Zmywarka

Wszystko co związane z nowymi technologiami, jak również z wszelkiego rodzaju sprzętem elektronicznym
iwonn777
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 28 października 2014, 11:57

Zmywarka

Post autor: iwonn777 »

Kupiliśmy ostatnio zmywarkę, i zastanawiamy się jak wygląda zużycie prądu na konkretnych programach do mycia? Przykładowo mycie na eko trwa 3 h a na automatycznym 30 min, czy to możliwe że eko zużyje mniej prądu i wody? Da się to jakoś sprawdzić? W instrukcji nie ma o tym żadnej wzmianki.
wieśniak
VIP
VIP
Posty: 691
Rejestracja: 13 marca 2012, 10:52

Re: Zmywarka

Post autor: wieśniak »

Szukaj w necie ,albo spisz licznik wody i prądu ,wyłącz wszystko z zasilania i włącz zmywarkę . Albo ja mądrzeję albo naród już nawet o sranie będzie się pytał na forum...
Versal
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 243
Rejestracja: 1 marca 2012, 15:00

Re: Zmywarka

Post autor: Versal »

iwonn777 pisze:Kupiliśmy ostatnio zmywarkę, i zastanawiamy się jak wygląda zużycie prądu na konkretnych programach do mycia? Przykładowo mycie na eko trwa 3 h a na automatycznym 30 min, czy to możliwe że eko zużyje mniej prądu i wody? Da się to jakoś sprawdzić? W instrukcji nie ma o tym żadnej wzmianki.

Eko to taki pic na wode tzw wymogi unijne .działa dłużej to pewnie więcej prądu zużywa
kamikaze

Re: Zmywarka

Post autor: kamikaze »

Wg mnie należy przeczytać instrukcję. U mnie w instrukcji dokładnie pisze, który program ile prądu i wody zużywa.
Konkluzja25
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwietnia 2015, 20:18

Re: Zmywarka

Post autor: Konkluzja25 »

Co zmywarka to inaczej z poborem tej wody. Zobacz na electro.pl tam jest ich dużo i w opisie jest zużycie wody na cykl od 6 - 14 jak nie więcej. Każda generalnie zmywarka jest eko, bo w tej samej wodzie to lata, ale czy im mniej wody bierze tym lepiej? No ja nie mam do tego przekonania. Przy zakupie proponuje sugerować się śmigiełkami, jak są trzy i nie pobieram minimum wody porównując inne to znaczy że dobrze umyje Wam gary. No i kostki do zmywarek, wcale te najdroższe reklamowane nie są naj naj.. na filmikach testowych można zobaczyć, że działanie jest identyczne, ew. zapachem się różni.
Marta25
Obyty
Obyty
Posty: 54
Rejestracja: 20 września 2013, 19:12

Re: Zmywarka

Post autor: Marta25 »

Mi się czasem zdarza wyjąć naczynia źle wypłukane, a wszystko robię według instrukcji.
andrzej_ar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 251
Rejestracja: 7 października 2011, 20:41

Re: Zmywarka

Post autor: andrzej_ar »

za ciasno upakowane, źle włożone, nie opłukane, źle ustawiona sól...
kamel222
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 24
Rejestracja: 22 czerwca 2015, 23:07

Re: Zmywarka

Post autor: kamel222 »

teraz nie trzeba soli jak się używa dobrych tabletek bo one w sobie ją mają. Też mi się zdarza że mam naczynia całe w tabletkach, osad dziwny taki ;/ zmywarke kupowałem z bosha na avans.pl rok temu
konaro167
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 4 sierpnia 2015, 11:46

Re: Zmywarka

Post autor: konaro167 »

Musisz poszukać w instrukcji jaką moc ma twoja zmywarka i wyliczyć zużycie prądu w zależności od czasu. Na pewno dużo też zależy od temperatury wody w jakiej zmywasz naczynia.
Kotu
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 2 marca 2015, 13:33

Re: Zmywarka

Post autor: Kotu »

A ja dalej zmywam ręcznie ;/ muszę pomyśleć i zainwestować w remont kuchni
Krytyczna
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 21 maja 2016, 22:43

Re: Zmywarka

Post autor: Krytyczna »

A ja mam pytanie z innej beczki. Czy jest sens wymieniać grzałkę w 10-letniej zmywarce? Cena grzałki wraz z wymianą to 300 zł, nowa zmywarka to ok 1200.
Arcane
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 18 marca 2009, 00:25

Re: Zmywarka

Post autor: Arcane »

Ja mam zmywarkę bosch i jestem zadowolony, choć w dzisiejszych czasach marka urządzenia nie jest tak ważna jak okres gwarancji na nie :)
Awatar użytkownika
Jakubka
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwietnia 2019, 18:10
Lokalizacja: Gajków

Re: Zmywarka

Post autor: Jakubka »

A jakie tabletki używacie?
bambino02071979
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 12 października 2010, 12:57

Re: Zmywarka

Post autor: bambino02071979 »

Ja kupuję tabletki na allegro dreft platinum lemon. Jest to odpowiednik firmy Fairy. Jestem zadowolony w 100% i polecam.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9448
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Zmywarka

Post autor: Mosznicki »

igom pisze: 28 czerwca 2019, 09:03 Nie mam zmywarki i jeszcze mówiąc nie bardzo jest mi potrzebna, inna sprawa, że zajmuje jednak miejsce, a poza tym wodę też zużywa i to niemało.
A zmywanie ręcznie to jak pranie ręczne i zajmuje czas. Oraz zużywa wodę (pralka podobnie).
ODPOWIEDZ