Samochód zimą

Wszystko dla miłośników jedno- i wielo-śladów
klemaj
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 9 sierpnia 2015, 08:58

Samochód zimą

Post autor: klemaj »

To moja pierwsza zima, kiedy będę mieć samochód. Możecie mi napisać, co powinnam zrobić, żeby wszystko było ok? Bo wiem tylko o zmianie płynu do spryskiwaczy na zimowy.
niepokorny
Obyty
Obyty
Posty: 55
Rejestracja: 16 września 2015, 16:04

Re: Samochód zimą

Post autor: niepokorny »

Hej,
przede wszystkim:
- płyn w chłodnicy, jak kupiłeś używany samochód to lepiej wymień,
- opony zimowe, muszą być w dobrym stanie, bo inaczej na oblodzonej powierzchni nie pojedziesz
- odmrażacz do zamków i szyb, zmiotka i skrobaczka.
To są chyba najważniejsze rzeczy.

Pozdrawiam i życzę bezpiecznej jazdy
Niepokorny
Alladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 29 maja 2014, 18:42

Re: Samochód zimą

Post autor: Alladyn »

jak masz kilka groszy to proponuję kable rozruchowe, linkę holowniczą, oby Ci się nie przydała, ale mi nie raz się zdarzało jej użyć jak ktoś położył się do rowu... jak to Twoja pierwsza zima to dużo rozwagi... na szczęście ona jest za darmo...:) pozdrawiam
Awatar użytkownika
wirgin
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 282
Rejestracja: 17 września 2010, 12:42
Lokalizacja: Jasło

Re: Samochód zimą

Post autor: wirgin »

Warto również wymienić płyn do spryskiwaczy na zimowy.
niepokorny
Obyty
Obyty
Posty: 55
Rejestracja: 16 września 2015, 16:04

Re: Samochód zimą

Post autor: niepokorny »

Niektórzy jeszcze zaopatrują się w łańcuchy, a mój znajomy wozi łopatę do śniegu. :D
malutka82
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 2 sierpnia 2015, 16:17

Re: Samochód zimą

Post autor: malutka82 »

A co z terminami wymiany opon na zimowe. Znalazłam stronę http://www.przepisydrogowe.eu/kiedy-nal ... ny-zimowe/ No i mocno się zdziwiłam, u nas nie ma przepisów dotyczących opon. Ale jednak zanim w okresie zimowym się wypuścisz w dalsza trasę, to zobacz tą stronę.
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: Samochód zimą

Post autor: Łyssy »

malutka82 pisze:A co z terminami wymiany opon na zimowe. Znalazłam stronę http://www.przepisydrogowe.eu/kiedy-nal ... ny-zimowe/ No i mocno się zdziwiłam, u nas nie ma przepisów dotyczących opon. Ale jednak zanim w okresie zimowym się wypuścisz w dalsza trasę, to zobacz tą stronę.

Spieprzaj stąd szeptaczu-szemraczu "polecaczu".
2,50 za wpis wpadło ? to po snickersa

Kim są tacy „polecacze”:
http://biznes.onet.pl/branze/kl-mstwo-w-sieci/5h47k
wibar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 438
Rejestracja: 18 kwietnia 2013, 18:11

Re: Samochód zimą

Post autor: wibar »

Jak czasem będziesz myła samochód to staraj się nie lać wody na klamki bo zamarzną Ci zamki i nie zamkniesz/otworzysz drzwi kluczykiem.Na czas mycia można miejsce gdzie wkładasz kluczyk w klamce zakleić taśmą przylepną.
Awatar użytkownika
Kulfon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 280
Rejestracja: 10 sierpnia 2014, 13:10

Re: Samochód zimą

Post autor: Kulfon »

Wymyślili już coś takiego jak odmrażacz do zamków. Chyba że piszesz z Kamczatki to można zrozumieć.
wibar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 438
Rejestracja: 18 kwietnia 2013, 18:11

Re: Samochód zimą

Post autor: wibar »

Kulfon pisze:Wymyślili już coś takiego jak odmrażacz do zamków. Chyba że piszesz z Kamczatki to można zrozumieć.
Jeśli jesteś takim wybitnym specjalistą od spraw motoryzacji to powinieneś wiedzieć że zamki samochodów są fabrycznie powleczone specjalnym smarem i nadmierne używanie odmrażaczy wypłukuje go.
Awatar użytkownika
Kulfon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 280
Rejestracja: 10 sierpnia 2014, 13:10

Re: Samochód zimą

Post autor: Kulfon »

WOW! Poważnie? Czyli "psiknięcie" odmrażaczem we WKŁADKĘ w drzwiach może wypłukać ten magiczny smar... a w szczególności z zamka który (w większości przypadków, już w starych kilkunastoletnich furach) jest zabudowany w plastiku :D Rozbierz kilka zamków z różnych aut.
Już pomijam fakt że mało kto dziś otwiera drzwi kluczykiem skoro mamy taki dobrobyt że każdy ma centralny na pilota.
Awatar użytkownika
Zynek6
VIP
VIP
Posty: 530
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, 21:33

Re: Samochód zimą

Post autor: Zynek6 »

kustosz421 pisze:Takich zim starsznych nie ma, więc też nie ma co panikować ;) Na wszelki wypadek wklep do telefonu numer na laweta warszawa http://www.pewnyhol.pl/oferta/laweta/ i jak coś się niespodziewanego zdarzy, to poprosisz o pomoc, ale ja bym się nie nakręcała.
Następna reklama bo co za idiota z okolic Jasła dzwoni po lawetę z Warszawy :mur:
kobylka
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 1 lutego 2016, 13:41

Re: Samochód zimą

Post autor: kobylka »

klemaj pisze:To moja pierwsza zima, kiedy będę mieć samochód. Możecie mi napisać, co powinnam zrobić, żeby wszystko było ok? Bo wiem tylko o zmianie płynu do spryskiwaczy na zimowy.
Płyny zimowe, a w przypadku mrozów, szczególnie jeśli masz deasla, nie oszczędzaj na paliwie i tankuj na obleganych stacjach, bo teraz często mają paliwo letnie ze wzgl.na brak mrozów, co w przypadku nagłego spadku temp. może zaszkodzić autu...
Awatar użytkownika
JasielskiGołodupiec
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 24
Rejestracja: 30 stycznia 2016, 13:32

Re: Samochód zimą

Post autor: JasielskiGołodupiec »

:szok: :szok: :szok: :szok: :szok: :szok: :szok: :szok: :szok: :szok: :szok: :szok: :szok: :szok: :szok: :szok: :szok: :szok:
ODPOWIEDZ