z niemowlakiem na jasielski basen

Wydarzenia i komentarze z Jasła
jaślanka85
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 29 sierpnia 2011, 23:00

z niemowlakiem na jasielski basen

Post autor: jaślanka85 »

Witam, czy ktoś z was chodzi na jasielski basen z niemowlakiem?? Czy woda jest czysta , ciepła i w ogóle czy dużo dzieci chodzi, czy są jakieś zajęcia dla takich małych brzdąców?? Wiem, że w Rzeszowie jest specjalny basen przeznaczony dla takich dzieci ale ja chciałabym regularnie przynajmniej raz w tygodniu chodzić wiec dalekie dojazdy odpadają ....proszę o opinię:)
oth
VIP
VIP
Posty: 980
Rejestracja: 14 lipca 2011, 12:36

Re: z niemowlakiem na jasielski basen

Post autor: oth »

jak stary ten niemowlak? moim zdaniem minimum 2 lata musi być, woda jest mocno chlorowana i dzieci lubią sikać do niej. Poza tym temperatura jest ta sama w brodziku i w głównym basenie, ponoć dla takich maluszków za zimna.
I jak sobie wyobrażasz dziecko w pampersiku w wodzie?
jaślanka85
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 29 sierpnia 2011, 23:00

Re: z niemowlakiem na jasielski basen

Post autor: jaślanka85 »

Mój niemowlak ma 6 miesięcy i są pampersy przeznaczone do kąpieli w basenie :)
Awatar użytkownika
Mała_Miczitanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 218
Rejestracja: 24 czerwca 2009, 11:00

Re: z niemowlakiem na jasielski basen

Post autor: Mała_Miczitanka »

Są takie specjalne pieluchy na basen dla dzieci, na wierzchu jakby z folii, które nie przemakają. W brodziku przecież jest cieplejsza woda niż w dużym basenie. Ja spróbowałabym na Twoim miejscu raz pójść, zawsze można z basenu wyjść jeśli będzie coś nie w porządku.
jaślanka85
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 29 sierpnia 2011, 23:00

Re: z niemowlakiem na jasielski basen

Post autor: jaślanka85 »

Pytanie do oth Skąd wiesz że temperatura jest taka sama w brodziku jak i w dużym basenie?? jesteś tego pewna czy mówisz tak bo Ci się tak wydaje??
Awatar użytkownika
Murek
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 18 kwietnia 2011, 20:17

Re: z niemowlakiem na jasielski basen

Post autor: Murek »

ja też jestem ciekawa jak to jest z takimi maluszkami na basenie ja bym bardzo poszła mój 4 miesięczny syn uwielbia wodę.
oth
VIP
VIP
Posty: 980
Rejestracja: 14 lipca 2011, 12:36

Re: z niemowlakiem na jasielski basen

Post autor: oth »

a to nie wiedziałem że są takie pieluszki.
Jesteś pewna że jest cieplejsza? Ja bym powiedział że jest ta sama, i znajoma która chodzi z 2 letnia córeczką też mówi że nie jest cieplejsza.
Ale ja bym zapytał lekarza o ten chlor i o bakterie na basenie. 6 miesięcy wydaje się troche wcześnie.
oth
VIP
VIP
Posty: 980
Rejestracja: 14 lipca 2011, 12:36

Re: z niemowlakiem na jasielski basen

Post autor: oth »

jaślanka85 pisze:Pytanie do oth Skąd wiesz że temperatura jest taka sama w brodziku jak i w dużym basenie?? jesteś tego pewna czy mówisz tak bo Ci się tak wydaje??
pewny nie jestem na 100%, kilka razy przechodziłem z jacuzzi do basenu przez brodzik i opinia znajomej, poza tym na tablicy jest podana temperatura wody (jedna).
mała111
VIP
VIP
Posty: 532
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:23

Re: z niemowlakiem na jasielski basen

Post autor: mała111 »

chodziłam z nieco starszą córką Oth ma racje tez nie wyczułam żeby w brodziku woda była cieplejsza wg. mnie jak na 6 miesięcznego malucha zdecydowanie za zimna jak na tę porę roku :/
Awatar użytkownika
nielegalny1910
VIP
VIP
Posty: 598
Rejestracja: 4 maja 2010, 10:06
Lokalizacja: SZOPENA

Re: z niemowlakiem na jasielski basen

Post autor: nielegalny1910 »

Powiem tak dawno na basenie Jasielskim nie byłem ale moja opinia jest taka. Faktycznie woda jest cieplejsza w brodziku ale to jakieś 5 - 8 stopni więcej i nic z tym związane :) . Fakt faktem widać rodziców z maleństwami na basenie ale tyle co wiem lepiej by dziecko miało już ukończony roczek ( czyt. różne bakterie chlor itd ) według mnie 6 miesięczny , albo jak to wspomniała jeszcze wyżej Murek z 4 miesięcznym nie brałbym się absolutnie na basen :| . Jeśli miałbym już wybrać to wolałbym dojechać do Strzyżowa to dość nie daleko , a tam jest fajny ciepły brodzik dla dzieci. Jest coś takiego by uczyć dzieci od samego początku pływać ale dziecko musi mieć ukończone przynajmniej ponad rok. :)
lenkamii
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 274
Rejestracja: 28 grudnia 2008, 21:14

Re: z niemowlakiem na jasielski basen

Post autor: lenkamii »

Jest coś takiego by uczyć dzieci od samego początku pływać ale dziecko musi mieć ukończone przynajmniej ponad rok.


Totalna bzdura!

Dzieci do 6 mc mają taką fajną sprawę że jak dasz je podwodę to buźki nie otwierają i potrafią chwilkę wytrzymac pod wodą ale zanika to po 6mc. Ja córka pierwszy raz byłam na basenie w Jaśle jak mała miała chyba nie cały 6mc. Byłyśmy na basenie pół godziny bo robiło się chłodno jak dla niej.
I basen w Jaśle jest o tyle dobry że woda jest ozonowana a nie chlorowana jak w Gorlicach
Rita
Guru
Guru
Posty: 122
Rejestracja: 6 marca 2011, 11:50

Re: z niemowlakiem na jasielski basen

Post autor: Rita »

Ja z moim synkiem byłam na basenie w Jaśle jak miał 11 miesięcy. Byliśmy 50minut, bo póżniej tak jak pisała lenkamii robiło się dla niego chłodno. Natomiast w 12 miesiącu byłam kilka razy na basenie odkrytym i tam było o tyle wygodniej w brodziku, że mały chodził sobie po dnie. Na krytej pływalni woda jest wyższa i trzeba dziecko trzymać na rękach. Móch wprost uwielbia wodę (jak jego mama :) )

Ja pampersy do pływania kupowałam w Biedronce, ale wiem że w Rossmannie też są.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Laura Diaz
VIP
VIP
Posty: 500
Rejestracja: 10 października 2007, 11:45
Lokalizacja: Jasło

Re: z niemowlakiem na jasielski basen

Post autor: Laura Diaz »

Z tego co wiem, to w innych miastach na basenach organizowane są specjalne zajęcia dla mam z niemowlakami, oglądałam jakieś filmiki na necie, super widok jak te dzieciaczki pływają, wychodzi im to tak naturalnie :) Szkoda że na naszym basenie nie ma takich zajęć, ja bym z moją malutką chętnie się wybrała, i na pewno inni chętni też by się znaleźli. Zawsze to raźniej w grupie, i dla dzieci większa zabawa, i dla rodziców ;) Moja dziewczynka ma dopiero 2,5 miesiąca, ale jak będzie miała z 5, 6, to na pewno pójdziemy popływać:)
jaslanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 231
Rejestracja: 17 czerwca 2009, 14:25

Re: z niemowlakiem na jasielski basen

Post autor: jaslanka »

Oczywiście, w innych miastach są zajęcia adaptacji do środowiska wodnego dla maluchów. Aby takie zajęcia mogły się odbywać muszą być spełnione pewne warunki. Woda podgrzana do odpowiedniej temperatury, wydzielony basen dla maluchów /na początku mały, bo w miarę adaptacji maluchy radzą sobie bardzo dobrze na głębokiej wodzie :)/. A na jasielskim basenie przy takim obłożeniu ciężko zarezerwować cały mały basen dla niemowląt, a nawet niemożliwe, a później podgrzać wodę w dużym basenie do 30 st. I przypuszczam, dlatego nikt się nie decyduje na prowadzenie takich zajęć. Szkoda.
Do 4-go roku życia dziecko adaptuje się do środowiska wodnego, czyli o nauce pływania w pełnym słowa znaczeniu nie ma co mówić tylko o adaptacji. Potem w zależności od chęci dziecka. Nauka rozpoczyna się w wieku 5-6 lat ale jak dziecko jest chętne do nauki, a nie na siłę bo rodzice tego chcą. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów :)
Włos
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 358
Rejestracja: 12 czerwca 2015, 09:00

Re: z niemowlakiem na jasielski basen

Post autor: Włos »

Warto.

Jeśli się chce złapać kurzajki lub inne choroby
ODPOWIEDZ