Niewidoczne światła do jazdy dziennej

Wszystko dla miłośników jedno- i wielo-śladów
Awatar użytkownika
Pemek94
VIP
VIP
Posty: 1137
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 22:30
Lokalizacja: Jasło

Re: Niewidoczne światła do jazdy dziennej

Post autor: Pemek94 »

Tak to jest jak się kupuje na okazji w markecie. Jednak przyczyna leży gdzie indziej. W obowiązku włączania świateł przez całą dobę i przez cały rok. To jest nonsens w naszych warunkach i powoduje to, że ludzie kombinują jak mogą bo instalacja świateł ledowych z prawdziwego zdarzenia to jest niemały wydatek.
kasz2
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 9 stycznia 2015, 18:00

Re: Niewidoczne światła do jazdy dziennej

Post autor: kasz2 »

Przede wszystkim, tym powinny zająć się odpowiednie służby. Ale nasza Policja nie zwraca na to uwagi. Poza tym, światła mają być z atestem i w odpowiednim miejscu na samochodzie zainstalowane. Ponadto, jak sama nazwa mówi ,,światła do jazdy dziennej" , używamy je w dzień. Przepisy mówią, że przy złej widoczności i po zmroku, należy jeździć na innych światłach, światłach mijania. Ot i cała filozofia w tej sprawie !!!
asterka
VIP
VIP
Posty: 878
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 22:26

Re: Niewidoczne światła do jazdy dziennej

Post autor: asterka »

to nie są światła,to jest kawałek węża choinkowego . Bawią mnie do łez ,te passaty i golfy z tymi wypalonymi ozdobami choinkowymi.
Awatar użytkownika
wujek_garfield
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 297
Rejestracja: 4 czerwca 2016, 11:53
Lokalizacja: PROFIL ZAMKNIĘTY PRZEZ UŻYTKOWNIKA.

Re: Niewidoczne światła do jazdy dziennej

Post autor: wujek_garfield »

kasz2 pisze:Przede wszystkim, tym powinny zająć się odpowiednie służby. Ale nasza Policja nie zwraca na to uwagi. Poza tym, światła mają być z atestem i w odpowiednim miejscu na samochodzie zainstalowane. Ponadto, jak sama nazwa mówi ,,światła do jazdy dziennej" , używamy je w dzień. Przepisy mówią, że przy złej widoczności i po zmroku, należy jeździć na innych światłach, światłach mijania. Ot i cała filozofia w tej sprawie !!!
Taaa... Atestem, certyfikatem,dowodem opłaty skarbowej 1000zł i podbitym co miesiąc pokropkiem od Proboszcza :P :rotfl:

A przestań pitolić socjalisto. Głupi przepis to i ludzie znaleźli na niego sposób.Po jakiego grzyba te światła w normalny dzień ?!

Wszystko dlatego,że prawo tworzą "geniusze" którzy ani życia nie znają ani prawa.Nawet konstytucji i tego czym jest trójpodział władzy - jak się ostatnio okazuje. Nie wiem,czy u nas czy gdzieś indziej to wymyślili - ale przypuszczam,że albo producenci lamp albo akumulatorów kupili tą ustawę.Bo pożytku z tego światła żadnego.
asterka
VIP
VIP
Posty: 878
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 22:26

Re: Niewidoczne światła do jazdy dziennej

Post autor: asterka »

i po co ten jad już wylałeś na Kościół ? nikt tutaj słowem o religi nie wspomniał jednak co by nie było żle,to wina Kościoła.
kriszna27
Obyty
Obyty
Posty: 59
Rejestracja: 7 grudnia 2012, 21:55

Re: Niewidoczne światła do jazdy dziennej

Post autor: kriszna27 »

asterka pisze:to nie są światła,to jest kawałek węża choinkowego . Bawią mnie do łez ,te passaty i golfy z tymi wypalonymi ozdobami choinkowymi.
o astrach nie wspomne, al jak sie jest slepym to nawet 100w halogen sie nie widzi
kapustajestpusta
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 382
Rejestracja: 1 marca 2014, 23:24

Re: Niewidoczne światła do jazdy dziennej

Post autor: kapustajestpusta »

kriszna27 pisze:o astrach nie wspomne, al jak sie jest slepym to nawet 100w halogen sie nie widzi

Jak jeździsz tak jak piszesz, to chroń mnie Panie abym Cię nie spotkał...
kriszna27
Obyty
Obyty
Posty: 59
Rejestracja: 7 grudnia 2012, 21:55

Re: Niewidoczne światła do jazdy dziennej

Post autor: kriszna27 »

gdzie sa bledy, ze niby polskich znakow hehe smieszny/a jestes
Awatar użytkownika
wujek_garfield
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 297
Rejestracja: 4 czerwca 2016, 11:53
Lokalizacja: PROFIL ZAMKNIĘTY PRZEZ UŻYTKOWNIKA.

Re: Niewidoczne światła do jazdy dziennej

Post autor: wujek_garfield »

asterka pisze:i po co ten jad już wylałeś na Kościół ? nikt tutaj słowem o religi nie wspomniał jednak co by nie było żle,to wina Kościoła.
Nie "jad na kościół",a aluzja do naszej Polskiej (tragi)komicznej rzeczywistości, gdzie przy byle okazji władze wołają księdza z kropidłem albo i biskupa.Dobrze,że nie potrzebują jeszcze asysty księdza,policjanta i strażaka przy każdym otwarciu i zamknięciu drzwi w urzędach - bo kto by msze odprawiał,przestępców łapał i kto gasił pożary ? :hyhy:

Zresztą czy ksiądz by kropił dokładnie każde auto co miesiąc i wydawał zaświadczenia ? Zapytaj jakiegoś księdza - nawet on by pewnie uznał,że to by już była lekka przesada ;) Co ja właściwie napisałem Asterka ? :
Taaa... Atestem, certyfikatem,dowodem opłaty skarbowej 1000zł i podbitym co miesiąc pokropkiem od Proboszcza
Asterka,w Polsce jest za dużo głupich przepisów i wydawania cudzych pieniędzy lekką ręką przez urzędników i "państwo".
I to to krytykuję. Nie jestem jakimś lewackim głąbem,żeby z religią walczyć.Więc trochę dobrej woli i czytania ze zrozumieniem.
kriszna27
Obyty
Obyty
Posty: 59
Rejestracja: 7 grudnia 2012, 21:55

Re: Niewidoczne światła do jazdy dziennej

Post autor: kriszna27 »

wujek_garfield pisze:
asterka pisze:i po co ten jad już wylałeś na Kościół ? nikt tutaj słowem o religi nie wspomniał jednak co by nie było żle,to wina Kościoła.
Nie "jad na kościół",a aluzja do naszej Polskiej (tragi)komicznej rzeczywistości, gdzie przy byle okazji władze wołają księdza z kropidłem albo i biskupa.Dobrze,że nie potrzebują jeszcze asysty księdza,policjanta i strażaka przy każdym otwarciu i zamknięciu drzwi w urzędach - bo kto by msze odprawiał,przestępców łapał i kto gasił pożary ? :hyhy:

Zresztą czy ksiądz by kropił dokładnie każde auto co miesiąc i wydawał zaświadczenia ? Zapytaj jakiegoś księdza - nawet on by pewnie uznał,że to by już była lekka przesada ;) Co ja właściwie napisałem Asterka ? :
Taaa... Atestem, certyfikatem,dowodem opłaty skarbowej 1000zł i podbitym co miesiąc pokropkiem od Proboszcza
Asterka,w Polsce jest za dużo głupich przepisów i wydawania cudzych pieniędzy lekką ręką przez urzędników i "państwo".
I to to krytykuję. Nie jestem jakimś lewackim głąbem,żeby z religią walczyć.Więc trochę dobrej woli i czytania ze zrozumieniem.
racja:)
ODPOWIEDZ