Wymiana oleju gdzie?

Wszystko dla miłośników jedno- i wielo-śladów
megi22
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 7 marca 2010, 12:44

Wymiana oleju gdzie?

Post autor: megi22 »

Gdzie w Jaśle przy zakupie oleju wymieniają go za darmo??
Awatar użytkownika
sieno
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 432
Rejestracja: 26 sierpnia 2007, 19:37
Lokalizacja: Jasełko

Re: Wymiana oleju gdzie?

Post autor: sieno »

Na ulicy Towarowej koło myjki samoobsługowej.
Awatar użytkownika
PERSPEKTYWA...
Guru
Guru
Posty: 137
Rejestracja: 26 listopada 2009, 08:38

Re: Wymiana oleju gdzie?

Post autor: PERSPEKTYWA... »

A ja myślę że ta opcja z ul.Towarową jest przereklamowana... :dobani: i wcale tacy dobrzy w tym wszystkim nie są, ludzie idą na cenę jaką dostaną przy oleju z beczki, a o tych beczkach słyszałem różne przypadki, :szok: nawet od pracowników tamtejszej firmy :)
kociamberek
VIP
VIP
Posty: 737
Rejestracja: 8 sierpnia 2010, 18:48

Re: Wymiana oleju gdzie?

Post autor: kociamberek »

Bardzo fajnie wyglądało kiedy pracownik w firmie na towarowej wymieniał filtr paliwa który jest w jednej obudowie z pompą paliwa, użyty do rozkręcenia plastikowej odbudowy klucz to śrubokręt wspomagany młotkiem :kwasny:
Awatar użytkownika
obiektywnyObserwator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 27 maja 2010, 16:16

Re: Wymiana oleju gdzie?

Post autor: obiektywnyObserwator »

a jeśli sam kupie sobie olej, filtr paliwa i oleju to gdzie i za ile mi go najtaniej wymienią z tymi dwoma filtrami?
mati85061
Guru
Guru
Posty: 136
Rejestracja: 15 marca 2009, 22:18

Re: Wymiana oleju gdzie?

Post autor: mati85061 »

obiektywnyObserwator pisze:a jeśli sam kupie sobie olej, filtr paliwa i oleju to gdzie i za ile mi go najtaniej wymienią z tymi dwoma filtrami?

raczej ci sie nie opłaca bo teraz w wiekszosci serwisów jest tak ze jak kupujesz olej to wymiana jest w tej cenie :) a jak nawet kupisz sam olej z filtrami i pojedziesz do mechanika zeby Ci wymienil to Cie skasuje i na jedno Cie wyjdzie albo i drożej :luka:
martinez
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 1 lutego 2011, 22:39

Re: Wymiana oleju gdzie?

Post autor: martinez »

megi22 pisze:Gdzie w Jaśle przy zakupie oleju wymieniają go za darmo??
ja wymieniłem na Rismocie na floriańskiej i jestem zadowolony, wszystko sprawnie i czysto, leje Castrol już trzeci raz i jestem bardzo zadowolony, silnik nie dymi i ładnie pracuje, a oni tam całą rodzinę olejów Castrola wymieniają za darmo :)
rv.rad
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 28 marca 2008, 08:17
Lokalizacja: Blisko

Re: Wymiana oleju gdzie?

Post autor: rv.rad »

Sklep obok pizzerii Expres tez wymienia
szmitu3
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 227
Rejestracja: 26 maja 2010, 20:43

Re: Wymiana oleju gdzie?

Post autor: szmitu3 »

O olejach z Beczki czytalem dawniej , bodajze w AUTO SWIAT , ze nie sa dobre . W dzisiejszych olejach jest duzo uszlachetniaczy i dodatkow , ktore osiadaja na dnie beczki , jesli nie miesza sie tego oleju ( dokladnie tak jak w zupie ) , a jesli kupisz olej w bance 5L to wiesz ze byl nalewany w rafinerii i byl swiezy , a nie stal np. rok na magazynie...
lukk
Guru
Guru
Posty: 103
Rejestracja: 16 lutego 2011, 10:50

Re: Wymiana oleju gdzie?

Post autor: lukk »

Ja równiez polecam ul, towarową
Awatar użytkownika
slawko1987
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 2 czerwca 2009, 14:26

Re: Wymiana oleju gdzie?

Post autor: slawko1987 »

martinez pisze:.... leje Castrol już trzeci raz i jestem bardzo zadowolony, silnik nie dymi i ładnie pracuje, a oni tam całą rodzinę olejów Castrola wymieniają za darmo :)
po pierwsze wydaje mi się że to, czy silnik dymi czy nie i czy ładnie pracuje czy nie to napewno nie zależy od serwisu w którym wymieniasz olej, a po drugie to większość warsztatów wymienia WSZYSTKIE oleje za darmo, nie tylko castrole :dobani:
martinez
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 1 lutego 2011, 22:39

Re: Wymiana oleju gdzie?

Post autor: martinez »

chodzi mi o to, że silnik mojej bryczki bardzo ładnie pracuje na tym oleju, a jako użytkownik diesla nowej generacji, mam już troche doświadczenia, i każdy ci to powie że jak do diesla z turbiną dasz kiepski olej to prędzej czy później będziesz musiał za to zapłacić przy naprawie lub wymianie turbiny, dodatkowa sprawa choć bardzo subiektywna to kultura pracy silnika - niby w danej klasie wszystkie oleje podobne ale jak ktoś długo jeździ jednym samochodem i włewał oleje różnych producentów to pewnie sie ze mną zgodzi że można wyczuć różnice, a dymienie w jednych silnikach jest większe a w innych mniejsze - tak jak u mnie; i w tym przypadku wielkie znaczenie ma olej bo to on oprócz smarowania jest odpowiedzialny za odpowiednie oczyszczanie silnika i zapobieganie osadzania się nagarów, co przy paliwach różnej jakości ma jeszcze większe znaczenie... (nie mówie że to od serwisu zależy) od serwisu zależy czy przy wymianie musze marznąć na mrozie czy moge spokojnie poczytać gazetke i łyknąć kawki w międzyczasie... ;) pozdrawiam posiadaczy diesli - DIESEL POWER !
Saxofon
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 9 stycznia 2010, 20:43

Re: Wymiana oleju gdzie?

Post autor: Saxofon »

Ja osobiście nie polecam ul.towarowej , w moim przypadku gostek wogule nie poczekał aż stary olej spłynie i co to za wymiana jak do starego oleju doleje ci nowy. Gdy mu zwróciłem uwagę to odparł "a tam! tyle co zostało" :zdegustowany:
gibson
Guru
Guru
Posty: 126
Rejestracja: 3 września 2009, 22:58

Re: Wymiana oleju gdzie?

Post autor: gibson »

Witam
Kolego martinez zwroc uwage na to co mowi o oleju producent samochodu( instrukcja obslugi) poniewaz wazna jest przede wszystkim norma oleju:
przyklady samochodow VW Audi Skoda Seat te same silniki i wymogi np: 20TDI CR (common rial) ,20TDI PD (pompe dusse) pompowtryski, do tych silnikow musisz lac oleje :
- 20TDI PD (bez filtra czastek stalych) olej o specyfikacji:503.01 , jesli posiada filtr czastek stalych, to tylko i wylacznie :504/507 (uzycie oleju o innej normie niz ta ,ktora zaleca producent grozi uszkodzeniem katalizatora i filtra czastek stalych ,a przede wszystkim pompowtryskiwaczy) koszt wymiany jednego pompowtrysku to 7,5tys.zl.
-20TDI CR norma oleju to: 504/507 (obecnie wszystkie silniki CR grupy VW posiadaja filtr czastek stalych).

Normy oleju sa scisle zwiazane z budowa danej jednostki napedowej i na to nalezy zwracac baczna uwage dla przykladu: olej o specyfikacji 503.01 jest dedykowany do pompowtryskow, gdyz glownym jego zadaniem oprucz smarowania i mycia silnika jest odprowadzanie bardzo wyskokiej temperatury jaka wytwarza pompowtryskiwacz ,a czego nie jest wstanie zrobic ten sam olej ,ale o specyfikacji np:502 wtedy dochodzi do przegrzania i tym samym zatarcia pompowtryskiwacza. Tak wiec panowie czytac fora motoryzacyjne ,bo to na prawde wazne. Pozdrawiam. :)

PS:podaj jaki posiadasz silnik dobierzemy odpowiedni olej. :)

-
martinez
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 1 lutego 2011, 22:39

Re: Wymiana oleju gdzie?

Post autor: martinez »

megane 1,9 dci - moc 120km, 2002r. - jaki proponujesz?, teraz wlałem Castrol Edge Sport 0W-40, wcześniej był Edge Turbo Diesel 5W-40 i wcześniej byłem zadowolony i teraz też.. :cool:
ODPOWIEDZ