Medyk.Jasło/info

Forum o Jasielskich szkołach
inspektor
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 21 sierpnia 2013, 12:05

Medyk.Jasło/info

Post autor: inspektor »

Hej.
Jest tutaj ktoś może kto skończył , wybiera się albo orientuje się co do kierunku w tej szkole Technik Masażysta?
Jak wyglądają zajęcia itp?
Czy w ogóle jest sens kształcić się w tym kierunku? jak jest z pracą?

z góry dziękuję za wszelkie istotne informacje :)
Awatar użytkownika
avicularia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, 18:02
Lokalizacja: Dżasło

Re: Medyk.Jasło/info

Post autor: avicularia »

Odpowiem z innej beczki, jako klient /pacjent masażystów/ fizjoterapeutów: ( zaraz zostanę zakrzyczana , ale jakoś sobie psychicznie z tym poradzę :] )Żaden pracodawca o zdrowych zmysłach nie przyjmie technika masażysty, skoro ma do wyboru fizjoterapeutów po wyższych studiach. Żaden pacjent o zdrowych zmysłach nie skorzysta z usług technika skoro ma możliwość korzystania z usług magistra fizjoterapii. Raz byłam za zabiegach u technika po Akademii Premier ( pisałam już w jakimś innym poście) chciałam zaoszczędzić , bo pani powiedziała niską kwotę. I cóż , to był żart a nie profesjonalny masaż. Nigdy więcej. Może jestem dziwna, ale zawsze pytam o kwalifikacje osoby, która może mi zaszkodzić, zamiast pomóc.
Inflorescentia
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 9 marca 2012, 13:03
Lokalizacja: RJS

Re: Medyk.Jasło/info

Post autor: Inflorescentia »

A co ma piernik do wiatraka?? Chciałaś zaoszczędzić więc sama wybrałaś sobie masażystę. Rozumiem, że tak samo korzystasz z innych usług - kosmetyczka też musi być odpowiednio wykształcona, w aptece odchodzisz od okienka, jeśli dowiadujesz się, że obsługuje Cię tylko technik - rozumiem, że dopytujesz się przed wykupieniem leków, czy dana osoba jest magistrem czy technikiem. A już nie daj Boże, gdy u dentysty, plombę lub inne lekarstwo ma przygotować technik usług dentystycznych ..... To, że ktoś ukończył studium policealne czy jakieś inne kursy nie oznacza, że jest gorszy od magistra, który przygotowuje się przez 5 lat. Wszystko zależy od tej osoby, czy poszła do tej szkoły bo chciała, czy tylko dla zabicia czasu, stypendium itp. Przecież doświadczenie zdobywa każdy w czasie!!
Major Kożuch
Guru
Guru
Posty: 172
Rejestracja: 21 lutego 2012, 20:44

Re: Medyk.Jasło/info

Post autor: Major Kożuch »

Ja pytałem o pracę to właściciel powiedział że jak jestem po Medyku to mam pracę a jak po "Żakach" to dziękuje z góry. Ta szkoła ma swoją renomę na podkarpaciu i całej Polsce płd-wsch.
Awatar użytkownika
avicularia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, 18:02
Lokalizacja: Dżasło

Re: Medyk.Jasło/info

Post autor: avicularia »

Inflorescentia , tak ja tak robię. Korzystam z usług profesjonalistów. Nie zadowala mnie bylejakość i coś na pół gwizdka. Jak płacę za usługę wymagam pełnego zaangażowania i profesjonalnego przygotowania do wykonywanego zawodu. Nie uznaję weekendowych kursów manicure, techników masażystów ani instruktorów fitness po anglistyce, a i tak wątpliwej.
Teraz młodzież szuka szkółek , które są szybkie, łatwe i przyjemne, a potem labożenie na forum jak to w tej Polsce źle i ze nie ma pracy .
piaskun
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 27 lipca 2013, 13:35

Re: Medyk.Jasło/info

Post autor: piaskun »

To ja podepne sie pod temat bo cos o tym wiem a wiec jesli chodzi o medyka to skończyłem tam kierunek tech masazysta nastepnie poszedlem na studia fizjo i powiem że to czego sie nauczylem w medyku w zadnym stopniu nie dorównuje temu co było na studiach. Osby po medyku sa szkolone strikte pod kierunek tech masaz z elementami Fizjo, godziny zajec technicznych i teroretycznych na studiach to jest wogole jakas pomyłka moge sobie głowe dac uciac ze jak by teraz zapytac o konkretny masaz przypaku to byla by studencka "rybka" :P natomiast technicy przerabiaja jeden temat kilkakrotnie nie tylko teoretycznie ale i praktycznie. A i jeszcze szanowne grono w Medyku chyba nie ma lepszych w Jasle pzdr :D a pani avicularia niech nie mierzy wszystkich ta sama miarka to ze pani trafila na taka osobe to nie znaczy ze wszyscy sa tacy sami.
Inflorescentia
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 9 marca 2012, 13:03
Lokalizacja: RJS

Re: Medyk.Jasło/info

Post autor: Inflorescentia »

Wiesz co, jakoś ciężko mi uwierzyć, że gdy wchodzisz np. do apteki, podchodzisz do okienka i prosisz magistra farmacji tłumacząc technikowi, że jest niedokształcony... a Ty musisz kupić aviomarin.... Jak ktoś zauważył, wrzucasz wszystkich do jednego wora. A magister też magistrowi nierówny ;)
Miya
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 14 lipca 2013, 13:06

Re: Medyk.Jasło/info

Post autor: Miya »

Zgadzam sie z przedmówcą,tym bardziej ze znam nie jednego magistra ktory nie moze znalezc pracy w swoim zawodzie i nie jednego technika ktory ta prace ma takze nie ma co dyskutowac i podważać umiejetności technika....
kwadratowy_arbuz
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 62
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 22:27

Re: Medyk.Jasło/info

Post autor: kwadratowy_arbuz »

avicularia pisze:Inflorescentia , tak ja tak robię. Korzystam z usług profesjonalistów. Nie zadowala mnie bylejakość i coś na pół gwizdka. Jak płacę za usługę wymagam pełnego zaangażowania i profesjonalnego przygotowania do wykonywanego zawodu. Nie uznaję weekendowych kursów manicure, techników masażystów ani instruktorów fitness po anglistyce, a i tak wątpliwej.
Teraz młodzież szuka szkółek , które są szybkie, łatwe i przyjemne, a potem labożenie na forum jak to w tej Polsce źle i ze nie ma pracy .
Jak to czytam to mam ochotę wysłać sms o treści "pomagam"... Za niedługo będziesz chciała, żeby w restauracji zrobili Ci kawior z góówna, bo przecież płacisz to masz prawo wymagać.
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: Medyk.Jasło/info

Post autor: Jagoda Fioletowa »

piaskun pisze:To ja podepne sie pod temat bo cos o tym wiem a wiec jesli chodzi o medyka to skończyłem tam kierunek tech masazysta nastepnie poszedlem na studia fizjo i powiem że to czego sie nauczylem w medyku w zadnym stopniu nie dorównuje temu co było na studiach. Osby po medyku sa szkolone strikte pod kierunek tech masaz z elementami Fizjo, godziny zajec technicznych i teroretycznych na studiach to jest wogole jakas pomyłka moge sobie głowe dac uciac ze jak by teraz zapytac o konkretny masaz przypaku to byla by studencka "rybka" :P natomiast technicy przerabiaja jeden temat kilkakrotnie nie tylko teoretycznie ale i praktycznie. A i jeszcze szanowne grono w Medyku chyba nie ma lepszych w Jasle pzdr :D a pani avicularia niech nie mierzy wszystkich ta sama miarka to ze pani trafila na taka osobe to nie znaczy ze wszyscy sa tacy sami.
Jako technik masażysta po Medyku oraz fizjoterapeuta po studiach podpisuję się pod tymi słowami. Medyk to najlepsze, co mi się w życiu przydarzyło (myślę o edukacji). Poza tym nie rozumiem toku myślenia Avicularii. Jak można mierzyć kogoś miarą jego wykształcenia? Jeśli chodzi o ścisłość to powiem Ci, że bez oporów poddałabym się masażowi osobie po Medyku, niż pewnym osobom po studiach... Uwierz mi, ludzie są różni. Fakt, że ktoś skończył studia nie zagwarantuje Ci super obsługi, a nawet może zaszkodzić. No cóż, taki świat. Ale w sumie to Twoja sprawa... Szukaj sobie dalej "profesjonalistów".
Awatar użytkownika
avicularia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, 18:02
Lokalizacja: Dżasło

Re: Medyk.Jasło/info

Post autor: avicularia »

Jagoda Fioletowa pisze:Szukaj sobie dalej "profesjonalistów
Oczywiście, zawsze szukam :) Nie rozumiem co Was w tym oburza. Jak się płaci za usługę to się wymaga profesjonalizmu,a nie zaocznego technika czy innych cudów. Zresztą , który np: gabinet SPA zatrudni zaocznego technika masażystę??? :D W gabinetach rehabilitacji też są fizjoterapeuci , więc gdzie wy po tych szkołach chcecie pracować???
Ja doceniam profesjonalizm w pracy i ludzi, którzy są najlepsi w tym co robią. Widocznie inni wolą bylejakość i nie interesują się za co płacą - mi to ,,zwisa" co wybieracie.
Awatar użytkownika
NotoriusBIG
Guru
Guru
Posty: 153
Rejestracja: 19 czerwca 2009, 16:19

Re: Medyk.Jasło/info

Post autor: NotoriusBIG »

W Krośnie na oddziale rehabilitacji fizjoterapeuci prowadzą pacjentów pod rękę po odddziale, sadzają ich na rowerki, lub inne przyrządy do ćwiczeń, a masażysta - masuje, nie fizjoterapeuta, tylko MASAŻYSTA.
Po 2 masażysta w medyku jest dzienny, za to fizjoterapię można zrobić zaoczną.
A po 3 jesteś tępa jak but.

PS.Chciałem dodać, że nie jestem masażystą i nie piszą tego ze względu na jakieś utracone dobre imię..
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: Medyk.Jasło/info

Post autor: Jagoda Fioletowa »

avicularia pisze:
Jagoda Fioletowa pisze:Szukaj sobie dalej "profesjonalistów
Oczywiście, zawsze szukam :) Nie rozumiem co Was w tym oburza. Jak się płaci za usługę to się wymaga profesjonalizmu,a nie zaocznego technika czy innych cudów. Zresztą , który np: gabinet SPA zatrudni zaocznego technika masażystę??? :D W gabinetach rehabilitacji też są fizjoterapeuci , więc gdzie wy po tych szkołach chcecie pracować???
Ja doceniam profesjonalizm w pracy i ludzi, którzy są najlepsi w tym co robią. Widocznie inni wolą bylejakość i nie interesują się za co płacą - mi to ,,zwisa" co wybieracie.
Oj, chyba nie załapałaś, o co mi chodzi... Ja o niebie, Ty o chlebie... No trudno. Nie będę drążyć tematu. Powodzenia w wyborze tych najlepszych.
inspektor
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 21 sierpnia 2013, 12:05

Re: Medyk.Jasło/info

Post autor: inspektor »

Bardzo dziękuję za wszelkie informacje które faktycznie dotyczyły tematu.
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: Medyk.Jasło/info

Post autor: Jagoda Fioletowa »

Inspektorze, poszukaj sobie wcześniejszego tematu dotyczącego Medyka. Była tam już mowa o techniku masażyście. ;)
ODPOWIEDZ