Jaki rower kupić

Wszystko dla miłośników jedno- i wielo-śladów
dawidyo66
Guru
Guru
Posty: 165
Rejestracja: 19 sierpnia 2010, 00:44

Re: Jaki rower kupić

Post autor: dawidyo66 »

KROSS HEXAGON v6 jest nawet nawet i w pieniadzach :)
Awatar użytkownika
clashtorny
VIP
VIP
Posty: 597
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:17
Lokalizacja: Jasło

Re: Jaki rower kupić

Post autor: clashtorny »

Ja mam ten rower http://www.ceneo.pl/803106 i nie narzekam choć były z nim przygody na początku z tarczami (źle ustawione ocierały o kostke hamulca) i wymienili mi w Rojaxie pedały bo ten aluminiowy szajs giął się strasznie a i jeszcze na początku trzeba było rozkręcić korb i ją przesmarować a teraz hula piknie :hyhy: A i zapłaciłem za niego 2 lata temu 1300zł
2razy5skis
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 238
Rejestracja: 23 lipca 2009, 17:00

Re: Jaki rower kupić

Post autor: 2razy5skis »

Ja od siebie polecam rowery marki Mongoose i Merida.
Awatar użytkownika
ponury_grabarz
Guru
Guru
Posty: 127
Rejestracja: 13 sierpnia 2010, 17:35

Re: Jaki rower kupić

Post autor: ponury_grabarz »

2razy5skis pisze:Ja od siebie polecam rowery marki Mongoose i Merida.

mongoose'a to raczej drogie rowery.
Awatar użytkownika
buła
VIP
VIP
Posty: 656
Rejestracja: 14 maja 2009, 07:32

Re: Jaki rower kupić

Post autor: buła »

witam. zaczął sie okres wyprzedazy modeli z 2010 . zastanawiam sie nad takim rowerem : http://www.freesport.pl/rowery/2010/tre ... index.html

co myslicie? warto zakupic cos takiego? moze ktos ma doswaidczenia z rowerkami tej firmy?
z góry dzieki za wszelkie opinie. pozdro
kakub
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 431
Rejestracja: 25 stycznia 2010, 16:47

Re: Jaki rower kupić

Post autor: kakub »

Trek dobra marka a za to trzeba płacic niestety :( za ta cene to ten rower jest slaby osprzetowo,mozna kupic za te pieniadze cos lepszego np:http://unibike.pl/fusion.html cena ok.1000 zł a konkretniejsza bryka.I NASZA POLSKA!!! :hyhy:
Awatar użytkownika
buła
VIP
VIP
Posty: 656
Rejestracja: 14 maja 2009, 07:32

Re: Jaki rower kupić

Post autor: buła »

a co to za firma wheeler? bo niezbyt wiele mi tpo mówi . a widzialem w rojaxie za 1000 pln rower tej firmy. warto zainwestować czy nie ? :)
Awatar użytkownika
ponury_grabarz
Guru
Guru
Posty: 127
Rejestracja: 13 sierpnia 2010, 17:35

Re: Jaki rower kupić

Post autor: ponury_grabarz »

kakub pisze: np:http://unibike.pl/fusion.html cena ok.1000 zł a konkretniejsza bryka.I NASZA POLSKA!!! :hyhy:

a co to za firma unibike, bo pierwszy raz o niej słyszę. warta to coś czy taka sama lipa jak kross.
kakub
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 431
Rejestracja: 25 stycznia 2010, 16:47

Re: Jaki rower kupić

Post autor: kakub »

lepszy i jakosciowo i cenowo.praktycznie najlepsze POLSKIE rowery.
czarny2962
Guru
Guru
Posty: 179
Rejestracja: 23 kwietnia 2010, 16:35

Re: Jaki rower kupić

Post autor: czarny2962 »

do kakub jakie polskie rowery,polskie to byly 20 lat temu a teraz wszystko z okolic uprawy ryzu
kakub
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 431
Rejestracja: 25 stycznia 2010, 16:47

Re: Jaki rower kupić

Post autor: kakub »

no tak Bydgoszcz lezy w Azji ;) (składane w polsce,dobrze składane!!!)
wojciech
Weteran
Weteran
Posty: 76
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 20:36

Re: Jaki rower kupić

Post autor: wojciech »

ponury_grabarz pisze:
kakub pisze: a co to za firma unibike, bo pierwszy raz o niej słyszę. warta to coś czy taka sama lipa jak kross.
?? Uzasadnij.
Awatar użytkownika
ponury_grabarz
Guru
Guru
Posty: 127
Rejestracja: 13 sierpnia 2010, 17:35

Re: Jaki rower kupić

Post autor: ponury_grabarz »

wojciech pisze:
ponury_grabarz pisze:
kakub pisze: a co to za firma unibike, bo pierwszy raz o niej słyszę. warta to coś czy taka sama lipa jak kross.
?? Uzasadnij.

jesli 3 na4 znajomych powidzialo mi wprost : nie kupuj zadnych krossów ani arkusów bo sie rozpadnie pod tobą (waze 90 kg) , to cos w tym musi byc :)
wojciech
Weteran
Weteran
Posty: 76
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 20:36

Re: Jaki rower kupić

Post autor: wojciech »

ponury_grabarz pisze:
jesli 3 na4 znajomych powidzialo mi wprost : nie kupuj zadnych krossów ani arkusów bo sie rozpadnie pod tobą (waze 90 kg) , to cos w tym musi byc :)
Zapytaj tych znajomych czy ważą 90 kg i im się rozpadła rama krossa :) Nie chcę nic mówić, ale na zawodach potrafi się rozpaść rama sama warta więcej niż, jak przypuszczam po tym co mówią, rowery Twoich znajomych. Czasem jest to wada fabryczna, czasem trzeba trochę jej pomóc żeby pękła. Kross produkuje rowery (w zasadzie to ramy) w dobrej cenie. Cena całego roweru jest zależna od osprzętu, którego Kross nie produkuje. Rama tak sama z siebie nie "rozpadnie" się. Nie wiem o co Ci chodziło z tym rozpadaniem w sumie, bo możesz kupić rower za 14 000 zł i jeśli nie będzie dobrze poskręcany to się dosłownie rozpadnie. Możesz kupić hexagona za 600 zł, którego zaraz po zakupie zaniesiesz do dobrego serwisu żeby wszystko poskręcali jak należy i ustawili (niestety w większości sklepów w Jaśle nie robią tego jak należy, przynajmniej z małymi wyjątkami w postaci Mini-Sportu) to chwilę bez przeglądu pojeździsz w warunkach niezawodniczych. Jak kupisz sobie ramę wheelera, scotta, unibike'a, kony, treka, gianta, mbike'a, leader foxa, ktm'a itd... wsadzisz w niego kiepski amortyzator i ciulowy osprzęt to też się "rozpadnie" prędzej czy później.

Jak chcesz dobry rower, to sobie poszukaj ramy jaka Ci się podoba, kup sobie dobry amortyzator pod Twoją wagę (np. TORA, REBA), osprzęt srama x9 albo przynajmniej shimano XT, mocne kółka pod Twoją wagę (np. MAVIC), hamulce hydrauliczne też ze względu na wagę i wtedy składasz gdzieś gdzie się na tym ktoś dobrze zna i masz rower, który Ci się nie "rozpadnie". Na ramie krossa też możesz to zrobić, bo ich ramy nie są jakoś specjalnie wylajtowane, żeby miały się rozpierniczyć pod Twoją wagą. Albo właśnie szukać gotowego roweru na jakiejś promocji teraz.

Teraz w okresie zimowym myślę, że w takim Rojaksie czy Mini-Sporcie można liczyć na jakiś rabat konkretniejszy na rower. A jakbyś chciał składać rower, to w zasadzie tylko do Mini-Sportu warto się przejść i się dogadać w sprawie części i złożenia roweru.

Pozdrower ;)
Awatar użytkownika
ponury_grabarz
Guru
Guru
Posty: 127
Rejestracja: 13 sierpnia 2010, 17:35

Re: Jaki rower kupić

Post autor: ponury_grabarz »

wojciech dzięki za wyjasnienia. w kwestii tego rozpadania to bardziej chodzilo im zapewne o to ze rama peknie.
a ten mini sport to gdzie sie miesci? to ten sklep na Florianskiej moze?
ODPOWIEDZ