Szkoła średnia.

Forum o Jasielskich szkołach
Awatar użytkownika
O_eN_A
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 3 października 2010, 17:12

Szkoła średnia.

Post autor: O_eN_A »

Witajcie. Wiem, że było wiele tematów o szkołach średnich ale i tak postanowiłam napisac kolejny. Chyba jak wiekszośc osób nie wiem gdzie iśc dalej do szkoły gdy skończę gimn. Jaką szkołę byście polecali? A jaką nie. I z czego byliście w tej szkole zadowoleni. Może akurat ktoś mi pomoże w wyborze. Z góry jestem wdzięczna. :)
wiolka666
VIP
VIP
Posty: 512
Rejestracja: 8 grudnia 2010, 11:34

Re: Szkoła średnia.

Post autor: wiolka666 »

to chyba zależy jak ci idzie z nauką:)wszystkie pewnie są fajne na swój sposób
Awatar użytkownika
O_eN_A
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 3 października 2010, 17:12

Re: Szkoła średnia.

Post autor: O_eN_A »

nie jest tak źle :D póki co wychodzi mi średnia ok. 4,9 ale wszystko się może zmienic :). Najgorsze jest to, że mogę sobie w jakiejś szkole nie poradzic. Niby mam wysoką średnią ale dobre oceny to przeważnie przez przypadek dostaję, bo na jakimś sprawdzianie dało się odpisac ;d
Lyba
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 226
Rejestracja: 10 sierpnia 2010, 21:21

Re: Szkoła średnia.

Post autor: Lyba »

Polecam II LO, genialna atmosfera a i poziom nauczania niekiepski.
Awatar użytkownika
jędza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 273
Rejestracja: 5 listopada 2010, 15:13

Re: Szkoła średnia.

Post autor: jędza »

Lyba pisze:Polecam II LO, genialna atmosfera a i poziom nauczania niekiepski.
Cię popieram :) też jestem wytworem tejże szkoły :)
i szczerze to mimo, że w liceum nie szło mi za dobrze, (za dużo ciekawych rzeczy działo się wokół) to skończyłam potem 2 kierunki studiów, oba ze stypendiami, nie chwalą się nawet z UJ :zawstydzony:
Co do II Lo to bardzo miło wspominam zarówno nauczycieli jak i moją klasę, jedynie pani od historii (pani H )jakoś nie bardzo zyskała moją sympatię, a że byłam na profilu humanistycznym to wówczas w 4 już klasie miałam z nią do czynienia 4 razy w tyg + lekcje przygotowawcze do matury, którą notabene zdawałam z historii. Ale jakoś przeżyłyśmy obie. Pozatym szkoła super!
Awatar użytkownika
Pemek94
VIP
VIP
Posty: 1137
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 22:30
Lokalizacja: Jasło

Re: Szkoła średnia.

Post autor: Pemek94 »

Średnią na koniec 3 klasy gimnazjum miałem podobną do Ciebie i nie nażekam na I LO jeśli chodzi o to czy sobie radzę z nauką ;]
Awatar użytkownika
O_eN_A
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 3 października 2010, 17:12

Re: Szkoła średnia.

Post autor: O_eN_A »

Pemek94 pisze:Średnią na koniec 3 klasy gimnazjum miałem podobną do Ciebie i nie nażekam na I LO jeśli chodzi o to czy sobie radzę z nauką ;]
właśnie też myslałam nad ILO, ale już nie jestem pewna. Znajomi mi mówią, że za bardzo tam nie polecają bo i nauczyciele 'straszni'. Więc, żeby się przekonać jak tam jest to chyba bym musiała sprawdzić to osobiście :D
Awatar użytkownika
dmichnal
Guru
Guru
Posty: 114
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 18:04

Re: Szkoła średnia.

Post autor: dmichnal »

Witam

Polecam CHEMIK!:) ale to zależy od Ciebie czy technikum czy liceum.
Technikum jest trochę trudniejsze z racji przedmiotów zawodowych i egzaminu.
Ale ogólnie jest ok:) sam jestem maturzystą tegorocznym i jest spoko:P
A poziom jest niezły ale na pewno sobie poradzisz:)
Jeśli się dobrze uczysz to pewnie czeka Cię stypendium Ministra i wyjazdy na Lot Orłów na koniec roku:)

Poza tym Chemik po powodzi tak odpicowali że hej!:D
Aż szkoda się z nim rozstawać normalnie:P
Awatar użytkownika
dmichnal
Guru
Guru
Posty: 114
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 18:04

Re: Szkoła średnia.

Post autor: dmichnal »

Aha, a jeśli chodzi o nauczycieli to są spoko:) a Ci którzy są ostrzejsi to więcej się na lekcji nauczysz więc jest ok:)
panterablue
Guru
Guru
Posty: 127
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 18:37

Re: Szkoła średnia.

Post autor: panterablue »

to nie zależy od średniej, tylko od ambicji. Jeżeli chcesz się uczyć, bardzo dobrze zdać maturę, dostać się na studia takie jak zaplanujesz to zdecydowanie I LO, nauczyciele nie są straszni tylko zależy im na wysokiej renomie szkoły, a co za tym idzie - są bardzo wymagający. Szkoła ma bardzo dobrą atmosferę, którą tworzy młodzież z ambicją i pomysłem.
Z kolei w II LO mniej wymagają, są bardziej pobłażliwi, ale potem maturka jednak gorzej wychodzi, na studia się dostaniesz, ale nie koniecznie na te wymarzone.
Ciekawą szkołą jest Ekonomik, rośnie w siłę od lat, ale na razie poziom podobny jak II LO.
Żadne technika, bo tam jest poziom zdecydowanie niższy.

Cóż, nie da się ukryć, że o Twojej przyszłości zdecyduje to czy będziesz się uczyć w szkole średniej i najwięcej zależy od Ciebie, ale dobra szkoła pomoże Ci w zdobyciu wiedzy :)

Polecam I LO !
Lyba
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 226
Rejestracja: 10 sierpnia 2010, 21:21

Re: Szkoła średnia.

Post autor: Lyba »

Różnica między poziomem w I a II LO jest taka, że w drugim jak komuś bedzie zalezalo na nauce to będzie miał możliwości do tego by osiągnąć w niej wysoki poziom, a ci którzy trochę będą olewać szkołe, lepiej lub gorzej, ale jakoś sobie poradzą. W I liceum czy chcesz czy nie chcesz musisz się dużo uczyć bo innaczej sie bida.
Magia
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 21:08

Re: Szkoła średnia.

Post autor: Magia »

Mam podobna sytuację do Twojej.:) Także nie wiem do jakiej szkoły mam iść.;(
Chociaż, ja raczej nie wybieram się do LO. Raczej do technikum. Coraz bardziej zastanawiam się nad ekonamikiem do technik obsługi turystycznej lub do Trzcinicy do technikum hotelarskiego.Średnią mam taką jak Ty;)więc się zastanów bo technika też są dobre :]

PS Nie wiecie kiedy są targi szkół ?? Pozdrawiam;)
pastel
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 66
Rejestracja: 4 kwietnia 2009, 22:23

Re: Szkoła średnia.

Post autor: pastel »

Jestem ciekaw skąd ludzie opisujące wszystkie szkoły mają o nich pojęcie. Pewnie powiedzą, że od znajomych....hahaha
Chodziłeś do danej szkoły, wiesz jak tam jest to o niej napisz, a nie opisuj jak jest gdzie indziej bo nie masz o tym bladego pojęcia.
Awatar użytkownika
O_eN_A
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 3 października 2010, 17:12

Re: Szkoła średnia.

Post autor: O_eN_A »

Magia pisze:Mam podobna sytuację do Twojej.:) Także nie wiem do jakiej szkoły mam iść.;(
Chociaż, ja raczej nie wybieram się do LO. Raczej do technikum. Coraz bardziej zastanawiam się nad ekonamikiem do technik obsługi turystycznej lub do Trzcinicy do technikum hotelarskiego.Średnią mam taką jak Ty;)więc się zastanów bo technika też są dobre :]

PS Nie wiecie kiedy są targi szkół ?? Pozdrawiam;)
jeszcze jakiś czas temu też myślałam nad technikum :) ale teraz to już sama nie wiem :|. Mam nadzieję, że uda nam się wybrac dobrą szkołę :)
panterablue
Guru
Guru
Posty: 127
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 18:37

Re: Szkoła średnia.

Post autor: panterablue »

pastel pisze:Jestem ciekaw skąd ludzie opisujące wszystkie szkoły mają o nich pojęcie. Pewnie powiedzą, że od znajomych....hahaha
Chodziłeś do danej szkoły, wiesz jak tam jest to o niej napisz, a nie opisuj jak jest gdzie indziej bo nie masz o tym bladego pojęcia.
Wg mnie Jasło jest na tyle małą miejscowością, że jeśli obracasz się w odpowiednim środowisku to jesteś w stanie wyrazić bardzo konkretną i trafną opinię na temat np szkoły średniej.
ODPOWIEDZ