piotrek pisze:Dobrym prezentem jest jakaś cenna rzecz, może to by np. "obrazek święty" :)
No popatrz, przypadkiem coś mądrego napisałeś. :rotfl:
Patrik
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 22 listopada 2014, 20:00

Re: Ile pieniędzy na chrzest św?

Post autor: Patrik »

W przypadku pary to minimum 500 zł.
Gabusia
Guru
Guru
Posty: 141
Rejestracja: 27 października 2008, 18:00

Re: Ile pieniędzy na chrzest św?

Post autor: Gabusia »

ja jako chrzestna zdecydowałam nie dawać pieniędzy, dlatego kupiłam złote kolczyki (dla dziewczynki oczywiście) i zamawiałam taki specjalny ręcznie haftowany obraz z aniołkiem a pod spodem było napisane imię dziecka oraz data urodzin, wszystko oprawione w ramkę. Koszt takiego obrazka 60 zł. Rodzice mojej chrześnicy byli bardzo zadowoleni właśnie z takiej pamiątki, która powisi sobie na ścianie i będzie przypominać ten chrzest. No ale wiadomo, jeśli ktoś ma dużo kasy to może dać taki prezent + jeszcze kopertę :)
ODPOWIEDZ