Laptop gaming

Wszystko co związane z nowymi technologiami, jak również z wszelkiego rodzaju sprzętem elektronicznym
zbychu
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 20 czerwca 2018, 11:37

Laptop gaming

Post autor: zbychu »

Czołem, poszukuję laptopa gamingowego do 6-7 tys. Przydała by się pomoc w doborze takiego owego laptopa, jest ich cała masa, ale ceny też są oporowe.
Gdzie można szukać lepszego sprzętu za tą sumkę?
Oczywiście lapek powinien łykać każdą grę typu jak wiedźmin, GTA V, czy też lola, cs go na wysokich ustawieniach z dobrą jakością grafiki, bez jakichkolwiek zacięć czy innego zamulania się podczas gry, utrzymując odpowiedni poziom fps itd.
CatStop
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 16 września 2018, 14:55

Re: Laptop gaming

Post autor: CatStop »

duzo pieniedzy chcesz wydac
Awatar użytkownika
konefka04
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 25 września 2018, 14:35
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Laptop gaming

Post autor: konefka04 »

A do gier to nie lepiej sobie stacjonarkę kupić? W tych pieniądzach dużo lepszy sprzęt będziesz miał. No chyba, że zależy Ci na tym, żeby go można było przewozić
LateKot
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 3 października 2018, 17:34

Re: Laptop gaming

Post autor: LateKot »

a moze stacjonarka?
Lipa
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 26 stycznia 2010, 13:59

Re: Laptop gaming

Post autor: Lipa »

Zazdroszczę tak przyjemnego budżetu. Za 6- 7 tys. można nabyć całkiem zacnego laptopa gamingowego.

Myślę, że na pokładzie takiego sprzętu musi się znaleźć co najmniej GTX 1070. Procesor intel Core i7(tutaj nie wypowiem się co do konkretnego modelu, bo ostatnio duuuużo ich wychodzi).
W tego typu sprzęcie musi być co najmniej 16 gb ramu(taktowanie przynajmniej 2133 MHz), z dwoma wolnymi slotami na płycie, żeby można było w przyszłości dodać jeszcze drugie tyle.
Jeśli chodzi o dysk twardy- tutaj polecam combo typu SSD + HDD, czyli SSD ok. 128 GB albo więcej i HDD co najmniej 1TB.
Ekran musi mieć przynajmniej 15,6" żeby grało się w miarę wygodnie, choć nie ukrywam, że 17" to jednak trochę fajniejsza opcja, matryca koniecznie matowa- błyszczące to pomyłka.
Jeśli chodzi o markę, to unikałbym firm typu Acer, czy Medion a skupił się na firmach takich jak Asus, w ostateczności Lenovo.

W takim budżecie uwzględniłbym też porządną gamingową mysz(profesjonalni gracze preferują ponoć mysze na kablu ze względu na opóźnienia, ale ja jednak doradzam porządną bezprzewodówkę, najlepiej na bluetooth, żeby nie zajmować niepotrzebnie portów USB), bo granie na touchpadzie całkowicie mija się z celem.
Dodatkowo polecam porządne słuchawki pokroju Logitech G933- tych wrażeń nic nie zastąpi a przy tym budżecie warto zaoszczędzić te 700- 800 zł na laptopie i zainwestować je w mysz i porządne słuchawki.

Niżej parę linków z Allegro(podejrzewam, że można by znaleźć podobne modele w niższej cenie, bo Allegro już z "taniości" nie słynie):

https://allegro.pl/laptop-asus-rog-gl70 ... 81255.html - całkiem fajna 17- calówka w ludzkich pieniądzach
https://allegro.pl/gaming-asus-gl502vs- ... 86161.html - zgrabne 15,6", z trochę większym dyskiem SSD
https://allegro.pl/lenovo-ideapad-y900- ... 31146.html - też całkiem sympatyczne 17", tutaj bez HDD, ale SSD 512 GB- z czasem będzie trzeba dokupić HDD, za to 32 GB RAM

Mam nadzieję, że pomogłem choćby trochę doprecyzować cokolwiek. Zaznaczam jednocześnie, że za 7000 można kupić stacjonarkę, która zmiażdży każdy z tych laptopów nie tylko ze względu na swoją wagę ;)
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ