okna dachowe

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
jaslanka86
Weteran
Weteran
Posty: 72
Rejestracja: 14 lipca 2013, 06:46

okna dachowe

Post autor: jaslanka86 »

chcialam sie dowiedziec czy ma ktos okna dachowe w swoich domach i czy jestescie zadowoleni czy nie, bo ponoc przeciekaja w zimie i sa nie praktyczne ....
rkoh
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 321
Rejestracja: 24 września 2011, 11:31

Re: okna dachowe

Post autor: rkoh »

co to znaczy, że okno jest niepraktyczne? ja mam dwa takie okna w domu, nic nie przecieka, okno jak okno, tyle, że sobie przez nie nie popatrzysz jak przez normalne ;) za to jak jest łóżko pod tymi oknami to można oglądać gwiazdy przed zaśnięciem ;)
Awatar użytkownika
jędza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 273
Rejestracja: 5 listopada 2010, 15:13

Re: okna dachowe

Post autor: jędza »

owszem moze Ci przeciekać jeżeli kupujesz tą tanią tandetę, z niektórych schodzi farba i niszczą się wówczas też uszczelki i w takim wypadku okno może zacząć przeciekać,
jeżeli już kupować to jakieś lepsze, wiadomo że tych okien nie kupujesz 15 (no chyba że budujesz jakiś mega wypasiony dom ;) ) więc warto zainwestować parę groszy więcej niż za chwilę wymieniać.
Poczytaj sobie na forach związanych z budowlanką
jaslanka86
Weteran
Weteran
Posty: 72
Rejestracja: 14 lipca 2013, 06:46

Re: okna dachowe

Post autor: jaslanka86 »

a no wlasnie to te za 400zl to pewnie szkoda kasy wydawac
dado
VIP
VIP
Posty: 656
Rejestracja: 5 lipca 2006, 09:26
Lokalizacja: Jasło

Re: okna dachowe

Post autor: dado »

No bez jaj...za 400 zeta to chyba one z folii są.Masz dwie marki- Fakro i Velux-z tego coś wybieraj.
No i polecam roletę zewnętrzną,jak nie lubisz dźwięku deszczu nawalajcego po szybie
wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 12 marca 2010, 12:57

Re: okna dachowe

Post autor: wścieklica »

Okno dachowe to FANTASTYCZNA rzecz. Ale(!) dobrej firmy i z długą gwarancją. A takiego za 400 zł nie kupisz. Chyba że jest to wyłaz dachowy.
Okno dachowe - żeby było praktyczne i wygodne powinno mieć te minimum 70cm szerokości światła, przynajmniej podwójną szybę z komorą wypełnioną gazem szlachetnym lub próżniową, zewnętrzną szybę hartowaną, możliwość wentylacji przy zamkniętym oknie. Długość nie mniej niż metr. Sposób otwierania - zależnie od pochylenia połaci dachu. Ale trzeba mieć świadomość że solidne i trwałe okno dachowe jest bardzo ciężkie - mimo że jest z drewna.
No i montaż - najlepiej żeby zakupić razem z montażem. Lub naprawdę bardzo dobry fachowiec. W grę wchodzi precyzja montażu i obróbki. No i miejsce montażu - jeśli jest to okno z zawiasem środkowym - to zawias powinien być na wysokości oczu najwyższego mieszkańca domu. Im bardziej płaski dach tym dłuższe okno. Przy nachyleniu dachu 40 stopni najlepsze proporcje szerokość x długość to 1 x 2.
Mam trzy duże okna dachowe. Nie ma mowy o przeciekaniu, nawet jak grad leci to aż tak strasznie nie dudni. Jedyna wada - jak leży śnieg to nie otworzysz. Ale to nie były okna za 400zł.
DOBRE okna dachowe SĄ i wygodne, i praktyczne, i NIE przeciekają, i MOŻNA przez nie popatrzeć.
rkoh
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 321
Rejestracja: 24 września 2011, 11:31

Re: okna dachowe

Post autor: rkoh »

jeszcze napiszę, że ja mam dwa duże okna marki Fakro i po 11 latach żadne nie przecieka i dalej wyglądają jak nowe
banita
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 25 marca 2010, 20:32

Re: okna dachowe

Post autor: banita »

Polecam Velux,mam u siebie od 1998 i są szczelne do tej pory,w tamtych latach montowałem je usługowo w domach zamieszkałych,ważne żeby ktoś miał doświadczenie, bo założenie kołnierza w dach pokryty blachą "to sztuka" nie wolno uszkodzić blachy poza kołnierzem.
RIKOW
Ekspert
Ekspert
Posty: 85
Rejestracja: 24 czerwca 2010, 21:21

Re: okna dachowe

Post autor: RIKOW »

ja mam na poddaszu fakro już 10lat i spisują się dobrze
stefan 33
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 10 marca 2014, 19:47

Re: okna dachowe

Post autor: stefan 33 »

podjedz do MAJSTRA tanio kupisz, doradzą, i od ręki, super market polecam bo sam trzy miesiące temu kupowałem.
chichotka
Guru
Guru
Posty: 190
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 12:52

Re: okna dachowe

Post autor: chichotka »

My też mamy okna dachowe Fakro już kilka lat i wszystko jest ok.
IzaBella
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 31 lipca 2016, 14:07

Re: okna dachowe

Post autor: IzaBella »

Jedyny kłopot może być z ich myciem. Zwyczajnie jest to niewygodne, ale jak często myjecie okna? :D
ODPOWIEDZ