Radio CB które wybrać??

Wszystko dla miłośników jedno- i wielo-śladów
lukaso
Guru
Guru
Posty: 107
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:06

Re: Radio CB które wybrać??

Post autor: lukaso »

ten legend II to padaka....
Awatar użytkownika
Zralka
Mistrz
Mistrz
Posty: 96
Rejestracja: 16 listopada 2010, 19:56

Re: Radio CB które wybrać??

Post autor: Zralka »

Panowie nastąpiła mała zmiana po małych problemach z sprzedającym jednak będzie u mnie radio president harry I ASC i dalej szukam anteny
MalcolmX
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 349
Rejestracja: 17 kwietnia 2010, 09:39

Re: Radio CB które wybrać??

Post autor: MalcolmX »

Harry też OK. Uważaj tylko na ASC, żeby było OK, była ferelna seria z kiepsko działającymi (za dużo wycinały)
Antene polecam Sirio As-100 (idealne połączenie jakości i ceny), może w dodatku łatwo wymienić kabel jak Ci po 3 czy 4 zimie strzeli (antena jest skręcana a nie klejona).
Awatar użytkownika
rjarek
VIP
VIP
Posty: 579
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 09:18

Re: Radio CB które wybrać??

Post autor: rjarek »

Przyłączam się do pytania, jakie radio, kwota ok. 250 zł-żeby było małe i mało szumiało, lepiej kupić na allegro czy w Jaśle gdzieś?
Awatar użytkownika
Zralka
Mistrz
Mistrz
Posty: 96
Rejestracja: 16 listopada 2010, 19:56

Re: Radio CB które wybrać??

Post autor: Zralka »

Wczoraj byłem w Elko i mają na sprzedaż Legenda II i Unidena 520 xl cena 280 zł
Sylweq
Weteran
Weteran
Posty: 76
Rejestracja: 13 sierpnia 2007, 11:18
Lokalizacja: okolice Jasła

Re: Radio CB które wybrać??

Post autor: Sylweq »

Pytanie:

Legalność zakupu i używania CB radia Uniden Pro 510 XL i Uniden Pro 520 XL.



Odpowiedź:

Radia CB marki Uniden model 510 XL i 520 XL nie spełniają wymagań normy zharmonizowanej w zakresie mocy na kanale sąsiednim i emisji niepożądanych nadajnika, dlatego znalazły się na liście wyrobów niezgodnych z wymaganiami zasadniczymi w stosunku, do których Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał decyzje administracyjne zakazujące dalszego przekazywania tych wyrobów: użytkownikom, konsumentom lub sprzedawcom.

Informacje te zostały także przekazane do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zakwestionowane urządzenia były wprowadzane do obrotu przez firmy DAK Electronics i CANEX. Badania przeprowadzone w Centralnym Laboratorium Badań Technicznych UKE wykazały niezgodność konkretnych wyrobów pobranych od w/w dostawców.

W przypadku kiedy wymienione CB radia znajdują się w ciągłej sprzedaży prosimy o podanie danych adresowych tych punktów sprzedaży celem podjęcia działań kontrolnych.

W odniesieniu do użytkowników, podczas kontroli, CB radio może zostać zabrane do depozytu celem przeprowadzenia badań i dalszego postępowania (wydanie decyzji o zakazie użytkowania w przypadku niespełnienia wymagań).

Zgodnie z artykułem 41c ust.4 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. z póź. zm. o systemie oceny zgodności (Dz.U. Nr 204 poz. 2087 z 2004 r.) organ prowadzący postępowanie (UKE) może nakazać stronie postępowania odkupienie wyrobu na żądanie osób, które faktycznie nim władają. Zastosowanie mają tu także przepisy o rękojmi za wady sprzedanego wyrobu.


Dane z http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?new ... ace=Lead01
Awatar użytkownika
Zralka
Mistrz
Mistrz
Posty: 96
Rejestracja: 16 listopada 2010, 19:56

Re: Radio CB które wybrać??

Post autor: Zralka »

Sylwq masz racje a to co napisał kociamberek na wcześniejszej stronie nie udowodnisz kiedy kupiłes radio. A co do Elko troche żle sie sprecyzowałem był legend II albo uniden za 280 zł ale nie pamiętam który dokładnie
Parasol
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 303
Rejestracja: 2 lutego 2007, 19:51
Lokalizacja: Jasło

Re: Radio CB które wybrać??

Post autor: Parasol »

Rację ma sylweq, że unidena nie powinno być w sprzedaży.
Zralka, w elko nie ma unidenów. Są legend2, które konstrukcyjnie są zgodne z Harrym 2 classic i kosztują 269zł.
Lukaso twierdzi, że te legend2 to padaka. Może by coś więcej na ten temat napisał. Wg mnie są to naprawdę dobre radia.

Co do anteny: są różne gusta.
Po pierwsze antena musi dać się zestroić, i mechaniczne wytrzymać trochę czasu (najlepiej kilka lat). Dla jednych ważne, by była mała i nie przeszkadzała przy wjeździe do garażu (President Georgia i Florida lub tanie sprawdzone klony Georgii), dla innych by miała około metra długości (President Missouri, Missisipi, Ohio, Sirio AS100, podróbki i klony Hustlera, klony Missouri). Jeszcze inni uważają, że ma być 145cm i już!
Wg mnie antena ma służyć człowiekowi i spełniać jego oczekiwania: tzn. po zestrojeniu jest czuła, wygląd się podoba i cena odpowiada oczekiwaniom!
Parasol
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 303
Rejestracja: 2 lutego 2007, 19:51
Lokalizacja: Jasło

Re: Radio CB które wybrać??

Post autor: Parasol »

Jeszcze co do legalności radia: policjant może zatrzymać każde radio do kontroli, czy spełnia wymagane przepisy. Badanie to jest na koszt policji, jeśli wszystko jest ok. Jak nie, to chyba płaci użytkownik. Na mój nos niejedno radio (w tym nawet President) może nie do końca spełnić wymagane normy. Wystarczy, że moc nadawania przy odpalonym silniku osiągnie 4,1W!.
Co do unidenów, administracyjny zakaz dystrybucji dostali niektórzy dystrybutorzy. I tyle. Każdy może sobie unidena sprowadzić, wydać tzw. deklarację zgodności i handlować nim póki UKE nie wyda zakazu. Inna sprawa, że zakaz trochę się należy. Radio jest miłe w obsłudze, ale źle z selektywnością i trochę sieje na sąsiednie kanały. Wg mnie nie warte pieniędzy powyżej 180zł.

Najważniejsze: nie znam przypadku, by ktoś miał trudności robione ze strony policjantów za używanie radia np. bez deklaracji zgodności!
MalcolmX
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 349
Rejestracja: 17 kwietnia 2010, 09:39

Re: Radio CB które wybrać??

Post autor: MalcolmX »

Parasol pisze: Po pierwsze antena musi dać się zestroić, i mechaniczne wytrzymać trochę czasu (najlepiej kilka lat).
Wg mnie antena ma służyć człowiekowi i spełniać jego oczekiwania: tzn. po zestrojeniu jest czuła, wygląd się podoba i cena odpowiada oczekiwaniom!
Samo zestrojenie, wygląd i wytrzymałość to zdecydowanie za mało. Przykładowy President Florida (niby 1 liga) - ale mały bacik, z którego nadając słychać Cie w naszym górzystym rejonie do 4-7 km to totalna porażka. Jadąc w nocy przy małym natężeniu ruchu gość, który może Cie ostrzec z 10 czy 15 km czy 20 km po prostu Cie nie usłyszy. Dobre metrówki (nie mylić z szajsowatymi hustlerami) to "niebo a ziemia", ale najlepiej przy niedowiarstwie samemu spróbować, zaczynając od najmniejszych i najtańszych bacików (choć za malutką Floridę można mieć metrowego 1 ligowego wilsona lub as-100). Można też zaufać komuś, kto tą zabawę przeszedł przy okazji zaoszczędzając parę złotych.
MalcolmX
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 349
Rejestracja: 17 kwietnia 2010, 09:39

Re: Radio CB które wybrać??

Post autor: MalcolmX »

Parasol pisze:Co do unidenów, administracyjny zakaz dystrybucji dostali niektórzy dystrybutorzy. I tyle. Każdy może sobie unidena sprowadzić, wydać tzw. deklarację zgodności i handlować nim póki UKE nie wyda zakazu. Inna sprawa, że zakaz trochę się należy. Radio jest miłe w obsłudze, ale źle z selektywnością i trochę sieje na sąsiednie kanały. Wg mnie nie warte pieniędzy powyżej 180zł.
Moim zdaniem po Unidenach godnymi uwagi choć gorszymi są Presidenty Johnny i Harry.
Cała reszta napchana elektroniką jest mocno zawodna szczególnie po prau ostrych zimach.
Z Unidenem jeżdże już 10 lat, intensywnie użytkowuję i nigdy nie miałem z nim problemów.
Wcześniej miałem ok 5-8 innych wynalazków, które sprzedałem lub rozdałem.
Uniden w odróżnieniu od presidentów ma fajniejsze brzmienie, "szumy nie szumią tak natarczywie", są jakby łagodniejsze.
Parasol pisze: Najważniejsze: nie znam przypadku, by ktoś miał trudności robione ze strony policjantów za używanie radia np. bez deklaracji zgodności!
Też o tym nie słyszałem.
Awatar użytkownika
Zralka
Mistrz
Mistrz
Posty: 96
Rejestracja: 16 listopada 2010, 19:56

Re: Radio CB które wybrać??

Post autor: Zralka »

Radyjko wreszcie przyszło i jestem strasznie zadowolony jak na pierwszy rzut oka

Gdzie w Jaśle mogę kupić używane anteny CB albo gdzie tanio dostane nówki??
kociamberek
VIP
VIP
Posty: 737
Rejestracja: 8 sierpnia 2010, 18:48

Re: Radio CB które wybrać??

Post autor: kociamberek »

kup sobie ML145 nie kupuj tych krótkich antenek bo będziesz miał kolejnego szumofona, tak wiem zaraz się odezwą zwolennicy krótkich antenek ale z nimi tak jak w życiu jaka antenka na dachu taka i no wiesz gdzie...
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Radio CB które wybrać??

Post autor: piotrek »

POlecam Johny II President - mam 3 lata - zero uwag wszystko na +
Awatar użytkownika
rjarek
VIP
VIP
Posty: 579
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 09:18

Re: Radio CB które wybrać??

Post autor: rjarek »

A co myślicie o Presidencie Tommy? Jest nawet w Jaśle w sklepach w granicach 350 zł samo radio.
ODPOWIEDZ