Krav Maga w Jaśle

wszystkie inne sporty, Rugby, Siatkówka, Baseball, Tenis, Judo, Karate
kubatron
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 27 listopada 2010, 23:00

Krav Maga w Jaśle

Post autor: kubatron »

Witam, mam okazje was zaprosić po raz kolejny na treningi Krav Maga w Jaśle, sekcja Krav Maga robi nowy nabór do sekcji która rozpoczyna swój start 27 Wrzesznia w Szkole Podstawowej Nr 2.

PIERWSZY TRENING GR POCZĄTKUJĄCEJ
WTOREK 27 WRZESIEŃ godz 17:30 SZKOŁA PODSTAWOWA nr 2,
ul. A. KORALEWSKIEGO( wejście od ul. T. Czackiego)

Musisz tam być, pierwszy trening DARMOWY - Przyjdź poćwicz i zobacz naprawdę warto :)

Wiecej info: http://kravmaga-podkarpacie.pl/ lub priv
lukas24091987
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, 22:27

Re: Krav Maga w Jaśle

Post autor: lukas24091987 »

Witam!
Czy treningi beda odbywac sie tylko 1x w tyg. ? Jaka jest cena za treningi?
kubatron
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 27 listopada 2010, 23:00

Re: Krav Maga w Jaśle

Post autor: kubatron »

Treningi na dzień dzisiejszy się będą odbywać jeden raz w tygodniu, chyba że liczba chętnych będzie duża to jest brane pod uwagę zwiększenie intensywności.
Cena nie jest określona za treningi gdyż ustala to trener, w tamtym roku dla sekcji początkujących było to 200zł/3 miesięczny kurs , czyli płaciliśmy 200zł za 3 miesiące i nic nas nie interesowało, oprócz sprzętu który jest wymagany, a tu dochodzi koszt: Rekawice: MMA/BOKSERSKIE (ale bardziej polecane są MMA) to koszt ok. 65zł, do sparingów są one potrzebne + obowiązkowo ochraniacz na krocze to koszt 25zł oraz szczęka na zęby według włąsnego uznania, ale wiadomo że to lepiej też mieć. Myślę że koszty nie są jakoś wygórowane, wiadomo sprzęt to też znaczna kwota ale to się kupuje już na dłuższy czas i można to używać także poza sekcja lub na innych sekcjach, a ochraniacz na zęby na górna i dolną szczeke z renomowanej firmy Everlast to koszt 25zł. A treningi są konkretne, nie ma jakiegoś obijania czy ściemniania, prowadzi konkretny trener, daje wycisk że się czuje po każdym treningu każde mieśnie we własnym ciele i zmeczenie do skrajności.
Dla ludzi którzy nie wiedzą co to jest Krav Maga, jest to Izraelski System Samoobrony Walki Wrecz, wymyślony na potrzeby wojska co potem ewoluowało do różnych jednostek na świecie. Prowadzona przez PSZKM (Podkarpacka Szkołe Krav Maga) sekcja jest International Krav Maga Federation. W Krav Maga jest zawarte praktycznie wszystko, od ataków na ulicy poprzez duszenie, noże, pałki typu baton, ataki w barach, na imprezach, w autobusie, parku itp itd.
Trener stara się uczyć walke w stójce jak i w parterze i wiele innych :) Przyjdźcie i zobaczcie, warto jeśli chcesz trenować coś co w realnym swiecie moze Ci pomoc :)
Wiecej nei bede sie rozpisywał, warto przyjśc i potrenowac a nie pozaluje sie :)
lukas24091987
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, 22:27

Re: Krav Maga w Jaśle

Post autor: lukas24091987 »

Jeszcze takie pytanie, skoro w Krav Madze sa stopnie szkoleniowe(zaawansowania) to czy sa jakies zdawki itd. ???
oth
VIP
VIP
Posty: 980
Rejestracja: 14 lipca 2011, 12:36

Re: Krav Maga w Jaśle

Post autor: oth »

Mam jedno pytanie, jak to wygląda z uczestnikami? Jest jeden termin w tygodniu, więc rozumiem że wszyscy ćwiczą razem, w tym dzieci kobiety?
Pytam bo sam mam swoją wagę i wzrost (187cm, 115kg), i kiedyś byłem w Anglii na treningu gdzie właśnie była grupa mieszana i dla mnie to było komiczne, nie miałem z kim sparować, ludzie wysiadali kondycyjnie. Jak to wygląda pod tym wzgledem?
kubatron
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 27 listopada 2010, 23:00

Re: Krav Maga w Jaśle

Post autor: kubatron »

W Krav Maga sa stopnie od P1-P5 (poczatkujace) do G1-G5(zaawansowane) oraz potem juz wyzsze itp itd etc. tak są zdawki, w tym roku były w czerwcu.
co do pytania oth: dzieci raczej nie trenują , warunkiem jest pełnoletnośc lub zgoda trenera, np trenuje u nas chłopaczek co ma 15 lat i trener mu pozwolil i od rodzicow tez mial zgode , wiecej takich było. pod tym wzgledem to wyglada tak ze na ulicy nie bedziesz chyba sobie szukał przeciwnika o Twoim wzroscie/wadze ? no wiec tu raczej sa sparingi ogolne, trafiasz na mniejszego to nie sparujesz tak aby mu połamac rece czy złamać nos, bo to tylko sparing, sprawdzajacy Ciebie i jego, ale trafisz na wiekszego to wtedy mozesz sie bardziej sprobowac. uwierz ze u nas na sekcji jest duzo osob które sa wieksze i mniejsze ale do tej pory nikt nie narzekałze nie ma z kim sparowac. a co do kondycji, to zalezy od tego czy ktos cos trenuje czy nie trenuje i czy wytrzyma pierwsze trening a na koncu bedzie mial sily na pare sparingow.
xmachild
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 29 kwietnia 2009, 15:53

Re: Krav Maga w Jaśle

Post autor: xmachild »

Podejrzewam że będzie grupa mieszana jak w latach poprzednich, jednakże weź pod uwage że Kravke w IKMFie ćwiczą ludzie z ukończonym 16tym rokiem życia a w małych maisteczkach nie jest też tak popularna wsórd kobiet. Przez ostatnie dwa sezony chodziły zaledwie 3 dziewczyny. Bez problemu znajdziesz kogoś z podobnymi warunkami fizycznymi. Sam trenowałem u Andrzeja przez 3 lata i z ręką na sercu polecam go jako żetelnego instruktora. Do każdego uczestnika podchodzi w sposób indywidualny, bacznie dogląda i poprawia. Ciągle udizela wskazówek i wymaga dyscypliny :D btw w mojej opini nie znajdziesz nic lepszego na podkarpaciu. pozdrawiam i zachecam
oth
VIP
VIP
Posty: 980
Rejestracja: 14 lipca 2011, 12:36

Re: Krav Maga w Jaśle

Post autor: oth »

Ok dzięki za odpowiedzi panowie. Brzmi dużo lepiej. Pewnie się pojawie predzej czy pozniej. Pozdrawiam
lukas24091987
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, 22:27

Re: Krav Maga w Jaśle

Post autor: lukas24091987 »

200zl za trzy miesiace-troche wygorowana cena jak za jeden trening w tygodniu przez 3miesiace.Na boksie placi sie 100zl miesiecznie, treningi 2xtyg, na jui-jitsu 80zl-tez 2xtyg,karate oyama 2-3xtyg - 50zl. Wystarczy zapytac kogos obeznanym w temacie SW zeby sie przekonac ze potrzeba minimalnie 3treningi w tyg. zeby sie cos nauczyc-no jeszcze 2 ujda jesli to rekreacja, ale wg. mnie cena jest za wysoka jak na 1xtyg.Wy tak nie sadzicie???
kubatron
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 27 listopada 2010, 23:00

Re: Krav Maga w Jaśle

Post autor: kubatron »

Co do boksu to sie wypowiem bo wiem jak było, na poczatku było bodajze 80zł + sprzęt + ubezpieczenie i badanie EEG specjalne co podobno tylko w RZ można było zrobić to też koszty nie małe, ludzie chodzili na boks na poczatku multum ludzi, potem coraz mniej i mniej było. Nie wiem, wydaje mi się ze trzeba tez brac pod uwage ilosc chetnych na takie chodzenie, bo zaznaczyłem na poczatku ze jesli bedzie wieksza ilosc chetnych to i drugi trening sie zrobi a Krav'ka nie jest tak rozpowszechniona jak Ju-jitsu czy inne sztuki o których ludzie wiedzą i chodzą. to takie moje spojrzenie z tej strony :)
lukas24091987
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, 22:27

Re: Krav Maga w Jaśle

Post autor: lukas24091987 »

Jeszcze takie pytanie, jak prowadzone sa treningi: czy ten kurs ma jakis ,,autorski program nauczania'' tzn. czy sa uczone od poczatku elementy/techniki boksu,kopniec,obrony,walka w parterze itp. Bo zakladajac nauke od kompletnych podstaw typu: prawidlowa pozycja, podstawowe kopniecia/uderzenia to zeby to w miare dobrze wycwiczyc to potrzeba z rok czasu(przy treningach wiecej niz raz w tygodniu) a tutaj jeszcze walka w parterze. Zapewne ulatwienie beda mieli chlopaki z innych stylow walki ktorzy juz maja opanowane podstwy kopniec/uderzen czy chwytow-pozostanie im tylko do wycwiczenia taktyka i pare innych chwytow markowych Krav-Magi.Zatem tez oni powinni byc w innej grupie zaawansowania, bo po co uczyc sie jak kopac i uderzac jak oni juz to umieja, szkoda marnowania czasu a zatem powinien byc dla nich trening ,,doksztalcajacy''czyli uczenie technik Krav-Magi a nie uczenie jak uderzac np. prawy prosty czy jak kopac low-kicka.Czy sie ze mna zgadzacie???
oth
VIP
VIP
Posty: 980
Rejestracja: 14 lipca 2011, 12:36

Re: Krav Maga w Jaśle

Post autor: oth »

Piszesz o kursie samoobrony jakby to miały być treningi mma.

Najlepiej chyba zabrać tyłek na jeden z treningów i zobaczyć czy pasuje to co robią instruktorzy. Ja z chęcią sprawdze.
lukas24091987
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, 22:27

Re: Krav Maga w Jaśle

Post autor: lukas24091987 »

kurs samoobrony?? Wystarczy poczytac i przygladnac sie technikom Krav-magi zaby zauwazyc ze to nic innego niz zlepek najskuteczniejszych technik najskuteczniejszych stylow, czyli to nic innego niz techniki MMA+techniki Combat=Krav Maga.Nie wazne czy uczysz sie dla samoobrony czy pod zawody - te dwie osoby maja taki sam cel-pokonac przeciwnika-roznica tylko taka ze jeden na ulicy drugi na zawodach.I dla wiadomosci Pana ,,oth'' zeby poznac jakis styl potrzeba najpierw nauczyc sie podstaw i to dobrze, nie byle jak(bo mocniejsze jest chyba uderzenie ze skretem ciala niz samo wypchniecie reki, a to trzeba cwiczyc i cwiczyc) , a potem dopiero mozna dodawac rozne techniki Combat i laczyc to wszystko w calosc.No ale jak ktos uwaza ze wystarczy mu pokazac dana technike i bedzie ja wykonywal i stosowal w walce w 100% to sie myli, a jego bieglosc techniczna szybko wyjdzie w sparingach.Chcac czy nie chcac w Kravce jest sporo techniki do ogarniecia, wiecej niz w MMA(gdzie sa zasady walki).
Chyba wiekszosc sie ze mna zgodzi.
oth
VIP
VIP
Posty: 980
Rejestracja: 14 lipca 2011, 12:36

Re: Krav Maga w Jaśle

Post autor: oth »

Większość technik krav-maga jest zabronionych w jakimkolwiek sporcie, a jeśli ktoś ma opanowane ju-jitsu czy judo, zapasy i np muay that czy nawet sam boks, w stopniu powiedzmy średniozaawansowanym, to Krav-Maga wtedy jest raczej strata czasu.
Albo chcesz się nauczyć szybko obronić z zaskoczenia, wtedy masz KM, albo poświecasz 2-4 dni w tygodniu na nauke sztuk walki (2 innych), i uczysz się WALKI. Kontrować kontry, na przykład czego nie ma wogóle w samoobronie (mogę się minimalnie mylić tu)
lukas24091987
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, 22:27

Re: Krav Maga w Jaśle

Post autor: lukas24091987 »

Troche sie mylisz, bo ten kto ma opanowane inne style walki bedzie zawsze mial przewage techniki,koordynacji i ogolnej sprawnosci a gdy doda do swojego stylu techniki Krav Magi bedzie skuteczniejszy i nie bedzie to strata czasu tylko nauka kolejnych technik.Osoba cwiczaca np. boks ma wycwiczone do perfekcji uderzenia i obrony przed nimi ktore sa cwiczone na Kravce powiedzmy w stopniu minimalnym bo nie ma czasu uczyc np.jednego uderzenia na pare sposobow. Dlatego wlasnie mowi sie ze Krav Maga opiera sie na prostocie i skutecznosci.I tak nikt nie powie ze osoba ktore uczyla sie tyklo Kravki bedzie lepiej uderzac od chlopaka trenujacego wczesniej karate,boks czy jui-jitsu.
ODPOWIEDZ