restauracja indyjska

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
assasin20creed
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 60
Rejestracja: 21 stycznia 2013, 20:25

restauracja indyjska

Post autor: assasin20creed »

Witam :)
Co byście powiedzieli na to żeby otworzyć restaurację indyjską w Jaśle?
areo1234
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 16 października 2009, 18:56

Re: restauracja indyjska

Post autor: areo1234 »

jestem za:)
assasin20creed
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 60
Rejestracja: 21 stycznia 2013, 20:25

Re: restauracja indyjska

Post autor: assasin20creed »

choć sama nie wiem czy by się takie coś kręciło w Jaśle.. W większych miastach na pewno.. :)
mastkalandar
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 11 grudnia 2012, 17:50

Re: restauracja indyjska

Post autor: mastkalandar »

Moim zdaniem dobry pomysł, jeśli ktoś faktycznie zna się na rzeczy ;) Tylko żeby nie było tak, że przepisy z neta, produkty byle jakie a kucharze bez styczności z daniami orientalnymi. Wbrew pozorom w naszym małym Jaśle dużo jest miłośników kultury i kuchni Wschodu ;)
assasin20creed
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 60
Rejestracja: 21 stycznia 2013, 20:25

Re: restauracja indyjska

Post autor: assasin20creed »

Mój pewien znajomy (Pakistańczyk) ma właśnie taką restaurację w Niemczech. I wydaje mu się że w Polsce można by więcej zarobić bo tutaj steuer żre kasy że masakra a poza tym mało jest tego typu kuchni w Polsce. Jedzenie naprawdę super. Kucharz byłby taki sam co tutaj. No i parę miejsc pracy też by było :)
Pan Woytek
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 20 stycznia 2013, 18:26

Re: restauracja indyjska

Post autor: Pan Woytek »

Doskonały pomysł, popieram inicjatora :hurra:
Awatar użytkownika
obiektywnyObserwator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 27 maja 2010, 16:16

Re: restauracja indyjska

Post autor: obiektywnyObserwator »

Pomysł dobry ale na Rzeszów, Kraków, Wrocław a nie Jasło.
I kto tu będzie do tego chodził? Pizzerie ledwie zipią a a pizza to jedno z pospolitszych
i tańszych dań a co dopiero jakiś orient. Nie przewiduję długiej kariery dla takiej
restauracji.
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: restauracja indyjska

Post autor: Jozin »

Niestety podzielam zdanie poprzednika. Żałuję, że tak późno odkryłem Greka. Jak trzeci raz się wybierałem to już było pozamiatane....
MarioPuccini
Guru
Guru
Posty: 127
Rejestracja: 13 listopada 2012, 20:32

Re: restauracja indyjska

Post autor: MarioPuccini »

W Jaśle to możesz otworzyć zakład pogrzebowy, piekarnie i sklep z najniższej jakości odzieżą( tak żeby można było kupić duuużżżooooo za mało kasy).
Kuchnia indyjska kojarzy mi się przede wszystkim z 0,5 kg masła do każdej potrawy i kurczakiem. Nie zaryzykowałbym dlatego jedzenia takich rzeczy w Jaśle.Najtańszy tłuszcz masłopodobny z Careffoura za 1,75, kurczaki 3 sortu z Lidla....Słabo to widzę. Otwórz budę z szybkimi daniami i zapiekankami jak ta z pod Kauflanda.Smród spalonego tłuszczu w piątek niesie się aż pod moje mieszkanie na drugą stronę ulicy. A jednak ludzie jedzą...
Pan Woytek
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 20 stycznia 2013, 18:26

Re: restauracja indyjska

Post autor: Pan Woytek »

Nie podcinajcie dziewczynie skrzydeł. Może gdyby jedzenie było faktycznie dobre (ale nie takie pseudo indyjskie;) to klienci by się znaleźli. Były już próby z chińskim jedzeniem (ale to była totalna porażka, bo jedzenie nawet obok chińskiego nie leżało i może w tym tkwił błąd, a nie w cenach czy braku chętnych). Według mnie w Jaśle jest potencjał na fajną orientalna knajpę, albo przynajmniej tego rodzaju jedzonko na wynos. Piszę o chińskim trochę z egoistycznych pobudek, bo wolę taką kuchnię, ale indyjskim tez nie pogardzę.
CYNGIEL
VIP
VIP
Posty: 1900
Rejestracja: 17 lipca 2011, 10:02

Re: restauracja indyjska

Post autor: CYNGIEL »

Spróbować można ,ale samo jedzenie to nie wszystko.Lokalizacja, wystrój,atmosefra,bo jak piszesz to ma być resturacja a nie punkt gastronomiczny.Pod uwagę należy wziąść również ceny,bo społeczeństwo jasielskie nie bardzo bogate.
assasin20creed
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 60
Rejestracja: 21 stycznia 2013, 20:25

Re: restauracja indyjska

Post autor: assasin20creed »

MarioPuccini pisze:W Jaśle to możesz otworzyć zakład pogrzebowy, piekarnie i sklep z najniższej jakości odzieżą( tak żeby można było kupić duuużżżooooo za mało kasy).
Kuchnia indyjska kojarzy mi się przede wszystkim z 0,5 kg masła do każdej potrawy i kurczakiem. Nie zaryzykowałbym dlatego jedzenia takich rzeczy w Jaśle.Najtańszy tłuszcz masłopodobny z Careffoura za 1,75, kurczaki 3 sortu z Lidla....Słabo to widzę. Otwórz budę z szybkimi daniami i zapiekankami jak ta z pod Kauflanda.Smród spalonego tłuszczu w piątek niesie się aż pod moje mieszkanie na drugą stronę ulicy. A jednak ludzie jedzą...
No ja rozumiem jak to w Jaśle jest..
Jedzenie tutaj to nie tylko masło i kurczak ;)
uwierz mi że jest maaaasa pyszności :)
potrawy z ryżem, wołowina, okraszoty (mega pyszne !) sosy ostre itd, chleby z dodatkami, pakoras.. duużo by tego wymieniać :)
ale naprawdę to nie jest nudna kuchnia :)
a że składniki trzeba by było sprowadzać to wiem :)
sama kiedyś chciałam biryani w Polsce zrobić to masakra była :D
Ale powiem Ci że coś typu fast food (ale nie buda tylko mały lokalik) z takimi drobnostkami też myślałam (i np lassi jako napoje) :) oczywiście nie jakieś capiące ochydztwo bo tym się sama brzydzę :dobani:
assasin20creed
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 60
Rejestracja: 21 stycznia 2013, 20:25

Re: restauracja indyjska

Post autor: assasin20creed »

Pan Woytek pisze:Nie podcinajcie dziewczynie skrzydeł. Może gdyby jedzenie było faktycznie dobre (ale nie takie pseudo indyjskie;) to klienci by się znaleźli. Były już próby z chińskim jedzeniem (ale to była totalna porażka, bo jedzenie nawet obok chińskiego nie leżało i może w tym tkwił błąd, a nie w cenach czy braku chętnych). Według mnie w Jaśle jest potencjał na fajną orientalna knajpę, albo przynajmniej tego rodzaju jedzonko na wynos. Piszę o chińskim trochę z egoistycznych pobudek, bo wolę taką kuchnię, ale indyjskim tez nie pogardzę.
Chińskie jedzenie :D nie dziękuję :D byłam u Chińczyków i za fiksa mi jedzenie nie podeszło :D kombinowałam na wszelkie sposoby ale nie .. tak jak pisałam poprzednio jakieś coś w stylu fast food w małym lokaliku :) fajnie przystrojony i wogóle :ok: wydaje mi się że byłoby git
asia77
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 248
Rejestracja: 2 września 2011, 14:38

Re: restauracja indyjska

Post autor: asia77 »

Ja myślę, że to bardzo fajny i trafiony pomysł. Jak byłam na studiach to odwiedzałam czasami takie lokale a tutaj w Jaśle czegoś takiego nie ma. Ale rzeczywiście musi być to restauracja z wystrojem i jedzeniem indyjskim a nie jakaś buda jak ta koło kauflanda. Jak będzie chętnie skorzystam.
assasin20creed
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 60
Rejestracja: 21 stycznia 2013, 20:25

Re: restauracja indyjska

Post autor: assasin20creed »

asia77 pisze:Ja myślę, że to bardzo fajny i trafiony pomysł. Jak byłam na studiach to odwiedzałam czasami takie lokale a tutaj w Jaśle czegoś takiego nie ma. Ale rzeczywiście musi być to restauracja z wystrojem i jedzeniem indyjskim a nie jakaś buda jak ta koło kauflanda. Jak będzie chętnie skorzystam.
no dokładnie :) ja pamiętam jak na dworcu była taka mała buda... w lecie nie dało się wytrzymać :kwasny:
ODPOWIEDZ