Burgery w Elita Smaku

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
Natural Born Leader
Obyty
Obyty
Posty: 54
Rejestracja: 13 stycznia 2021, 13:02

Re: Burgery w Elita Smaku

Post autor: Natural Born Leader »

Mosznicki pisze: 13 stycznia 2021, 22:32 Przejdzie im przez myśl, ale natura dzielnie porozkładała zdolności, tak żeby niektórzy mogli się skupić wyłącznie na pracy przy kompie i dymaniu fizycznie pracującego dla nich „plebsu”. Nie wiem tylko, co ich powstrzymuje przed zostaniem drugim Bezosem albo otworzeniem konkurencji dla Maxim’s? Przecież nikt im nie broni...
Oczywiście, ale w życiu nie zawsze wszystko jest kwestią możliwości i umiejętności, ale często, to tylko sprawa ambicji.
Dochodzisz czasem do momentu kiedy mówisz sobie, potrafię i mogę, ale nie chcę, to nas właśnie odróżnia od was - możliwość wyboru i stopniowe zamienianie w życiu muszę na chcę.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9482
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Burgery w Elita Smaku

Post autor: Mosznicki »

Ambicja jako kompetencja zawodowa- ciekawe. W ślad za tym coś jednak zawsze musi iść. ;)
Natural Born Leader
Obyty
Obyty
Posty: 54
Rejestracja: 13 stycznia 2021, 13:02

Re: Burgery w Elita Smaku

Post autor: Natural Born Leader »

Mosznicki pisze: 15 stycznia 2021, 12:00 Ambicja jako kompetencja zawodowa- ciekawe. W ślad za tym coś jednak zawsze musi iść. ;)
Nie jako kompetencja, tylko napęd do działania i szukania życiowych celów.
Zadałes pytanie: " co ich powstrzymuje...." itd więc ja Ci odpowiadam: " Powstrzymuje mnie to, że nie chcę, nie chcę nawet spróbować, mam inne cele w życiu niż te o które pytasz".
Jeśli natura dała mi dobry głos do śpiewu, to nie oznacza, że musze zostać piosenkarzem, po prostu mogę nie mieć na to ochoty".
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9482
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Burgery w Elita Smaku

Post autor: Mosznicki »

A więc sama ambicja jednak nie wystarczy. I okej, wierzę, ze mógłbyś z powodzeniem konkurować z Maxim’s, a Jozin zostać drugim Bezosem, tylko zwyczajnie Wam się nie chce. No i brzydzicie się duża kasą.
Natural Born Leader
Obyty
Obyty
Posty: 54
Rejestracja: 13 stycznia 2021, 13:02

Re: Burgery w Elita Smaku

Post autor: Natural Born Leader »

Mosznicki pisze: 15 stycznia 2021, 14:32 A więc sama ambicja jednak nie wystarczy. I okej, wierzę, ze mógłbyś z powodzeniem konkurować z Maxim’s, a Jozin zostać drugim Bezosem, tylko zwyczajnie Wam się nie chce. No i brzydzicie się duża kasą.
" Nie chcę się wam " to brzmi jakbym był leniem i czegos pragnął, ale nie chciało mi się tego osiągnąć.
Dementuję, nie pragnę wielkiej kasy.
Wolę średnią kasę, a brzydzę się wielką kasą i wielką sławą, które uważam za złotą klatkę i wielkie nieszczęście.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9482
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Burgery w Elita Smaku

Post autor: Mosznicki »

Nie, to brzmi tak, że nie każdy może, choćby chciał. Dlatego „wybór” pracy przy taśmie najczęściej nie jest wynikiem braku czyjejś wyobraźni („przez myśl im nie przejdzie...”). I może dobrze, bo nie miałby kto dymać i kogo dymać.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18465
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Burgery w Elita Smaku

Post autor: dragoness »

Zaczyna się pitu, pitu, a czytanie ze zrozumieniem leży. Tu nie chodzi o hamburger, jako danie dla plebsu, tylko z czego i jak jest zrobiony, prawda NBL? Aż mam ochotę pójść, zjeść i porównać z niebiańskim burgerem jaki jadłam w Poznaniu. Nawet Gesslerka nie miałaby sie do czego przyczepić.
Natural Born Leader
Obyty
Obyty
Posty: 54
Rejestracja: 13 stycznia 2021, 13:02

Re: Burgery w Elita Smaku

Post autor: Natural Born Leader »

dragoness pisze: 15 stycznia 2021, 15:26 Zaczyna się pitu, pitu, a czytanie ze zrozumieniem leży. Tu nie chodzi o hamburger, jako danie dla plebsu, tylko z czego i jak jest zrobiony, prawda NBL? Aż mam ochotę pójść, zjeść i porównać z niebiańskim burgerem jaki jadłam w Poznaniu. Nawet Gesslerka nie miałaby sie do czego przyczepić.
Dokładnie Pani Dragoness.
Hamburger, pizza, mielony, gołąbki, schabowy, bigos, zapiekanka, fasolka po bretońsku i pomidor z serem to jak najbardziej może być dobra kuchnia, a wszystko zależy kto robi, jak robi i z czego robi.
Jelita to drugi mózg więc trzeba je szanować i nie zapychać byle czym.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18465
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Burgery w Elita Smaku

Post autor: dragoness »

Natural Born Leader pisze: 15 stycznia 2021, 15:46
dragoness pisze: 15 stycznia 2021, 15:26 Zaczyna się pitu, pitu, a czytanie ze zrozumieniem leży. Tu nie chodzi o hamburger, jako danie dla plebsu, tylko z czego i jak jest zrobiony, prawda NBL? Aż mam ochotę pójść, zjeść i porównać z niebiańskim burgerem jaki jadłam w Poznaniu. Nawet Gesslerka nie miałaby sie do czego przyczepić.
Dokładnie Pani Dragoness.
Hamburger, pizza, mielony, gołąbki, schabowy, bigos, zapiekanka, fasolka po bretońsku i pomidor z serem to jak najbardziej może być dobra kuchnia, a wszystko zależy kto robi, jak robi i z czego robi.
Jelita to drugi mózg więc trzeba je szanować i nie zapychać byle czym.
No, i po jałowej dyskusji. Jadłam w "Elicie" dwa razy, smakowało mi. Nie jest to górna półka, ale powiedzmy górna strefa stanów średnich. A na burgera pewnie się wybiorę, choćby po to aby zobaczyć o co ten kałszkwał.
Natural Born Leader
Obyty
Obyty
Posty: 54
Rejestracja: 13 stycznia 2021, 13:02

Re: Burgery w Elita Smaku

Post autor: Natural Born Leader »

Mosznicki pisze: 15 stycznia 2021, 15:13 Nie, to brzmi tak, że nie każdy może, choćby chciał. Dlatego „wybór” pracy przy taśmie najczęściej nie jest wynikiem braku czyjejś wyobraźni („przez myśl im nie przejdzie...”). I może dobrze, bo nie miałby kto dymać i kogo dymać.
Ach w ten sposób, to tak, zdecydowanie.
Im szybciej wszyscy zrozumieją, że życie jest niesprawiedliwe i niektórzy są po prostu beneficjentami loterii genowej, tym lepiej dla Świata.
Natural Born Leader
Obyty
Obyty
Posty: 54
Rejestracja: 13 stycznia 2021, 13:02

Re: Burgery w Elita Smaku

Post autor: Natural Born Leader »

dragoness pisze: 15 stycznia 2021, 15:50
Natural Born Leader pisze: 15 stycznia 2021, 15:46
dragoness pisze: 15 stycznia 2021, 15:26 Zaczyna się pitu, pitu, a czytanie ze zrozumieniem leży. Tu nie chodzi o hamburger, jako danie dla plebsu, tylko z czego i jak jest zrobiony, prawda NBL? Aż mam ochotę pójść, zjeść i porównać z niebiańskim burgerem jaki jadłam w Poznaniu. Nawet Gesslerka nie miałaby sie do czego przyczepić.
Dokładnie Pani Dragoness.
Hamburger, pizza, mielony, gołąbki, schabowy, bigos, zapiekanka, fasolka po bretońsku i pomidor z serem to jak najbardziej może być dobra kuchnia, a wszystko zależy kto robi, jak robi i z czego robi.
Jelita to drugi mózg więc trzeba je szanować i nie zapychać byle czym.
No, i po jałowej dyskusji. Jadłam w "Elicie" dwa razy, smakowało mi. Nie jest to górna półka, ale powiedzmy górna strefa stanów średnich. A na burgera pewnie się wybiorę, choćby po to aby zobaczyć o co ten kałszkwał.
Ja też jadłem kilka razy. Przecież nie pisałbym kocopołów, o czymś czego nie jadłem.
Jeśli chodzi o domową kuchnię w Jaśle, to miejsce jedno z lepszych, ale głównie przez fatalny poziom jasielskich przybytków, tak ogólnie to w skali 1-10, daję 4,5/10.
Pierogi i dodawanie do nich marchewki całkiem spoko, ale podbijanie smaków magi, to zbrodnia, zupy znośne, mielony to jakieś horendum.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9482
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Burgery w Elita Smaku

Post autor: Mosznicki »

dragoness pisze: 15 stycznia 2021, 15:26 Zaczyna się pitu, pitu, a czytanie ze zrozumieniem leży. Tu nie chodzi o hamburger, jako danie dla plebsu, tylko z czego i jak jest zrobiony, prawda NBL? Aż mam ochotę pójść, zjeść i porównać z niebiańskim burgerem jaki jadłam w Poznaniu. Nawet Gesslerka nie miałaby sie do czego przyczepić.
https://myfitness.gazeta.pl/myfitness/7 ... ziala.html

Te słowa o „szambie” to nie o konkretnym lokalu. Całe szczęście, że tu chodzi o wołowinę! ;)
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9482
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Burgery w Elita Smaku

Post autor: Mosznicki »

Natural Born Leader pisze: 15 stycznia 2021, 15:50
Mosznicki pisze: 15 stycznia 2021, 15:13 Nie, to brzmi tak, że nie każdy może, choćby chciał. Dlatego „wybór” pracy przy taśmie najczęściej nie jest wynikiem braku czyjejś wyobraźni („przez myśl im nie przejdzie...”). I może dobrze, bo nie miałby kto dymać i kogo dymać.
Ach w ten sposób, to tak, zdecydowanie.
Im szybciej wszyscy zrozumieją, że życie jest niesprawiedliwe i niektórzy są po prostu beneficjentami loterii genowej, tym lepiej dla Świata.
Tym bardziej dziwią słowa „przez myśl im nie przejdzie...”, bo to by przeczyło temu, w czym się zgadzamy.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18465
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Burgery w Elita Smaku

Post autor: dragoness »

Mosznicki pisze: 15 stycznia 2021, 16:03
dragoness pisze: 15 stycznia 2021, 15:26 Zaczyna się pitu, pitu, a czytanie ze zrozumieniem leży. Tu nie chodzi o hamburger, jako danie dla plebsu, tylko z czego i jak jest zrobiony, prawda NBL? Aż mam ochotę pójść, zjeść i porównać z niebiańskim burgerem jaki jadłam w Poznaniu. Nawet Gesslerka nie miałaby sie do czego przyczepić.
https://myfitness.gazeta.pl/myfitness/7 ... ziala.html

Te słowa o „szambie” to nie o konkretnym lokalu. Całe szczęście, że tu chodzi o wołowinę! ;)
Co do kurczaków i wieprzowiny to sie zgodzę. To magazyn antybiotyków i hormonów
Natural Born Leader
Obyty
Obyty
Posty: 54
Rejestracja: 13 stycznia 2021, 13:02

Re: Burgery w Elita Smaku

Post autor: Natural Born Leader »

Magda Gessler, to ciekawy przypadek socjologiczny, bo im jest grubsza, to ludzie mocniej jej mówią, że schudła.
Nieważne czy jest wegetarianką, czy je kurczaka czy łososia, najważniejsze, że dalej i ciągle jest alkoholiczką.
PS.
Z czystym sumieniem mogę jednak polecić jej pączki w WWA, chyba sprzedawane " U Fukiera " jeśli się nie mylę - cena za jednego ponad 10 zł, ale zdecydowanie warto.
ODPOWIEDZ