Strojenie CB

Wszystko dla miłośników jedno- i wielo-śladów
Awatar użytkownika
sieno
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 432
Rejestracja: 26 sierpnia 2007, 19:37
Lokalizacja: Jasełko

Strojenie CB

Post autor: sieno »

Wie ktoś może gdzie w jaśle lub w okolicy można dostroić radio cb z anteną?
MalcolmX
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 349
Rejestracja: 17 kwietnia 2010, 09:39

Re: Strojenie CB

Post autor: MalcolmX »

A jaką masz antenę i radio?
kociamberek
VIP
VIP
Posty: 737
Rejestracja: 8 sierpnia 2010, 18:48

Re: Strojenie CB

Post autor: kociamberek »

w sklepie na Jagiełły obok Agromarktu jest sklep z częściami elektronicznymi i radiami CB i tam zestroją Ci antenę. Jest jeszcze bodajże "Skibol" na końcu dwupasmówki po lewej stronie w kierunku Krosna.
MalcolmX
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 349
Rejestracja: 17 kwietnia 2010, 09:39

Re: Strojenie CB

Post autor: MalcolmX »

Pytam o antenę bo jak to President to jest duża szansa, że nie trzeba ciąć bata - w takiej sytuacji mogę ci zestroić za friko pod jakimś marketem - koło kauflanda albo koło centrum na baczyńskiego po 16.
Awatar użytkownika
sieno
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 432
Rejestracja: 26 sierpnia 2007, 19:37
Lokalizacja: Jasełko

Re: Strojenie CB

Post autor: sieno »

Antenę mam firmy Midland, a radio Alan 109.
kociamberek pisze: Jest jeszcze bodajże "Skibol" na końcu dwupasmówki po lewej stronie w kierunku Krosna.
Tego sklepu już nie ma.
MalcolmX
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 349
Rejestracja: 17 kwietnia 2010, 09:39

Re: Strojenie CB

Post autor: MalcolmX »

ma długość 1,5m czy 66cm?
Awatar użytkownika
sieno
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 432
Rejestracja: 26 sierpnia 2007, 19:37
Lokalizacja: Jasełko

Re: Strojenie CB

Post autor: sieno »

66 cm.
MalcolmX
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 349
Rejestracja: 17 kwietnia 2010, 09:39

Re: Strojenie CB

Post autor: MalcolmX »

Mogę Ci to zestroić wieczorem - napisz na PW.
Tylko nie obiecuj sobie zbyt wiele po tej antenie - zaczynałem od takiej przygodę, nie dość, że słaba to po 3 miesiącach była zardzewiała :-) i nie było nawet co opchnąć.
Potem był President Florida - też zabawka pomimo, że markowa, potem testy i zabawy z różnymi antenami i skończyłem w końcu na włoskim AS-100 Sirio - polecam!
1,5m nie uznaje bo samochodzik zaczyna wyglądać jak na sterowanie, choć rozumiem sentyment do ML-145 :-)
Parasol
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 303
Rejestracja: 2 lutego 2007, 19:51
Lokalizacja: Jasło

Re: Strojenie CB

Post autor: Parasol »

Jeśli ta antena ma cewkę pośrodku - to zazwyczaj nie chce się stroić. Ale jeśli strojący antenę jest wystarczająco zdeterminowany - to czasami pomoże: obudowę cewki trzeba rozkręcić i dowinąć np. 2 (może 1) zwoje drutu w emali. Tylko czy strojącemu będzie się chciało - koszt strojenia też powinien być przez to wyższy. Jeśli już uda się zestroić na SWR bliski 1 - trzeba uważać na tą antenę, by nie zahaczać o gałęzie i by się nie przewracała. Konstrukcja cewki jest na tyle słaba, że łatwo się zaczyna chwiać i się rozłazi.
Polecam dyskusję na ten temat na elektroda.pl:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic491809.html
darkonel
Guru
Guru
Posty: 150
Rejestracja: 18 lipca 2010, 19:58

Re: Strojenie CB

Post autor: darkonel »

Jeśli ktoś potrzebuje zestroić antenę z CB radiem lub naprawić uszkodzone CB - proszę pisać na PW. Pozdrawiam
MalcolmX
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 349
Rejestracja: 17 kwietnia 2010, 09:39

Re: Strojenie CB

Post autor: MalcolmX »

Parasol pisze:Jeśli ta antena ma cewkę pośrodku - to zazwyczaj nie chce się stroić.
Totalna bzdura, małe chińskie dziadostwo nie chce się stroić, a nawet gdy sie zestroi to działa jak przed zestrojeniem.
Cewka nie ma tu nic do rzeczy. W Sirio często trzeba skrócić bata, Presidenty ładnie się stroją poprzez samą regulację, ale co z tego jak większość kupuje chińskie podróbki i badziew typu hustler, rdzewiejące, małe midlandy itp.
Parasol
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 303
Rejestracja: 2 lutego 2007, 19:51
Lokalizacja: Jasło

Re: Strojenie CB

Post autor: Parasol »

A co ja napisałem?
Że nie chce się stroić.
Dodałem, że dla chcącego nic trudnego, bo nawet drut można zestroić. Oczywiście po co?
Co do cewki - właśnie ona gra pierwsze skrzypce w każdej antenie krótszej niż 4,5m. Jak Chińczycy zaoszczędzili - jest problem, jak za dużo nawinęli - można skracać.
Obecnie nie ma w sprzedaży anten hustler - to są tylko malowanki (od około 5 lat).
Presidenty oczywiście najlepsze, lecz można spotkać modele anten (YOSAN, SUNKER, PRESENTER, SIRIO, LEMM, SIRTEL i pewnie jeszcze parę innych) co też chcą ładnie działać .
Co do strojenia anteny - można antenę stroić, skasować klienta a antena dalej niezestrojona! Ci co tak robili, zajmują się najczęściej w tej chwili czymś innym.

Podczas kupowania każdy ma prawo oczekiwać, że antena jest OK (nawet jak kosztuje 20zł). Jeśli tak nie jest - to towar niezgodny z umową - i należy żądać, by sprzedawca coś z tym zrobił.

Szacunek dla MalcolmX - był gotów stroić antenkę za friko moderatorowi. :oczami:
Anek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 270
Rejestracja: 16 listopada 2009, 18:13

Re: Strojenie CB

Post autor: Anek »

jeszcze stroi gość na przeciw zawodówki który ma tam komis z komórkami chyba P.Ślawski o ile dobrze pamiętam
Awatar użytkownika
sieno
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 432
Rejestracja: 26 sierpnia 2007, 19:37
Lokalizacja: Jasełko

Re: Strojenie CB

Post autor: sieno »

Ile kosztuje takie strojenie CB? Wie ktoś może?
Interesuje mnie tylko cena, a nie gdzie to robią.
Awatar użytkownika
prawdziwymodel
Bywalec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 23 czerwca 2010, 22:48

Re: Strojenie CB

Post autor: prawdziwymodel »

sieno pisze:Ile kosztuje takie strojenie CB? Wie ktoś może?
Interesuje mnie tylko cena, a nie gdzie to robią.
w krośnie taka usługa w punkcie gdzie kolo diluje radia wynosi 15zeta
ODPOWIEDZ