Strona internetowa - jaki koszt?

Wszystko co związane z nowymi technologiami, jak również z wszelkiego rodzaju sprzętem elektronicznym
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Strona internetowa - jaki koszt?

Post autor: dragoness »

erosek pisze:Hej wszystkim!
Jaki jest koszt wykonania prostej strony internetowej - takiej z trzema, czterema podstronami, formularzem kontaktowym itd?
https://www.facebook.com/ovenservers Mogę polecić z czystym sumieniem :) :)
kokosik7
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 31 maja 2012, 22:27

Re: Strona internetowa - jaki koszt?

Post autor: kokosik7 »

Strony w abonamencie nie opłacają się gdyż po roku masz już około 1000zł opłat. (a gdzie kolejne lata?)

Mogę zaoferować statyczną stronę zgodnie z specyfikacją:

Kod: Zaznacz cały

 takiej z trzema, czterema podstronami, formularzem kontaktowym
już za połowę tej ceny (jednorazowo) - w tym domena ".pl", serwer, poczta, rok Gwarancji oraz pomocy technicznej.

Po roku opłacasz tylko domenę i serwer koszt około 120zł/rok (domena około 70zł, serwer 50zł) (brutto)

Więcej informacji: [email protected]
Portfolio: http://www.innweb.pl/pl/portfolio

Zapraszam.
awion
Ekspert
Ekspert
Posty: 85
Rejestracja: 28 maja 2012, 18:58

Re: Strona internetowa - jaki koszt?

Post autor: awion »

witam!
W Jaśle jest pełno ludzi, którzy wykonają stronę internetową za mniej niż 1000PLN. Jeśli chcesz na Priv mogę namiary przesłać. Oczywiście faktury nie dostaniesz, ale i tak na pewno wyjdziesz na + :)
Awatar użytkownika
GCN
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 267
Rejestracja: 30 lipca 2008, 18:39

Re: Strona internetowa - jaki koszt?

Post autor: GCN »

Chyba podane ceny są lekko przesadzone. Prosta strona z kilkoma podstronami i formularzem kontaktowym to koszt maksymalnie 200 zł.
dyziu
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 2 lipca 2013, 12:40

Re: Strona internetowa - jaki koszt?

Post autor: dyziu »

Mam pomoc? Host na małą stronę będziesz miał za free, domenę póki jest promocja otrzymasz za 10zł na rok? Reszta jest już zależna od wykonawcy, ale jesli ma być tylko kilka podstron, to raczej nikt Cię nie powinien skroić :)
zuzaa
Mistrz
Mistrz
Posty: 92
Rejestracja: 14 lutego 2011, 12:34

Re: Strona internetowa - jaki koszt?

Post autor: zuzaa »

polecam Agencje Reklamową www.darkcom.pl
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Strona internetowa - jaki koszt?

Post autor: juve_fan »

Prosta strona z 4 podstronami i kontaktem za 1500zł.
Dziękuję, dobranoc :)
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: Strona internetowa - jaki koszt?

Post autor: Jozin »

się Pan cenisz......
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Strona internetowa - jaki koszt?

Post autor: juve_fan »

"Dziękuję, dobranoc" oznacza moje szydercze podejście do takich kwot za taką usługę.
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: Strona internetowa - jaki koszt?

Post autor: Jozin »

juve_fan pisze:"Dziękuję, dobranoc" oznacza moje szydercze podejście do takich kwot za taką usługę.
A to w takim razie zwracam honorek :)
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Strona internetowa - jaki koszt?

Post autor: zielony87 »

Ludzie,troszkę googlowania i myślenia...

Taka kwota jak 1500 to może i dużo chyba że to zlecenie dla jakiegoś Gamratu, Erko,Jafaru, Urzędu czy czegoś jeszcze większego (a i to raczej nie) przecież to kwota prawie jak za miesiąc pracy (przy takich sumach to już chyba nikt nie zrobi "na czarno" - za duża kwota by brak umowy był bezpieczny dla obu stron),więc w naszych realiach wydaje się naprawdę duża.Realnie gdzie indziej pewnie zależy...

200 ? Może i tak,ale zależy,co to ma w ogóle być,dla kogo ma to być,po co ma to być itd itd, wykup hostingu,jakiejś czytelnej domeny itd. Na oferii np. prosta strona internetowa dla osoby prywatnej to średnio 200 zł. Powiem tak, dzień pracy to koszt chyba co najmniej ok. 50-60 zł. licząc aktualną płacę minimalną i jej kwotę netto.Są tacy co są gotowi robić stronę i za mniejsze kwoty i wliczyć w to hosting,ale obawiam się,że są na podobnym poziomie w htmlu jak np. ja i w grafice też - czyli cośtam potrafią,ale niekoniecznie dużo lub przynajmniej to chyba ich pierwsze zlecenia. Ewentualnie mogą korzystać z jakiegoś tam szablonu. Jeśli zaś dochodziły by do tego fotografie i dostosowanie tego pod klienta to jak nic zdjęcia cyfrówką (przeważnie własnoręcznie,bo klientowi wyjdzie to różnie) i obróbka - dodatkowy czas i koszty. Przedział 100-500 wydaje się rozsądny,zwłaszcza że ten formularz,a formularze i ta cała interaktywność to zwykle największy koszt. Profesjonalne agencje zrobią drożej.Ale są właśnie profesjonalne...

Przede wszystkim zaś bez konkretnego opisu realizacji zlecenia nie ma czegoś takiego jak "prosta strona".
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Strona internetowa - jaki koszt?

Post autor: zielony87 »

Koroniak pisze:Zielony nie do końca się zgodzę - 1500 zł za dobrą stronę (nawet z 4 podstronami) to nie jest jakiś mega wydatek
Nie jest mega,ale w Jasielskich realiach to nie wiem,czy ktoś się zgodzi naprawdę tyle za to zapłacić.
Koroniak pisze:U mnie raczej strona nie była problemem, Problem zaczął się potem monitoring serwera szczególnie na początku zajmował mi sporo czasu, ale tak to jest jak się wybiera najtańszy hosting. W końcu skończyło się tak, że zleciłem to firmie i faktycznie moje problemy zniknęły.
Co to reklamy wrzucasz :?: Monitoring serwera :?: :D Maaaatko,od tego jest admin serwera domeny na którą to wrzucasz żeby go nie shackowali,ta firma nie jest dostawcą domeny więc śmiecisz... Swoją drogą może i reklamują się że administrują home.pl,ale stawianie serwera na UBUNTU :?: Genialny pomysł,szkoda że nie na OSX nie stawiają... Linux na serwer owszem,ale nie ten dziurawy nie-wolny Debian... http://beginlinux.wordpress.com/2008/04 ... ux-server/
dawid.jaslo
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 22 lutego 2015, 18:16

Re: Strona internetowa - jaki koszt?

Post autor: dawid.jaslo »

Domena od 10-50zł i hosting ok 70-200zł :)
Mnie stronka wyszła ok 80zł :)
Maciek-24
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 11 sierpnia 2015, 09:22
Lokalizacja: Wrocław

Re: Strona internetowa - jaki koszt?

Post autor: Maciek-24 »

Nie daj sobie wmówić że taka strona kosztuje 1500 zł. Teraz są niezależne platformy gdzie możesz wrzucać swoja zawartośc na strone np. wordpress. taka strona jeżeli grafika nie jest udziwniona to maks 700 zł z przeróbkami
bismark
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 20:27

Re: Strona internetowa - jaki koszt?

Post autor: bismark »

Jak chcesz coś fajnego, zgodnego z twoim pomysłem, nie oparte na podstawowym szablonie to licz się z wydatkiem ok 1200 zł wzwyż.
ODPOWIEDZ