Co zabrać ze sobą do szpitala na porodówkę?

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
mandarynka
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 15 listopada 2011, 10:28

Co zabrać ze sobą do szpitala na porodówkę?

Post autor: mandarynka »

Proszę o odpowiedz na ww pytanie. Chodzi mi o rzeczy dla matki jak i dla dziecka.
mija
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 460
Rejestracja: 3 października 2011, 13:34

Re: Co zabrać ze sobą do szpitala na porodówkę?

Post autor: mija »

Ręczniki , kosmetyki , koszulki po porodzie przebierzesz się w swoją , szlafrok , kapcie , a dla dzidziusia pampersy , husteczki lepiej mieć swoje gdyby zabrakło i możesz zabrać kilka kaftaników chociaż w szpitalu mają swoje i ubranko gdy będziesz wychodzić z maluszkiem do domu , w razie czego zawsze może Ci ktoś coś podesłać jak będzież potrzebować .Powodzenia życzę ;)
wiolka666
VIP
VIP
Posty: 512
Rejestracja: 8 grudnia 2010, 11:34

Re: Co zabrać ze sobą do szpitala na porodówkę?

Post autor: wiolka666 »

no a podkłady poporodowe i jakięs majteczki siateczkowe bo z tego co wiem nie można nosic zwykłej bielizny...oraz kubek sztućce woda niegazowana ewentualnie coś do przegryzienia po porodzie biszkopty ale to tez moze ktoś zawsze przyniesc
Awatar użytkownika
Laura Diaz
VIP
VIP
Posty: 500
Rejestracja: 10 października 2007, 11:45
Lokalizacja: Jasło

Re: Co zabrać ze sobą do szpitala na porodówkę?

Post autor: Laura Diaz »

Z własnego doświadczenia świeżo upieczonej mamy:
Smoczek dla dziecka - pierwsze noce z maluszkiem mogą być ciężkie :)
Laktator - gdy cię dopadnie nawał mleczny, a dziecko nie zdoła wszystkiego przejeść - przyda się ;)
Flowerekk
Guru
Guru
Posty: 158
Rejestracja: 21 maja 2009, 18:00

Re: Co zabrać ze sobą do szpitala na porodówkę?

Post autor: Flowerekk »

Smoczek nie jest aż taką wielką koniecznością... Wręcz może zaburzyć naukę prawidłowego ssania piersi przez dziecko, podobnie jak podawanie maluszkowi butelki...

Generalnie najważniejsze rzeczy to chusteczki dla maluszka, krem na odparzenia, pieluszki, rękawiczki na rączki mogą się przydać, do tego ewentualnie kilka ubranek, choć w szpitalu są one dostępne, pieluszki tetrowe. Dla młodej mamy koszule, szlafrok, kosmetyki, ręcznik, woda mineralna, podkłady poporodowe, majtki jednorazowe, biustonosze do karmienia (oczywiście wg własnego uznania), sztućce, kubek..
Awatar użytkownika
paulo06
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 373
Rejestracja: 4 października 2012, 13:54

Re: Co zabrać ze sobą do szpitala na porodówkę?

Post autor: paulo06 »

ubraanka ;) w szpitalu moga poprosic o Twoje ubrania dla malucha
młoda16
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 5 stycznia 2009, 20:21

Re: Co zabrać ze sobą do szpitala na porodówkę?

Post autor: młoda16 »

Hej:) ze swojego doświadczenia wiem , że na porodówkę dla świeżo upieczonej mamy najlepiej zabrać zacznijmy od kosmetyków wiadomo , że trzeba m.in szampon , żel pod prysznic , mydło najlepiej szare, pastę , szczotkę,wkadki laktacyjne bardzo przydatne, podkłady poporodowe i majtki siateczkowe akurat u mnie się nie sprawdziły lepsze były czarne bawełniane troszkę wyższe majtki a w szpitalu i tak dają Ci liglinę , polecam rówież podpaski BELLA MAXi są bardziej przydatne niż podkłady. Co do kosmetyków to każda chyba z nas wie co jej jeszcze potrzebne. :) ubrania to : szlafrok , koszule nocne przynajmniej z 3 , w tym jedna do karmienia, skarpetki obowiązkowo choć jest lato ale różnie to bywa , biustonosz do karmienia, reczniki mały i duży najlepiej ciemne.. Hmm jeszcze sztuce : łyżkę, łyżeczkę, nóż i widelec oczywiście kubek tylko pilnuj żeby nie oddać sztuców razem z talerzem szpitalnym, ręczniki papierowe. Coś do poczytania bo jak maluszek śpi to ma się dużo czasu :) I nie zapomnij i poduszce Jaśku bo te szpitalne są nie wygodne :) Laktator obowiązkowo :) I coś na przegrychę biszkopty i paluszki ale bez niczego. A dla maluszka to oczywiście pampersy, chusteczki myjące dla niemowląt , krem na odparzenia według mnie najlepszy SUDOCREM, smoczek bo jest przydatny, łapki nie drapki gdyż maluszek ma długie paznokcie , czapeczkę bo w szpitalu czasem dają a czasem nie , ubranka to dają w szpitalu ale śpiochy i kaftanik możesz zabrać w razie czegoś, pieluszki tetrowe około 3, i polecam kupić sobie podkłady dla maluszka takie jednorazowe albo taki trwalszy bo jeśli się maleństwo przebiera to tak lepiej położyć na łóżku u mnie się sprawdziły. A co dla ubrań dla Ciebie i maluszka na wyjście to najlepiej przygotuj wszystko w domku i poproś żeby Ci ktoś przywiózł. Jeśli mi się coś przypomni to napiszę jak narazie myślę że trochę pomogłam. Pozdrawiam i życzę szcześliwego rozwiązania:)
mandarynka
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 15 listopada 2011, 10:28

Re: Co zabrać ze sobą do szpitala na porodówkę?

Post autor: mandarynka »

dzięki wszystkim za odpowiedzi :)
Aloalco
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 30 lipca 2013, 18:19

Re: Co zabrać ze sobą do szpitala na porodówkę?

Post autor: Aloalco »

Witam, proszę mamy o opinie co ze sobą zabrać. Mamy ktore rodziły na dniach na pewno swietnie doradza co jest najbardziej potrzebne w naszym szpitalu podczas porodu i pobytu w szpitalu. Czy trzeba brać ubranka dla maluszka czy szpital nadal nie pozwala ubierać w swoje rzeczy? Co będzie niezbędne świeżo upieczonej mamie? Będę ogromnie wdzięczna za każda informacje... Pozdrawiam.
kotek222
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 22 maja 2013, 17:28

Re: Co zabrać ze sobą do szpitala na porodówkę?

Post autor: kotek222 »

Szare mydlo, pampersy, husteczki nawilżające, sztućce, kubek, szlafrok, bielizna, koszule, biustonosz do karmienia, kilka pieluch tetrowych, klapki pod prysznic, podklady poporodowe... To takie chyba najwazniejsze rzeczy :)
Aloalco
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 30 lipca 2013, 18:19

Re: Co zabrać ze sobą do szpitala na porodówkę?

Post autor: Aloalco »

Kotek222 a jakie podkłady poporodowe kupowałas? Ciuszków dla dZieciaka nie brać? Dopiero na wyjście?
kotek222
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 22 maja 2013, 17:28

Re: Co zabrać ze sobą do szpitala na porodówkę?

Post autor: kotek222 »

Podklady poporodowe bella mialam ale dostaniesz tez takie szpitalne juz po porodzie a ciuszków nie bralam bo podobno gdy zabierają dziecko do kąpieli to ciuszków juz mozesz nie odzyskać (tak slyszalam). Mi ciuszki dla córeczki przywiozl mąż w dzien wypisu :)
Aloalco
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 30 lipca 2013, 18:19

Re: Co zabrać ze sobą do szpitala na porodówkę?

Post autor: Aloalco »

Dzięki za odpowiedz , pozdrawiam
beciaw22
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 26
Rejestracja: 13 sierpnia 2010, 21:06

Re: Co zabrać ze sobą do szpitala na porodówkę?

Post autor: beciaw22 »

A jak wrażenia po porodzie i pobycie w Szpitalu w Jaśle???
viktoria11
Guru
Guru
Posty: 174
Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 12:40

Re: Co zabrać ze sobą do szpitala na porodówkę?

Post autor: viktoria11 »

strasznie tego dużo niektóre dziewczyny piszą mi kazały pielęgniarki wypakować do reklamówki wszystko żeby sie do szafki zmieścilo bo tez torbe miałam spakowaną. i każda kobieta potrzebuje innych rzeczy np. ja w szpitalu nawalu pokarmu nie dostałam to po co miałam brac laktator wkładki laktacyjne, biustonosz do karmienia itd to zawsze mozna dowieżć. koszule miałam 1 szt bo nigdzie jej nie poplamiłam to i po co na 2-3 dni brać po 3 koszule......... 1 ręcznik szare mydło żel pod prysznic ew. mały szampon. ja kupiłam w rossmanie taki zestaw w malych kosmetyków. majtki siateczkowe i podkłady poporodowe lub bella maxi. i wiadomo sztućce. szczoteczka do zębów i lekki szlafrok. kapcie. woda mineralna ja wzięłam ręcznik papierowy i chust do hig intymnej albo jakiś lepszy papier toalet. bo weż po porodzie naturalnym sie podetrzyj szarym szorstkim papierem szpitalnym............. dla maluszka tylko pieluszki tetrowe 2 wystarcza (do obcierania buzi po karmieniu) chust. nawilż. sudokrem i najmniejsze papmersy i tyle ! ciuszki daja to po co na 2 dni wozic swoje ja wziełam taką kolorową pieluszke flanelowa to oczywiście przy kapieli mi nie oddali tylko na wyjście mi mąż przywiozł ubranka tak bylo 5 lat temu teraz za kilka miesięcy znów sie pojawię na porodówce to zobaczymy jak to będzie:)
ODPOWIEDZ