Sieć domowa umożliwiająca skonfigurowanie dwóch oddzielnych stacji roboczych?

Wszystko co związane z nowymi technologiami, jak również z wszelkiego rodzaju sprzętem elektronicznym
AdamsDriver
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 9 kwietnia 2021, 14:04

Sieć domowa umożliwiająca skonfigurowanie dwóch oddzielnych stacji roboczych?

Post autor: AdamsDriver »

Zarówno mój partner, jak i ja pracujemy online w firmach, które twierdzą, że tylko jedna osoba na gospodarstwo domowe może wykonywać te prace. Przez kilka lat, aż do tego momentu, było dobrze, ponieważ nie mieszkaliśmy razem. Jednak za kilka krótkich miesięcy wprowadzamy się razem i chciałbym wiedzieć, jakie są nasze opcje dotyczące konfigurowania domowego Internetu / Wi-Fi / dostawcy usług internetowych, co pozwoliłoby nam kontynuować pracę, a nie jedno z nas musiało rezygnować z pracy ; lub gorzej, oboje zostajemy wyrzuceni, gdy tylko wyprowadzimy się razem i zaczniemy próbować pracować przy użyciu tego samego połączenia internetowego.

Pierwszy pomysł: kup dwa połączenia internetowe od ISP dla naszego mieszkania, ale czytałem, że nie wszyscy ISP na to pozwalają, szczególnie w mieszkaniu. Jeśli to jest opcja, to właśnie zrobimy. Każdy płacący 80 dolców za pracę to podatek, z którym możemy żyć.

Następnym pomysłem jest zapytanie online, kogoś, kto jest bardziej zaznajomiony z opcjami sieci domowej ... czy istnieje sposób na skonfigurowanie naszych komputerów tak, aby wyglądały na różne domy? Powiedziano mi, że sieci VPN nie mogą współpracować z firmami, z którymi współpracujemy (myślę, że zatrudniają one na całym świecie i muszą płacić za region, w którym się znajdujesz) i że będą w stanie stwierdzić, czy korzystasz z VPN.

Wyprowadzam się z mieszkania, a ona wyprowadza się z domu rodziców ... więc mamy dostęp do domu rodziców, jeśli ze względów sieciowych musieliśmy coś tam ustawić.

Mam doświadczenie ze sprzętem komputerowym i budowaniem komputerów, więc być może będę w stanie postępować zgodnie z niektórymi instrukcjami, ale w ogóle nie jestem zaznajomiony z siecią. Jednak z przyjemnością przeczytam i popracuję nad każdym możliwym rozwiązaniem.
Awatar użytkownika
baflo
Guru
Guru
Posty: 189
Rejestracja: 13 grudnia 2009, 16:06
Lokalizacja: Jasło

Re: Sieć domowa umożliwiająca skonfigurowanie dwóch oddzielnych stacji roboczych?

Post autor: baflo »

Zapraszam do kontaktu, wysłałem prywatną wiadomość email
ODPOWIEDZ