Kupuj polskie

O wszystkim, czyli o niczym...
Naburowa
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 5 września 2013, 12:21

Kupuj polskie

Post autor: Naburowa »

Myślę sobie, że Polacy nie chcą wspierać swojego kraju. To oczywiste, że wybieramy rzeczy które mniej kosztują, ale może powinniśmy więcej uwagi zwracać na rzeczy polskie? Jest taka mądra kampania Patriotyzm Zakupowy. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Pemek94
VIP
VIP
Posty: 1137
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 22:30
Lokalizacja: Jasło

Re: Kupuj polskie

Post autor: Pemek94 »

Łatwo się mówi ale o wykonanie jest o wiele trudniej. Po pierwsze w większości przypadków polskie produkty są droższe od zagranicznych, po drugie nie są dostępne we wszystkich sklepach i po 3, chyba najważniejsze: LUDZIE W POLSCE NIE MAJĄ ŚWIADOMOŚCI CO JEST POLSKIE A CO NIE. Ludzie ciągle żyją tym, że to na pewno polska marka a tak wcale nie jest. Najprostszy przykład to chyba firma Sokołów, niby polska a tak na prawdę duńska. Jak tylko mam pieniądze, widzę że są polskie produkty obok zagranicznych to wybieram te polskie ale nie zawsze się tak da...
Awatar użytkownika
szara eminencja
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 331
Rejestracja: 27 kwietnia 2007, 22:29
Lokalizacja: Niewidomsko

Re: Kupuj polskie

Post autor: szara eminencja »

marley
Guru
Guru
Posty: 101
Rejestracja: 5 marca 2013, 19:54

Re: Kupuj polskie

Post autor: marley »

Awatar użytkownika
CrazyVirus
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 301
Rejestracja: 22 czerwca 2009, 08:33

Re: Kupuj polskie

Post autor: CrazyVirus »

Nie chcą wspierać? Co ja poradzę, że polscy producenci myślą tylko jak obedrzeć konsumenta z kasy i wcisnąć mu jakiś bubel. W imię czego mam przepłacać z polską jakość która tak na prawdę często jest bardzo kiepska i znacznie droższa od konkurencji? Niech zaczną produkować dobre produkty to i ludzie zaczną je kupować. Kupuję polskie produkty ale tylko wtedy, gdy cena jest konkurencyjna i oferują dobrą jakość.

Przedsiębiorcy są częściowo sami sobie winni. Myśleli, że fiata 126p będzie można produkować do końca świata wprowadzając raz na 5 lat modyfikacje a ludzie będą go kupować. Pod koniec lat '90 w innych częściach świata produkowano samochody o jakich się nam nie śniło a u nas nadal składano leciwego Malucha na którego licencje kupiono jeszcze gdzieś w latach '70.
Tak samo nadal panuje przekonanie, że uprawianie na 1hektarze działki pomidorów, ogórków, kapusty, ziemniaków i zboża wygeneruje ogromne zyski i jest przyszłością naszego kraju. Naprawdę rzygać mi się chce jak się to czyta. Na zachodzie Europy uprawia się po 100 hektarów ziemniaków co generuje ogromny zysk a tutaj nad klepie się te same pacyny od 50 lat.

Możecie się ze mną nie zgodzić ale ja wiem, że jeszcze u wielu ludzi panuje takie przekonanie. Polskie produkty muszą mieć dobrą jakość i przy tym konkurencyjną cenę. Trzeba wprowadzić nowe technologie a nie produkować to co jest przestarzałe i było dobre 30 lat temu. Przede wszystkim państwo musi ułatwić ludziom takie działania.

Z Polskich firm które szanuje jest Zelmer. Oni potrafią wprowadzać nowe rozwiązania, mają bardzo konkurencyjne ceny w porównaniu do jakości wykonania. Spokojnie mogą konkurować z firmami ogólnoświatowymi.

Zobacz sobie na produkty tej firmy. Są dobre więc ludzie chętnie je kupują, firma zarabia i ludzie zadowoleni. Gdyby wszystkie Polskie produkty takie były to gwarantuje Ci, że ludzie by je kupowali. Dopóki się to nie zmieni to nie sądzę aby ludzie chcieli przepłacać za kiepską polską jakość jaką nam wtyka wiele firm. To już nie te czasy, że na półce w sklepie był tylko ocet :)
Zakręcona
Guru
Guru
Posty: 193
Rejestracja: 20 września 2012, 11:30

Re: Kupuj polskie

Post autor: Zakręcona »

CrazyVirus pisze:Na zachodzie Europy uprawia się po 100 hektarów ziemniaków co generuje ogromny zysk a tutaj nad klepie się te same pacyny od 50 lat.
A słyszałeś o korporacyjnej żywności :) Się ciesz że w Polsce możesz dostać jedzenie z tych pacyn :)

Korporacyjna żywność - Film Lektor.pl

Zysk zaczął liczyć się dużo bardziej od zdrowia konsumentów i pracujących przy taśmach ludzi w wytwórniach oraz humanitarnych sposobów zabijania zwierząt.

Zapoznaj się http://www.youtube.com/watch?v=I8qFkZ8jhgs bo to Nas czeka.
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: Kupuj polskie

Post autor: Jozin »

CrazyVirus pisze: Z Polskich firm które szanuje jest Zelmer. Oni potrafią wprowadzać nowe rozwiązania, mają bardzo konkurencyjne ceny w porównaniu do jakości wykonania. Spokojnie mogą konkurować z firmami ogólnoświatowymi.

Zobacz sobie na produkty tej firmy. Są dobre więc ludzie chętnie je kupują, firma zarabia i ludzie zadowoleni. Gdyby wszystkie Polskie produkty takie były to gwarantuje Ci, że ludzie by je kupowali. Dopóki się to nie zmieni to nie sądzę aby ludzie chcieli przepłacać za kiepską polską jakość jaką nam wtyka wiele firm. To już nie te czasy, że na półce w sklepie był tylko ocet :)
Widać, że kompletnie nie wiesz o czym piszesz.
1. Zelmer już nie jest polski- kupił go Bosch.
2. W ciągu ostatnich 7 lat zlikwidował większość produkcji na rzecz chińskiego badziewia. Polikwidował serwisy gwarancyjne w mniejszych miastach , m.in. w Jaśle , bo już nie naprawiają na gwarancji tylko prawie wszystko wymieniają.

I w ten oto prosty sposób zeszmacono najlepszą polską markę.
Awatar użytkownika
avicularia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, 18:02
Lokalizacja: Dżasło

Re: Kupuj polskie

Post autor: avicularia »

dziwne rzeczy.
Polska marka kosmetyków Inglot ceniona jest bardziej na Manhattanie niż w Polsce.
Mieszkając w górzystym terenie nie można nigdzie kupić baraniny
Awatar użytkownika
CrazyVirus
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 301
Rejestracja: 22 czerwca 2009, 08:33

Re: Kupuj polskie

Post autor: CrazyVirus »

Nie wiem ile procent akcji sprzedał Zelmer ale ja mam niedawno kupiony mikser tej firmy i jest Made in UE a nie China :) Mam tez robot kuchenny Zelmer z początku lat 90 i działa do dzisiaj. Dla mnie jakość jest adekwatna do ceny. Nie ma też problemu z częściami do Zelmera.

Jeśli chodzi o żywność korporacyjną to nie mam zamiaru oglądać tego filmu. Po prostu nudzą mnie te ciągłe teorie spiskowe. Zobacz ile ludzi żyje na świecie a ile będzie żyło za 50 lat. Trzeba maksymalizować plony żeby przyszłości dać radę wyżywić ludność.

Wszyscy biadolicie, że od dodatków chemicznych w żywności poumieramy wcześniej a tym czasem długość życia się wydłuża. Nawet w USA, gdzie żywność wysoce przetworzona była wprowadzona dużo wcześniej niż u nas długość życia się wydłuża. Dzisiejsza żywność zawiera za dużo tłuszczu, soli, cukru i jego nadmiar jest faktycznie szkodliwy. Psują nam się zęby, jest więcej osób otyłych albo z nadciśnieniem. Wszystkie dodatki E są przebadane i dopuszczone do użytku.
Skoro dysponujesz badaniami które podważają bezpieczeństwo któregokolwiek środka chemicznego dodawanego do żywności to zgłoś to do sanepidu lub coś. Wasze badania to właśnie filmiki propagandowe i "bo ktoś kiedyś powiedział że".

Ocet, soda, proszek do pieczenia itp to też środki chemiczne stosowane od bardzo dawna. I jak, umarł ktoś od tego? Ja nie mam zamiaru się udzielać na takie tematy. Zobaczymy za 50 lat czy mieliście racje.
Zakręcona
Guru
Guru
Posty: 193
Rejestracja: 20 września 2012, 11:30

Re: Kupuj polskie

Post autor: Zakręcona »

CrazyVirus pisze: Jeśli chodzi o żywność korporacyjną to nie mam zamiaru oglądać tego filmu. Po prostu nudzą mnie te ciągłe teorie spiskowe. Zobacz ile ludzi żyje na świecie a ile będzie żyło za 50 lat. Trzeba maksymalizować plony żeby przyszłości dać radę wyżywić ludność.
A to niby gdzie jest tutaj teoria spiskowa ?! http://www.youtube.com/watch?v=I8qFkZ8jhgs

Czyli to wszystko w tym filmie to fikcja ?
Awatar użytkownika
Pemek94
VIP
VIP
Posty: 1137
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 22:30
Lokalizacja: Jasło

Re: Kupuj polskie

Post autor: Pemek94 »

Ostatnio w mediach było głośno o upadku Autosanu, przyznam, że słysząc to byłem bardzo zawiedziony bo potencjał w tej firmie był wielki. Jednak z drugiej strony jak się zastanowiłem dłuższą chwilę to okazało się, że znowu to Polacy są sami sobie winni, nie zła koniunktura, nie wielka konkurencja a sami ludzie zarządzający tą firmą. Wystarczy popatrzeć na firmę Solaris, wg mnie chyba najlepiej teraz prosperująca firma w Polsce, której produkty można spotkać w większości miast Europy. Tylko, że tam był pomysł na biznes i umiejętne zarządzanie. Autobusy z tej firmy są najwyższej klasy, posiadają klimatyzacją, są dopasowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, jednym słowem wszystko co potrzeba. Jestem regionalistą i na prawdę sercem jestem za Autosanem ale niestety trzeba sobie powiedzieć szczerze, że firma ta zatrzymała się w latach 80,90. I od tamtej pory odświeża nam stare kotlety wprowadzając jakieś małe zmiany. Na prawdę szkoda mi tej firmy bo autobusy produkowane w latach 70 i 80 były jak na tamte czasy bardzo nowoczesne ale od tamtej pory praktycznie nic nie ruszyło...
Awatar użytkownika
CrazyVirus
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 301
Rejestracja: 22 czerwca 2009, 08:33

Re: Kupuj polskie

Post autor: CrazyVirus »

Zakręcona pisze:
CrazyVirus pisze: Jeśli chodzi o żywność korporacyjną to nie mam zamiaru oglądać tego filmu. Po prostu nudzą mnie te ciągłe teorie spiskowe. Zobacz ile ludzi żyje na świecie a ile będzie żyło za 50 lat. Trzeba maksymalizować plony żeby przyszłości dać radę wyżywić ludność.
A to niby gdzie jest tutaj teoria spiskowa ?! http://www.youtube.com/watch?v=I8qFkZ8jhgs

Czyli to wszystko w tym filmie to fikcja ?
Czytałem tylko opis tego filmu i wnioskuję, że opowiada on o tym, że z przydomowych ogródków uzyskuje się teraz o wiele większe plony. Sprawdź sobie ile teraz żyje ludzi na świecie, ile żyło 100 lat temu a ile będzie żyło za kolejne 100. Część powierzchni Ziemi nie nadaje się pod rolnictwo, część jest zajęta poprzez miasta, fabryki, domy. Ludzie gdzieś mieszkać muszą. Musisz zrozumieć, że w przyrodzie dominuje prawo silniejszego. Człowiek dlatego doszedł na szczyt, bo ma mózg którego potrafi świetnie używać. Myślisz, że kurczaki przejmowałby się tobą gdybyś umierała gdzieś na pustkowiu? Śmie twierdzić, że ani trochę. Ja popieram humanitarne uśmiercanie. Jeśli kurczaki zabijane na tych taśmach odczuwają minimum bólu to nie widzę żadnego problemu.

Powinnaś też zrozumieć dlaczego żywność jest teraz tak produkowana. W dzisiejszych czasach masz dostęp do wszelkiej maści jedzenia. Aby na każdym stole w niedziele wylądowało mięso trzeba ileś tych zwierząt zabić. Jeśli w Polsce chciałoby to mięso zjeść np 5mln ludzi to jak sobie wyobrażasz uśmiercenie tylu zwierząt? Ktoś będzie stał z siekierą i odcinał głowy? Mięso szybko się psuje. Jest duży popyt na kurczaki więc trzeba było to zmechanizować tak aby mięsa nie brakło.

Zdaj sobie sprawę z tego, że przede wszystkim rozwój medycyny miał wpływ na długość życia. Dawniej ludzie mieli jedzenie bez żadnych nawozów, jedli zdrowe kasze, warzywa, mięso z domowego uboju. I co z tego? Zobacz sobie jaka była średnia długość życia 100 lat temu. Ludzie umierali na zwykłe zapalenie płuc albo grypę. W dzisiejszych czasach te choroby są bez większego problemu leczone, nie wspominam już o skomplikowanych operacjach, przeszczepach itp. Długość życia rośnie w państwach rozwijających się.

Moim zdaniem nie ma co biadolić. Jak koncerny będą chciały nas zabić to i tak to zrobią. Niestety raczej im się z tym nie śpieszy bo jesteśmy konsumentami i to my oddajemy im swoje pieniądze dzięki czemu zarabiają.

Na koniec zobacz sobie na liczbę ludności na świecie jak zmieniała się na przestrzeni lat.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ludno%C5%9 ... C5%9Bwiata
ODPOWIEDZ