Jaki rower kupić

Wszystko dla miłośników jedno- i wielo-śladów
Awatar użytkownika
buła
VIP
VIP
Posty: 656
Rejestracja: 14 maja 2009, 07:32

Re: Jaki rower kupić

Post autor: buła »

Pemek94 pisze:Ja sam posiadam Meridę i wiem, że jeśli kupuję rower tej marki to kupuję sprzęt najwyższej klasy. Merida istnieje już prawie 40 lat i jest to japońska firma z tradycjami tak jak Honda. Rower Meridy mam już 3 lata i jedyne co w nim zmieniłem to dętkę tylną (ale to moja wina bo wjezdzalem zbyt ostro na krawężniki) oraz klocki hamulcowe (które jak wiadomo powinno się wymieniać przynajmniej raz na sezon). I kupiłem go za niezbyt wygórowaną cenę 800zł.
no właśnie tez słyszałem że meridy sa w porządku i właśnie obczaiłem na allegro 2 modele:

http://allegro.pl/item985905076_nowy_ro ... ratis.html
http://allegro.pl/item990269607_nowy_ro ... ratis.html

co myślicie ? warto kupić ?
z gory dziękuję za opinie :)
maxjestem
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 23 grudnia 2007, 17:06
Lokalizacja: Jasło

Re: Jaki rower kupić

Post autor: maxjestem »

No ten drugi model jest zdecydowanie lepszy pod względem osprzętu. Ale moim zdaniem najlepiej samemu złożyć rower wtedy kupuje się co się chce a przy okazji można zaoszczędzić na np. ramie którą można kupić zdecydowanie lepszą niż jest w kompletach lekko używaną lub na osprzęcie bo niestety nie ma szału w zestawach:)
Awatar użytkownika
buła
VIP
VIP
Posty: 656
Rejestracja: 14 maja 2009, 07:32

Re: Jaki rower kupić

Post autor: buła »

Pemek94 pisze:(...) Jeśli mam CI już coś polecić to są 3 marki godne uwagi tj. Merida (sam posiadam), Author i Kellys. Żadne Krossy, Delty itd. W granicach 1000zł można już kupić na prawdę fajny rower.

no wiesz ja też do tej pory nie brałem pod uwagę rowerow marki Kross . aczkolwiek wpisałem w googlach : "rowery do 1000 pln" i zajrzałem na pierwszą stronę a tam polecali wlasnie Krossa Hexagon V3.

http://www.wrower.pl/kupowanie/JakiRowe ... weryDo1000


dlatego chcialem zapytać , może ktos z Was miał taki rower albo moglby cos na jego temat powiedziec?
i ogolnie na temat marki Kross.

a i jeszce pytanie: co możecie powiedziec na temat rowerów firmy BH ?? bo coraz czesciej z tą marka się spotykam.
i jeszce jedno : czy można gdzieś w Jaśle kupić dobry(chodzi zeby byl dobrej marki i nie rozsypał sie po kilkudziesięciu km ) rower używany ??? bo widziałem parę rowerków przed sklepem na Floriańskiej.
kupował moze ktos z Was u nich ???
smigol
Guru
Guru
Posty: 134
Rejestracja: 27 maja 2009, 07:45

Re: Jaki rower kupić

Post autor: smigol »

buła pisze:

dlatego chcialem zapytać , może ktos z Was miał taki rower albo moglby cos na jego temat powiedziec?
i ogolnie na temat marki Kross.

a i jeszce pytanie: co możecie powiedziec na temat rowerów firmy BH ?? bo coraz czesciej z tą marka się spotykam.
i jeszce jedno : czy można gdzieś w Jaśle kupić dobry(chodzi zeby byl dobrej marki i nie rozsypał sie po kilkudziesięciu km ) rower używany ??? bo widziałem parę rowerków przed sklepem na Floriańskiej.
kupował moze ktos z Was u nich ???

tez mnie wlasnie te dwie firmy interesują
pumeks
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 20 kwietnia 2010, 17:40

Re: Jaki rower kupić

Post autor: pumeks »

Witam :luka:
Najwyższy czas na zakup nowego roweru typu MTB (jest jeszcze ten cross....) czy jak to sie tam zwie
Głownie jeżdze po asfalcie, czasem jakieś leśne ścieżki
wpisywałem w googlach po sto razy ,, jaki rower do 1000 PLN'' oczywiste nie wyczytałem żadnej konkretnej odpowiedzi, wiec postanowilem tutaj napisac Posta

Rower chce kupic w jakims w sklepie rowerowym w Krakowie
Spodobały mi się Haxegony(v2 v3) firmy cross. Jedni je polecaja, drudzy mowią ze są beznadziejne , co o nich sadzicie?
Mam tez na oku rowersy Meridy , ale nie wiem jaki konkretnie model wybrac

Jestem otwarty na inne propozycje ( DO 1100 MAXXXXX )
Ostatnio zmieniony 20 kwietnia 2010, 21:08 przez pumeks, łącznie zmieniany 1 raz.
kakub
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 431
Rejestracja: 25 stycznia 2010, 16:47

Re: Jaki rower kupić

Post autor: kakub »

ta merida spoko ,ale polecam Unibike Mision konkretna bryka za 999 złhttp://www.allegro.pl/item1000940180_rower_mes ... _2010.html z tego co sie orientuje to i merida i unibike sa w rowerowym na lwowskiej koło tej masarni Trio.
Awatar użytkownika
Pemek94
VIP
VIP
Posty: 1137
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 22:30
Lokalizacja: Jasło

Re: Jaki rower kupić

Post autor: Pemek94 »

Patrząc na osprzęt tej Meridy widać, że dobry sprzęt, 999zł to nie jest wygórowana cena za taki rower. Jedyne co mnie razi to plastikowe pedały... Ale takie coś się wymienia zaraz po kupnie na jakieś mocniejsze. Jeszcze raz powiem i będę to powtarzał, że na rynku rowerowym takich rowerów liczą sie 3 marki: Merida, Kellys i Author. Jeśli chodzi oczywiscie o rowery w granicach 1000-3000zł ; ]
pumeks
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 20 kwietnia 2010, 17:40

Re: Jaki rower kupić

Post autor: pumeks »

dzięki,
Czy UNIBIKE MISSION i Merida 10-V wypadaja podobnie? , czy może ktorys z nich jest ''lepszy'?'
raczej skłaniam sie ku merindzie , po prostu jest ładniejsza, a sklep jest bliziutko
Awatar użytkownika
Pemek94
VIP
VIP
Posty: 1137
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 22:30
Lokalizacja: Jasło

Re: Jaki rower kupić

Post autor: Pemek94 »

http://allegro.pl/item1000940180_rower_ ... _2010.html chodzi Ci pewnie o tego najnowszego Unibikea? Jeżeli chodzi Ci o tego to też fajny rower za tę cenę.
http://allegro.pl/item997772940_merida_ ... rodlo.html Merida wypada też bardzo dobrze, to już tylko zależy od Ciebie jaki rower kupisz ; P dobrze by było abyś kupował w sklepie i miał możliwość testu tzn. czy geometria ramy pasuje do Ciebie, czy nie jest za mała itd. Musisz po prostu sobie sprawdzić te rowery i wtedy jak sprawdzisz to już zależy od Ciebie co wybierzesz. Z mojego doświadczenia wiem, że Merida to solidna, niezawodna firma : p
pumeks
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 20 kwietnia 2010, 17:40

Re: Jaki rower kupić

Post autor: pumeks »

Zdecydowałem- kupuje MERIDE
Awatar użytkownika
mironrak
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 305
Rejestracja: 18 maja 2009, 17:02
Lokalizacja: Okolice Jasła

Re: Jaki rower kupić

Post autor: mironrak »

Moze Kellys
Awatar użytkownika
buła
VIP
VIP
Posty: 656
Rejestracja: 14 maja 2009, 07:32

Re: Jaki rower kupić

Post autor: buła »

mironrak pisze:Moze Kellys

co może Kellys ? bo tak napisales że nie wiem ocb , może zaproponujesz jakis model tej firmy w granicach około 1000 pln.
czarny2962
Guru
Guru
Posty: 179
Rejestracja: 23 kwietnia 2010, 16:35

Re: Jaki rower kupić

Post autor: czarny2962 »

nie ogladajcie sie na firmy rowerowe podstawa to osprzęt
Awatar użytkownika
buła
VIP
VIP
Posty: 656
Rejestracja: 14 maja 2009, 07:32

Re: Jaki rower kupić

Post autor: buła »

czarny2962 pisze:nie ogladajcie sie na firmy rowerowe podstawa to osprzęt

no dobra czarny to na co zwracać uwagę kupując rower. ja w sumie myślałem że podstawa to solidna rama a resztę mogę z czasem wymieniać stopniowo jak będę miał hajs.
czarny2962
Guru
Guru
Posty: 179
Rejestracja: 23 kwietnia 2010, 16:35

Re: Jaki rower kupić

Post autor: czarny2962 »

wszystko jest klepane u chinczyka podstawa silne nogi a po drugie najlepsza rama aluminiowa ci moze peknac rame dobiera sie do wzrostu
ODPOWIEDZ