Polacy to mądry, dumny, odważny i pracowity Naród.

O wszystkim, czyli o niczym...
lepidopterologia
Guru
Guru
Posty: 188
Rejestracja: 22 kwietnia 2013, 04:39

Re: Polacy to mądry, dumny, odważny i pracowity Naród.

Post autor: lepidopterologia »

Polacy SĄ pracowici.
Ponadto zaradni i pomysłowi,gościnni i szczodrzy...
Potrafią pochylić się nad cudzym nieszczęściem..
Niestety jest tak, że złe rzeczy są bardziej widoczne - ale to nie znaczy, że dominują
Może wystarczy inaczej popatrzeć?
I zmienić to co złe - zaczynając od siebie
Scales
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 356
Rejestracja: 25 października 2006, 15:50

Re: Polacy to mądry, dumny, odważny i pracowity Naród.

Post autor: Scales »

CrazyVirus pisze: Nawet na FB jeden facet zrobił eksperyment, wgrał grafikę łańcuszek że przed Euro 2012 na Ukrainie mają zabić ileś tam psów i tylko odpowiednia liczba kliknięć ocali im życie. Oczywiście ludzie klikali jak oszołomy. (...)
Normalnie mam już dość i jestem na skraju kurwicy jak widzę ludzi w mojego wieku którzy opluwają mnie za to co piszę a sami wierzą w to, że na Ukrainie zabijali psy przed Euro 2012. No [...] -,-
Bo zabijali. Podobnie jak w Pekinie zresztą. (http://www.care2.com/find/site#q=ukraine%27s+strays ; http://www.independent.co.uk/news/world ... 63997.html)
Dlaczego taki proceder miałby się nie wydarzyć? Urodziłeś się wczoraj?
Nie każda informacja, czy jej źródło są w końcu fałszywe.
Mnie, powiedzmy, bawi, jak czytam, że jestem manipulowany albo nie myślę samodzielnie, a widzę że ktoś za wiarygodne źródła ma najgorszy i prymitywny, obnażający swe uprzedzenia, ściek propagandy.
Awatar użytkownika
CrazyVirus
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 301
Rejestracja: 22 czerwca 2009, 08:33

Re: Polacy to mądry, dumny, odważny i pracowity Naród.

Post autor: CrazyVirus »

Masz racje Scales, zgodzę się z Tobą, że takie coś jednak miało prawdopodobnie miejsce. Jeśli zabijali to zapewne dlatego, że było za dużo bezpańskich psów plątających się po ulicach i problem trzeba było zlikwidować. Mimo to informacje na portalach typu FB są zmanipulowane. W tym łańcuszku o tych psach za każdym razem widniały inne informacje.
Awatar użytkownika
CrazyVirus
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 301
Rejestracja: 22 czerwca 2009, 08:33

Re: Polacy to mądry, dumny, odważny i pracowity Naród.

Post autor: CrazyVirus »

To też mój błąd bo źle to ująłem i wyszło na to, że jestem pewien niezaistnienia takiej sytuacji. Scalak ja miałem na myśli, że na FB była manipulacja danymi w celu wyolbrzymienia problemu, całość rozgrzebywana przez różnego typu lobby.
Mnie, powiedzmy, bawi, jak czytam, że jestem manipulowany albo nie myślę samodzielnie, a widzę że ktoś za wiarygodne źródła ma najgorszy i prymitywny, obnażający swe uprzedzenia, ściek propagandy
To, że jakiś fakt miał miejsce to nie znaczy, że dane nie zostały zmanipulowane, wyolbrzymione lub pominięto pewne fakty. Obejrzyj sobie to. Informacja podana ale popatrz jak zmanipulowana w zależności od mediów.
http://www.youtube.com/watch?v=AFZCT9KHvkA
Scales
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 356
Rejestracja: 25 października 2006, 15:50

Re: Polacy to mądry, dumny, odważny i pracowity Naród.

Post autor: Scales »

No właśnie chodzi o kwestię "obróbki".
Uważam za dość niedorzeczne, że jeśli się czegoś nie powie (nie celowo przemilczy), bo tak naprawdę byłaby to w danej chwili, powiedzmy- na wczesnym etapie śledztwa albo tuż po jakimś zajściu, nadinterpretacja albo zwyczajnie nieistotna informacja (np. "piłkę podaje czarny zawodnik"- nie jest to najlepszy przykład może, ale mniej więcej trafia w to, o co chodzi), to uprzedzone umysły od razu uznają to za manipulację albo źle pojętą polityczną poprawność, a prawda to jest tu- i następuje "wiarygodne", bo chyba rynsztokowe, źródło, gdzie wali się "prawdą" po oczach. I od nadmiaru nagości "prawdy" niektórym się chyba mózgi tylko zlasowały.
Internet to jest strumień. To samo z prasą, TV... Trzeba się na coś zdecydować i filtrować dla jakiegoś porządku. Nagle wyskakuje jakiś showman Maks i ona ma być np. drugą BBC? Tymiński kiedyś tak wyskoczył i był dla gors ludzi objawieniem.
To też mój błąd bo źle to ująłem i wyszło na to, że jestem pewien niezaistnienia takiej sytuacji. Scalak ja miałem na myśli, że na FB była manipulacja danymi w celu wyolbrzymienia problemu, całość rozgrzebywana przez różnego typu lobby.
Bo chyba byłeś pewien, prawda? Dałeś się zmanipulować?;)
Ja wiem, że sama akcja na FB to mogła być podpuchą, ale szanse na powodzenie miała właśnie dlatego, że takie zdarzenia miały miejsce, wobec czego ja się nie dziwię ludziom, że jakoś szczególnie mogli nie weryfikować prawdziwości intencji takiego "żartownisia".
Awatar użytkownika
CrazyVirus
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 301
Rejestracja: 22 czerwca 2009, 08:33

Re: Polacy to mądry, dumny, odważny i pracowity Naród.

Post autor: CrazyVirus »

Raczej olałem sprawę uznając, że nawet jeśli to prawda to jest mocno koloryzowana.
Awatar użytkownika
paulo06
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 373
Rejestracja: 4 października 2012, 13:54

Re: Polacy to mądry, dumny, odważny i pracowity Naród.

Post autor: paulo06 »

wszedzie mowią za granica ze Polacy to alkoholicy,,,ciekawez czemu
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Polacy to mądry, dumny, odważny i pracowity Naród.

Post autor: dragoness »

dirtyang3el pisze:wszedzie mowią za granica ze Polacy to alkoholicy,,,ciekawez czemu
Ja też się dziwię, mając do czynienia np. ze Słowakami :hyhy:
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Polacy to mądry, dumny, odważny i pracowity Naród.

Post autor: antykieckowy »

dirtyang3el pisze:wszedzie mowią za granica ze Polacy to alkoholicy,,,ciekawez czemu
bo dla angoli, szwabów i innych zachodnich ludów wypicie flaszki wódki to wyczyn godny mistrza... a dla przeciętnego Polaka to po prostu jedna domówka. Na wschodzie zapewne uważają nas za abstynentów bo pijemy 2-3x mniej niż oni. W pewnym stopniu tradycja kształtuje to ile dane społeczeństwo pije i różnice często są niezrozumiałe i trudne do pojęcia dla "obcych".
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Polacy to mądry, dumny, odważny i pracowity Naród.

Post autor: dragoness »

antykieckowy pisze:
dirtyang3el pisze:wszedzie mowią za granica ze Polacy to alkoholicy,,,ciekawez czemu
bo dla angoli, szwabów i innych zachodnich ludów wypicie flaszki wódki to wyczyn godny mistrza... a dla przeciętnego Polaka to po prostu jedna domówka. Na wschodzie zapewne uważają nas za abstynentów bo pijemy 2-3x mniej niż oni. W pewnym stopniu tradycja kształtuje to ile dane społeczeństwo pije i różnice często są niezrozumiałe i trudne do pojęcia dla "obcych".
To chyba nie to... Polacy jak wypiją to ich "słychać i widać" niekoniecznie pozytywnie, raczej agresywnie.
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Polacy to mądry, dumny, odważny i pracowity Naród.

Post autor: antykieckowy »

dragoness pisze:
antykieckowy pisze:
dirtyang3el pisze:wszedzie mowią za granica ze Polacy to alkoholicy,,,ciekawez czemu
bo dla angoli, szwabów i innych zachodnich ludów wypicie flaszki wódki to wyczyn godny mistrza... a dla przeciętnego Polaka to po prostu jedna domówka. Na wschodzie zapewne uważają nas za abstynentów bo pijemy 2-3x mniej niż oni. W pewnym stopniu tradycja kształtuje to ile dane społeczeństwo pije i różnice często są niezrozumiałe i trudne do pojęcia dla "obcych".
To chyba nie to... Polacy jak wypiją to ich "słychać i widać" niekoniecznie pozytywnie, raczej agresywnie.
A słyszała szanowna feministka o angolach bawiących w Krakowie? Cichym i kulturalnym zachowaniem raczej tego nazwać nie można :P
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Polacy to mądry, dumny, odważny i pracowity Naród.

Post autor: dragoness »

A słyszała szanowna feministka o angolach bawiących w Krakowie? Cichym i kulturalnym zachowaniem raczej tego nazwać nie można
Wpływ polskich emigrantów :hyhy:
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Polacy to mądry, dumny, odważny i pracowity Naród.

Post autor: juve_fan »

piotrek pisze:z zalet? kombinatorstwo i improwizacja, wady to pewnie reszta. Osobiście mnie najbardziej wkurza ludzka (polacka) zazdrość, w innych krajach jakoś tego nie doświadczyłem.
A czego to w innym kraju miał Ci ktoś zazdrościć?
Przypisywanie określonych cech pewnym nacjom i doszukiwanie się w tym większych zależności jest delikatnie mówiąc ... niepowazne.
Owszem, można dokonywać tego typu zabiegów, kiedy mamy do czynienia z jakąkolwiek formą "kategoryzacji", ale i tak wynikają z tego mocno naciągane tezy. Doceniajmy nasz naród ze względu na określone fakty, nie bawiąc się w głupawe, radykalne osądy.

Ale jeśli już mam się bawić w takie gierki to obserwując pewne typy zachowań odrzuciłbym z tych 4 tytułowych określeń słowo "dumny". Jesteśmy obecnie zblazowani, zeszmaceni i odzierani z godności w sposób bezczelny, a mimo tego udajemy, że to tylko deszczyk pada (przykładów nie ma co wymieniać). Dumni to może byli nasi dziadkowie, ale z pewnością nie my. Co więcej, gdyby wziąć pod uwagę coś, co nazywa się "dumą narodową" to chyba byśmy się plasowali w rankingach gdzieś pomiędzy Nikaraguą a Bangladeszem.
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Polacy to mądry, dumny, odważny i pracowity Naród.

Post autor: antykieckowy »

śmieszek pisze:Ale jeśli już mam się bawić w takie gierki to obserwując pewne typy zachowań odrzuciłbym z tych 4 tytułowych określeń słowo "dumny". Jesteśmy obecnie zblazowani, zeszmaceni i odzierani z godności w sposób bezczelny, a mimo tego udajemy, że to tylko deszczyk pada (przykładów nie ma co wymieniać). Dumni to może byli nasi dziadkowie, ale z pewnością nie my. Co więcej, gdyby wziąć pod uwagę coś, co nazywa się "dumą narodową" to chyba byśmy się plasowali w rankingach gdzieś pomiędzy Nikaraguą a Bangladeszem.
aż chce się zacytować pewnego rzeszowiaka
http://danielszeligowski.natemat.pl/665 ... czynskiego
jak wygląda Polska według Kaczyńskiego. To Polska miernot, przeciętniaków i nieudaczników. Polska naiwnych i przegranych. Tych, którzy w życiu sobie nie radzą i potrzebują zbawczej ręki. Ręki Prezesa. Polak z wizji Kaczyńskiego to Polak słaby i przestraszony. Polak pozbawiony swej wartości. Może i samodzielny, ale bezbronny.
Wmawiajcie dalej Polakom, że są miernotami i nieudacznikami. To przecie takie patriotyczne i budujące dla narodu! :]
dobo
Obyty
Obyty
Posty: 50
Rejestracja: 10 marca 2011, 21:16

Re: Polacy to mądry, dumny, odważny i pracowity Naród.

Post autor: dobo »

juve_fan pisze:gdyby wziąć pod uwagę coś, co nazywa się "dumą narodową" to chyba byśmy się plasowali w rankingach gdzieś pomiędzy Nikaraguą a Bangladeszem.
I dobrze, bo duma narodowa to jeden z największych idiotyzmów. Dumnym można być z czegoś, co się osiągnęło, a przynależność do tego czy innego narodu to wynik przypadku. Włosi są dumni, że są Włochami, Amerykanie Amerykanami, Serbowie Serbami, Czeczeni Czeczenami, Ukraińcy Ukraińcami... wszyscy są z siebie dumni. Kretynizm. Równie dobrze można być dumnym z leworęczności albo genetycznej predyspozycji do raka jelita.
ODPOWIEDZ