Gazowanie Auta

Wszystko dla miłośników jedno- i wielo-śladów
DziczkuPL
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 6 grudnia 2019, 11:51

Gazowanie Auta

Post autor: DziczkuPL »

Witam

Poszukuję warsztatu gdzie w pełni ze sztuką profesjonalizmem montują instalację gazową do samochodów. Mój Pojazd to Peugeot 307 wersja 3 drzwiowa z silnikiem 1.6 16v 109konna. Samochód z końca roku 2004 ale rejestracja pierwsza było w VI.2005. Podstawowy komputer pokładowy z fabrycznym radyjkiem oraz manualną 5 stopniową skrzynią biegów. Nie jest jakoś bogato wyposażony. Jak toś ma owy pojazd na LPG proszę o post opisujący koszta utrzymania i jak się spisuje gaz w takim aucie... Zastanawiam się nad gazem bo jest to jakaś oszczędność . od 2016 ro średnio na miesiąc wydaje 250 zł na PB95 piszę średnio bo czasem jest to nawet 400zł. Więc od 1000 do 2300 km zdarzą mi się robić na miesiąc. Czy do takiej jazdy pchać się w gaz czy lepiej zostać przy paliwie PB. Za wszelkie wyjaśnienia dotyczące kosztów utrzymania eksploatacji oraz gdzie najlepiej w promieniu 35km od jasła montować gaz było by miło. Ja sam mieszkam w Gorlicach i tu nie ma uczciwych monterów a wielu kombinatorów jest.
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: Gazowanie Auta

Post autor: Łyssy »

Gorlice, http://www.sosryndak.pl/, szybko, solidnie, i ...400 pln taniej niż w Jaśle :)
Bardzo ładnie zamontowany wlew gazu pod klapką.
DziczkuPL
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 6 grudnia 2019, 11:51

Re: Gazowanie Auta

Post autor: DziczkuPL »

Wybacz @Łyssy ale w Gorlicach oszukują klientów. A ja nie mam zamiaru kłócić się z mechanikiem. Dlatego wole po za Gorlicami szukać kogoś dobrego...

Ato serwisuje w Osobnicy bo tam jest gość uczciwy i robi jak należy :) A co do gazu to może słyszałeś o AutoGaz Jareniówka 198, ??
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: Gazowanie Auta

Post autor: Łyssy »

Hmmm, już chyba zaczynam rozumieć po co ten wpis :)
A teraz konkret: w Jaśle, w znanym i renomowanym punkcie ( niestety lokowania firmy nie będzie ), usłyszałem 3100 pln za gaz do mojego auta i ok 4 tygodni oczekiwania.
U gorlickiego "oszusta" ta sama instalacja wyszła za 2700 i termin realizacji za 3 dni. Tak, czuje się mocno "wy.ebany" w tych Gorlicach...na 4 stówy, do przodu :)))

2 miesiące użytkowania, gaz chodzi idealnie, żadnych błędów mi nie pokazuje, super ustawiony, pali idealnie. Co za oszust...
DziczkuPL
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 6 grudnia 2019, 11:51

Re: Gazowanie Auta

Post autor: DziczkuPL »

Słuchaj ja nie mówię że wszyscy oszukują ale nie mam zaufania... Miałem kilka przykrości związane z mechaniką pojazdu, dobrze ze jeżdżę w miarę spokojnie bo bym zabił się przez chama który używane części wsadził mi a wziął kasę za nówki... :) Ale Luzik może nie doświadczyłeś takiej sytuacji to nie masz pojęcia jak się czuje człowiek... A i żeby nie było że trupem jeżdżę ... Sytuacja miała w VW Polo FL4 1.2 12v 55kW kupiona w salonie VW w Rzeszowie Król Knapik więc auto użytkowane poprawnie :) Dlatego mam obawy. Ale spokojnie pojadę popytam i się zobaczy :)
szmitu3
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 227
Rejestracja: 26 maja 2010, 20:43

Re: Gazowanie Auta

Post autor: szmitu3 »

Moze czasem lepiej nie patrzec na cene instalacji , tylko na jakosc tej instalacji i montazu ?
Takie 400zl to w kilka miesiecy zwróci ci sie podczas jazdy , a jak zalozysz gaz u kogos co nie ma pojecia o tym co robi , to wiecej nerwów i pieniedzy stracisz podczas jazdy na naprawy .
Miałem kilka aut z gazem , w jednym byla spaprana instalacja montowana w Rzeszowie , i auto nie jezdzilo.
W Jareniowce montowalem gaz (firmy STAG ) w 2 autach i nie bylo nigdy problemu z nimi , a ostatnio montowalem w Trzcinicy u Eryka ( przy glownej drodze na Jasło) i tez auto jezdzi bez zadnych problemow ( instalacja LPGTECH ) .
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: Gazowanie Auta

Post autor: Łyssy »

Czytałeś co napisałem czy tylko tak kłapiesz żeby kłapać ? Wspomniany gorlicki "oszust" ma pojęcie o tym co robi, i dziwnym trafem też zamontował instalację STAG, czyli dało się z te pieniądze. Instalacja tak zestrojona,że nie czujesz kiedy jedziesz na gazie, komputer nie pokazuje żadnych błędów i to bez korekcji przez OBD. Można ?
DziczkuPL
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 6 grudnia 2019, 11:51

Re: Gazowanie Auta

Post autor: DziczkuPL »

OK jak już przyjdzie montaż to zdecyduje się na Jareniówkę bo to bezpośredni serwis AC więc 20 lat doświadczenia swoje robi:) oraz PL firma :D
ara1
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 20 października 2023, 20:42

Re: Gazowanie Auta

Post autor: ara1 »

Pojazdy są fascynujące. Mogą być różne - od samochodów i motocykli po rowery i statki. Każdy pojazd ma swoje unikalne cechy i służy nam do podróżówania i eksplorowania świata. Ważne jest, aby posiadać chociaż jeden większy lub mniejszy pojazd, gdyż ułatwia to np. podróżowanie.
PoldekMisiak
Obyty
Obyty
Posty: 51
Rejestracja: 7 września 2023, 11:46

Re: Gazowanie Auta

Post autor: PoldekMisiak »

232 tys. dzieci i młodocianych (w tym 216 tys. pochodzenia żydowskiego), z czego blisko 209 tys. zginęło w komorach gazowych ..
ODPOWIEDZ