Co daje państwo prócz okradania obywateli

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
CrazyVirus
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 301
Rejestracja: 22 czerwca 2009, 08:33

Co daje państwo prócz okradania obywateli

Post autor: CrazyVirus »

Co daje nam państwo prócz tego, że co miesiąc okrada ludzi o połowę ich wypłaty, że utrudnia życie, że wymyśla sobie podatki, że musimy utrzymywać bandę osłów na stołkach która żyje z pieniędzy obywateli? Jakim prawem ktoś może pozbawić mnie majątku dlatego, że nie odprowadzam podatku? Dlaczego ktoś ma prawo ustanawiać jakieś durne reguły, a inni mają obowiązek im podlegać? Dla mnie państwo to największy złodziej. Codziennie wypompowuje kasę z ludzi nie dając nic w zamian.

Zaraz ktoś napisze, że daje bezpieczeństwo, że daje opiekę zdrowotną. To jest [...] prawda. NIC NIE DAJE, wszystko jest za pieniądze ludzi, którzy je zarobili. Państwo dodatkowo utrudnia otwieranie firm, wszędzie korupcja, łapówki, obsadzanie stanowisk osobami z rodziny itp.
Ja nie twierdzę, że państwa ma nie być. Nie podoba mi się pod taką postacią że zabiera połowę wypłaty a nie daje nic w zamian. Służba zdrowia to jedno wielkie [...], płacimy podatki a jak zachorujesz to i tak czekasz w kolejce, mają w [...] to, że jesteś chory. W dodatku nie ma co oszukiwać, że poziom usług z ubezpieczenia nie dorasta do pięt tym które są realizowane prywatnie. Można by wymieniać i wymieniać.
Ostatnio zmieniony 15 sierpnia 2013, 21:05 przez CrazyVirus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
clashtorny
VIP
VIP
Posty: 597
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:17
Lokalizacja: Jasło

Re: Co daje państwo prócz okradania obywateli

Post autor: clashtorny »

Łącznie politycy okradają nas z ponad 80% naszych dochodów takie cwaniaki :) najpierw składki emerytalne ubezpieczenia itp a później znowu w artykułach które kupujemy. PARA-FUCKING-NOJA Chcesz otworzyć biznes-zostań politykiem XD
Według konstytucji to obywatel decyduje o losie państwa a polityk jest tylko jego namiestnikiem, sługą wykonywającym wolę obywatela z czym bywa różnie niestety...
W Polsce nie ma prawicy są tylko lewusy i zgodze się nawet z tym rudym zdrajcą tuskiem- PIS ma dokładnie ten sam program co PO tylko złodziejstwo jest rozłożone na raty :)

Państwo opiekuńczo-złodziejskie-my ci weźmiemy i zapewnimy dobrobyt
A ja wolałbym dostawać na wypłatę pełną kwotę brutto a nie netto bo co do opieki zdrowotnej to i tak mimo ubezpieczenia lepiej iść do prywatnego zapłacić te 50-100zł raz na ruski rok i to ja decyduję czy wykorzystam całą kasę na lekarza czy tylko część albo i wcale bo w obecnym systemie nikt mi moich składek nie odda gdybym przykładowo nigdy nie chorował bo z moich składek utrzymuje się tak naprawdę ludzi obłożnie chorych...
Ostatnio zmieniony 15 sierpnia 2013, 21:11 przez clashtorny, łącznie zmieniany 1 raz.
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: Co daje państwo prócz okradania obywateli

Post autor: Łyssy »

CrazyVirus pisze:Co daje nam państwo prócz tego, że co miesiąc okrada ludzi o połowę ich wypłaty, że utrudnia życie, że wymyśla sobie podatki, że musimy utrzymywać bandę osłów na stołkach która żyje z pieniędzy obywateli? Jakim prawem ktoś może pozbawić mnie majątku dlatego, że nie odprowadzam podatku? Dlaczego ktoś ma prawo ustanawiać jakieś durne reguły, a inni mają obowiązek im podlegać? Dla mnie państwo to największy złodziej. Codziennie wypompowuje kasę z ludzi nie dając nic w zamian.

Zaraz ktoś napisze, że daje bezpieczeństwo, że daje opiekę zdrowotną. To jest [...] prawda. NIC NIE DAJE, wszystko jest za pieniądze ludzi, którzy je zarobili. Państwo dodatkowo utrudnia otwieranie firm, wszędzie korupcja, łapówki, obsadzanie stanowisk osobami z rodziny itp.
Ja nie twierdzę, że państwa ma nie być. Nie podoba mi się pod taką postacią że zabiera połowę wypłaty a nie daje nic w zamian. Służba zdrowia to jedno wielkie [...], płacimy podatki a jak zachorujesz to i tak czekasz w kolejce, mają w [...] to, że jesteś chory. W dodatku nie ma co oszukiwać, że poziom usług z ubezpieczenia nie dorasta do pięt tym które są realizowane prywatnie. Można by wymieniać i wymieniać.
I co zamierzasz z tym zrobić ???
Awatar użytkownika
CrazyVirus
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 301
Rejestracja: 22 czerwca 2009, 08:33

Re: Co daje państwo prócz okradania obywateli

Post autor: CrazyVirus »

Najgorsze jest to, że okradają a ty i tak [...] na tym zyskujesz. Oddaje się połowę wypłaty nie otrzymując zbyt wiele w zamian. Płacisz składki na ubezpieczenie zdrowotne a jak przyjdzie Ci czekać na zabieg to i tak pójdziesz prywatnie bo jak jesteś chory to nie będziesz czekał miesiąc w kolejce.
Awatar użytkownika
CrazyVirus
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 301
Rejestracja: 22 czerwca 2009, 08:33

Re: Co daje państwo prócz okradania obywateli

Post autor: CrazyVirus »

I co zamierzasz z tym zrobić ???
Nie akceptuję formy państwa które jest złodziejskie, okrada obywateli i nie zapewnia praktycznie niczego w zamian. Gdybym nie był pociągnięty do odpowiedzialności karnej za niepłacenie podatków, nierejestrowanie firmy itp to w życiu bym tego nie zrobił w obecnych czasach tutaj w Polsce. Niestety, ale ktoś na stołkach wymyślił, że muszę oddawać im pieniądze, a sprzeciw będzie karany.

Nie twierdzę, że Polska się nie rozwija, ale mentalność dalej została ta sama. Możecie się ze mną nie zgodzić, ale ja widzę jak funkcjonują urzędy w Polsce. Wystarczy zobaczyć chociażby na sanepid. Połowa lokali daje łapówki i dlatego funkcjonują, mniejsi przedsiębiorcy są skazani na porażkę.
Dlaczego w Polsce utrudnia się otwieranie małych firm. Przecież to zmniejsza bezrobocie, dodatkowo jak interes się będzie kręcił to właściciel zatrudni kolejne osoby.
Denerwuje mnie sanepid w Polsce. Mamy jedne z najbardziej rygorystycznych przepisów odnośnie gastronomii a tak jak pisałem wyżej, bogaci dają łapówki a małe firmy są gnojone i utrudnia się im życie. Ta ochrona zdrowia obywateli bo jeden wielki pic na wodę. Byłem w lokalach, widziałem od kuchni jak to funkcjonuje i na prawdę syf jak cholera. Jaki z tego wniosek? Sanepid dostał łapówki i lokale dlatego funkcjonują.
Ostatnio zmieniony 15 sierpnia 2013, 21:17 przez CrazyVirus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
clashtorny
VIP
VIP
Posty: 597
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:17
Lokalizacja: Jasło

Re: Co daje państwo prócz okradania obywateli

Post autor: clashtorny »

Łyssy pisze:
CrazyVirus pisze:Co daje nam państwo prócz tego, że co miesiąc okrada ludzi o połowę ich wypłaty, że utrudnia życie, że wymyśla sobie podatki, że musimy utrzymywać bandę osłów na stołkach która żyje z pieniędzy obywateli? Jakim prawem ktoś może pozbawić mnie majątku dlatego, że nie odprowadzam podatku? Dlaczego ktoś ma prawo ustanawiać jakieś durne reguły, a inni mają obowiązek im podlegać? Dla mnie państwo to największy złodziej. Codziennie wypompowuje kasę z ludzi nie dając nic w zamian.

Zaraz ktoś napisze, że daje bezpieczeństwo, że daje opiekę zdrowotną. To jest [...] prawda. NIC NIE DAJE, wszystko jest za pieniądze ludzi, którzy je zarobili. Państwo dodatkowo utrudnia otwieranie firm, wszędzie korupcja, łapówki, obsadzanie stanowisk osobami z rodziny itp.
Ja nie twierdzę, że państwa ma nie być. Nie podoba mi się pod taką postacią że zabiera połowę wypłaty a nie daje nic w zamian. Służba zdrowia to jedno wielkie [...], płacimy podatki a jak zachorujesz to i tak czekasz w kolejce, mają w [...] to, że jesteś chory. W dodatku nie ma co oszukiwać, że poziom usług z ubezpieczenia nie dorasta do pięt tym które są realizowane prywatnie. Można by wymieniać i wymieniać.
I co zamierzasz z tym zrobić ???
Już się czepialski znalazł :P dyskutujemy jak na razie czyny będą jak się zacznie Turcja Cypr albo Grecja 2 :P
Awatar użytkownika
CrazyVirus
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 301
Rejestracja: 22 czerwca 2009, 08:33

Re: Co daje państwo prócz okradania obywateli

Post autor: CrazyVirus »

Tak szybko do czynów nie dojdzie bo spora część ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak są okradani przez złodziejskie państwo.
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Co daje państwo prócz okradania obywateli

Post autor: zielony87 »

Clashtorny pisze:W Polsce nie ma prawicy są tylko lewusy i zgodze się nawet z tym rudym zdrajcą tuskiem- PIS ma dokładnie ten sam program co PO tylko złodziejstwo jest rozłożone na raty
A g... prawda.Lewusy z nich owszem,bo oni są lewi do wszelkiej uczciwej roboty,ale z lewicowością mają tyle wspólnego co czeska wódka typu "pij szybko bo się ściemnia" z czystą wodą.Wystarczy się napić,by przekonać się o delikatnej różnicy (Przenośnia z krzesłem elektrycznym jest już oklepana :P ).

Ale jak ktoś naprawdę sądzi że prawica to jacyś mili goście to ma coś z głową.Zmiany w kodeksie pracy które robią coraz bardziej z pracownika niewolnika to nie jest nic czego można chcieć. Na Węgrzech rządzi taki Orban PiS chce go naśladować - a jaki ten typ miał receptę na bezrobocie młodych ? Zakazać wyjazdów bo muszą "odpracować państwu" swoje wykształcenie. Za które realnie zapłaciły ich rodziny płacąc podatki - to raz,którego jakość okazała się niewystarczająca by w kraju dostać porządną pracę - to dwa.Słowem - uwiązanie do "ojczystej ziemi" niczym wobec folwarcznego chłopa... Niewolnictwo.Oto co prawica oferuje oferuje. Dziewietnastowieczny wyzysk - do którego w Polsce zresztą dążymy. Sprywatyzujmy wszystko,także naukę - nasze wnuki będą analfabetami zapieprzającymi za korę z drzew w fabryce albo będą gęsi paść ! Pozwólmy sprywatyzować wodę - co tylko będziemy pić... Pozwólmy korporacjom patentować DNA świnek (biopiractwo w wykonaniu Monsanto) albo i Ludzi.Niewolnictwo.To ma prawica do zaoferowania, w pakiecie razem z nową arystokracją i klerem.Dajmy rządzić bardzo prawicowej prawicy albo i Libertarianom od Korwina :!: Będzie już całkiem tak:
Obrazek

Nie ma lewicy,nie ma prawicy i nie ma "dobrych partii".Są tylko zwykli szarzy ludzie i "elity" które pragną ich "dosiadać" :!:

Co obecnie daje państwo ? To z kolei jest pokłosie socjalistycznego myślenia.Chcecie dostać coś od państwa ? Dostać to można w realnym życiu w p**sk a i to trzeba się postarać.Państwo nie ma "dawać" za darmo (i po prostu fizycznie nie może), więc wyciąganie przez obywateli więcej i więcej od państwa bo "ma dać" to wyciąganie ręki po pieniądze z podatków albo z kredytów które trzeba zaciągnąć - nie da się inaczej.Choć należy zaznaczyć,że w kraju w którym różne świadczenia społeczne stanowią 20% przy 30% średniej Europejskiej nagonka akurat na nie jest co najmniej nieusprawiedliwiona...

Pytanie powinno brzmieć dokładniej - co Państwo nam zapewnia za płacenie podatków - czy to VAT czy to dochodowego,czy na ZUS czy na Fundusze itd.I odpowiedź na to pytanie jest oczywista.Dostajemy dużo mniej niż obywatele normalnych krajów,dostajemy coś co praktycznie często jest nic na dobrą sprawę nie warte takich pieniędzy,lub wręcz nie dostajemy nic albo jeszcze gorzej - finansujemy aparat represji przeciwko nam :!: Jakość usług publicznych jest tragiczna.Nie mamy praktycznie kontroli jako obywatele nad wydatkami na jakiekolwiek usługi publiczne,nie mamy kontroli nad politykami,urzędnikami,policją których psim obowiązkiem powinno być nam służyć a nie traktować nas jak feudalny pan chłopa.A tymczasem zamiast "tabaka dla nosa" jest tak,że "nos jest dla tabaki" że się tak wyrażę. Jesteśmy niewątpliwie NIEWOLNIKAMI dla tego państwa i jego urzędników oraz cwanych "byznesmenów" a nasze prawa są systematycznie znoszone i łamane.Taka jest prawda...

Co to realnie znaczy ? To znaczy w skrócie tyle że jesteśmy OKRADANI i WYZYSKIWANI a obecny w Polsce system jest systemem MAFIJNYM wrogim obywatelowi.Co doskonale wiemy. Tylko pytanie - co teraz z tym zrobić i jak to zrobić...
Ostatnio zmieniony 15 sierpnia 2013, 22:05 przez zielony87, łącznie zmieniany 2 razy.
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: Co daje państwo prócz okradania obywateli

Post autor: Łyssy »

zielony87 pisze: Prawica jako taka jest ANTYSPOŁECZNA.Korwin też,nawet zwłaszcza - sprywatyzujmy wszystko,także naukę - nasze wnuki będą analfabetami zapieprzającymi za korę z drzew w fabryce albo będą gęsi paść !


Co to realnie znaczy ? To znaczy w skrócie tyle że jesteśmy OKRADANI i WYZYSKIWANI a obecny w Polsce system jest systemem MAFIJNYM. Tylko pytanie - co teraz z tym zrobić i jak to zrobić...
Hehe, najpierw jedziesz po Korwinie a na koniec sam już gadasz jak on :)

A co my możemy z tym zrobić ??? Przestać w końcu wybierać tą bandę złodziei czyli bandę czworga wg Korwina. Nie ma innej drogi. Wszystko inne już było....
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Co daje państwo prócz okradania obywateli

Post autor: zielony87 »

Łyssy pisze:Hehe, najpierw jedziesz po Korwinie a na koniec sam już gadasz jak on
Co dokładnie znaczy,że niewiele zrozumiałeś. Diagnoza generalnie jest nie najgorsza,ale lekarz i lekarstwo to coś co może budzić tylko mój zdecydowany sprzeciw.
Łyssy pisze:A co my możemy z tym zrobić ??? Przestać w końcu wybierać tą bandę złodziei czyli bandę czworga wg Korwina. Nie ma innej drogi. Wszystko inne już było....
A nie przyszło ci do głowy,że:
1.Korwin wśród tych całych libertarian jest generalnie "kretem" tej tzw. "Bandy czworga" co by wyjaśniało jego nieudolność, wpadki w krytycznych momentach,czy jego rolę po zmianach ustrojowych w rozliczeniu ubeków :?:
2.Prawica jest równie do d... jak tzw. lewica (która jest pozbawiona nie tylko zdrowego rozsądku ale i tego co niegdyś było lewicowością - co oni zrobili dla pracowników i zwykłych ludzi ? - to zwykła banda liberalnych tolerastów od gejparad), ponieważ jej celem jest dbanie o "elity","duchowieństwo","historię" itd - ale zwykłego człowieka mają gdzieś...
3.Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno by ich zakazano człowieku ! A wybieranie czy ten polityk będzie twoim panem czy inny nic do diabła nie zmieni - nadal pozostaniesz niewolnikiem :!:

Moja recepta na to: Demokracja bezpośrednia lub (1 albo 2 lub 1 i 2 najlepiej naraz) Merytokratyczny system "Menadżerski" w którym państwo jest poniekąd traktowane jako specyficzny rodzaj firmy. Za obecną ochlokrację i kleptokrację (jak nie rozumiesz tych słów wgoogluj) dziękuję,za rządy mafii/oligarchów które by się wyłoniły z libertariańskiej utopii - dziękuję. Do kosza z nimi,albo lepiej do czynnego wulkanu !

4.Państwo jest jednak potrzebne,ale za pieniądze które mu oddajemy ma coś czego prywatne firmy nie zdołają same społeczeństwu zapewniać - i to coś musi być konkretnego i przydatnego a nie pan Policjant który wpieprzy nam pałą albo wypisze mandat za piwko w parku ale przed bandytą nie obroni (np. taki który to zdoła zrobić a pijących piwko zostawi w spokoju) czy urzędnik który dorzuci kolejną karę za nic...
5."Nie ma innej drogi". Gdy zaczęto wyprzedawać ten kraj też tak mówiono.Klasyczna neoliberalna TINA* którą należy kopnąć w d... nie TINA lecz TATA**

*TINA = "There is no alternative" - Slogan autorstwa Margaret "Witch" Thatcher.
**TATA = odpowiedź alterglobalistów: "There are thousands of alternatives"
Awatar użytkownika
CrazyVirus
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 301
Rejestracja: 22 czerwca 2009, 08:33

Re: Co daje państwo prócz okradania obywateli

Post autor: CrazyVirus »

Ja już sprostowałem, nie akceptuje takiej polityki jaka jest obecnie. Zabierają połowę kasy a w zamian nie otrzymujemy prawie nic. Nikt nie powinien mieć prawa zatrzymywać kogokolwiek w danym państwie. Najpierw rodzimy się ludźmi dopiero później obywatelami. Jeśli już kradną tyle pieniędzy to niech chociaż jakoś usług na które idą będą adekwatne do tego. Póki co jest tutaj szambo i na prawdę denerwuje mnie oddawanie takiej ilości kasy nie dostając praktycznie nic.

Ktoś wyżej napisał, że PAŃSTWO NIE MA DAĆ. Oczywiście, że nie ma dać. Ono żyje z kasy podatników. Tak na prawdę to co otrzymujesz od państwa to wcześniej oddałeś.
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Co daje państwo prócz okradania obywateli

Post autor: zielony87 »

:zakrecony:
CrazyVirus pisze:Ktoś wyżej napisał, że PAŃSTWO NIE MA DAĆ. Oczywiście, że nie ma dać. Ono żyje z kasy podatników. Tak na prawdę to co otrzymujesz od państwa to wcześniej oddałeś.
Ktoś cieszy się z tego,że to zauważono i powtórzono :) Aczkolwiek argument "oddałeś" byłby potencjalnym wystawieniem się na krytykę.Dokładniejsza wersja: oddałeś lub twoja rodzina już oddała
CrazyVirus pisze:Nikt nie powinien mieć prawa zatrzymywać kogokolwiek w danym państwie.
Tu jest przesada,są warunki które to usprawiedliwiają.Np ktoś kto posiada zbyt duży dostęp do materiałów tajnych nie powinien jednak państwa opuszczać,tak samo nie powinno się kryminalistów wypuszczać za granicę.Ale nikt nie powinien mieć prawa zatrzymywać kogoś w państwie na podstawie długu którego tak naprawdę NIE MA. A już zwłaszcza po to by pracować w tym państwie gdy normalnej pracy zgodnej z tym otrzymanym wykształceniem w tym państwie nie ma.

Aha:
Clashtorny pisze:lepiej iść do prywatnego zapłacić te 50-100zł raz na ruski rok i to ja decyduję czy wykorzystam całą kasę na lekarza czy tylko część albo i wcale bo w obecnym systemie nikt mi moich składek nie odda gdybym przykładowo nigdy nie chorował bo z moich składek utrzymuje się tak naprawdę ludzi obłożnie chorych...
I mówił byś tak aż do momentu,gdybyś poważnie się rozchorował i akurat na leczenie nie starczyło by kasy.To że ludzie obłożnie chorzy są leczeni i że ma to formę ubezpieczenia JEST OK.Ubezpieczenie to jest bowiem takie coś,gdzie nie wydajesz pieniadze jak się coś stanie, tylko płacisz stale,ale mają ci wypłacić jak się coś stanie nawet potencjalnie więcej niż gdybyś sam odkładał.To lepszy system jednak... Ale zdecydowanie złe jest to,że większość tej kasy jednak nie idzie na leczenie ludzi tylko na pensje dla urzędników - a to co z tego zostaje dla lekarzy których dużej części nikt nie rozlicza.Albo gdyby pieniądze te szły na In-Vitro czy "Operacje zmiany płci".I tu widział bym problem.Bo chyba nie myślisz,że "poważnie chorych do gazu" no nie :?:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Co daje państwo prócz okradania obywateli

Post autor: dragoness »

Państwo nie ma DAĆ, tylko ODDAĆ.
Awatar użytkownika
clashtorny
VIP
VIP
Posty: 597
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:17
Lokalizacja: Jasło

Re: Co daje państwo prócz okradania obywateli

Post autor: clashtorny »

I głos kobiety głosem rozsądku brawo dragoness krótko i na temat :)
amivisage
Guru
Guru
Posty: 125
Rejestracja: 26 maja 2011, 00:03

Re: Co daje państwo prócz okradania obywateli

Post autor: amivisage »

CrazyVirus pisze:Co daje nam państwo prócz tego, że co miesiąc okrada ludzi o połowę ich wypłaty, że utrudnia życie, że wymyśla sobie podatki
Naprawdę masz wybór, kup sobie bilet w jedną stronę do któregoś z krajów "czwartego świata" może być np.: Republika Haiti. O ile nie zostaniesz niewolnikiem murzyńskim na plantacji kawy będziesz mógł swobodnie chodzić z małpkami na banany i paplać się w błocie, bo o czystą wodę będzie problem.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... apslam.png
I koniecznie zabierz smartfona z galerią pięknych zdjęć z Polski, abyś szybko nie zapomniał co miałeś tutaj.
ODPOWIEDZ