centralny zamek

Wszystko dla miłośników jedno- i wielo-śladów
Awatar użytkownika
clashtorny
VIP
VIP
Posty: 597
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:17
Lokalizacja: Jasło

Re: centralny zamek

Post autor: clashtorny »

Słyszałem że na 17-go stycznia w Rolandzie robią centralki robił tam ktoś może i jakie ceny?
I drugie pytanie. Czy jest jakaś alternatywa żeby samemu wymienić sobie ten czujnik podczerwieni pod lusterkiem i pod przełącznikiem obok lewarka? Czytałem że podobno na allegro coś takiego można zamówić tylko nie mam pojęcia jak to się nazwa.
Awatar użytkownika
clashtorny
VIP
VIP
Posty: 597
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:17
Lokalizacja: Jasło

Re: centralny zamek

Post autor: clashtorny »

Odświeżam pytanie.
Czy wystarczy zamówić na allegro sterownik centralnego zamka
żeby pominąć wymianę siłowników i czy to będzie działać?
Awatar użytkownika
PERSPEKTYWA...
Guru
Guru
Posty: 137
Rejestracja: 26 listopada 2009, 08:38

Re: centralny zamek

Post autor: PERSPEKTYWA... »

Jeżeli chodzi o centralne zamki to polecam chłopaka z Łazów Dębowieckich o imieniu Tomek, tam go wszyscy znają z tego że zajmuje się elektryką i elektroniką samochodową więc znaleźć go to nie problem :), posiada swoje części, jest w tym solidny. Zawsze pod domem jest pełno samochodów itd, lecz problem jest taki że nie zawsze ma kiedy ponieważ studiuje gdzieś po za Jasłem :) Poleciłem go kilku osobom i byli zadowoleni, a centralki śmigają do dziś ! :hyhy:
Awatar użytkownika
clashtorny
VIP
VIP
Posty: 597
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:17
Lokalizacja: Jasło

Re: centralny zamek

Post autor: clashtorny »

No ok a powie mi ktoś czy wymiana samego sterownika centralki wystarczy żeby można było otwierać kluczykiem i gdzie on wogóle się znajduje, na podsufitce czy może gdzieś indziej moje autko to Clio II 98.r 1,4
Awatar użytkownika
Regulator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 417
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: centralny zamek

Post autor: Regulator »

clashtorny pisze:No ok a powie mi ktoś czy wymiana samego sterownika centralki wystarczy żeby można było otwierać kluczykiem i gdzie on wogóle się znajduje, na podsufitce czy może gdzieś indziej moje autko to Clio II 98.r 1,4
Nie wiem jak w Clio, ale zwykle centralka znajduje się w lewym przednim słupku. Wymiana centralki (o ile uda Ci się kupić samą centralkę ) powinna umożliwić otwieranie całego auta przez przekręcenie kluczyka tylko w jednym zamku. Piloty natomiast trzeba będzie kodować.
Awatar użytkownika
clashtorny
VIP
VIP
Posty: 597
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:17
Lokalizacja: Jasło

Re: centralny zamek

Post autor: clashtorny »

Regulator pisze:
clashtorny pisze:No ok a powie mi ktoś czy wymiana samego sterownika centralki wystarczy żeby można było otwierać kluczykiem i gdzie on wogóle się znajduje, na podsufitce czy może gdzieś indziej moje autko to Clio II 98.r 1,4
Nie wiem jak w Clio, ale zwykle centralka znajduje się w lewym przednim słupku. Wymiana centralki (o ile uda Ci się kupić samą centralkę ) powinna umożliwić otwieranie całego auta przez przekręcenie kluczyka tylko w jednym zamku. Piloty natomiast trzeba będzie kodować.
:cisza: nie o to mi dokładnie chodziło sam sterownik podobno wystarczy wymienić i nic nie trzeba kodować bo kluczyki są w zestawie ze sterownikiem :wstyd: A w clio nie ma możliwości otwierania czy zamykania wszystkich drzwi na raz kluczykiem :rotfl:
Więc proszę o konkretną poradę. Gdzie znajduje się sterownik centralnego zamka i czy wymiana sterownika da mi 100% pewności że będę mógł za pomocą pilota zamykać i otwierać drzwi w aucie
obserwator88
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 24 kwietnia 2011, 08:53

Re: centralny zamek

Post autor: obserwator88 »

z przycisku na tunelu/konsoli się zamyka-otwiera?

Allegro to nie plug and play, kostka Ci w żaden sposob nie bedzie pasowala z org sterownika jak kupisz sterownik uniwersalny. Trzeba laczyc kable.
Awatar użytkownika
clashtorny
VIP
VIP
Posty: 597
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:17
Lokalizacja: Jasło

Re: centralny zamek

Post autor: clashtorny »

Z przycisku na tunelu otwiera się i zamyka bez problemu, a co do sterownika to wiem mniej więcej że trzeba łączyć kable ale są w tych zestawach instrukcje jak to połączyć poza tym na elektrodzie jest dużo odpowiedzi na ten temat więc zamówię sobie ten sterownik z kluczykami i podłącze trzymajcie kciuki żeby działało ;D
Awatar użytkownika
clashtorny
VIP
VIP
Posty: 597
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:17
Lokalizacja: Jasło

Re: centralny zamek

Post autor: clashtorny »

Witam mam wreszcie ten sterownik http://www.altimplus.pl/components/com_ ... a178bf.jpg tylko dwa pytania: do czego podłącza się ten czerwony przewód zaizolowany na końcówce? I jaki rodzaj zamka jest w clio II z 98r pneumatyczny czy elektryczny i jak to sprawdzić
Parasol
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 303
Rejestracja: 2 lutego 2007, 19:51
Lokalizacja: Jasło

Re: centralny zamek

Post autor: Parasol »

Ten czerwony kabelek wygląda na antenkę - więc nie trzeba go nigdzie podłączać.
Awatar użytkownika
sieno
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 432
Rejestracja: 26 sierpnia 2007, 19:37
Lokalizacja: Jasełko

Re: centralny zamek

Post autor: sieno »

Masz prawie na pewno elektryczny centralny zamek.
obserwator88
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 24 kwietnia 2011, 08:53

Re: centralny zamek

Post autor: obserwator88 »

najprosciej podpiac pod przelacznik centralego zamka na konsoli, sterowanie minusem, zamek OCZYWIŚCIE elektryczny. Inna sprawa jest trwalosc tych smiesznych scyzoryków, mega badziew na kilka tygodni-miesiecy...
Awatar użytkownika
clashtorny
VIP
VIP
Posty: 597
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:17
Lokalizacja: Jasło

Re: centralny zamek

Post autor: clashtorny »

Oj to ja nie mam scyzoryków tylko zwykłe w solidnej metalowej obudowie piloty :) A już dziś będę mieć ten sterownik zamontowany to się pochwalę jak działa i jak dokładnie go zamontować :)
ODPOWIEDZ