restauracja indyjska

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: restauracja indyjska

Post autor: Jozin »

A gdzie dokładnie ?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: restauracja indyjska

Post autor: dragoness »

Tam, gdzie był komis z sukniami ślubnymi.
assasin20creed
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 60
Rejestracja: 21 stycznia 2013, 20:25

Re: restauracja indyjska

Post autor: assasin20creed »

dragoness pisze:Tam, gdzie był komis z sukniami ślubnymi.
ten salon nazywał się Oliwia ?
hmm no miejsce nawet ok ale nie wiem jak z parkingiem :/ i troche zbytnio nie po drodze :P
sama pamiętam jak szłam do desperados ale tam przynajmniej była Galeria obok ;)
Seba Kotlina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 291
Rejestracja: 11 lipca 2006, 16:43
Lokalizacja: Jasło

Re: restauracja indyjska

Post autor: Seba Kotlina »

A z ciekawostek to tego kebaba otwierają jacyś prawdziwi Turcy.
CYNGIEL
VIP
VIP
Posty: 1900
Rejestracja: 17 lipca 2011, 10:02

Re: restauracja indyjska

Post autor: CYNGIEL »

Turek może będzie prawdziwy ,ale mięso będzie nasze z koniną. ;)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: restauracja indyjska

Post autor: dragoness »

CYNGIEL pisze:Turek może będzie prawdziwy ,ale mięso będzie nasze z koniną. ;)
Jak prawdziwy Turek to super. Co do koniny, mnie osobiście nie przeszkadza. Jest o wiele zdrowsza niż wieprzowina, czy sterydowy kurczak. A prawdziwy kebap jest z baraniny.
Chili
Ekspert
Ekspert
Posty: 86
Rejestracja: 9 czerwca 2012, 13:24

Re: restauracja indyjska

Post autor: Chili »

Kebab to bardzo szerokie pojęcie obejmujące wiele rodzajów grilowanego mięsa zazwyczaj jest to wołowina lub baranina z czego wołowina jest dla mnie o wiele smaczniejsza .Kebab w Polsce w ogóle nie zasługuje na to miano, gdy porównać go z tym, co można zjeść w Turcji lub Niemczech wielokrotnie spozywałem go w Niemczech i stwierdzam paluszki lizać a pseudo drobiowe kebaby np .w F... czy T... to sama pekińska ,bez smaku jak trawa !
assasin20creed
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 60
Rejestracja: 21 stycznia 2013, 20:25

Re: restauracja indyjska

Post autor: assasin20creed »

Chili pisze:Kebab to bardzo szerokie pojęcie obejmujące wiele rodzajów grilowanego mięsa zazwyczaj jest to wołowina lub baranina z czego wołowina jest dla mnie o wiele smaczniejsza .Kebab w Polsce w ogóle nie zasługuje na to miano, gdy porównać go z tym, co można zjeść w Turcji lub Niemczech wielokrotnie spozywałem go w Niemczech i stwierdzam paluszki lizać a pseudo drobiowe kebaby np .w F... czy T... to sama pekińska ,bez smaku jak trawa !
noo masz rację nie ma porównania jasielskiego czy nawet polskiego kebaba z tym który w niemczech robią turcy :) doner teller pyyycha :) i Ayran do tego :)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: restauracja indyjska

Post autor: dragoness »

Po prostu, abstrahując od rasizmu :hyhy: , w "kebapiarni" to musi być Turek, bo inaczej jest to wyrób kebapopodobny. Dotyczy to wszystkich krajów.
assasin20creed
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 60
Rejestracja: 21 stycznia 2013, 20:25

Re: restauracja indyjska

Post autor: assasin20creed »

ee ja tam do nich nic nie mam ;) (ale i tak lepiej na nich uważać :P tak mnie ostrzegano)
chodzi mi o to że są szajbusy którzy robią w jednym miejscu perską, niemiecką, turecką i chińską restaurację.. a wtedy te jedzenie nie smakuje już tak dobrze...
matrix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 273
Rejestracja: 24 marca 2012, 08:25

Re: restauracja indyjska

Post autor: matrix »

dragoness pisze:Po prostu, abstrahując od rasizmu :hyhy: , w "kebapiarni" to musi być Turek, bo inaczej jest to wyrób kebapopodobny. Dotyczy to wszystkich krajów.

Oczywiście ! ! ! ! !
Dokładnie tak samo winno być z innymi knajpami tzw. narodowymi. Wyobraźmy sobie paelle zrobioną przez Czecha,
knedliki przez Włocha, bogracz przez Francuza, a żur śląski przez Greka. Wracając do meritum, jak indyjska to z Hindusem/ką
assasin20creed
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 60
Rejestracja: 21 stycznia 2013, 20:25

Re: restauracja indyjska

Post autor: assasin20creed »

noo w naszym przypadku to byłoby tak że Pakistańczyk otworzyłby indyjską restaurację, ale Pakistan i Indie jakieś 50 lat temu były tym samym krajem.. :)
danielo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 1 kwietnia 2011, 14:15

Re: restauracja indyjska

Post autor: danielo »

chicken ticka masala ( tak to się nazywa??? ), kurczak na słodko w sosie curry z ichniejszym ryżem (jak oni to robią :oczami: ), surówką w małym plastikowym pojemniczku z cytryną na wierzchu, do tego sos żółty (mięte tam wyczułem) + jeszcze ich wielki chrupki cieńki placek, miałem okazję takie coś próbować jak byłem przejazdem w krk, polecam każdemu, zamiast pierogów kiełbasy grochówki czy schabowego.
cenowo z tego co pamiętam to było coś w granicach 45 zł
ODPOWIEDZ