restauracja indyjska

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
MarioPuccini
Guru
Guru
Posty: 127
Rejestracja: 13 listopada 2012, 20:32

Re: restauracja indyjska

Post autor: MarioPuccini »

assasin20creed pisze:
MarioPuccini pisze:W Jaśle to możesz otworzyć zakład pogrzebowy, piekarnie i sklep z najniższej jakości odzieżą( tak żeby można było kupić duuużżżooooo za mało kasy).
Kuchnia indyjska kojarzy mi się przede wszystkim z 0,5 kg masła do każdej potrawy i kurczakiem. Nie zaryzykowałbym dlatego jedzenia takich rzeczy w Jaśle.Najtańszy tłuszcz masłopodobny z Careffoura za 1,75, kurczaki 3 sortu z Lidla....Słabo to widzę. Otwórz budę z szybkimi daniami i zapiekankami jak ta z pod Kauflanda.Smród spalonego tłuszczu w piątek niesie się aż pod moje mieszkanie na drugą stronę ulicy. A jednak ludzie jedzą...
No ja rozumiem jak to w Jaśle jest..
Jedzenie tutaj to nie tylko masło i kurczak ;)
uwierz mi że jest maaaasa pyszności :)
potrawy z ryżem, wołowina, okraszoty (mega pyszne !) sosy ostre itd, chleby z dodatkami, pakoras.. duużo by tego wymieniać :)
ale naprawdę to nie jest nudna kuchnia :)
a że składniki trzeba by było sprowadzać to wiem :)
sama kiedyś chciałam biryani w Polsce zrobić to masakra była :D
Ale powiem Ci że coś typu fast food (ale nie buda tylko mały lokalik) z takimi drobnostkami też myślałam (i np lassi jako napoje) :) oczywiście nie jakieś capiące ochydztwo bo tym się sama brzydzę :dobani:
Tzn. Ja pisałem z czym mi się kojarzy.Wiem, że to bogata kuchnia chociaż znam Ją pobieżnie a masło skojarzyło mi się z tym, że kiedyś oglądałem program kulinarny gdzie mieszkaniec Indii(???) na emigracji w warszawie prowadził taką kuchnię i do każdego robionego dania(większości) dawał kostkę masła.
Bardziej chodziło mi o to żeby zwrócić Twoja uwagę na to, że jeśli myślisz że pasją, sumiennością, zaangażowaniem, przygotowaniem, wiedzą, perfekcjonizmem, dbałością o szczegóły i pracowitością można coś osiągnąć w Jaśle to być może popełniasz błąd.
W Jaśle prace nad indyjską knajpą zaczyna sie od znalezienia kreatywnego księgowego, łapówki w sanepidzie i wydeptywanie scieżek do UP, US i UM i to nawet nie jest ironia.
Popatrz jak w Jaśle funkcjonują nasi lokalni przedsiębiorcy jak np.R.Rydarowicz- fikcyjny właściciel Galerii Jasło. Galeria łamie chyba większośc przepisów BHP i innych, nie mówiąc o metrowych pęknięciach na ścianie w pośpiechu budowanego budynku i jakoś dalaej sobie stoi otwarta.Jasielska rzeczywistość potrafi złamać nawet pasjonatów.
Ja mogę tylko zadeklarować życzenia powodzenia i obiecać, że jeśli Ci się uda to może nie systematycznie ale na opewno regularnie będe odwiedzał to miejsce.
PS.
Właścicielem "Chińczyka" jeśli mówimy o tym samym był chyba Pan K.On nawet nie wie czy Chiny to Afryka, Ameryka Płd, kontynent czy morze.Nie mylmy tego co robił z kuchnią.
assasin20creed
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 60
Rejestracja: 21 stycznia 2013, 20:25

Re: restauracja indyjska

Post autor: assasin20creed »

aa to takie cwaniaki są :D haha
a masło to mnie się zdaje że do butter chicken sie daje tylko :)
oo to galeria aż tak się rozpada :/
no a o chińczyka to mi nie chodziło o tego (nawet nie wiedziałam że w Jaśle był jakiś chińczyk :D )
ja jadłam w Niemczech u Chińczyka i nawet taki mi nie podszedł :D
no i dziękuję za życzenia :) zobaczymy jak to będzie :)
Awatar użytkownika
Laura Diaz
VIP
VIP
Posty: 500
Rejestracja: 10 października 2007, 11:45
Lokalizacja: Jasło

Re: restauracja indyjska

Post autor: Laura Diaz »

W Krośnie Bengol jakoś się trzyma. Jakieś tam hinduskie wynalazki mają, ale bardziej to chyba podjeżdża pod polską kuchnię z nutą orientalną :) No ale Krosno to większe miasto, więcej firm i więcej klientów z pieniędzmi.
czekoczekolada
Obyty
Obyty
Posty: 56
Rejestracja: 9 maja 2012, 22:04

Re: restauracja indyjska

Post autor: czekoczekolada »

Gdyby sie taka pojawiła to jak najbardziej bym sie wybrała do takiej restauracji ;)
życze powodzenia :)
assasin20creed
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 60
Rejestracja: 21 stycznia 2013, 20:25

Re: restauracja indyjska

Post autor: assasin20creed »

hehe dziękujemy ;)
choć nie wiem kiedy (jeśli wogóle) miałby się taki lokal pojawić .. Ale coś się pomyśli :)
AbsurdB
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 22
Rejestracja: 9 grudnia 2012, 23:39

Re: restauracja indyjska

Post autor: AbsurdB »

Indyjska tak ale z duszą i w miarę tanim jedzeniem.W Bengolu w Krośnie jak byłem ceny zbijały z nóg a było to jakieś 5 lat temu.Potrawy były oparte na bazie ryżu z dużą ilością curry. Co z tego że otworzono w Rynku 2 nowe restauracje jak obie z prędkością kosmiczną pikują w dół. 2 pierwsze tygodnie super później okazuje się że właściciel myślał ze odrobi włożone pieniądze w tydzień i się zaczyna.. Garmażerka to kopalnia złota tylko jak nie obsługuje idiota. Koszt wyprodukowania pizzy z dowozem do klienta to ok.5 zł a ja koszę 17-21zł, hamburger to 1,5zł a jest 4,5 do 5,5zł. zapiekanki najtańszy koszt produkcji to ok.1 zł.Ciemny naród to kupi!

Jedzenie powinno być przyjemnością za rozsądną cenę.Jeżeli burrito w Polandii kosztuje tyle co USA.... kilogram kiełbasy swojskiej w Jaśle tyle co w polskim sklepie w Londynie to zadaję sobie pytanie co jest w Polandii rozsądną ceną?
Awatar użytkownika
wolf
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 5 grudnia 2009, 19:03

Re: restauracja indyjska

Post autor: wolf »

AbsurdB pisze:Indyjska tak ale z duszą i w miarę tanim jedzeniem.W Bengolu w Krośnie jak byłem ceny zbijały z nóg a było to jakieś 5 lat temu.Potrawy były oparte na bazie ryżu z dużą ilością curry....
W Bengolu z cenami nic się nie zmieniło. Jaką by nie zamówić potrawę, to czuć tylko curry.
assasin20creed
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 60
Rejestracja: 21 stycznia 2013, 20:25

Re: restauracja indyjska

Post autor: assasin20creed »

hmm szkoda że serwują same curry :/ bo są też jedzenia np z mango, szpinak z kurczakiem z domowym robionym serem (mniam), soczewica, kischererbsen (ciecierzyca?), oberżyny, okraszoty (genialne "lady finger" ;) ) grillowane w tandorii mięso.. no masa tego :) nawet myślałam żeby na początek taki malutki lokalik otworzyć z pakoras i takimi prostszymi rzeczami i sprawdzić czy sie ludziom spodoba :)
Pan Woytek
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 20 stycznia 2013, 18:26

Re: restauracja indyjska

Post autor: Pan Woytek »

Spodoba, spodoba, ja sie z pewnością skuszę :super:
CYNGIEL
VIP
VIP
Posty: 1900
Rejestracja: 17 lipca 2011, 10:02

Re: restauracja indyjska

Post autor: CYNGIEL »

assasin20creed pisze:hmm szkoda że serwują same curry :/ bo są też jedzenia np z mango, szpinak z kurczakiem z domowym robionym serem (mniam), soczewica, kischererbsen (ciecierzyca?), oberżyny, okraszoty (genialne "lady finger" ;) ) grillowane w tandorii mięso.. no masa tego :) nawet myślałam żeby na początek taki malutki lokalik otworzyć z pakoras i takimi prostszymi rzeczami i sprawdzić czy sie ludziom spodoba :)
Od samego czytania ślinka w ustach .Zaryzykuj.Zrób to. :orany:
Awatar użytkownika
Strange Love
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 31 maja 2010, 15:35

Re: restauracja indyjska

Post autor: Strange Love »

Tak, tak i jeszcze raz tak dla indyjskiego jedzonka. Jeśli by była taka w Jaśle na pewno bym odwiedzała i to często. Jeśli oczywiście jedzenie byłoby naprawde indyjskie jak na nasze polskie warunki ;)
assasin20creed
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 60
Rejestracja: 21 stycznia 2013, 20:25

Re: restauracja indyjska

Post autor: assasin20creed »

noo to trzeba będzie doobrze pomyśleć o tym :) skoro tak się podoba :)
michalr607
Guru
Guru
Posty: 105
Rejestracja: 11 maja 2012, 22:07

Re: restauracja indyjska

Post autor: michalr607 »

powiem że jakby to było naprawdę smaczne indyjskie jedzonko to wolałbym iść np.raz w tygodniu tam i zjeść porządnie niż dwa razy jakąś pizze zamówić.tak więc jestem za otwarciem takiej restauracji
assasin20creed
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 60
Rejestracja: 21 stycznia 2013, 20:25

Re: restauracja indyjska

Post autor: assasin20creed »

kurde no jakbym mogła too bym wam tu takie jedzenie wysłała :D bo jest naprawdę genialne :) noo a stali klienci dostaja np jakiś likier mango do spróbowania i takie tam :)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18365
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: restauracja indyjska

Post autor: dragoness »

Kurcze, a przy rondzie Solidarności otwiera się kolejna kebabiarnia, a więc może pomysł na indyjską nie jest taki zły? Ile można tych kebabów?
ODPOWIEDZ