Czy znacie dobrego psychologa?

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Czy znacie dobrego psychologa?

Post autor: zielony87 »

Taaa... Farmakoterapia... Ja pisałem wyraźnie - jak nie ma jakichś szczególnych problemów typu myśli samobójcze,to szkoda nawet chodzić,bo co to niby pomoże ? A farmakoterapia ? Po co ? Póki nie ma ryzyka,że coś sobie zrobi nie ma co nawet myśleć o faszerowaniu się jakimiś prochami,których zresztą przecież nie dostanie za darmo... A lepiej nie trafić do pokoju bez klamek, w naszym prymitywnym społeczeństwie to oznaczało by napiętnowanie do końca życia...
Parasol
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 303
Rejestracja: 2 lutego 2007, 19:51
Lokalizacja: Jasło

Re: Czy znacie dobrego psychologa?

Post autor: Parasol »

Jak najbardziej masz rację zielony87. Większość stanów depresyjnych mija sama. Farmakologia jest dla tych, co miesiącami nie mogą sobie ze sobą poradzić. Myśli samobójcze wcale nie są najgorsze. Brak snu, rezygnacja z pracy, z kontaktów z otoczeniem - nie należą do najprzyjemniejszych. Depresja nie ma nic wspólnego z pokojami bez klamek i raczej rzadko leczy się ją w szpitalu.
Jaślanka11
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 206
Rejestracja: 27 stycznia 2010, 22:14

Re: Czy znacie dobrego psychologa?

Post autor: Jaślanka11 »

Do Zielony 87
Widać, że należysz do tej części społeczeństwa, która zna się na medycynie lepiej od profesorów :hyhy: . Niestety są różne rodzaje depresji i często zaczyna się dość niewinnie. Jeśli będzie już miał myśli samobójcze, to czasem faktycznie zostaje tylko "pokój bez klamek", a wizyta u specjalisty ma temu zapobiec. Depresja to nie fanaberia tylko zaburzenia w fizjologi.
Brak napędu, męczliwość, zaburzenia snu, itp. to nie zawsze depresja a też objawy depresji mogą maskować inne schorzenia somatyczne. Może zrób najpierw podstawowe badania np. morfologię z rozmazem, poziom magnezu czy na co tam rodzinny sobie pozwoli, a jak będziesz potrzebował namiarów na dobrego psychiatrę to np. Na Jana Pawła P. Nigborowicz przyjmuje na NFZ.
Awatar użytkownika
a-tatutek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 289
Rejestracja: 28 czerwca 2010, 15:51

Re: Czy znacie dobrego psychologa?

Post autor: a-tatutek »

Jaślanka11 pisze:dobrego psychiatrę to np. Na Jana Pawła P. Nigborowicz przyjmuje na NFZ.
To w końcu gdzie on przyjmuje na NFZ a gdzie prywatnie?? ul Za Bursą 1, ul. Szopena 38 czy Jana Pawła??
Długo się czeka na wizytę??Ktoś wie może ile kosztuje prywatnie?
mała111
VIP
VIP
Posty: 532
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:23

Re: Czy znacie dobrego psychologa?

Post autor: mała111 »

a-tatutek pisze:
Jaślanka11 pisze:dobrego psychiatrę to np. Na Jana Pawła P. Nigborowicz przyjmuje na NFZ.
To w końcu gdzie on przyjmuje na NFZ a gdzie prywatnie?? ul Za Bursą 1, ul. Szopena 38 czy Jana Pawła??
Długo się czeka na wizytę??Ktoś wie może ile kosztuje prywatnie?
Na Jana Pawła masz poradnie chir-med-tel 13 44 36 542
Za Bursą jest szpital ,a poradnia psychiatryczna została przeniesiona na drugą stronę ulicy (przychodnia na Chopina)zadzwoń zapytaj ile się czeka -134437719
a prywatnie to koszt pewno ok.100zł
niewiemjaki
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 9 czerwca 2013, 12:26

Re: Czy znacie dobrego psychologa?

Post autor: niewiemjaki »

Nie tylko myśli samobójcze są objawem tego, że powinno się iść do lekarza. Choć czasem już występowały to z nimi sobie jeszcze radziłem, ze snem nie mam problemów ale niestety mam problemy z poczuciem własnej wartości, ze strachem że w tym kraju nie ma pracy, również przez swoje problemy nie jestem zdolny do pracy i jakiś czas temu zawaliłem swoją karierę gdyż była szansa pracować, inni by się o pracę bili ale w tym przypadku niestety zabrakło sił psychicznych. Ciągłe myśli że sie jest złym człowiekiem, ciągłe banie się o wszystko i ciągłe znajdywanie problemów tam gdzie inni ludzie by ich nie widzieli też potrafią człowieka wymęczyć. Do tego szukanie pracy która sprawiała by radość, choć w takim stanie chyba żadna się nie będzie podobać. Gdy to wszystko zbierze się w całość to naprawdę nie jest łatwo i chyba potrzebna jest pomoc, puki jeszcze człowiek potrafi o tym zdrowo myśleć.
mija
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 460
Rejestracja: 3 października 2011, 13:34

Re: Czy znacie dobrego psychologa?

Post autor: mija »

Swięta prawda to co napisałeś jak się jeszcze w pełni rozumie ,że z człowiekiem się coś dzieje i bez specjalisty się nie obejdzie to jeszcze jest szansa na to aby wziąść się za siebie , gożej jak nic z tym nie zrobimy i wtedy wszystko się pogłębia .Stany depresyjne nie stety lubią powracać wystarczy jakaś sytuacja więcej problemów i wszystko wraca jak bumerang trzeba być pod kontrolą.Polecam dr Nigborowicz przyjmuje na NFZ bardzo fajna kobitka ;)
Jaślanka11
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 206
Rejestracja: 27 stycznia 2010, 22:14

Re: Czy znacie dobrego psychologa?

Post autor: Jaślanka11 »

niewiemjaki pisze:Nie tylko myśli samobójcze są objawem tego, że powinno się iść do lekarza. Choć czasem już występowały to z nimi sobie jeszcze radziłem, ze snem nie mam problemów ale niestety mam problemy z poczuciem własnej wartości, ze strachem że w tym kraju nie ma pracy, również przez swoje problemy nie jestem zdolny do pracy i jakiś czas temu zawaliłem swoją karierę gdyż była szansa pracować, inni by się o pracę bili ale w tym przypadku niestety zabrakło sił psychicznych. Ciągłe myśli że sie jest złym człowiekiem, ciągłe banie się o wszystko i ciągłe znajdywanie problemów tam gdzie inni ludzie by ich nie widzieli też potrafią człowieka wymęczyć. Do tego szukanie pracy która sprawiała by radość, choć w takim stanie chyba żadna się nie będzie podobać. Gdy to wszystko zbierze się w całość to naprawdę nie jest łatwo i chyba potrzebna jest pomoc, puki jeszcze człowiek potrafi o tym zdrowo myśleć.
Psychiatra pomoże wyrównać nastrój, ale bez dobrego psychologa się tu chyba nie obejdzie. Trochę to może potrwać, ale skojarzone leczenie ( tzn. leki a przede wszystkim terapia) potrafią dużo zdziałać. Powodzenia
niewiemjaki
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 9 czerwca 2013, 12:26

Re: Czy znacie dobrego psychologa?

Post autor: niewiemjaki »

Dziękuję za wszelkie porady. A czy Wy myślicie, że leczenie na NFZ może być skuteczne, że pomogą i będą chcieli pomóc? Macie może jakieś przykłady bliskich lub znajomych, którzy byli w podobnym stanie i sobie poradzili?
Suzy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 19 sierpnia 2008, 15:38

Re: Czy znacie dobrego psychologa?

Post autor: Suzy »

uczęszczałam na nfz do psychoterapeuty i myślę, że przykładał się do mnie jako do pacjentki. Nie olewał sprawy, pomógł mi, nakierował na dobre tory i jestem za to wdzięczna :) Wydaje mi się, że bardziej pomogą właśnie na NFZ niż prywatnie...Prywatny pracuje nad pacjentem, a ten stwierdzi w pewnym momencie, że jest już ku lepszej drodze i skończy się dopływ gotówki....także powolutku, powolutku, bez szału.... Jestem bardziej za leczeniem na NFZ :)
niewiemjaki
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 9 czerwca 2013, 12:26

Re: Czy znacie dobrego psychologa?

Post autor: niewiemjaki »

A jakiś dobry psycholog na nfz w jaśle? Polecicie? Ile czeka się na wizytę?
Jaślanka11
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 206
Rejestracja: 27 stycznia 2010, 22:14

Re: Czy znacie dobrego psychologa?

Post autor: Jaślanka11 »

W Poradni Zdrowia Psychicznego na Szopena masz kilku. Niestety trochę się czeka ( przynajmniej do niektórych ) i musisz mieć skierowanie np. od rodzinnego.
mroweczkamadzia
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 13 maja 2011, 12:23

Re: Czy znacie dobrego psychologa?

Post autor: mroweczkamadzia »

Witam a czy ktos zna psychologa lub psychiatre z Jasła i okolic ktory zajmuje sie leczeniem uzaleznien glownie alkoholowych...bede wdzieczna za namiary
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Czy znacie dobrego psychologa?

Post autor: antykieckowy »

mroweczkamadzia pisze:Witam a czy ktos zna psychologa lub psychiatre z Jasła i okolic ktory zajmuje sie leczeniem uzaleznien glownie alkoholowych...bede wdzieczna za namiary
od uzależnień jest chyba pani Nigborowicz. Gabinet na Jana Pawła II, przed Lidlem, nad apteką
nuka13
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 11:29

Re: Czy znacie dobrego psychologa?

Post autor: nuka13 »

Witam!
Poproszę osoby doświadczone (które korzystały) o polecenie dobrego sprawdzonego psychologa dziecięcego - może być prywatnie.
Proszę o informację na pv.
pozdrawiam
ODPOWIEDZ